Enemy of Rome

Enemy of Rome
Rzym, Hannibal,
angielski
hunter

ENEMY OF ROME The great Carthaginian general, Hannibal, has never forgotten the defeat and humiliation of his father by Rome. Now he plans his revenge and the destruction of the old enemy. SOLDIER OF CARTHAGE While Hannibal prepares for war, the young son of one of his most trusted military commanders goes on an innocent adventure with his best friend - and disappears. SLAVERY Captured by...

ENEMY OF ROME

SOLDIER OF CARTHAGE

SLAVERY

Captured by pirates, put up for sale in the slave market, one of the boys is sold as a gladiator, the other as a field slave. They believe they will never see home or family again.

A WORLD AFLAME

But their destiny - interwoven and linked with that of their Roman masters - is to be an extraordinary one. The devastating war unleashed upon Rome by Hannibal will last for nearly twenty years. It will change their lives - and history - forever.

źródło opisu: Publisher: Arrow

źródło okładki: Publisher: Arrow

Basiek | 2019-08-19

Tytuł książki jest zdecydowanie mylący, gdyż nie jest to książka o Hannibalu. Ba, legendarny wódz nie gra w niej nawet pierwszych skrzypiec.

Wydarzenia opisywane są z perspektywy jego żołnierzy oraz członków rodziny Fabrycjuszy. Podobało mi się, że poszczególne rozdziały podążają za akcją z punktu widzenia jednego bohatera. Jednak im dalej w las, tym większe zamieszanie - jeden rozdział, ale kilka punktów widzenia. Nie do końca mnie to przekonało, lecz nie przeszkadzało w czytaniu.

Plusem książki są również zmieniające się, niejednoznaczne postacie. Dobrym przykładem jest Kwinuts, młody Rzymianin, który na początku zachowuje się jak... cóż, palant. Jednak z czasem zmienia się zdecydowanie na plus. Bardzo polubiłam Aurelię, siostrę Kwintusa, i jej matkę, Atię. W książce nie brak również porównań różnych klas ówczesnego społeczeństwa Republiki Rzymskiej. Pod tym względem Kartagina wygląda nieco ubogo.

Wrażenia "poksiążkowe" mam zdecydowanie pozytywne, chociaż niedosyt...

czytamcałyczas | 2019-07-09

Co za emocję przy czytaniu,co za wielka literatura.Takie coś uwielbiam.Piękna,opowieść o konflikcie Rzymu i Kartaginy. Ileż tu bitew,nawt słoń był.I niedźwiedź też Gallowie,oraz Sycylijczycy.
A ci dwaj chłopcy to nawet trafili do niewoli.
Ładnie są opisane place,tłumy ludzi na tych placach.
Piękna okładka.

Akcja książki rozgrywa się w starożytnej Kartaginie oraz Rzymie Bohaterm jest młody kartagińczyk Hanno, który trafia do domu rzymskiej rodziby, ma im służyć jako niewolnik. Po jakimś czasie zaprzyjaźnia się z dziećmi swoich właścicieli. Syn pana domu Kwintus dwa razy ratuje naszego bohatera od śmierci i bez wiedzy ojca uwalnia go,pomaga mu także odnaleść przyjaciela oraz dostać się do oddziałów Hannibala. Powieść ma wartką akcję, co jest jej atutem. Mnie się podobała, więc polecam

Dawid | 2019-06-13

Spodziewałem się trochę więcej po tej książce. Pozycja nie jest zła, ale sporo jej brakuje do cyklu „Kroniki Zapomnianego Legionu”. Owszem powieść czyta się szybko i dość przyjemnie, ale jak dla mnie akcja książki jest za bardzo przewidywalna, bitwy opisane są zbyt powierzchownie. Jako fan Bena Kane liczę na więcej!

MC_Roti | 2019-05-18

Pierwszy tom wielce apetyczny. Czyta się jednym tchem. Czekam z niecierpliwością na ciąg dalszy

Kuba Puchajda | 2018-10-02
Przeczytana: 02 października 2018

Nie można się oderwać! Dobra propozycja dla tych, którzy chcą pogłębić wiadomości o Wojnach Punickich w sposób łatwo strawny i nie wymagający wysiłku. Autor stara się trzymać faktów historycznych, używa nazw i terminów stosowanych w starożytnym Rzymie i Kartaginie. Bardzo dobra!

