Apteka marzeń

Wydawnictwo: Pascal
literatura polska
giovanna

Człowiekowi wydaje się, że jest odporny na śmierć. Że jest objęty ochroną, chociaż inni przecież umierają. Pędzimy samochodami, skaczemy ze spadochronami, balansujemy na granicy życia, a jednak nigdy nic złego się nie dzieje. Nie patrzymy na śmierć z pokorą, bo przecież nas samych ona nie dotyczy. Człowiek staje się dorosły nie wtedy, gdy ubrania robią się dla niego za ciasne, ale gdy wyrasta...

Człowiek staje się dorosły nie wtedy, gdy ubrania robią się dla niego za ciasne, ale gdy wyrasta z własnego egoizmu.

Ola i Karolina poznają się w nietypowym miejscu, w nietypowej sytuacji. Dzieli je dziesięć lat różnicy, co w przypadku dziecka i nastolatki jest przepaścią. Znajdują jednak wspólny język i pokazują, że nawet w najgorszych okolicznościach można myśleć o innych. Ola istnieje naprawdę, postać Karoliny łączy w sobie doświadczenia wielu nastolatek, którym życie podstawiło nogę.

Ta historia ma dwa zakończenia – dobre i gorsze, bo tak działa prawo równowagi w przyrodzie.

To opowieść o skrajnych emocjach, potędze matczynej miłości, sile, jaką daje rodzina. O wielkiej aptece z marzeniami, które można dostać bez recepty. I o zwyczajnych, lecz niezwykłych bohaterach, którzy mierzą się z nieustępliwym pytaniem: kto ukradł im zwyczajne życie?

źródło opisu: http://pascal.pl/#

źródło okładki: http://pascal.pl/#

biblioteczkaani | 2019-08-10

Jeśli zdecydowałaś się na tą lekturę to wiesz że jest to jedna z trudniejszych książek. Natasza Socha w Aptece marzeń poruszyła temat który od zawsze we mnie wywołuje lęk. Rak, onkologia dziecięca, walka... śmierć. Ta książka powinna być obowiązkową lekturą dla każdego bo pokazuje co tak naprawdę się liczy... uczy pokory, okazywania uczuć, docenienia daru życia... cieszmy się każdym dniem. Polecam w połączeniu z paczką chusteczek. Autorce dziękuję za przepiękną lekcję z życia.

Rara_Avis | 2019-08-01
Przeczytana: 01 sierpnia 2019

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Do wszystkich ludzi, których denerwuje padający deszcz, zbyt głośno szeleszcząca gazeta czy też spóźniający się tramwaj. Do tych, którzy kłócą się o nic. Lub o włos kota na poduszce. O smak rosołu.
Raz jeden w życiu przejdźcie się korytarzem szpitala onkologicznego. Oddział dziecięcy.
Raz jeden...
Natasza Socha – Apteka marzeń
Tak naprawde to ten powyższy cytat jak i reszta książki cofnęła mnie o ponad 12 lat wstecz...gdy przez pół roku bałam się zaczerpnąć mocniej oddech .Pół roku bolesnych badań,strachu potwornego i diagnoza po której najzwyczajniej w świecie ugięły mi się nogi ...guz się wchłonął.To tam na oddziale onkologii przewartościowałam sobie życie.Zrozumiałam co błahe a co ważne.Po czasie zapomniałam..ale po lekturze już wiem gdzie popełniam błędy.Wiem że mam dług do spłacenia.To książka której lektura powinna być obowiązkowa.Dlaczego?Właśnie dlatego że uczy co ważne a co mniej.Pokazuje z innej perspektywy walkę o każdy dzień.minuty,oddech.Może po lekturze tej pozycji...

Ewa | 2019-07-18
Na półkach: Przeczytane, 2019
Przeczytana: 18 lipca 2019

Cudowna !!!

Agnieszka | 2019-07-06
Przeczytana: 06 lipca 2019

Nie jest to książka, którą chciałabym przeczytać w wakacje. W ogóle nie wiem, czy chciałabym ją przeczytać. Jest dobrze napisana, ale bardzo smutna. Człowiek nie chce czytać o chorobach dzieci, szczególnie kiedy sam je posiada.

Gulka | 2019-06-04
Przeczytana: 04 czerwca 2019

Lubię takie książki. Takie pisarstwo naturalistyczne z zagłębieniem się bez reszty w temat.
Dzieci chore onkologicznie i ich matki. Miłość staje do walki ze śmiercią każdego dnia. Dwie bohaterki, Ola i Karolina. To fabuła pełna uczuć, emocji, duszy. Piękna historia, ale jednak z tyłu głowy ciągle mam myśl, że dzieci z rakiem każdego dnia walczą naprawdę. Chyba jeszcze jakiś czas po lekturze ta myśl ze mną będzie.

Sabina | 2019-05-12

Piekna, wzruszajaca opowiesc o zyciu i smierci.

Grażyna | 2019-04-15
Przeczytana: kwiecień 2019

Właściwie nie wiem co mogłabym napisać aby oddało to emocje,jakich doświadczyłam.Nie broniłam się przed łzami,wzruszeniem.
Ta "Apteka marzeń" oprócz strachu ,bólu niesie ze sobą nadzieję.
To jedna z tych historii ,po przeczytaniu których świat przynajmniej na chwilę zatrzyma się ,a ja zawstydzę się gdy narzekam na coś co okazuje się nic nie wartym "biadoleniem".Czasami może warto uzmysłowić sobie co jest ważne a co najważniejsze w naszym życiu.

Książka_koc_kot | 2019-04-05
Przeczytana: grudzień 2018

Bardzo poruszająca, wzruszająca i pouczająca książka. Tematyka to choroby nowotworowe dotykające dzieci. Główna bohaterka mimo bólu i przeciwności losu (kolejne nieudane terapie) ma dość siły by myśleć o innych i spełniać marzenia najmłodszych "mieszkańców" oddziałów onkologicznych. Jest to ksiązka przy której się ryczy jak bóbr, ale jednocześnie stawiąjąca człowieka do pionu- nagle moje kłopoty okazały się miałkie, śmieszne i mało istotne....

OstatniaKropka | 2019-04-03
Przeczytana: 03 kwietnia 2019

Piękna, poruszająca historia o walce, wytrwałości, nadziei, cierpieniu, miłości... Takie książki trzeba pisać i trzeba czytać.
Polecam.

Ewelina | 2019-03-22

Obowiązkowa pozycja na liście każdego "książkomaniaka". Piekna lecz smutna historia oparta na faktach. Wyzwala wiele emocji, pozwala inaczej spojrzeć na rzeczywistość. Z czystym sercem polecam. Uwielbiam ksiązki Nataszy !