Wieczór taki jak ten

Okładka książki Wieczór taki jak ten Gabriela Gargaś Patronat LC
Okładka książki Wieczór taki jak ten
Gabriela Gargaś Wydawnictwo: Czwarta Strona Cykl: Wieczór taki jak ten (tom 1) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Wieczór taki jak ten (tom 1)
Czwarta Strona
2017-11-08
2017-11-08
Boże Narodzenie literatura polska matka odmiana losu powieść obyczajowa relacje rodzinne samotność spotkanie syn uczucie Wigilia

Oficjalne recenzje i

Miłość i święta to magiczny duet

Link do recenzji

5748 653 406

Taka ciepła opowieść, gdzie marzenia się spełniają pomimo tego, że los nas nie rozpieszcza. Taka odskocznia... Miło było :-)

Pierwszy raz miałam okazję poznać tą autorkę i wiecie co? Jestem zachwycona i znowu mam takie coś „dlaczego tak późno do niej trafiłam?”. Może i zbyt późno, ale na pewno na długo. Co mi się podobało? Przede wszystkim upór i siła głównej bohaterki. Pomimo tak wielkiej tragedii życiowej nie poddała się i walczyła, nie tylko o siebie, ale także o swojego braciszka, dla którego stała się mamą w wieku, w którym większość z nas wybiera się na studia, bawi się. Zachwycił mnie także sielski obraz Złotkowa. Mała miejscowość w Bieszczadach, gdzie każdy każdego zna, wszyscy o wszystkich wszystko wiedzą, ale mimo wszystko mająca specyficzny, zachwycający klimat. Czytając książkę nabrałam wielkiej ochoty, aby pojechać w Bieszczady. Tym razem nie w miesiącach letnich, jak to miałam w zwyczaju, ale właśnie zimą. „Wieczór taki jak ten” – większość z was pewnie domyśla się o jaki wieczór w roku chodzi. Wieczór pełen cudów, ciepła, sprzyjający, żeby się zjednoczyć, pojednać, spróbować naprawić swoje błędy…

Mam wrażenie, że to najlepsza książka o tematyce świątecznej jaką dotąd czytałam.
Przesiąknięta jest słowami, które naprawdę warto sobie przemyśleć, zastanowić się, co tak naprawdę jest w życiu ważne. Niesamowite, jak bardzo, niektóre zdania, sentencje do mnie trafiły.

Może i historia Miśki, Bartusia i babci Zosi jest przerysowana, może i dziewczyna jest zbyt dobra, chłopiec za dojrzały na swój wiek, a goście pensjonatu zbyt wygadani i otwarci, jak na to co ich spotkało, jednak to wszystko składa się na całość, która tworzy obraz watry przeczytania i zapamiętania.

Polecam serdecznie!

"Wieczór taki jak ten" to pierwszy tom cyklu o tej samej nazwie.
Autorka przenosi nas do Złotkowa, niewielkiej miejscowości w górach.
Główną bohaterką jest Miśka, 27-latka wychowująca swojego młodszego brata. Niestety ich mama zmarła kilka miesięcy po porodzie i zostawiła osiemnastoletnią córkę z półrocznym chłopcem. Ojciec rodzeństwa od zawsze był wolnym duchem i tylko od czasu do czasu pojawiał się w życiu córki.
Dzięki pomocy babci Miśka jakoś dawała radę zapewnić Bartkowi godziwe życie. Chociaż nie zawsze udawało jej się spełniać zachcianki brata to jednego im nie brakowało- miłości.
Wszystko zmieniły święta Bożego Narodzenia, kiedy chłopiec ma dziesięć lat. Miśka postanowiła wyremontować poddasze i stworzyć pensjonat.
Dzięki ogłoszeniom w internecie do Złotkowa przyjechała czwórka gości, a każdy z nich z własnym bagażem doświadczeń.
Jednak w te święta odwiedził ich także zagubiony wędrowiec, który sam do końca nie wie przed czym ucieka.
Bardzo poruszyła mnie historia Miśki i Bartka. Może przez to, że sama swoje w życiu przeżyłam i umiem postawić się na ich miejscu...
Jednak historia rodzeństwa to nie tylko ból i strata, ale także radość i miłość.
Mam nadzieję, że zachęciłam was do sięgnięcia po ten cykl, bo według mnie naprawdę warto.

