Nie czekaj już dłużej

Okładka książki Nie czekaj już dłużej Alina Adamowicz, Gabriela Gargaś
Okładka książki Nie czekaj już dłużej
Alina AdamowiczGabriela Gargaś Wydawnictwo: W.A.B. literatura obyczajowa, romans
W.A.B.
2024-03-13
2024-03-13
9788383195230

"Czasami to, czego naprawdę potrzebujemy, pojawia się w najmniej oczekiwanym momencie. I choćby miało trwać tylko chwilę, to nie wolno tego przegapić".

Trzy kobiety. Trzy przyjaciółki. Trzy historie.
Piękna i wzruszająca opowieść o życiu. Tęsknocie, bólu, cierpieniu, lęku, rozczarowaniach ale także o miłości, przyjaźni, zaufaniu, nadziei i szczęściu.
I przede wszystkim o tym, że nigdy nie jest za późno, by zawalczyc o siebie i swoje życie. Jest to trudne lecz nie niemożliwe i tylko od nas samych zależy czy i jak to zrobimy.
Nie sądziłam, że podczas czytania będę ryczeć jak bóbr. Bo książka ta wyciska łzy i jednocześnie niesie nadzieję. Nadzieję, że nadejdzie lepszy czas. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. A wszystko to za sprawą równie pięknego duetu autorskiego w osobach pisarki Gabrieli Gargaś i psycholog Aliny Adamowicz, które stworzyły tę chwytającą za serce powieść.

Trzy kobiety. Trzy przyjaciółki. Trzy historie.
I przede wszystkim o...

Są takie historie, które pomimo swojej prostoty, zapadają głęboko w pamięć. Pozostawiają w głowie kłęby myśli, refleksji i analiz. "Nie czekaj już dłużej" to jedna z takich książek.
Dzieło, które wspólnie stworzyły Alina Adamowicz i Gabriela Gargaś jest niewątpliwie wyjątkowe. Autorki nie napisały tylko opowieści o trzech różnych kobietach, zmagających się z różnymi życiowymi problemami. Ta książka to swoisty manifest kobiecości, pełen wskazówek i rad, podanych nienachalnie, nie wprost. Czytelnik poznaje trzy bohaterki, zaprzyjaźnione, które dokonując wyborów, kreują swój los. Nie zawsze są to trafione decyzje. Wielokrotnie to los kpi z kobiet, prowadząc je ścieżką, którą podążać nie mają ochoty. Jedno jest pewne, ich życie nie jest magiczną bajką, w której każdy z uśmiechem na ustach przez nie kroczy. Te kobiety zmagają się z życiowymi problemami, rozterkami i popełnionymi błędami. Jednak w tym wszystkim są dla siebie wielkim wsparciem.
Autorki doskonale wplotły w treść fabuły wiele rad, których ciężko wypatrywać na pierwszy rzut oka. Pokazały niejednokrotnie dość feministyczne podejście, nawiązując do tego, że kobiety są ważne, mają prawo głosu, powinny być doceniane, ale są też ludźmi i popełniają błędy. Nie ma osób nieskazitelnych, co nie oznacza, że są źli.
"Nie czekaj już dłużej" to taki cichy poradnik, wirtualna wizyta u psychologa. Zupełnie nienachalna, bardzo delikatna i ledwo wyczuwalna, ale jest! Zaznaczyła swoją obecność w tej fabule i wypadło to bardzo dobrze. Wydaje mi się, że ta książka jest raczej skierowana do żeńskiej grupy czytelniczej. Jest swoistym manifestem kobiecości, pokazaniem siły pań i walki, którą podejmują, by osiągnąć marzenia i godnie żyć. Wszystko okraszone lekkim piórem i swobodą wypowiedzi, sprawiającą że książka o trudnej tematyce staje się przyjemna w odbiorze.

Jeszcze nie tak dawno rozmyślałam o tym, czy książka może odmienić życie… Jeśli tak, to ta książka ma tę moc!

