Jeden rok na skok w bok

Okładka książki Jeden rok na skok w bok Gabriela Gargaś
Okładka książki Jeden rok na skok w bok
Gabriela Gargaś Wydawnictwo: Wydawnictwo Lekkie Cykl: Jeden miesiąc na miłość (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Jeden miesiąc na miłość (tom 2)
Wydawnictwo Lekkie
2024-02-28
2024-02-28

„Jeden rok na skok w bok”🌸

współpraca reklamowa @lekkiewydawnictwo

Związek Kseni z Robertem przechodzi kryzys, na dodatek na horyzoncie pojawia się uwodzicielski Emil. Fascynacja nową, zainteresowaną osobą budzi w kobiecie uśpione już emocje. Ksenia nie dostrzega jednak co może stracić, bo gdy rutyna wkrada się do związku nie zwiastuje to nic dobrego.
W związku Blanki także nie jest kolorowo. Kobieta odnosi wrażenie, że ciągle musi rywalizować z eksmałżonką swojego partnera. I choć żyją razem, to tak naprawdę zaczynają sie od siebie oddalać i każdy zaczyna żyć osobno.
Natalia i Michał choć na początku ustalili warunki ich relacji, teraz priorytety kobiety się zmieniły co nigdy nie było w planie.
Nawet w wydawać by się mogło idealnym związku Daniela i Nataniela, którzy planują ślub nie jest tak świetnie jakby się wydawało. Napięcie i stres robią swoje.

Nieidealne relacje, nowe miłości, zdarzenia zmieniające bieg życia bohaterów i wiele pokus, by... skoczyć w bok.

Autorka po raz kolejny sprawiła, że spędziłam miły i cudowny czas z bohaterami jej książki. „Jeden rok na skok w bok” to lekka przyjemna powieść, która umili każdemu wieczór, jednak moim zdaniem niezbędne jest poznanie pierwszego tomu, gdyż w tym mamy dalsze losy bohaterów z „Jeden miesiąc na miłość”, wtedy szukali miłości i drugiej połówki, a teraz gdy już ją znaleźli musieli zmierzyć się z szarą rzeczywistością i życiem niekoniecznie jak w bajce. Z problemami, z którymi niejednokrotnie ciężko było sobie poradzić. Z rzeczywistością, której nikt się nie spodziewał. I z rutyną… która nie jest niczyją przyjaciółką.
Gabrysia ma świetne pióro, które tylko zachęca mnie do przeczytania wszystkich jej książek, szkoda że doba jest taka krótka. Jestem zachwycona tym jak tworzy swoje historie, które mają dla mnie pewną dozę autentyczności dzięki czemu czytanie ich sprawia mi ogrom przyjemności. Czasem czuję się jakbym słuchała opowieści swojej starszej siostry.
Z czystym sumieniem polecam obie części, umilą Wam wieczór 😊

„Jeden rok na skok w bok”🌸

współpraca reklamowa @lekkiewydawnictwo

W związku Blanki...

Dalsze losy paczki przyjaciół.
Gdy w ustabilizowane życie zaczyna wkradać się rutyna...gdy pojawia się nowe i zaczyna kusić.

Warto postawić wszystko na jedną szalę i zaryzykować?

Uwielbiam pióro autorki...pod płaszczykiem lekkiej histori zawsze przemyca ważne treści. Zmusza do myślenia...budzi emocje....

W pędzie życia codziennego..szybkich związków..braku zrozumienia...w każdym z nas jest potrzeba bycia potrzebnym,bycia kochanym.
Tylko miłość to coś więcej..To drugi człowiek,który wymaga uwagi,zrozumienia,bliskości...I na to nie wystarczy 5 min...
Powinniśmy zwolnić....ten pęd nikomu nie służy..życie mamy tylko jedno...To tylko chwila....Ciężko w pośpiechu dostrzec ,że ktoś..coś umyka.....

Zwolnij.....
Przytul....
Porozmawiaj...
Żyj....
Bądź szczesliwy

Dalsze losy paczki przyjaciół.

