Hannibal. Wróg Rzymu

Data 1. wydania:
2012-01-19
Arkadiusz Romanek
Znak Horyzont
Historia Starożytność Rzym Rzym i świat rzymski Kartagina Wojny punickie Hannibal Powieść historyczna Powieść o starożytności Ben Kane
Hannibal. The Enemy of Rome
Hannibal (tom 1)
powieść historyczna
Arkadiusz Romanek

Nie wywala z butów, ale jeśli ktoś lubi powieści historyczne, tak jak ja, warto wziąć tę książkę do ręki. Plus za osadzenie powieści w czasie 2 wojny punickiej. Minus za często powtarzane przemyślenia bohaterów, dla mnie są za bardzo zapętlone.

Polecam tę powieść. Czyta się ją z przyjemnością od początku do końca. Bardzo wciągająca książka.

Po przeczytaniu trylogii o Zapomnianym Legionie Bena Kane wiedziałem, że sięgnę po kolejne Jego pozycje. Wybór padł na wcześniej dziejące się wydarzenia i drugą wojnę punicką oraz wielkiego Hannibala. Akcja dzieje się w czasie marszu wojsk Kartagińskich na Italię i opowiada losy dwóch rodzin rzymskiej i kartagińskiej. Opisy i przygody rodów są ciekawe, ale dla mnie...

Przygodę z Benem Kane rozpocząłem od końca czyli Spartakuasa . Na drugie danie Hannibal ... i jestem pozytywnie zdruzgotany . Po lekturze pierwszej części jestem zachwycony . Monumentalna powieść zaskakuje realizmem , rozmachem i spojnoscia. Główni bohaterowie to dwaj młodzieńcy , jeden z Rzymu , drugi z Kartaginy . Ich losy splatają się w czasach krótko przed i na...

Po przeczytaniu trylogii „Kroniki zapomnianego legionu” Bena Kane’a stwierdziłem, że warto zapoznać się z kolejnymi książkami tego autora. Padło na trylogię „Hannibal” mówiące właśnie o kartagińskim przywódcy Hannibalu i o drugiej wojnie punickiej ( 218 r. p. n. e. – 201 r. p. n. e… ) toczona była, tak samo jak pozostałe dwie, między Republiką Rzymską a Kartaginą. Ostatnia...

Fajna książka historyczna, w której prawdziwe wydarzenia historyczne przeplatają się z fikcją. Autor poradził sobie z tym bardzo dobrze, co budzi we mnie podziw.
Ciekawie wykreowani bohaterowie, dobre historie.
Pierwszy tom napawa optymizmem przed kolejnymi.
Książka godna polecenia dla każdego.

Ależ tutaj się dzieje!

Ben Kane po raz kolejny (po trylogii "Zapomniany Legion") pokazał że jest mistrzem w pisaniu powieści historycznych osadzonych w "okolicach" starożytnego Rzymu.

"Hannibal wróg Rzymu" przybliża czytelnikowi - i to bardzo konkretnie - czasy drugiej wojny punickiej (218-201 p.n.e. gdzie Kartagina walczyła z Rzymem), a dokładniej okres jej początku...

Po przygodach z Rzymem trochę nudziła

Historia o kilku bohaterach.
Świetnie oddane realia tamtych czasów.
Świetnie napisana książka.
Jedyny problem jaki mam, to wybrać najlepszą książkę z tego cyklu. Nie jestem niestety w stanie. Każdy tom bardzo dobry i ciężko jest mi wybrać najlepszy.
Książki zdecydowanie w moim guście.
Bardzo mocno polecam.

Wstęp
Po przeczytaniu trylogii „Kroniki Zapomnianego Legionu” nadszedł czas na zapoznanie się z kolejną trylogią Bena Kane’a: „Hannibal.” Akcja powieści „Hannibal. Wróg Rzymu” przypada na okres drugiej wojny punickiej. Po pierwszej wojnie Kartagina utraciła na rzecz Rzymu Sycylię. Wojownicy biorący w niej udział przez lata czekali na możliwość dokonania zemsty: '

„Rzym...

Dyskusje