Laura, Edyta i Beata są najlepszymi przyjaciółkami. Życie Laury na pozór idealne, a jednak podporządkowane wszystkim wokół. Edyta tkwi w toksycznym związku z uwagi na niepełnosprawne dziecko, dla którego znosi codzienne upokorzenia ze strony męża. W małżeństwie Beaty z kolei wypala się ogień, który kiedyś łączył ją z Aleksem. Wraz z uświadomieniem sobie tego, co jest nie tak w ich życiu, kobiety próbują na nowo je poukładać, wzajemnie się wspierając.

Przepiękna opowieść obyczajowa z ważnym przesłaniem. Opowieść, która sprawi, że zaczniesz się zastanawiać nad swoim życiem. Opowieść, która popchnie Cię do działania, uświadomi Ci, że Ty i Twoje potrzeby są ważne. Nie jest to poradnik. Nie narzuca obiecujących „złote góry” metod, nie nakłania nachalnie do zmiany. Ta książka jakby naciskała guzik z napisem „czy jesteś szczęśliwa?”, po którego użyciu uwalniają się przemyślenia i chęć do działania lub zmiany. Oczywiście możliwe jest, że Tobie te przemyślenia nie są potrzebne, bo znasz na to pytanie odpowiedź. W tym przypadku możesz swobodnie delektować się tą wspaniałą historią życia trzech kobiet, takich jak ja czy Ty. Powieścią pełną uczuć, emocji i życiowych prawd. Powieścią o przyjaźni i jej sile, o życiu takim, jakie jest.

„Nie czekaj już dłużej” jest napisana lekkim i przyjemnym piórem. Autorki świetnie przekazują emocje głównych bohaterek, a stworzona przez nie historia jest ciekawa, wciągająca i nie można się od niej oderwać. Szczególnie pokochałam urywki z dziennika Laury i zapalczywie adnotowałam jej spostrzeżenia.

Ta książka jest jak przyjaciółka, ona przytuli Ciebie, a Ty przytulisz ją. Napijecie się razem kawki lub herbatki, po użalacie się nad sobą, po czym pozbieracie się i uzbrojone w nową siłę ruszycie do przodu. Zgodnie z cytatem z książki: „Widzisz, czasem jest tak, że życie powala nas na ziemię i musimy sobie na niej poleżeć, żeby dojść do siebie, ale potem trzeba wstać i iść dalej”.

UWIERZYĆ W SIEBIE

"Nigdy nie jest za późno, by zacząć żyć po swojemu." Takie zdanie znajdziemy w opisie wydawnictwa W.A.B. dotyczącym książki Gabrieli Gargaś i Aliny Adamowicz zatytułowanej "Nie czekaj już dłużej". W zupełności zgadzam się z zacytowaną tezą i dlatego też chętnie sięgnęłam po tę intrygującą opowieść. Wybrałam wersję audio, a książkę czyta Jan Pirowski. Interpretacja wypadła całkiem nieźle, chociaż moim zdaniem do powieści obyczajowych bardziej pasuje subtelna i delikatna damska barwa głosu.

Poznajcie zatem trzy przyjaciółki - Laurę, Edytę i Beatę, które nie są szczęśliwe w swoich związkach. Laura jest matką trójki dzieci i żoną Piotra. Mężczyzna nie angażuje się w życie rodzinne, wszystkie obowiązki spadają na żonę, a on coraz częściej przejawia niezdrowe zachowania natury psychicznej. Edyta właściwie samotnie wychowuje swoją dwójkę - syna Igora i niepełnosprawną córkę Melanię, która wymaga szczególnej troski i uwagi. Jej mąż Kacper, policjant z zawodu ma zadatki na psychopatę. Jego relacja z żoną przejawia cechy toksycznej i daleka jest od normalności. Beata natomiast pozostaje w związku z Aleksem, nie planują dzieci, ale temperatura w ich małżeństwie znacząco spadła. Decydują się więc skorzystać z porady specjalisty. Każda z trzech kobiet boryka się z własnymi problemami, a ich zwykłe, codzienne życie nie spełnia oczekiwań. Dlatego przychodzi czas na zmiany i nowy początek...