WojtekXTZ | 2018-09-23

O, jaka przyjemna książka o czasach wojen między Imperium Rzymskim a Kartaginą. I napisana bardzo przystępnie, a zarazem z troską o jak najdokładniejsze ukazanie detali i przekazanie realiów tamtych czasów. Ciekawe jest np. poczucie uczestnictwa w bitwie z użyciem słoni bojowych. A zabieg udany dzięki temu, że autor wręcz obsesyjnie interesuje się tematem starożytności i Rzymu i potrafi wręcz plastycznie przedstawić czytelnikowi tamten świat..
Pierwsza z serii książek o Hannibalu, oczywiście opasła, ale każda strona warta poświęconego na nią czasu.

Marcin | 2018-08-20
Przeczytana: 20 sierpnia 2018

Jak zwykle autor świetnie wciąga nas w wir wony pomiędzy Rzymem i Kartaginą. Obserwować ją będziemy nie z punktu widzenia głównych dowódców lecz dwóch młodzieńców (Rzymianina i Kartagińczyka pochodzących z kast rządzących w ich krajach) którzy strasznie pokręconym zrządzeniem losu spotykają się (Kartagińczyk jako niewolnik, jak nim został nie powiem), zaprzyjaźniają a potem muszą stawać po przeciwnych stronach konfliktu.
Akcja jest naprawdę dynamiczna i dobrze przemyślana.
Wciąga nas w wir akcji i zanim się człowiek obejrzy już kończy czytać.
Czekam na następny tom.

MarzenaD | 2018-08-04
Przeczytana: 24 lipca 2018

„Hannibal. Wróg Rzymu” Bena Kena autora popularnej trylogii Kroniki Zapomnianego Legionu powraca z kolejnym fascynującym dziełem, które przypadnie do gustu, zarówno miłośnikom historii starożytnej, jak i fantastyki. Jak sam tytuł wskazuje powieść dotyczy losów Hannibala, wodza Kartaginy, który po poniesieniu dotkliwej porażki planuje zemstę za wyrządzoną krzywdę. I choć temat drugiej wojny punickiej jest mi dość bliski, to jednak szczerze mówiąc, wzbogaciłam swoją wiedzę po przeczytaniu tej książki. Autor tworzy fabułę, która od pierwszych chwil przyciąga uwagę czytelnika i sprawia, że po kilku przeczytanych stronach budzimy się w starożytnym świecie. Choć można zauważyć, że akcja książki dotyczy również innych wątków, to jednak one wszystkie splatają się ze sobą, tworząc niesamowitą historię starożytnego Rzymu. Zwięzłe opisy, interesujące dialogi oraz barwna opowieść, wzbogacona o ciekawe informacje historyczne sprawiają, że książkę czyta się jednym tchem. Dlatego warto ją...

Adrian | 2018-05-28

Książka, która sięga czasów drugiej wojny punickiej to prawdziwe dzieło Bena Kane'a, który jest zafascynowany czasami, które opisuje w swojej książce "Hannibal. Wróg Rzymu.". Pozycja jest wstępem to całej trylogii, która poświęcona będzie losom armii i samemu przywódcy kartagińskiemu, tytułowemu Hannibalowi.
Dzięki notce od autora można dowiedzieć się, że Ben Kane to wielki pasjonat historii, także tego konkretnego okresu, pisarz szukając natchnienia odwiedzał osobiście miejsca, gdzie ze swoją armią maszerował sam Hannibal. W wyjaśnieniach mamy także informacje, że autor w kilku miejscach posiłkował się domysłami lub fikcją literacką, ale większość informacji i faktów jest zgodna z historyczną prawdą.
W powieści poznajemy dwie strony konfliktu, które wiąże wbrew pozorom bardzo wiele. Z jednej strony mamy główny wątek fabularny, a więc koncentrację sił Hannibala, który z Iberii przez Alpy próbuje dostać się do północnych granic Imperium Rzymskiego, z drugiej strony mamy wątki...