Hotel pod jemiołą

Seria: Kolekcja pod jemiołą
Wydawnictwo: Znak Literanova
The Mistletoe Inn
Hanna de Broekere, hotel, pisarz

Nawet w najbardziej szarym życiu może zdarzyć się historia jak z najpiękniejszej powieści. Kimberly prawie się poddała. Śmierć matki, dwukrotnie zerwane zaręczyny i nieudane małżeństwo sprawiają, że nie wierzy już w szczęście. Pozwala sobie tylko na jedno marzenie – pragnie napisać powieść o miłości. W urokliwym hotelu "Pod Jemiołą" organizowany jest kurs dla początkujących pisarzy. Kim...

W urokliwym hotelu "Pod Jemiołą" organizowany jest kurs dla początkujących pisarzy. Kim poznaje tam tajemniczego Zeke’a, z którym nawiązuje wyjątkową więź. Taką, jaka zdarza się tylko ludziom, którzy podobnie patrzą na świat.

Czy przypadkowe spotkanie będzie dla Kimberly początkiem wielkich zmian?
Czy do najważniejszej powieści – jej własnego życia – los dopisze szczęśliwe zakończenie?

"Hotel pod Jemiołą" to wyjątkowy prezent od Richarda Paula Evansa. Tym razem bestsellerowy autor przypomina, że jeśli nie tracimy wiary, najlepsze lata naszego życia są zawsze przed nami.

źródło opisu: http://www.empik.com

źródło okładki: http://www.empik.com

Aneta Wiola | 2017-11-24
Przeczytana: 23 listopada 2017

“Jakże inaczej wyglądałoby nasze życie, gdybyśmy wiedzieli, jak niewiele go nam zostało”.

Życie nie rozpieszczało Kimberly Rossi. Śmierć matki w dzieciństwie, dwukrotne zerwane zaręczyny i jeszcze rozwód. Kobieta nie wierzy, że spotka ją szczęście. Powodów swojej samotności szuka w sobie.
W hotelu Pod Jemiołą organizowane są warsztaty dla początkujących pisarzy. Ojciec Kimberly wiedząc, że córka marzy o wydaniu własnej książki postanawia opłacić taki kurs.
Co zmieni pobyt na warsztatach w życiu Kim?
Kogo spotka?
Czy pogodzi się ze swoją przeszłością?

„ Kilku powiedziało jej, aby ‘wzięła się w garść’, co równało się powiedzeniu pacjentowi w ostatnim stadium raka, że mu przejdzie. No i były jeszcze nieznośne nieznajome, które wygadywały głupoty w stylu: ‘Ja też kiedyś miałam depresję. I poszłam na spacer’ albo ‘Masz tyle rzeczy za które powinnaś być wdzięczna. Jak możesz być przygnębiona?’ ”

HOTEL POD JEMIOŁĄ jest powieścią gwiazdkową od pisarza dla czytelników. Opowieść o sile...

wiech | 2017-12-19
Przeczytana: 19 grudnia 2017

Evans znany jest z tego, że potrafi grać na emocjach.
Na moich tym razem nie zagrał.
Przeczytałam, bo idą Święta. Bo tak wszyscy polecają.
Niczym mnie nie zachwyciła.
W świąteczny nastrój nie wprowadziła.
Historia przewidywalna, mdła i… nudna.
Nie tego chciałam.
Muszę w końcu przestać wierzyć w zachwalanki :))
PS.
Swoim zwyczajem autor nie skąpił życiowych mądrości, gotowych wprost do cytowania.

Anna | 2017-11-22
Przeczytana: 22 listopada 2017

''Hotel pod jemiołą''autorstwa Richarda Paula Evansa to książka, którą pochłonęłam w jeden dzień.

Pięknie napisana powieść o miłości, zaufaniu między ojcem a córką.

