Jeden miesiąc na miłość

Okładka książki Jeden miesiąc na miłość Gabriela Gargaś
Okładka książki Jeden miesiąc na miłość
Gabriela Gargaś Wydawnictwo: Wydawnictwo Lekkie Cykl: Jeden miesiąc na miłość (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Jeden miesiąc na miłość (tom 1)
Wydawnictwo Lekkie
2023-10-25
2023-10-25

Opisów samych randek z tindera nie ma duzo, ksiazka opowiada o perypetiach miłosnych trzech przyjaciółek i ich przyjaciela, momentami zabawna, jeżeli ktos szuka lekkiej powieści to polecam. Krotkie rozdzialy, szybko sie czyta.

🌟Powieść jest znakomitą historią przyjaciół szukających miłości i mających w swoim życiu wiele rozczarowań miłosnych.Pragną być kochani i kochać,by czuć się szczęśliwi.Jeden zakład rozpoczyna jeszcze bardziej szaleńcze momenty,by ją znaleźć.Randkowanie przez Tindera i konsekwencje z tym związane pokazuje,że życie bywa zupełnie inne niż w internecie

🌟Czytamy nie tylko o miłości kobiety do mężczyzny,ale także miłość mężczyzny to mężczyzny.Dzieki temu autorka potrafiła wspaniale ukazać pragnienie kochania z różnych perspektyw

🌟Warto także wspomnieć o realizacji swoich marzeń i pragnień.Trzeba je spełniać i móc przeżyć swoje życie na własnych zasadach.A miłość?Przyjdzie…tylko czasem trzeba poczekać i nie dać się zwariować,nawet jak przyjaciel zakocha się w tym samym mężczyźnie

🌟Lektura jest lekką,zwariowaną,zabawną i przyjemną historią,która pokazuje prawdziwe życie.Nic nie jest proste,by odnaleźć swoje szczęście.Nawet w pracy możemy być przyjemnie zaskoczeni.Oprócz Ksieni obserwujemy życie Natalii,Blanki i Daniela.Ich losy dają nam wiele emocjonujących chwil.Dzięki temu jest ciekawie i barwnie

🧡Powieść pokazuje,że nigdy nie można się poddawać w szukaniu miłości.Nawet niepowodzenia i zranienia nie powinny zniechęcić do działania.Bo często odnajdziemy miłość w najmniej odpowiednim momencie i miejscu.
🌟P O L E C A M🌟

🌟Czytamy nie tylko o...

"Jeden miesiąc na miłość" to lekka, nieco zabawna opowieść o losach przyjaciółek, które przeżywają uczuciowe wzloty i upadki. Rozstają się z mężem, wciąż szukają drugiej połówki, testują Tindera... Wszystko, by być szczęśliwym.
Mimo lekkiej fabuły i zabawnych sytuacji, w książce znaleźć można też dużo mądrych rad i wskazówek.

Hej kochani w ten brzydki i pochmurny wtorek przychodzę do Was z mega polecajką. Taką na jeden wieczór, która rozgoni chmurny nastrój.
Dwoje przyjaciół. Ksenia i Daniel pod wpływem emocji i kryzysu egzystencjalno-miłosnego podejmują zakład. Dają sobie miesiąc czyli trzydzieścijeden dni na znalezienie drugiej połówki.
Rozpoczyna się więc wyścig z czasem. Przyjaciele zaliczają kolejne tinderowe randki a czas leci nieubłagalnie. Kto wygra zakład? Czy w dzisiejszym mega zabieganym świecie trzydzieści dni wystarczy by odnaleźć prawdziwą miłość?

"Jeden miesiąc na miłość" to ksiązka, którą pochłonęłam na raz. choć chyba właściwsze będzie stwierdzenie, że to ta historia pochłonęła mnie . To opowieść o wspołczesnych trzydziestolatkach, którzy w codziennym biegu i zyciowych zawirowaniach pragną odnaleźć szczęście i miłość. Słynne aplikacje randkowe są jakimś rozwiązaniem, choć łatwo się także rozczarować.
Autorka z całą pewnością jest świetną obserwatorką współczesnego świata. Jest uważna na problemy dzisiejszego społeczeństwa. Myślę, że wielu z nas z łatwością może się utożsamić z bohaterami książki. Są tak świetnie wykreowani, że odnajdziemy w nich tak znajome cechy czy sposoby zachowania.
Bardzo polecam wam tę historię pełną humoru. Osobiście cieszę się, że na półce czeka już kolejny tom i juz niebawem się za niego zabieram

Rozpoczyna się więc wyścig z czasem. Przyjaciele...