Książka "Nie czekaj już dłużej" to ciekawa i mocno życiowa opowieść - to aż trzy historie powiązane ze sobą poprzez osoby głównych bohaterek, które zaintrygowały mnie od samego początku. A jednak mam spory problem z oceną tej książki. O ile pierwsze dwie części to obyczajowa fikcja literacka inspirowana życiem, o tyle ostatnia trzecia część to już czysty poradnik dla osób pragnących zmian. Powieść zamienia się w zbiór wskazówek, porad i rozwiązań, a jedna z bohaterek realizuje się w roli terapeutki. Muszę przyznać, że nie tego się spodziewałam. Nie podobał mi się kierunek, w jakim rozwinęła się ta historia. Nie do końca odpowiadał mi też sposób narracji. Po zakończonej lekturze pozostał niedosyt i rozczarowanie. Sięgając po powieść Gabrieli Gargaś nastawiłam się na interesującą historię obyczajową przepełnioną emocjami i delikatnie zasugerowanymi tematami do głębszych przemyśleń. A tymczasem... Gdybym miała ochotę na porady terapeutyczne to poszukałabym konkretnego miejsca, gdzie mogłabym taką pomoc uzyskać.

Jeśli chodzi o dwie pierwsze części tej opowieści, to wywarły one na mnie spore wrażenie. Podobał mi się zamysł, polubiłam bardzo wszystkie trzy bohaterki i mocno kibicowałam im w codziennych zmaganiach z życiem. Podziwiałam ich przedsiębiorczość, zaradność, wytrwałość i odwagę. Współczułam Laurze i Edycie ich wyborów, gdyż mężczyźni, z którymi się związały niestety okazali się zwichrowani oraz niezrównoważeni i wywoływali we mnie irytację. Niestety część trzecia okazała się nieporozumieniem i szczerze mówiąc nie mogłam doczekać się końca tej książki.

Aurorki podjęły ważne tematy takie jak przemoc fizyczna i psychiczna, zdrada, niepełnosprawność, choroba oraz żałoba po stracie. Istotną rolę odgrywa tu motyw akceptowania siebie i dostrzegania własnych potrzeb, co w rezultacie pozwala otworzyć się na zmiany. Warto się nad tym zastanowić, ale... nie sądzę żeby trzeba było od razu biec do gabinetu terapeutki Laury.

"Nie czekaj już dłużej" to optymistyczna w swojej wymowie opowieść zaprawiona jednak sporą dawką goryczy. Nie jestem zachwycona, ale przyznaję, że całkiem nieźle mi się słuchało tego audiobooka.

UWIERZYĆ W SIEBIE

Dziś kilka słów o książce, która miała trafić prosto w moje serce, ale to był chybiony strzał.
Laura Edyta i Beata, przyjaciółki i dzielne wojowniczki. Muszą przejść wyboistą drogę w poszukiwaniu własnego szczęścia.
Czy uda im się poskładać w całość zranione serca?
Czy odnajdą w sobie siłę, by podjąć walkę o siebie?
Gabriela Gargaś i Alina Adamowicz poruszyły w swojej książce niewątpliwie ważne tematy. Przemoc w rodzinie, zdrada, choroby, żałoba. Powieść "Nie czekaj już dłużej " jest pełna życiowych przemyśleń, zmusza czytelnika do refleksji. To książka o drugich szansach, samoakceptacji, pozytywnym nastawieniu, sile kobiet.
I wszystko wydaje się pięknie, ale ja mam mieszane uczucia odnośnie tej lektury. Już w trakcie czytania czułam, że to nie jest to. Nie przemawiały do mnie dialogi bohaterów, drażniły mnie. Narracja i sposób prowadzenia tej historii, również mnie nie przekonały. Czytałam, rozumiałam, ale nie czułam. Oczywiście emocje były, przy takich temat nie trudno o nie, jednak to nie było to, co chciałam poczuć. I jeszcze jedno takie moje bardzo subiektywne odczucie, z jednego wątku, sytuacji przechodzi się od razu w drugi. Brakowało mi dopowiedzeń, rozwinięć niektórych sytuacji. Gdzieś po drodze ulatywała też wiarygodność niektórych wydarzeń.
Autorki podjęły tematy, nad którymi każdy z nas powinien się pochylić. Ta powieść to ważny przekaz od kobiet dla kobiet. Żałuję, że ta książka nie zrobiła na mnie większego wrażenia.

