Insygnium

Okładka książki Insygnium
Ben Kane Wydawnictwo: Znak Horyzont Cykl: Cesarskie Orły (tom 2) powieść historyczna
powieść historyczna
Cesarskie Orły (tom 2)
Znak Horyzont
2021-03-01
2021-03-01

Ben Kane jak zawsze w formie. Świetnie się czytało tą pozycję, zresztą jak poprzednie.
Uwielbiam z jaką dbałością o szczegóły przedstawia rzymskich legionistów i ich służbę, dzięki temu często potrafię się wczuć w ich położenie i razem z nimi dzielić trudy żołnierskiego życia.
Oby następna część była równie dobra co ta.

Oby następna część była równie dobra co ta.

Bardzo dobrze mi się czytało. Dla mnie lepsza niż I tom. Może dlatego, że tu Germanie dostali w d...
Czekam na kolejny tom jak i na dalsze książki autora.

Czekam na kolejny tom jak i na dalsze książki autora.

Każdy może przegrać bitwę jednak nie ma większej hańby niż utrata na placu boju insygniów legionowych. Sławnych na całe imperium złotych Orłów Legionu.
Po największej z dotychczasowych klęsk wojsk rzymskich, bitwie w Lesie Teutoburskim mija ponad pięć lat a insygnia nieistniejącego już legionu pozostają w rękach barbarzyńców.
Zdegradowany Tullus i jego kohorta oraz odwetowa wyprawa cesarza Germanika pragną pomścić waleczną śmierć około 15 tysięcy swoich towarzyszy a zwycięski Arminiusz, wódź Germanów pragnie po raz drugi zmiażdżyć rzymską potęgę na swoich ziemiach.
Ben Kane po raz kolejny w trylogii „Cesarskie Orły” zaprasza nas do ciekawie i kolorowo opisanego przez siebie świata starożytnego Rzymu. Ponownie wciągnie nas w klimat tamtych czasów i w przygody legionistów oraz barbarzyńców i … każe czekać na ostatnią część „Czas pożogi”

Zdegradowany Tullus i jego kohorta oraz odwetowa...

Jak dla mnie, pierwsza część lepsza. W drugim tomie, akcja dzieje się wolniej, więcej opisów, życia obozowego. Ogólnie, wielki szacun do autora, bo przygotowuje się do pisania książek MEGA. Wiedza rzetelna, opisy realistyczne. Wszystko na plus. Mnie jednak drugi tom nie porwał, choć zły na pewno nie jest. Czekam na trzeci :) Myślę, że wynagrodzi mi niedosyt po drugim.

Bardzo ciekawa pozycja, czekam na ,,Czas pożogi''

Bardzo ciekawa pozycja, czekam na ,,Czas pożogi''

Las Teutoburski był grobem,dla 15 tys.Rzymian ,w 14 roku.Germanik ojciec Kaliguli chciał pomścić legiony. Książkę czytałem i bardzo mi się podobała.Bardzo dobrze,działa na wyobraźnię.KLasy,mokradła Germanie i Rzymianie. Opisy walk i życia obozowego.

Druga część przygód Tullusa i jego kohorty którzy próbują tym razem pomścić stratę swoich towarzyszy i orłów legionowych po masakrze w lesie Teutoburskim. Jak dla mnie książka lepsza niż część pierwsza, gdyż tej historii nie znałem, co się działo po wydarzeniach w lesie. Mimo dużej objętości czyta się szybko, a akcja leci bardzo szybko. Super można się przenieść w te czasy bo opisy są bardzo dokładne i większości zgodne z prawdą historyczna. Gorąco polecam tą serię i czekam na ostatnią część która ma chyba niedługo zostać w Polsce wydana.

Ben Kane nadal w formie. Ciąg dalszy losów centuriona Tullusa i jego ocalałych z rzezi w Lesie Teutoburskim legionistów. Jak przystało na tego autora opisy bitew i potyczek stoją na bardzo wysokim poziomie.
Twórczość Bena polecam wszystkim, którzy kochają tematykę starożytnego Rzymu oraz jego legionów.

Od wydarzeń w lesie Teutoburskim mija 5 lat a Tullus chociaż jako jeden z nielicznych centurionów wyprowadził 15 swoich ludzi z rzeźni to został zdegradowany a wszyscy legioniści którzy przeżyli masakrę dostali zakaz powrotu do Italii.
Tullus wraz z częścią swoich ludzi trafia do V legionu i tam dowodzi jedną z centurii. Nowym zarządcą germanii i okolic zostaje Germanicus który chce pomścić Warusa i odzyskać utracone orły legionowe.
I znowu dostajemy świetnie napisaną książkę gdzie walka przeplata się z polityką i podstępem a ofiarami jak zwykle są cywile i żołnierze którzy nie zawsze chcą walczyć.
Niestety na zakonczenie tej historii przyjdzie poczekać do wydania 3 tomu.

Blisko rok po premierze znakomitej, historycznej powieści przygodowej pt. "Cesarskie Orły. Ciemne chmury", mamy przyjemność poznać kontynuację tej porywającej relacji o dramatycznych losach rzymskich legionistów, którzy po raz pierwszy spotkali na drodze swych podbojów godnego przeciwnika - Germanów. Poniżej postaram się opowiedzieć wam jak najwięcej o drugiej części tej epickiej sagi - powieści "Insygnium", którą otrzymałam z Księgarni TaniaKsiazka.pl!

Od straszliwej bitwy w Teutońskim Lesie minęło już 15 lat, ale czas ten nie zaleczył ran i pragnienia zemsty tych legionistów, którym udało się ujść z życiem z tego miejsca klęski. Wśród nich jest centurion Lucjusz Tullus, który wraz ze swoimi wiernymi kompanami otrzymuje kolejne, trudne zadanie. Jego celem jest odzyskanie utraconych, legionowych orłów, które zostały przejęte przez dzikich żołnierzy Arminiusza. I tak też zaczyna się czas zemsty, walki o honor i szansę na powrót do domu z tego zapomnianego przez rzymskich bogów, miejsca...

Ben Kane - autor tej powieści i całego cyklu "Cesarskie Orły", zaprosił nas kolejny raz do odbycia fascynującej, czytelniczej podróży w czasie. Podróży do początków naszej ery, gdy oto rozpoczął się powolny upadek rzymskiego Imperium, które jednakże wciąż stanowiło groźną i wielką potęgę ówczesnego świata. I tak, jak to miało miejsce w przypadku pierwszej części, tak i tym razem autor połączył tu w perfekcyjny sposób historyczne realia z barwną, fabularną, przygodową relacją o ludzkich osach, wojnie i honorze. To książka dla miłośników historii i wojennej akcji!

CAŁĄ RECENZJĘ ZNAJDZIECIE TU: https://i-polekturze.blogspot.com/2021/04/cesarskie-ory-insygnium-ben-kane.html

Dodaj cytat z książki Insygnium