Szkoda, że p.Gargaś pisze tak nierówno.ma kilka naprawdę fajnych książek a pozostałe to tak różne,ta książka jest o trzech singielkach które chcą znależć swoją połówkębale czy im się uda właśnie o tym jest ta książka

„Faceci dzisiaj są, jutro ich nie ma”

Dwoje przyjaciół Ksenia i Daniel stają na życiowym zakręcie i oboje pragnął znaleźć swoją drugą połówkę. Pod wpływem impulsu wpadają na pomysł zakładu, aby wciągu miesiąca znaleźć miłość. Czy 30 dni wystarczy|? Czy w dobie Tindera nawiązanie relacji jest łatwiejsze?

Książka idealna na jeden wieczór. Lekka i zabawna ze sporą dawką codziennego humoru. Niewiele zwrotów akcji, raczej typowa komedia romantyczna.

„Faceci dzisiaj są, jutro ich nie ma”

Książka idealna na jeden wieczór. Lekka i zabawna ze sporą dawką...

Ksenia właśnie rozstała się z miłością życia, a będąc precyzyjnym miłość życia, odeszła do innej.
„Żałobę” po związku przeżywa w towarzystwie najlepszych przyjaciółek Blanki i Natalii, które potrafią i pocieszyć i zaoferować obczajanie nowej miłości ex Kseni. Do grona przyjaciół Kseni należy również Daniel, który pewnej soboty, pojawia się na progu jej mieszkania, oznajmiając, że został bezdomny i…bezrobotny. Wspólny wieczór z dwoma butelkami wina kończy się szalonym zakładem: „Założyli się o to, które z nich pierwsze znajdzie swoją miłość. Mieli na to trzydzieści jeden dni. Niewiele. Ale…” Tylko jak we współczesnym świecie znaleźć faceta na randkę? Ksenia „wiedziała jedno, facetów nie szuka się już na portalach internetowych, a na Tinderze.”
Rozpoczyna się wyścig z czasem, zarówno Ksenia jak i Daniel są zdeterminowani wygrać zakład, zakład, w którym wygrana może oznaczać miłość. Podczas gdy przymusowi współlokatorzy zaliczają kolejne tinderowe randki, ich przyjaciółki również przeżywają miłosne zawirowania. Kto po miesiącu będzie w związku, a kto zostanie sam?

„Jeden miesiąc na miłość” to powieść obyczajowo-romantyczna, opowiadająca o współczesnych trzydziestolatkach, którzy próbują ułożyć sobie życie, zarówno to zawodowe, jak i prywatne.
Poszukiwanie miłości, kogoś do kogo można się przytulić, we współczesnym zabieganym świecie może być niezwykle trudne. Nie tylko spotkanie kogoś, ale żeby ten ktoś podzielał nasze wartości i dzielił (choć trochę) nasze zainteresowania. Gabriela Gargaś na celownik wzięła popularną aplikację i przedstawiła znaczne spektrum indywiduów, jakie można spotkać na randkach zaaranżowanych za pomocą randkowej aplikacji. I nie mówimy tu tylko o osobnikach, uczciwie mówiących, że liczą na FWB (friends with benefits) czy ONS (one night stand),są też tacy, którzy kreują swoją internetową wersję, która ni jak ma się do rzeczywistości. Jak w takim świecie znaleźć tę jedną, wymarzoną, wyczekaną miłość, drugą połówkę, z którą można się zestarzeć?
Czwórka przyjaciół reprezentująca różne zawody i orientacje seksualne próbuje odnaleźć się w skomplikowanym świecie uczuć i randek, wywołując u czytelnika całą gamę uczuć, od współczucia, przez rozbawienie, zażenowanie, złość po radość, gdy któreś z nich znajdowało szczęście.

Powieść napisana jest lekkim stylem, historia wciąga, a autorka udowadnia, że jest świetną obserwatorką współczesnego świata i związków. Bohaterowie zostali bardzo realistycznie wykreowani, odnajdziemy w nich cechy swoich przyjaciół i/lub znajomych. Również przedstawiony świat jest bardzo prawdopodobny, a sytuacje z tinderowych randek chyba nie odbiegają za bardzo od rzeczywistości. Znajdziemy tu sporo ironicznego humoru i trafnych obserwacji, czyli wszystko to, co w powieści obyczajowo-romantycznej powinno się znaleźć.

Dobrze, że mam już drugi tom pod ręką, bo jestem ciekawa, jak potoczyły się dalsze losy Kseni, Blanki, Natalii i Daniela. Ja się biorę do czytania, a wam polecam przeczytanie tomu pierwszego.

JEDEN MIESIĄC NA MIŁOŚĆ
@gabriela_gargas
@lekkiewydawnictwo

"Każdy z nas chce kochać i być kochanym."

Ksenia, Nati, Blanka oraz Daniel. Czworo przyjaciół, którzy sprawią, że nie będziecie mógli oderwać się od tej historii.