Zrobiło na mnie ogromne wrażenie podejście do życia taty bohaterki, ponieważ wie, jak ma się zachować i zna odpowiedź na każde pytanie. Potrafi troszczyć się o córkę, jak i o ludzi, którzy czują się samotni. Kocha swoją żonę, pomimo że sprawiła mu ból.

Pojawia się niepewność, strach w oczach, jeśli chodzi o moment ujawniania prawdy dotyczącej życiowego celu bohaterki – marzenie od wielu lat zostanie pisarką.

Kimberly nie lubi krytyki, ale można to uznać za pozytywny aspekt jej charakteru.

Zake od początku wywołał u mnie pozytywny odbiór, nawet kiedy był, negatywny w swojej ocenie nie zrobił tego w złej wierze.

W sumie to dobrze, że Kimberly pojechała na kurs dla pisarzy, gdyż na moment zapomniała o swojej pracy, ale nie zapomniała o swoim tacie i jego zmaganiach chorobowych. Stara się nie rozmawiać o mamie....

Monka | 2017-11-26
Przeczytana: 26 listopada 2017

"Hotel pod jemiołą" to ciepła, wzruszająca, mądra i refleksyjna opowieść. Jest idealną lekturą na długie zimowe wieczory i nadchodzący świąteczny czas. Richard Paul Evans stworzył kolejną prostą w formie, ale bogatą w emocje historię. Jej główną bohaterką jest Kimberly - młoda dziewczyna, która nosi w sobie ogromny smutek. W dzieciństwie straciła mamę i wychowywał ją samotny ojciec. Z nim ma wspaniałą relację, ale matce chyba tak do końca nie wybaczyła, że odebrała sobie życie i to w Boże Narodzenie. Po kilku nieudanych związkach przestała wierzyć w miłość i szczęśliwą odmianę losu. Zapomniała już, że szczęścia trzeba nieustannie szukać. Pozostało jej już tylko jedno marzenie, które stara się zrealizować. Bardzo chciałaby na przekór losowi napisać wspaniałą książkę o prawdziwej miłości. Powoli zaczyna spełniać swoje pragnienie. W bardzo urokliwym miejscu - Hotelu Pod Jemiołą bierze udział w kursie dla początkujących pisarzy. Tam poznaje tajemniczego Zeke'a, z którym połączy ją...

Ruthless_Woman | 2018-09-07
Na półkach: 2018, Ebook, Przeczytane
Przeczytana: 07 września 2018

Pokochałam twórczość R.P.Evansa już od pierwszej przeczytanej książki jego autorstwa.
"Hotel pod jemiołą" jest nieco związany z "Obietnicą pod jemiołą", co bardzo mi się podobało.
Klimat Świąt Bożego Narodzenia czułam wszędzie, a teraz sama nie mogę się doczekać tych jakże magicznych świąt.
Z tego, co zaobserwowałam, to pan Evans lubi w swoich powieściach Boże Narodzenie jako tło do wydarzeń.
Polecam wszystkie książki autora.

magpie101 | 2017-12-12
Przeczytana: 12 grudnia 2017

Kimberly w dziecinstwie opuscila matka, ktora popelnila samobojstwo, dwa razy byla zareczona i zostala porzucona, a maz od poczatku nie traktowal jej dobrze i wlasnie otrzymala rozwod. Jest samotna i nie liczy juz na szczescie, a wad szuka w sobie. Ma jednak kochajacego ojca, ktory jest jej przyjacielem i marzenie, chce zostac pisarka. W tym celu jej ojciec wykupuje dla niej tygodniowy pobyt na warsztatach dla poczatkujacych pisarzy, ktore maja miejsce w Hotelu pod jemiola.
Tam poznaje Zeke'a, ktory jest starszy od niej o 10 lat i wiele w zyciu przeszedl jak i Kimberly. Jednak mezczyzna ma duzo tajemnic i nie ubiega sie o wydanie ksiazki tak jak inni uczestnicy warsztatow. Od poczatku mozemy sie domyslac kim on tak naprawde jest ale to nie zmniejszylo mojej przyjeemnosci w czytaniu tej ksiazki, bo nie moglam sie doczekac i czekalam, az Kimberly sie dowie calej prawdy.
Ksiazka jest rewelacyjna, czyta sie ja blyskawicznie, pieknie pokazane jest rodzace sie uczucie dwojki dojrzalych...