Czy uda im się poskładać w całość zranione serca?
Czy odnajdą w sobie siłę, by podjąć walkę o siebie?
Gabriela Gargaś i Alina Adamowicz poruszyły w swojej...

Nie czekaj już dłużej To książka o mnie o tobie o nas.
Pełna dobrych I tych mniej dobrych emocji pokazująca że pomimo trudności jakie daje nam los warto stawić mu czoła nie dać się zmienić coś co nam nie leży otulająca podnosząca na duchu I dająca nadzieję . Bo w życiu ważna jestem ja i ty i my. I mamy być szczęśliwe ważne spełnione realizujące swoje marzenia. Bo warto.

Nie czekaj już dłużej To książka o mnie o tobie o nas.

Po przeczytaniu dwóch pierwszych stron tej książki myślałam, że mam do czynienia z romansem. Okazuje się jednak, że romans w tej historii jest mniej ważny. Na pierwszym planie są realne historie, życie, które nie zawsze jest takie jak nasze marzenia i siła, która potrzebna jest by o marzenia oraz zmianę zawalczyć.
Autorki przedstawiają życie trzech kobiet, które są nieszczęśliwe. Nawet Laura, która wydaje się mieć wszystko, czego można zapragnąć, czuje, że w jej życiu dzieje się źle. Te trzy kobiety w pewnym momencie swojego życia postanawiają zawalczyć o zmianę. Ich droga nie będzie łatwa, ale będą miały pomoc przede wszystkim w sobie nawzajem.
Przyjemnie czytało się tę książkę. Były fragmenty gorsze i lepsze, nie zwróciłam uwagi, ale może to zależało, która pani akurat pisała. Całość jednak oceniam na dobrą obyczajówkę. Nie bez przyczyny trochę wyróżniałam wcześniej Laurę, bo czytając miałam wrażenie, że to ona jest tu główną bohaterką a pozostałe dziewczyny są jedynie tłem i osobami, które wpływają na jej życie czy decyzje.
Jeśli jednak lubicie obyczajówki, książki o życiu i takich zwyczajnych ludziach i ich zwykłych-niezwykłych problemach, to zdecydowanie musicie po nią sięgnąć. Kto wie, może ktoś zmotywuje do zawalczenia o siebie.

Autorki przedstawiają życie trzech kobiet, które są...

Alina Adamowicz oraz Gabriela Gargaś naszkicowały wyjątkową opowieść, która porusza najczulszą strunę, sięga najciemniejszych zakamarków duszy, nie tylko po to, by przypomnieć, jak nieobliczalne bywa ludzkie życie, które często wcale nie przypomina wymarzonej bajki, lecz przede wszystkim, by dodać wiary w siebie, udowodnić, jak cenna, wręcz fundamentalna jest miłość do samej siebie i walka o własne szczęście, jaki i komfort. Pod postacią subtelnej, wspierającej lektury otrzymujemy hipnotyzujący rollercoaster, gwarantujący przebudzenie się, początek nowego życia, przesyconego ciekawością, zdrowym egoizmem, a także zrozumieniem, iż nie można na siłę tkwić w destrukcyjnej relacji. Bezsprzecznie, tej książki nie zapomnicie bardzo długo!