Warto postawić wszystko na jedną szalę i zaryzykować?

W pędzie życia codziennego..szybkich związków..braku...

Powieść jest kontynuacją losów Kseni i jej przyjaciół Natalii, Blanki i Daniela. Dziewczyny wreszcie znalazły partnerów, wydawać się może są w stabilnych związkach. Pojawi się jednak ale… Jak zachowają się dziewczyny, gdy w ich związkach zaczną mnożyć się problemy, a bohaterki staną przed trudnymi wyborami? Dodatkowo Adam, Robert i Michał okażą się nie do końca takimi facetami, za jakich uważały ich dziewczyny. Niestety, idealne związki nie istnieją i właśnie o tym przekonają się nasze bohaterki. A co jeśli na horyzoncie pojawi się ktoś inny, bardziej insertujący? Jak potoczą się losy bohaterek i jakich dokonają wyborów?

Ciąg dalszy recenzji na:

Do związku Kesni wkrada się nuda.. Związek z Robertem jest dla niej poprawny, spokojny. Czuje, że Go kocha, ale brakuje jej iskry, spontaniczności i adrenaliny. Robert wyjeżdża poza granice kraju na nagrywki programu tanecznego, i dopiero Ksenia uświadamia sobie jak za nim tęskni. Poznaje też mężczyznę który zwyczajnie ją oszukał. Miał być pilotem, wolnym rzecz jasna. Zapomniał tylko dodać, że ma narzeczoną w ciąży.

Miałam wrażenie, że Ksenia szukała dziury w całym i sama nie wiedziała czego chce. U Blanki nici z romansu z prezesem. Wolał wrócić do bezpiecznej przystani - żony i dzieci. Co na pewno Blanka podświadomie czuła, że się stanie bo zaczęła się dusić w tym związku. Natalia zaś oczekiwała od nowego „przyjaciela” pewnych deklaracji.. nie chciała tylko seksu i przyjaźni.. lecz Michał nie był na to gotowy.. po rozwodzie woli luźne relacje. Daniel i Nataniel wzięli wymarzony ślub na którym oczywiście nie obyło się bez wtopy. Ksienia wpadła buzią wprost na tort. To było zabawne 😂

Ogólnie fajnie mi się czytało, szybko i lekko.. ale.. no właśnie.. ale zabrakło mi tego humoru z pierwszej części. Tutaj Ksienia mnie trochę wkurzała. Była tak niezdecydowana.. 😐 poza buzującymi różnymi emocjami w tej trójce przyjaciółek, nie działo się nic innego. Książka skupia się głównie na nieudanych relacjach i budowaniu kolejnych relacji. Myślę też, że można śmiało czytać bez znajomości pierwszej części, ponieważ na wstępie autorka krótko objaśnia wcześniejsze wydarzenia.

Świetne jest to jaki przyjaciółki mają sposób na rozładowanie napięcia i skupienie myśli.
Wypad do ich ukochanej kawiarni. Kawa, ciacho i rozmowy. To jest sposób na lepszy dzień ♥️

JEDEN ROK NA SKOK W BOK
@gabriela_gargas
@lekkiewydawnictwo

"Każdy poznany w naszym życiu człowiek coś zmienia. Chcielibyśmy, by Ci, którzy wnieśli w nie tak wiele dobrego, nigdy nie odchodzili. Ale robią to, my też to robimy. A potem znajomy gest, zapach perfum, smak potrawy, które wspólnie próbowaliśmy, uruchamia fabrykę trudnych wspomnień "

Jest to kontynuacja dalszych losów Kseni, Blanki, Nati oraz Daniela.
Codzienne życie, obowiązki potrafią przytłoczyć człowieka i czasami nawet największą miłość. Rutyna, która wkrada się niepostrzeżenie a następnie zbiera swoje żniwa. Marzenia, które skryte gdzieś tam na dnie, nagle dochodzą do głosu i wychodzą na światło dzienne. Takie właśnie jest życie. I to życie dopada naszą paczkę przyjaciół. W życiu każdego z nich oraz ich partnerów, wkradnie się ta zwykła codzienność. Ale pojawią się też nowe, atrakcyjne osoby. Czy ich związki i uczucia jakim się dążą będą w stanie przetrwać szalejącą burze?

