Bracia krwi

Tłumaczenie: Robert J. Szmidt
Cykl: Orły Imperium (tom 13)
Wydawnictwo: Książnica
Brothers in Blood
historyczna
Heisenberg

Jest rok 52 n.e. Rzymskie oddziały w Brytanii szykują się do ataku na zbuntowane plemiona. Ciągła wojna podjazdowa prowadzona przez tubylców rujnuje morale legionów, wyczerpuje ich siły i okazuje się zbyt kosztowna. Tymczasem druidowie podburzają mieszkańców Brytanii do nowej rebelii. Doświadczeni legioniści — prefekt Katon i centurion Macro — prowadzą swoich ludzi do boju, nie dbając o własne...

Doświadczeni legioniści — prefekt Katon i centurion Macro — prowadzą swoich ludzi do boju, nie dbając o własne bezpieczeństwo. Niespodziewany rozwój wypadków rozwściecza ich przełożonego, który podejrzewa zdradę. Jeśli w szeregach armii ukrywa się szpieg, podbój Brytanii może zakończyć się klęską. Macro i Katon muszą wyeliminować zagrożenie. Czy jednak zdążą na czas?

źródło opisu: publicat.pl

źródło okładki: publicat.pl

sechu | 2017-03-07
Przeczytana: marzec 2017

No i tak doszedłem do ostatniego tomu. Trzeba przyznać że wykreowany bohater z młokosa stał się kimś wielkim. Być może za X tomów będziemy mieli do czynienia z generałem Katonem. Historia opisana w tym tomie jest dość prosta, autor znów nieco zmniejszył ilość walki a skupił się trochę na polityce i tym razem udało się to wszystko bardzo ładnie połączyć. Całość dobrze się czyta i chęć poznania tego co jest dalej jest b.duża, przeczytałem ten tom w 2 dni i czytałem z przyjemnością choć wiedziałem że na końcu będę się musiał rozstać z bohaterami na dłuższy okres czasu.

pozdrawiam fanów tej serii :)

Danny_Boy | 2017-02-06
Przeczytana: 06 lutego 2017

Kolejny udany tom. Śledzę poczynania Katona i Macro od samego początku. Jest to lekka i przyjemna lektura dla osób lubiących życie i czasy Rzymian. Fakt, że w tej części jest troszkę mniej walk niż w poprzednich częściach to nie odbiega zawartością od reszty. Polecam gorąco i dla mnie zasłużenie 10 gwiazdek. Z niecierpliwością czekam na kolejne przygody głównych bohaterów.

jarr74 | 2017-04-26
Przeczytana: 2017 rok

„Teraz już tylko Bogowie decydują o naszym losie. Oby Fortuna nie uznała, że wyczerpałem wszystkie zapasy należnego mi szczęścia”

Tym wszystkim czytelnikom, którym wydawało się że bohaterom znakomitego historycznego cyklu Simmona Scarrowa „Orły imperium”, legionistom Katonowi i Marko, (teraz już w stopniach Centuriona i Prefekta) po powrocie do Brytanii (tej Brytanii w której, lata temu, zaczęła się ich wspólna droga) dane będzie w końcu odpocząć, po trudach licznych wojennych kampanii, trzeba jasno powiedzieć że się mylili.

Szumnie ogłoszone przyłączenie nowej prowincji do rzymskiego imperium, zakończone triumfalnym wjazdem do Rzymu, okazało się w praktyce (jak to często bywa) zdecydowanie przedwczesne. ..

Znaczna cześć zamieszkujących wyspę, bitnych plemion, skupiona wokół opromienionego wojenną sławą wodza Karatakusa nadal toczy z Rzymem okrutną i bezpardonową, podjazdowa wojnę. Wojnę brutalną i niesłychanie krwawą, w której nie ma miejsca na miłosierdzie czy...

Victarion | 2017-07-27
Przeczytana: 13 lipca 2017

Mogę stwierdzić, że ta książka jest bardziej dojrzalsza od poprzednich części, a przynajmniej Katon i jego decyzje. Bardzo się zmienił od poprzednich części od naiwnego idealisty do człowieka twardo stąpającego po ziemi. Mam nadzieję, że w kolejnych książkach tego cyklu autor bardziej to rozbuduje :). A co do fabuły, również bardziej dojrzalsza, wątki bitewne, polityczne i szpiegowskie umiejętnie są połączone - sprawiły, że fabuła jest znacznie lepsza. Wcześniej nie było źle, ale przez kilka książek prawie dominowało pole bitwy, przez co ten cykle wydawał się momentami monotonny,lecz na szczęście póki co autor to zmienił i żeby tak to zostało.

Tomasz Szypuła | 2017-01-18
Przeczytana: 18 stycznia 2017

Jeszcze nigdy nie czytałem tak długiej serii, do tej pory najdłuższy "ciąg" miała "Saga o Wiedźminie" pióra A. Sapkowskiego, choć nie jestem wstanie porównywać tych dwóch serii z powodów co ze Mnie zrobiła opowieść Sapkowskiego. Trzynasty tom mnie zachwycił, nadal jest to prosta literatura raczej do odpoczynku niż do refleksji i głębokich przemyśleń ale w w tym tomie otrzymałem wszystko co najlepsze w całym cyklu. Oby tak dalej a będę tą serie czytał do samego końca, nie zważając na to że Katon powinien się zwać - Achillesem a Macro - Heraklesem.

AnakinQ | 2017-10-01
Przeczytana: 29 września 2017

Mimo kilku literówek i pomyłek w tłumaczeniu - kolejna opowieść o dziejach Katona i Macro trzyma równy poziom.

Frederik | 2017-10-12
Przeczytana: 15 września 2017

Czyta się dobrze i łatwo.

Rafal_rn | 2018-01-14
Na półkach: 2018, Przeczytane