Kropla zazdrości, morze miłości

Cykl: Garść pierników, szczypta miłości (tom 3)
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Batalia

Kinga pogrąża się w rozpaczy po stracie ukochanego, zaniedbując pracę i przyjaciół. Czy otrząśnie się na czas, by nie stracić tego, co najważniejsze i co dotąd trzymało ją przy życiu? Nie jest to łatwe, bo ilekroć Kinga wyjdzie na prostą, powracają do niej koszmary… Tymczasem Hania, przyjaciółka Kingi, staje na początku nowej drogi – niestety bardzo wyboistej. Przeszkodą w dążeniu do...

Tymczasem Hania, przyjaciółka Kingi, staje na początku nowej drogi – niestety bardzo wyboistej. Przeszkodą w dążeniu do szczęścia okazują się liczne zobowiązania oraz chęć osiągnięcia sukcesu. Rosnąca ambicja przyćmiewa wartości, dla których jeszcze nie tak dawno Hania była w stanie poświęcić wszystko.

„Kropla zazdrości, morze miłości” to nie tylko wspaniała opowieść o miłości, lecz także o emocjach – nie zawsze tych łatwych. Bohaterki Natalii Sońskiej wiedzą, że życie wymaga od nas dużo zaangażowania i dobrej woli, by ład i harmonia mogły zagościć w nim na dobre.

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Perzka | 2017-04-08
Przeczytana: 01 kwietnia 2017

Kinga, Hania, Mira, trzy przyjaciółki i ich perypetie życiowe, to główna fabuła powieści „Kropla zazdrości, morze miłości”

Kinga mądra, pracowita, silna dziewczyna, choć po stracie swojego chłopaka Daniela ciężko jej było powrócić do codzienności. Pomocne jej w tym były dwie pozostałe przyjaciółki i fakt, że pod jej sercem rozwijało się nowe życie, będące wspomnieniem i pamiątką po zmarłym chłopaku.

Hanna Bielska silna, zaradna, ambitna, perfekcyjna, mająca dobre serce, chcąca za każdym razem wszystkim dookoła pomóc, przez co wplątuje się w różne tarapaty. Często miałam wrażenie, że sama, na własne życzenie przeskakuje z jednego problemu na drugi. Zamiast się nie unosić dumą i spokojnie wszystko rozwiązać, reaguje impulsywnie, działa pochopnie a czasami to dla mnie wręcz dziecinnie, jakby sama do końca nie wiedziała o co jej chodzi.

Dziewczyny łączy przyjaźń, ale również praca, ponieważ wszystkie działają w redakcjach gazet związanych z modą.

Zaczynając czytać nie...

Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie.....o czym na własnej skórze przekonały się przyjaciółki Kinga i Hania.
Najpierw Kinga, która po tragicznych wydarzeniach z poprzedniego tomu straciła chęć do życia i tylko dzięki pomocy Hani wraca do siebie i do pracy.
Potem to Hania ma podporę w swojej przyjaciółce, kiedy na własne życzenie jej życie wali się w gruzy.
Trochę denerwowało mnie w tej części, że zbyt dużo uwagi autorka koncentruje na pracy zawodowej niż na życiu osobistym bohaterek, ale jak się później okazało było to konieczne bo jest ścisłe powiązane z wątkiem sensacyjnym w który wplątują się obie kobiety. Jak dla mnie zakończenie mogło by być trochę bardziej rozwinięte.
Po raz kolejny autorka udowadnia na przykładzie bohaterek, że kowalem własnego losy jesteśmy my sami.
Życie potrafi zaskakiwać, los nie zawsze jest łaskawy ale to właśnie od nas w dużej mierze zależny jak potoczy się nasze życie....czy będzie pełne złości, zazdrości i niedomówień czy pełne szczęścia i...

Gosia | 2018-01-09
Na półkach: ROK 2018, Przeczytane
Przeczytana: 09 stycznia 2018

Trzecia część przygód Kingi i Hanki. Po śmierci Daniela Kinga długo nie może dojść do siebie, obwinia Kamila za wszystko co się stało. Również Hania przechodzi kryzys w swoim związku.
Ta część straszne mi się dłużyła, pewne wątki można byłoby skrócić i lepiej by się czytało. Chyba najsłabsza część z tej serii.

andzia12 | 2018-09-22
Przeczytana: 21 września 2018

Czasami pomimo miłości w każdy związek wkrada się rutyna. I choć Hania odbiera to jako coś złego, to tak naprawdę jest to d miłość objawia się też stałością, taka codzienna rutyna. A błędne decyzję podjęte pod wpływem emocji, mogą źle się skończyć.

Przyjemna ostatnia część trylogii :) choć dla osobiście najsłabsza.