Kiedy Ksenia rozstaje się z dotychczasowym partnerem wraz z Danielem postanawiają w ciągu miesiąca znaleść miłość. Tylko czy miesiąc to nie za mało? Z pomocą przychodzi im aplikacja Tinder, w której zaczynają szukać potencjalnych partnerów. Jak potoczą się ich przygody z nowym znajomościami i czy aby miesiąc to nie za mało na odnalezienie miłości?
O tym wszystkim dowiecie się czytając tą książką.

Poraz kolejny Gabrysia sprawiła że czytając historię czwórki przyjaciół czułam się tak swojsko, po domowemu, jakby historia ta dotyczyła mnie i moich przyjaciół. Zabawnych, korzystających z życia, czasami mający z górki, czasami pod górkę. Z mniejszymi lub większymi problemami, z rozsterkami ale również i radościami.
Jest to historia, która sprawi że gdy ją skończycie, będziecie czuli niedosyt, będzie chcieli więcej.
Życiowych a zarazem z humorem, z optymistycznym podejściem do życia, cieszącym się z tego, że wkoło nas mamy tak wielu cudownych ludzi, przyjaciół, którzy są dla nas wsparciem i ostoją.
Jest to historia, którą pomimo iż skończyłam kilka dni temu ciągle wywołuje uśmiech na mojej twarzy.
Czytajcie kochani, a może już jesteście po lekturze?

JEDEN MIESIĄC NA MIŁOŚĆ
@gabriela_gargas
@lekkiewydawnictwo

"Każdy z nas chce kochać i być kochanym."

W książce śledzimy randkowe historie Kseni i Daniela, którzy pod wpływem alkoholu założyli się, że mają miesiąc na znalezienie miłości. Tak właśnie zaczyna się randkowanie obu bohaterów, przygody na tinderze, lepsze i gorsze randki.

Jednak historia nie jest tylko o randkowaniu. Według mnie jest też o sile przyjaźni oraz o tym jak odpowiednie relacje zapewniają wsparcie, pocieszenie i rozweselą w najgorszych momentach.

Już od początku czytania poczułam się bardziej jako obserwator niż czytelnik. Podczas ich spotkań w grupie miałam wrażenie że również do niej należę. Cała książka jest tak naprawdę z życia wzięta. Po przeczytaniu myślę że można się spokojnie utożsamić z bohaterami. Większość z nas wie jaki świat randkowania jest skomplikowany i jak trudno znaleźć prawdziwą miłość. Szczególnie w dzisiejszych czasach Tindera, gdzie każdy może udawać.

Niestety, moim ALE jest to, że Ksenia zachowywała się często zbyt dziecinnie jak na osobę w jej wieku. Czasem mnie to irytowało, jednak wiem ze każdy człowiek działa inaczej pod wpływem emocji.

Pomimo tego, książka jest naprawdę świetna, wciąga od początku, jest w sam raz na wieczór z winkiem. Jest lekka i przyjemna z nutką humoru. Idealnie przedstawia miłość, przyjaźń i randkowanie.

Nie jestem wielką fanką romansów, jednak mogę szczerze powiedzieć, że ta książka bardzo przypadła mi do gustu.

Nie mogę się doczekać kolejnej części, a z fragmentu jej rozdziału który dostałam, mogę stwierdzić że będzie się działo.

Współpraca z Lekkie Wydawnictwo

Ocena:
8/10 ⭐️

Instagram @agnesereads

To moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki. Lekkie, przyjemne pióro powoduje, że książkę czyta się bardzo szybko. Mimo różnych perypetii, wzlotów i upadków powieść niesie bardzo pozytywny wydźwięk. Nie znajdziemy tu zbędnych dram dla urozmaicenia życia bohaterów. Ono bez tego było wystarczająco barwne 😅 Fabuła prowadzona dynamicznie. Poszukiwanie miłości, pogoń za nią niesie niestety swoje konsekwencje. Ukazany dystans, akceptacja siebie i spojrzenie na wszystko z boku, pozwala na wyciągnięcie odpowiednich wniosków i odpowiedzi na nurtujące pytania. Ważne przesłanie, by zacząć od siebie, od miłości do samej siebie pozwali na otworzenie się na prawdziwą miłość, która przyjdzie w najmniej oczekiwanym momencie.

Czy udało się znaleźć miłość w miesiąc? Odsyłam do książki, przeżyjcie randki zabawne, szokujące razem z bohaterami. Rolnik wymiata, był bezkonkurencyjny🤣

"Jeden miesiąc na miłość" to książka życiowa, autentyczna, która niesie ze sobą multum życiowych sentencji.

• Audiobooki
  • Przeczytane 2023