„Nie czekaj już dłużej” to opowieść, którą powinna poznać absolutnie każda kobieta! Przyjmuje ona formę lekkiego przypomnienia, potrząśnięcia, jak nie utracić tego, co najcenniejsze, jak się nie zagubić w szarej, przepełnionej obowiązkami i rozczarowaniami rzeczywistości. W pewnym momencie, to już konkretna przestroga, przysłowiowy kopniak, który może ochronić nas przed notorycznym powielaniem tych samych błędów, zapominaniu o sobie samej. To wreszcie przeszywająca, poruszająca najczulszą strunę historia o trudnych wyborach i stratach, jakich niestety nie da się uniknąć.

Obie Autorki władają niezwykle przyjemnym, błyskotliwym piórem, dlatego kartki przelatują przez palce w zawrotnym tempie. Bezsprzecznie, powieść nie byłaby tak przeszywająca, gdyby nie nadzwyczaj sugestywny styl. Wszystkie uczucia są niemal namacalne, otumaniają, fundując sercu niebywałe tortury.

„Nie czekaj już dłużej” jest poruszającą, hipnotyzującą, skłaniającą do refleksji powieścią, jaką pochłania się z zapartym tchem. Głęboka, sentymentalna, lecz zarazem przeszywająca na wskroś, silnie potrząsająca bohaterami, jak i zaintrygowanym czytelnikiem, subtelna i piękna, ale nie można przecież odmówić jej brutalności, będącej domeną ludzkiego życia, wywołująca potok łez, a jednak napawająca nadzieją i ukojeniem. Ten przejmujący, emocjonalny koktajl rozkocha was w sobie, ale także boleśnie Was poturbuje. Polecam gorąco!❤️

Laura, Beata i Edyta to trzy przyjaciółki. Każda z nich dźwiga własny bagaż doświadczeń i trosk. Kobiety przeszły dotąd bardzo wyboistą drogę. Pragną w końcu zaznać szczęścia, więc biorą sprawy w swoje ręce.

Ta książka miała trafić w moje serce, niestety jednak tak się nie stało. Gabriela Gargaś i Alina Adamowicz poruszyły tutaj wiele ważnych kwestii takich jak samotność, samoakceptacja, żałoba czy zdrada. Powieść skłania do refleksji i pochylenia się nad własnym życiem.

I chociaż to wszystko wydaje się piękne, do mnie ta historia nie trafiła. Początkowo miałam nadzieję, że to będzie to, jednak wiele rzeczy podczas czytania mnie drażniło. Począwszy od narracji, przez bohaterów, kończąc na prostych dialogach. Nie mówię oczywiście, że nie było tutaj emocji, ponieważ ich było aż w nadmiarze, jednak to nie było to, czego ja oczekiwałam. To, co czułam, absolutnie mnie nie powaliło na kolana.

Miałam nadzieję, że ta historia poruszy moje serce, a szkoda, ponieważ to książka o kobietach, od kobiet i dla kobiet. Zawiera w sobie ważny przekaz, nad którym warto się pochylić. Ale tym razem to nie była moja pozycja.

To ciepła opowieść o trzech kobietach, które mają odwagę zmienić swoje życie. Laura ma udane dzieci, piękny dom i dobrego męża, ale jej życie kręci się wokół innych. Edyta tkwi w toksycznym związku, a do tego ma niepełnosprawne dziecko. Z kolei w małżeństwie Beaty ogień nieco przygasł, dlatego szuka zainteresowania w oczach innego mężczyzny. Trzy różne losy kobiet, które w pewnym momencie biorą sprawy w swoje ręce i pragną zmienić swoje życie. Jeśli jesteście ciekawi, jak potoczy się fabuła tej książki, koniecznie po nią sięgnijcie. Powieść opartą na prawdziwych wydarzeniach została napisana w duecie przez Gabrielę Gargaś i Alinę Adamowicz. Więcej na blogu: https://ksiazkizabawy.blogspot.com/

• Przeczytane 2024
  • Do kupienia

Dodaj cytat z książki Nie czekaj już dłużej