Uwielbiam pióro Gabrysi, za lekkość, za dystans do siebie i otoczenia, za poczucie humoru, za jej styl,za jej optymizm którym zaraża. Mam wrażenie że w każdej swojej historii przekazuje nam cząstkę siebie. Skłania nas tym sposobem do refleksji. W tej historii wręcz czułam co chcę nam przekazać. I wiecie co. Życie to nie bajka, to codzienne wybory, codzienny bieg, wyścig z czasem. Ale to co w tym wszystkim jest najważniejsze to ta druga osoba do której możemy wrócić, przytulić się, porozmawiać, po prostu być. Bo nikt z nas nie chce być samotny.

Piękna historia, które polecam Wam zacząć od pierwszego tomu, abyście mogli dobrze poznać naszych bohaterów.

JEDEN ROK NA SKOK W BOK
@gabriela_gargas
@lekkiewydawnictwo

Jest to kontynuacja dalszych...

„Najważniejsze, by kochać i być kochanym chociaż przez chwilę.”

Kryzys... Spotyka nas w różnych momentach życia a także na różnych płaszczyznach. W miłości nie ma inaczej. Chyba każdy związek musiał się z nim zmierzyć wcześniej czy później. Tylko od obu zainteresowanych stron zależy czy wyjdą z niego obronną ręką i zawalczą o relację. A może jednak kryzys to jednocześnie koniec. Niestety czasy charakteryzuje fakt, że dużo zdecydowanie za łatwo odpuszczamy, rezygnujemy zamiast naprawiać.
Poprzedni tom przygód naszych przyjaciółek kończy się w momencie gdy każda z nich odnalazła miłość i tworzy szczęśliwy związek. Los lubi jednak być przewrotny i w życie jednej z par wkrada się rutyna, znikają motyle w brzuchu i namiętność, która rozpala zmysły. Gdzie więc szukać pocieszenia, nowej, lepszej miłości? Oczywiście, że na Tinderze...
Z czasem kryzys dopada również i pozostałe pary. Jesteście ciekawi czy któraś z tych miłości przetrwa? Jeśli tak polecam Wam tę ksiązkę. Obiecuję świetną zabawę. "Jeden rok na skok w bok" to historia, która odzwierciedla życie dzisiejszych trzydziestolatków. Zabiegani, zapracowani czasem nie poświęcają zbyt dużej uwagi by pielęgnować relacje. Aplikacje randkowe, szybkie randki... To również trochę słodko-gorzka opowieść o miłości, która przecież łatwa nie jest. Każdy z nas ma gorsze dni, przyzwyczajenia, natręctwa swoją przeszłość. Jak ogromną pracę wkładamy w budowanie relacji, akceptowanie siebie wzajemnie, swoich zalet ale przede wszystkim wad. Miłość ewoluuje, zmienia się wraz z czasem warto to również zrozumieć i zaakceptować.

„Najważniejsze, by kochać i być kochanym chociaż przez chwilę.”

🌟Codzienne życie przynosi wiele zaskakujących momentów.Szczęście nigdy nie jest pewne,gdy zabraknie w nim dbania o swój związek i trochę empatii w zrozumieniu ukochanej osoby.
Przyjaciółki ponownie przeżywają mnóstwo emocji związane z codziennym życiem.Brak zrozumienia,rutyna bądź niezrozumienie są początkiem końca relacji na które nikt nie jest przygotowany.Wraz z nowymi trudnościami rozpoczyna się cierpienie i ból samotności.Dzięki przyjaciołom można zadzwonić i otrzymać wsparcie.

