Wieczór taki jak ten

Okładka książki Wieczór taki jak ten Gabriela Gargaś Patronat Logo

Miłość i święta to magiczny duet

Książka jakich setki. Kilkakrotnie sprawdzałam czy się nie pomyliłam i nie sięgnęłam po Witkiewicz.
Przesłodzona, naiwna. Autorka próbuje się bawić w psychologa ale niespecjalnie jej to wychodzi.

Dobry wieczór wszystkim

Dzisiaj przedstawię wam opis pięknej historii, przepełnionej miłością, magią świąt
i radością jaką daje nam spędzanie czasu z najbliższymi. A jest to książka Gabrieli Gargaś „Wieczór taki jak ten”, dawno nie czytałam tak dosłownie uroczej książki. Idealnie wkomponowała się w ten miniony świąteczny czas, dając przecudowne podsumowanie tego, jak czasami niewiele trzeba aby być szczęśliwym i dawać szczęście innym. Książka ta to jedna opowieść, ale pokazująca historie wielu osób. Każdy z innego miasta, każdy z innym nastawieniem do życia i każdy z inną przeszłością. Ta mała mieścina, która zwie się Złotkowem, pozwoliła tym wszystkim ludziom odmienić swoje życie i naprawić swoje błędy lub zapomnieć o okrutnej przeszłości. Bo przecież każdy z nas ją jakąś ma, ale jaka by nie była jest możliwa do naprawienia, nawet w ten cudowny świąteczny czas. Gdzie otacza nas radość, miłość, ciepło kominka w zimowy dzień, słodkości z cukierni „Cynamonowych Serc” i dużo ciepłej czekolady. Czy to nie brzmi słodko? I taka właśnie jest ta książka, czytałam ją
z ogromnym uśmiechem na buzi, przeżywając każdą rozterkę z bohaterami wierząc, że jeszcze będą szczęśliwi. I zdradzę wam coś, na końcu nawet się popłakałam. Oczywiście z radości, żeby nie było że się zawiodłam czy coś. Polecam serdecznie tą książkę, oddaje klimat świąt i pozwala zatracić się w tym przecudownym okresie
w roku.

Dobry wieczór wszystkim

Książka ma w sobie mnóstwo ciepła i uniwersalnych życiowych prawd. Cała fabuła przesiąknięta jest magią świąt i pozwala czytelnikowi zatopić się w tym niesamowitym klimacie. Czytając uśmiechałam się sama do siebie i momentami sama miałam ochotę spakować walizkę i pojechać do Złotkowa. 😉 Bardzo przyjemna lektura, w sam raz do popołudniowej kawy w długie zimowe wieczory.

"Wieczór taki jak ten" - właśnie skończyłam czytać i jestem zachwycona. Zachwycona i potrzebuję chwili oddechu aby poukładać myśli i przywrócić mojemu sercu spokój. Książka jest przepełniona magią świąt, ciepłem, miłością i nadzieją. Otula nas niczym miękka, puchowa kołderka.

Magia tej książki polega na tym, że autorka skupia się w niej na tym, co jest dla każdego z nas najważniejsze.
Nakreśliła wspaniałych bohaterów, zobrazowała najważniejsze problemy, rozterki, smutki jak i radości dotykające każdego z nas. Ja odnalazłam w tej książce cząstkę mojej duszy, poruszyła ona we mnie kilka bardzo wrażliwych strun i spowodowała, że co jakiś czas musiałam przerywać czytanie i pobyć sama ze sobą i własnymi myślami.
I to jest właśnie magia tej książki i magia świąt o której to bardzo często zapominamy. Magia świąt to nie kolorowe lampki i pachnąca choinka. To ludzie, uczucia, gesty i to coś w naszym wnętrzu co sprawia, że świat staje się piękniejszy. A choinka, lampki, smakowite ciasta to tylko miłe dodatki.