"Wieczór taki jak ten" to pierwszy tom cyklu o tej samej nazwie.
Autorka przenosi nas do Złotkowa, niewielkiej miejscowości w górach.

Fatalna, nie wiem skąd te dobre oceny. Straszna książka, chyba tylko dla osób, które chcą stracić czas. Nie polecam.

Książka jest lekka i przyjemna, a opisy zaśnieżonego Złotkowa, mieszczącego się gdzieś w górach, wprawiają w świąteczny nastrój. Sama jednak historia i postacie wydawały mi się tak oderwane od rzeczywistości, że nie potrafiłam żadnej polubić ani się z nią utożsamić. Zabrakło mi ciekawszych wątków z życia bohaterów, bowiem każda miała taki sam problem - opuściła kogoś lub została opuszczona, a Miśka irytowała swoim idealnym jestestwem. Jednakże książka zawiera dużo refleksji, jedna szczególna przypadła mi do gustu: "Zawsze jesteś dość bogaty, by uśmiechnąć się do drugiego człowieka, dość bogaty, by kogoś obdarzyć dobrym, ciepłym słowem".

Na półkach: , , , , ,

Michalina po śmierci matki wychowuje młodszego brata.Choć dla młodej dziewczyny to wyzwanie , jest ciężko,to z pomocą babci dają radę.Aby dorobić do domowego budżetu ,postanawia wynająć na czas Bożego Narodzenia pokoje dla gości.Jak każda dziewczyna marzy o miłości i pragnie ,aby brat był szczęśliwy.Bartek ma marzenie ,aby poznać ojca,którego nie zna.Czy nadchodzące święta zmienią coś w życiu rodzeństwa?

Nie podobała mi się ta cukierkowa historia. Chaotyczna fabuła, nadmiar świątecznej atmosfery też bywa szkodliwy. Historia Miśki bez ładu i składu. Nie wrócę do tej książki.

Przyjemna powieść, idealna na zimowe wieczory. Momentami naiwna, ale przymknęłam na to oko. Chętnie sięgnę po kolejne części i dowiem się, jak rozwinęła się historia MIśki i jej rodziny.

,,Bądź szczęśliwy w tym życiu, które masz, a nie w tym, o którym marzysz''.

Czas świąt to czas magii i cudów, które dzieją się w ludzkich sercach a naprawdę cenne są prezenty w postaci obecności bliskich nam osób.

Michalina wraz z babcia wychowuje młodszego brata Bartka. Ich mama zmarła wkrótce po narodzinach syna a ojciec wyruszył w świat nie oglądając się za siebie. Rezolutna dziewczyna postanawia otworzyć pensjonat gdzie będzie miało okazję spotkać się kilka zagubionych dusz.

Artur nie znosi Bożego Narodzenia więc postanawia uciec w góry i odciąć się od byłej żony i dzieci. Wiktoria to staruszka chora na Alzheimera. Jest samotna i zazdrosna o synową przez co doprowadza do konfliktu ze swoim jedynakiem. Lena to doktor neonatolog, ma córeczkę Kaję. Obie półtorej roku temu straciły najważniejszego mężczyznę, męża i ojca. Kobieta nie wyobraża sobie, że będzie umiała ułożyć swoje życie od nowa. Jest jeszcze jeden gość bardzo niespodziewany i równie bardzo upragniony.

Historia każdej postaci jest inna, jednak wszystkie pragną jednego - miłości i spokoju, nie tylko w czasie świąt. Niezwykła dojrzałość Bartusia, który mimo pragnień materialnych rozumie co tak naprawdę jest ważne. Siostrę traktuje jak mamę, której nie dane było mu poznać. Jest przy tym niezwykle rozczulający.

Jest to obowiązkowa pozycja do przeczytania w tym wyjątkowym czasie bo warto się zatrzymać, pobyć z tymi których kochamy bo nie wiadomo czy za rok sie znów spotkamy...

,,Bądź szczęśliwy w tym życiu, które masz, a nie w tym, o którym marzysz''.