🌟Powieść jest bardzo wiarygodną historią osób zmagających się z uczuciami i rozterkami w związkach.Pragnienie kochania miesza się z rozczarowaniem oraz niezrozumieniem.Nowe znajomości,randki Tinderowe przynoszą nowych doznać i zaskakujących zwrotów akcji.A w związku z tym nie możemy się nudzić z bohaterami.

🌟Czy w codziennym życiu można wreszcie się ustatkować i spełnić swe pragnienia?Tego dowiedzie się w szalonych poczynaniach naszych przyjaciół,dla których los wcale nie jest łaskawy.A dzięki temu możnemy z nimi poczuć niezliczoną ilość emocji.

🌟To musicie przeczytać!
P O L E C AM

Wróciłam aby poznać dalsze losy przyjaciółek. W pierwszej części "Miesiąc na miłość" historia kończy się gdy kobiety znały swoich partnerów.
Minęło trochę czasu i znalazłam się w "Rok na skok w bok".
Sam tytuł wskazuję że mogą pojawić się zdrady, będą zlamene serca i łzy.

Każda miłość prędzej czy później przychodzi kryzys. Czy para wyjdzie z niego obronną ręka czy po prostu się podda szukając wrażeń gdzieś indziej zależy już tylko od dwójki osób.
Niestety żyjemy w czasach gdzie zamiast naprawiać to co się popsuje po prostu szukamy nowej zabawki a życie weryfikuje czy było warto.
Tak też było w książce. Dziewczyny spotykały na swojej miłosnej drodze przeszkody z których próbował wybawić je ktoś całkiem inny. Czy się udało? A może ktoś wrócił po rozum do głowy?

Gabriela Gargas jak zwykle pokazuje życie takie jakie jest, proste zwroty i potoczne zwroty nadają treści świeżości.
Bawiłam się dobrze, życie dziewczyn było pełne zawirowań jednak w pewnym momencie chyba było dla mnie za dużo.. Zaczęłam się gubić kto z kim..
Kilka wątków było dla mnie niedokończonych chociaż akurat te również bardzo mi się podobały. Dużym plusem był tutaj dla mnie motyw pasji. Autorka pokazała jak ważne są nasze hobby i warto robić to co na prawdę lubimy.
Najbardziej przypadła mi do gustu relacja Daniela i Nataniela. Ich historia była dla mnie najciekawsza i najpiękniejsza.

Całość tworzy coś lekkiego, czytelnik ma czas na relaks i odprężenie. Przyjemnie się czyta, książka nie jest pisana na siłę.
Zakończenie przedstawione w takiej postaci, że spokojnie można dopisac kolejne życiowe zawirowania dziewczyn.

Dla mnie było to dobre spotkanie ale wiem, że już do tych historii nie wrócę.. (chyba że pojawi się ciąg dalszy)

Teraz Ty zdecyduj czy masz ochotę na chwilę relaksu czytając zabawne perypetie trzech przyjaciółek.

Minęło trochę czasu i znalazłam się w "Rok na skok w bok".
Sam tytuł wskazuję że mogą pojawić się zdrady, będą zlamene serca i łzy.

Jest to druga część książki. Recenzje pierwszej, czyli “Jeden miesiąc na miłość” możecie przeczytać również na moim profilu. Autorka ma świetny styl pisania, taki, że książki czyta się naprawdę bardzo szybko i a co najważniejsze cała fabuła ciekawi.

W pierwszej części książki poznajemy bohaterów, którzy szukają miłości. W drugim tomie dowiadujemy się, że każde z przyjaciół ją znalazło. Ksenia związała się z Robertem, Blanka z Adamem, Daniel z Natanielem a Natalia z Michałem, chociaż w przypadku tych ostatnich nie wiadomo czy to związek czy tylko przyjaźń z… benefitami. Niestety ich – nazwijmy to – związek ulega zniszczeniu… Wkrada się rutyna, znikają te wszystkie motyki z brzucha. Na domiar złego każde z nich zaczyna czego innego wymagać od życia i drugiej osoby. To sprawia, że Natalia i Michał zaczynają się od siebie oddalać. I tu kolejny raz spotykamy się z szukaniem idealnego mężczyzny na Tinderze. Niestety trafia na różnych bardzo dziwnych mężczyzn – będzie się z czego śmiać. Czy któryś z nich okaże się tym na całe życie? Tego wam nie zdradzę!