Książka na długo pozostanie w moim sercu. Nie sposób o niej zapomnieć. Jest to typowa świąteczna powieść ale nie jest cukierkowa, nie ocieka lukrem za to jest pełna zimowego piękna, nadziei i kojącej miłości. Zakończenie książki odbiega od standardów, jest zaskakujące i miłe. Myślę, że każdy z was odnajdzie w tej książce cząstkę siebie.
Dlatego drodzy przyszli czytelnicy czytajcie tę opowieść powoli, delektujcie się każdym słowem, każdym zdaniem. Znajdźcie czas na chwilę refleksji, zadumy. Warto.

"Wieczór taki jak ten" zagości na stałe w mojej domowej biblioteczce. I będę często wracać do tej historii.

Wiem ze to tylko ksiażka ale zawsze wzbudza we mnie podziw mlodych osob ktore radzą sobie z tragediami i klodami pod nogami ale pomimo to ida dalej z podniesiną glową bo wiedzą że mają dla kogo co niektorzy. Ale zawsze jest sens walczyc o siebie o kogos o lepsze jutro. Wspaniala ksiażka a michalina to wsapniała siostro mama! Polecam tę ksiażkę.

Lektura na czas Świąt bardzo dobra, układająca wiele myśli w tym okresie na swoje miejsce. Polecam.

Te "Bieszczady"...

Te "Bieszczady"...

W Złotkowie, uroczej podgórskiej mieścinie, gdzie wszyscy mają hopla na punkcie Bożego Narodzenia, Miśka otwiera pensjonat. Tam przetną się losy kilkorga postaci, z których każda dźwiga swój życiowy bagaż.
Niestety, powieść ma w sobie wszystko to, przez co przez lata unikałam świątecznych książek. Magią świąt nie da się wytłumaczyć nagłych zmian charakterów bohaterów i rozwiązywania problemów jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Wciskane na siłę morałki i bezpośrednia narracja Autorki do czytelnika na zasadzie: "A ty, czytelniku, kiedy ostatnio powiedziałeś ważnej osobie że ją kochasz?", nie tylko mnie nie rusza i nie wzrusza, ale wręcz obraża moją inteligencję.
Jakkolwiek doceniam poruszane w książce problemy, pozycja ta częściej mnie denerwowała niż powodowała uśmiech, zapewne z powodu stylu Autorki. Część dialogów jest absolutnie nierzeczywista, postaci wygłaszają długie monologi jak politycy, niepytani opowiadają wspomnienia niemające nic wspólnego z kontekstem. Występuje tam też niepotrzebne spulchnianie objętości dialogów, jak na przykład opis postaci: "Moja żona, a twoja ciotka. I twoja kuzynka, a moja córka". Kto tak mówi?
Nie poczułam w tej powieści magii świąt. Niestety, po kontynuację zapewne sięgnę, ponieważ tak już mam. Może miło się zaskoczę?

Cudowna, przepiękna opowieść ❤️ Książkę pochłonęłam w 2 dni, czytało mi się ją bardzo lekko. Poznajemy w niej historię kilku bohaterów, którzy zmagają się ze swoimi osobistymi problemami głównie rodzinnymi. Potrzeba spokoju i odcięcia się od szarej rzeczywistości sprowadza wszystkich do
Pensjonatu w Złotkowie, którego właścicielką jest młoda kobieta bardzo skrzywdzona przez los. Początkowo nie każdemu podoba się aura Bożonarodzeniowa ale z czasem panującą tam rodzinna atmosfera i dobro udzielają się każdej przebywającej tam osobie.
Czytając książkę miałam wiele refleksji o tym, że człowiek ma w życiu tak wiele a mimo to pragnie jeszcze więcej i nie docenia tego co ma. Kilka razy popłynęły mi łzy widząc jak niektórzy bohaterowie cierpią bo nie mogą mieć tego co w życiu najważniejsze- rodziny i bliskości drugiego człowieka. Bardzo polecam do przeczytania właśnie w tym okresie przedświątecznym kiedy mamy czas na zastanowienie się co jest w życiu naprawdę ważne i wartościowe.

To moje pierwsze spotkanie z autorką i od razu chwyciła mnie za serce. To jedna z piękniejszych historii świątecznych, jaką czytałam. Niesie za sobą ważne przesłanie o życiu, które naprawdę warto doceniać tu i teraz.

• Świąteczne
  • 2017