Insygnium

Okładka książki Insygnium Ben Kane
Okładka książki Insygnium
Ben Kane Wydawnictwo: Znak Horyzont Cykl: Cesarskie Orły (tom 2) powieść historyczna
powieść historyczna
Cesarskie Orły (tom 2)
Znak Horyzont
2021-03-01
2021-03-01
2016-03-24

Konytnuacja watku armii Warusa. Swietna fabula, i nawiazanie do historii.

Konytnuacja watku armii Warusa. Swietna fabula, i nawiazanie do historii.

Książka naszpikowana wiedzą historyczną - to co powinno być zaletą wg mnie jest jej główną wadą, jakby autor nie potrafił zdecydować się czy pisze powieść czy dzieło naukowe. Przez ten nadmiar akcja wlecze się niemiłosiernie i po kilku stronach odechciewa się dalszej lektury. Bohaterowie nie wzbudzili moje sympatii, tacy jacyś sztampowi, jak z amerykańskiego serialu kategorii B - do przewidzenia kto i jak się zachowa.

Ben Kane jak zawsze w formie. Świetnie się czytało tą pozycję, zresztą jak poprzednie.
Uwielbiam z jaką dbałością o szczegóły przedstawia rzymskich legionistów i ich służbę, dzięki temu często potrafię się wczuć w ich położenie i razem z nimi dzielić trudy żołnierskiego życia.
Oby następna część była równie dobra co ta.

Oby następna część była równie dobra co ta.

Bardzo dobrze mi się czytało. Dla mnie lepsza niż I tom. Może dlatego, że tu Germanie dostali w d...
Czekam na kolejny tom jak i na dalsze książki autora.

Czekam na kolejny tom jak i na dalsze książki autora.

Każdy może przegrać bitwę jednak nie ma większej hańby niż utrata na placu boju insygniów legionowych. Sławnych na całe imperium złotych Orłów Legionu.
Po największej z dotychczasowych klęsk wojsk rzymskich, bitwie w Lesie Teutoburskim mija ponad pięć lat a insygnia nieistniejącego już legionu pozostają w rękach barbarzyńców.
Zdegradowany Tullus i jego kohorta oraz odwetowa wyprawa cesarza Germanika pragną pomścić waleczną śmierć około 15 tysięcy swoich towarzyszy a zwycięski Arminiusz, wódź Germanów pragnie po raz drugi zmiażdżyć rzymską potęgę na swoich ziemiach.
Ben Kane po raz kolejny w trylogii „Cesarskie Orły” zaprasza nas do ciekawie i kolorowo opisanego przez siebie świata starożytnego Rzymu. Ponownie wciągnie nas w klimat tamtych czasów i w przygody legionistów oraz barbarzyńców i … każe czekać na ostatnią część „Czas pożogi”

Zdegradowany Tullus i jego kohorta oraz odwetowa...

Jak dla mnie, pierwsza część lepsza. W drugim tomie, akcja dzieje się wolniej, więcej opisów, życia obozowego. Ogólnie, wielki szacun do autora, bo przygotowuje się do pisania książek MEGA. Wiedza rzetelna, opisy realistyczne. Wszystko na plus. Mnie jednak drugi tom nie porwał, choć zły na pewno nie jest. Czekam na trzeci :) Myślę, że wynagrodzi mi niedosyt po drugim.

Bardzo ciekawa pozycja, czekam na ,,Czas pożogi''

Bardzo ciekawa pozycja, czekam na ,,Czas pożogi''

Las Teutoburski był grobem,dla 15 tys.Rzymian ,w 14 roku.Germanik ojciec Kaliguli chciał pomścić legiony. Książkę czytałem i bardzo mi się podobała.Bardzo dobrze,działa na wyobraźnię.KLasy,mokradła Germanie i Rzymianie. Opisy walk i życia obozowego.

Druga część przygód Tullusa i jego kohorty którzy próbują tym razem pomścić stratę swoich towarzyszy i orłów legionowych po masakrze w lesie Teutoburskim. Jak dla mnie książka lepsza niż część pierwsza, gdyż tej historii nie znałem, co się działo po wydarzeniach w lesie. Mimo dużej objętości czyta się szybko, a akcja leci bardzo szybko. Super można się przenieść w te czasy bo opisy są bardzo dokładne i większości zgodne z prawdą historyczna. Gorąco polecam tą serię i czekam na ostatnią część która ma chyba niedługo zostać w Polsce wydana.

Ben Kane nadal w formie. Ciąg dalszy losów centuriona Tullusa i jego ocalałych z rzezi w Lesie Teutoburskim legionistów. Jak przystało na tego autora opisy bitew i potyczek stoją na bardzo wysokim poziomie.
Twórczość Bena polecam wszystkim, którzy kochają tematykę starożytnego Rzymu oraz jego legionów.

• Historyczne
  • Posiadam na półce (polskojęzyczne)
  • Powieść historyczna
  • Chce ale jeszcze nie mam
  • Militaria

Dodaj cytat z książki Insygnium