Problemy zaczynają mieć pozostałe dziewczyny Blanka wie, że dzieci Adama są dla niego najważniejsze, Ksenia jest wzburzona tym, że jej ukochany Robert woli karierę od niej, a co ze związkiem chłopaków? Niby dzieje się dobrze, ale czy na pewno?

Świetna zabawa gwarantowana! Autorka ma taki lekki styl pisania, że aż chce się więcej jej książek brać do ręki. Osobiście polecam dwa tomy, co prawda można czytać oddzielnie, ale warto znać początek całej historii przyjaciół.

Po randkowych i miłosnych perypetiach opisanych w pierwszym tomie serii, czyli „Jeden miesiąc na miłość”, wydaje się, że każde z czworga przyjaciół znalazło to czego szukało – miłość. Taką przez wielkie M. Ksenia jest z Robertem, Blanka z Adamem, Daniel z Natanielem, nawet Natalia i Michał, tworzą coś na kształt związku, mimo iż tak tego nie nazywają. Jednak jak to zwykle bywa, po początkowych motylkach w brzuchu, spijaniu z dzióbków, do związku wkradają się ich najwięksi wrogowie: rutyna i oczekiwania wobec partnera. Kto skończy związek, a kto stanie na ślubnym kobiercu?

„Jeden rok na skok w bok” to przewrotny tytuł pokazujący związki współczesnych trzydziestolatków i szukanie miłości w czasach Tindera i szybkich randek.
Gabriela Gargaś po raz kolejny pokazuje, że jest świetną obserwatorką życia. Powieść wypełniona jest życiowymi prawdami. Bo sami powiedzcie, czy zamiast ślubować „dopóki śmierć nas nie rozłączy”, a potem się męczyć w związku, w którym uczucia już nie ma, albo – co gorsza -pojawia się przemoc, nie lepiej byłoby użyć takich słów „chcę być z tobą, dopóki będziemy się kochali”. Kontynuując myśl Kseni „nie jest prawdą, że ludzie się kochają przez cały czas tak samo. Miłość ma swoje upadki, wzloty, zadrapania, rysy, kanty. Swoją szorstkość. Swoje dramy, żale i kłótnie.”
Ta powieść to taka słodko-gorzka opowieść, miłości, bo każdy z bohaterów kocha inaczej, mają swoje wzloty i upadki. Bohaterowi muszą podejmować nierzadko trudną decyzję, czy poświęcić się/swoją karierę dla dobra partnera(ki)/dla jego(jej) kariery, czy trwać przy swoim nawet kosztem związku i zaczynać wszystko od początku. Ale żeby nie było tak poważnie, bo oczywiście nie jest, w powieści pojawia się sporo humoru sytuacyjnego i słownego (zwłaszcza tinderowe randki, tym razem Natalii, wywołują sporo śmiechu).

Powieść czyta się szybko, dzięki lekkiemu pióru autorki. Bohaterowie wykreowani bardzo realistycznie, ze wszystkimi ludzkimi przypadłościami, tęsknotami, pragnieniami i zobowiązaniami. Przyjaźń czwórki bohaterów to przyjaźń, pełna wsparcia, ale i brutalnej szczerości, a kiedy trzeba motywującego kopa, czyli taka, jaka powinna być prawdziwa przyjaźń.

Mimo że ten tom nie skończył happy endem dla wszystkich, to znowu cytując Ksenię „Najważniejsze, by kochać i być kochanym chociaż przez chwilę.”

• Współpraca recenzencka
  • Chcę kupić
  • Współpraca z Wydawnictwem
  • Pożyczone
  • Biblioteka!

Dodaj cytat z książki Jeden rok na skok w bok