Mak | 2017-12-13
Przeczytana: 12 grudnia 2017

Jeśli chodzi o książki Evansa i książki w ogóle, pobiłam własny rekord – korzystając z dnia wolnego przeczytałam w jeden dzień.

Do dziś nie rozumiem fenomenu autora, że jego książki pochłania się w błyskawicznym tempie, a każda na swój sposób jest piękna. Uwielbiam to, że każda książka Evansa jest powiązana ze świętami Bożego Narodzenia, a życie bohaterów nie jest proste i idealne.

Na „Hotel pod jemiołą” wprost nie mogłam się doczekać, od razu zachęciła mnie okładka i opis.

Kimberly, jak i Zeke to bohaterowie po przejściach, którzy boją się miłości, pomimo tego piszą o miłości. Bardzo spodobało mi się to, że spotykają się na warsztatach literackich, a autor przybliża świat pisarzy i wydawców. Można także wziąć coś dla siebie, bo wiele osób gdzieś w głębi duszy marzy o tym, by napisać książkę i odnieść sukces, ale boi się porażki.

Evans nie pomija także relacji rodzinnych, a mianowicie związek Kimberly z jej ojcem. Pokazuje, że przyjaźń między ojcem a córką jest możliwa, tym...

MoniS | 2017-11-27
Przeczytana: 27 listopada 2017

Bajkowa opowieść o miłości, dająca nadzieję i budząca wiarę w dobro i lepsze jutro. Jak zwykle autor mnie nie rozczarował. Uwielbiam jego książki i ta gładkość z jaką się je czyta.
Hotel pod Jemiołą to świetny wybór na ogrzenie serca w te listopadowe zimne wieczory.

Pokrecona | 2017-11-26
Przeczytana: 24 listopada 2017

Poznajemy Kimberly Rosii — młodą dziewczynę, którą los nieszczęśliwie doświadcza. Śmierć matki, gdy była małym dzieckiem i to w dodatku w okresie Świąt Bożego narodzenia, sprawia, że wyrasta na kobietę, która nie potrafi pogodzić się z żałobą. Ma żal do matki. Wychowuje ją tylko ojciec, a ich relacje są bardzo bliskie.
Gdy do tego dochodzą dwukrotnie zerwane zaręczyny i nieudane małżeństwo, nasza bohaterka nie wierzy już we własne szczęście oraz w to, że los dla niej się odmieni.
Pracuje jako agentka w salonie samochodowym, ale skrycie marzy o tym, by pisać książki o miłości. Nawet napisała jedną, ale żadne wydawnictwo nie chce podjąć się jej wydania.

Pewnego razu trafia na ulotkę — zaproszenie, w którym to autorzy mogą spotkać się razem i wymienić się doświadczeniami. Również organizowane są kursy dla początkujących pisarzy. Oczywiście koszt takiego spotkania jest kosmicznie duży. W realizacji tego marzenia pomaga jej tata i Kim jedzie do Hotelu pod jemiołą. Tam poznaje kobietę i...

Aniaczyanka | 2017-12-02
Przeczytana: 02 grudnia 2017

Starałam się czytać powoli, ale nie dało się! Czytało się tak płynnie, że niewiadomo kiedy i już koniec. To historia bez wątpienia dająca ogrom nadziei i ciepła. Historia, przy której można odpłynąć myślami i dać się zaczarować. Bez wątpienia idealna na ten jesienno-zimowy czas, ale moim zdaniem będzie dobra na każdą porę roku. Niby banalna i przewidywalna, a jednak piękna i wzruszająca. Kobieca w jak najlepszym tego słowa znaczeniu 👌🏻