Agnieszka Garncarczyk | 2018-08-25
Przeczytana: 25 sierpnia 2018

Główne bohaterki Kinga, Mira i Hania to typowe przedstawicielki współczesnych młodych kobiet pracujące w korporacjach. Łączy je przyjaźń oraz wspólne tematy ponieważ wszystkie trzy pracują w redakcjach gazet.
Kinga dodatkowo przeżywa traumę po śmierci ukochanego Daniela, który zginął w czasie akcji policyjnej.
Ciekawy wątek, który poruszyła autorka w swej powieści to temat sutenerstwa i werbowania młodych kobiet do domów publicznych. Pokazanie tego procederu na kanwie show biznesu to ważna sprawa, bo w ten sposób niejednokrotnie odbywa się rekrutacja.
Trochę zbyt nudny wątek uczuciowy Hani i Wiktora momentami miałam wrażenie,że sami nie wiedzą czego oczekują od siebie.
No i zupełna porażka jak dla mnie babcia Kingi, starsza pani mająca spore doświadczenie życiowe i intuicję i sprowadzona do roli wróżki tarota i alkoholiczki. Szkoda bo mogła być ciepłą dobrą postacią w zagmatwanym życiu dziewczyny.
Podsumowując niezła powieść na letnie dni, ale mogłaby być ambitniejsza.

Zuzanna | 2017-05-09
Przeczytana: 08 maja 2017

Kiedy kończyłam czytać "Mniej złości, więcej miłości" obiecałam sobie, że jak najprędzej sięgnę po kontynuację losów bohaterów, których niezmiernie polubiłam, tym bardziej, że zaskakujący finał drugiej części tylko podsycił moją ciekawość co będzie dalej. W końcu udało mi się dopaść książkę w bibliotece, a gdy dałam się porwać lekturze, spędziłam niezwykle trzymające w napięciu chwile.

"Kropla zazdrości, morze miłości" to już ostatnia część opowiadająca o losach Kingi, Hani oraz bliskich im osób. Jest mi z tego powodu smutno, bo naprawdę bardzo polubiłam bohaterów powieści, co więcej - wzbudzili we mnie ogrom empatii, ja wręcz żyłam ich problemami! Zupełnie jakby dotykały bezpośrednio mnie. Przez większość historii odczuwałam najszczersze zdenerwowanie i stres, nie dowierzając temu, co też autorka funduje tym biednym bohaterom. Z goryczą musiałam przyznać, że zafundowała im po prostu samo życie.

Tej powieści nie da się streścić bez spoilerów, dlatego jeżeli macie w planach poznać...

Szczerze mówiąc jestem pozytywnie zaskoczona tym jak wiele dzieje się w całej tej historii! Perypetie Hani i Kingi sprawiły, że kompletnie odleciałam. Mam wrażenie że plusem w tym przypadku był fakt, że to pierwsza część serii po którą sięgnęłam. Kinga od dawna trwa w żałobie po straconym ukochanym Danielu, który zginął przypadkiem podczas policyjnej akcji. Zamknięta w sobie, trzyma się z dala od ludzi...jedyne co sprawia, że wciąż tli się w niej chęć do życia jest dziecko, które w sobie nosi. Jej najlepsza przyjaciółka Hania sprawia, że mur który postawiła dziewczyna powoli zaczyna kruszeć. Z powodu czasu jaki Hania poświęca wsparciu Kingi życie prywatne dziewczyny mocno traci na stabilności. Obie przechodzą bardzo trudne chwile...poza tym przeszłość nie pozwala na zbyt długo o sobie zapomnieć. Redakcje obu przyjaciółek biorą udział w prestiżowym konkursie, tak więc robi się naprawdę gorąco. Czasu jest niewiele. Kinga dostaje awans, by podnieść z kolan upadającą redakcję, a Hania...

Trzecie już część, a Natalia Sońska nie zwalnia nawet na chwilę.

Nareszcie doczekaliśmy się kontynuacji losów Hani i Kingi.
Nie ma co ukrywać, że autorka zafundowała nam cały wachlarz emocji, a dziewczyny musiały naprawdę wiele przejść żeby cieszyć się zasłużonym happy endem.

Nie będę streszczać treści.
Jeżeli pokochaliście te bohaterki, to możecie śmiało sięgnąć po tę książkę.
Gwarantuję, nie zawiedziecie się.

Tatiasza Aleksiej | 2017-07-03

Dalsze losy Hani i Kingi...
Kolejne zawirowania życiowe, problemy...
Książka o przyjaźni, miłości, zazdrości, rodzinie, karierze zawodowej...
Bardzo ciepła, pełna emocji. Przeczytałam z przyjemnością :)

Książkanonstop | 2017-03-15

Premierowo

Kiedy ból po stracie ukochanej osoby zabiera nam radość i chęć życia, dobrze mieć obok siebie ludzi, którzy nie pozwolą, abyśmy zatracali się w żałobie...

Kinga straciła sens istnienia, najdroższy jej sercu mężczyzna odszedł na zawsze. Pozostawił piękne wspomnienia, które, niestety są tylko obrazami w głowie dziewczyny. Już nigdy nie staną się rzeczywistością. Jest jeszcze coś, co jej po nim zostało. Rozwijające się pod sercem nowe życie. Ono już do końca przypominać będzie Kindze o wspaniałym, oddanym Danielu. Przyjaciółka Kingi, Hania, robi wszystko, aby choć na sekundę na zbolałej twarzy zatańczył cień uśmiechu. Nie jest to z wiadomych przyczyn proste. Dotychczas życie Hani było piękne. Zakochana z wzajemnością pielęgnowała życie rodzinne, w które wkroczyła wiążąc się z Wiktorem. Dziennikarka odnosi wrażenie, że do pełni szczęścia potrzebuje tylko narzeczonego oraz jego przybranych pociech. Z radością spędza czas na zabawach z Mikołajem i Oliwią. Chociaż dzieci...