Kropla zazdrości, morze miłości

Wydawnictwo: Czwarta Strona
Batalia

Kinga pogrąża się w rozpaczy po stracie ukochanego, zaniedbując pracę i przyjaciół. Czy otrząśnie się na czas, by nie stracić tego, co najważniejsze i co dotąd trzymało ją przy życiu? Nie jest to łatwe, bo ilekroć Kinga wyjdzie na prostą, powracają do niej koszmary… Tymczasem Hania, przyjaciółka Kingi, staje na początku nowej drogi – niestety bardzo wyboistej. Przeszkodą w dążeniu do...

Tymczasem Hania, przyjaciółka Kingi, staje na początku nowej drogi – niestety bardzo wyboistej. Przeszkodą w dążeniu do szczęścia okazują się liczne zobowiązania oraz chęć osiągnięcia sukcesu. Rosnąca ambicja przyćmiewa wartości, dla których jeszcze nie tak dawno Hania była w stanie poświęcić wszystko.

„Kropla zazdrości, morze miłości” to nie tylko wspaniała opowieść o miłości, lecz także o emocjach – nie zawsze tych łatwych. Bohaterki Natalii Sońskiej wiedzą, że życie wymaga od nas dużo zaangażowania i dobrej woli, by ład i harmonia mogły zagościć w nim na dobre.

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Perzka | 2017-04-08
Przeczytana: 01 kwietnia 2017

Kinga, Hania, Mira, trzy przyjaciółki i ich perypetie życiowe, to główna fabuła powieści „Kropla zazdrości, morze miłości”

Kinga mądra, pracowita, silna dziewczyna, choć po stracie swojego chłopaka Daniela ciężko jej było powrócić do codzienności. Pomocne jej w tym były dwie pozostałe przyjaciółki i fakt, że pod jej sercem rozwijało się nowe życie, będące wspomnieniem i pamiątką po zmarłym chłopaku.

Hanna Bielska silna, zaradna, ambitna, perfekcyjna, mająca dobre serce, chcąca za każdym razem wszystkim dookoła pomóc, przez co wplątuje się w różne tarapaty. Często miałam wrażenie, że sama, na własne życzenie przeskakuje z jednego problemu na drugi. Zamiast się nie unosić dumą i spokojnie wszystko rozwiązać, reaguje impulsywnie, działa pochopnie a czasami to dla mnie wręcz dziecinnie, jakby sama do końca nie wiedziała o co jej chodzi.

Dziewczyny łączy przyjaźń, ale również praca, ponieważ wszystkie działają w redakcjach gazet związanych z modą.

Zaczynając czytać nie...

Trzecie już część, a Natalia Sońska nie zwalnia nawet na chwilę.

Nareszcie doczekaliśmy się kontynuacji losów Hani i Kingi.
Nie ma co ukrywać, że autorka zafundowała nam cały wachlarz emocji, a dziewczyny musiały naprawdę wiele przejść żeby cieszyć się zasłużonym happy endem.

Nie będę streszczać treści.
Jeżeli pokochaliście te bohaterki, to możecie śmiało sięgnąć po tę książkę.
Gwarantuję, nie zawiedziecie się.

lubieto94 | 2017-05-09
Przeczytana: 08 maja 2017

Kiedy kończyłam czytać "Mniej złości, więcej miłości" obiecałam sobie, że jak najprędzej sięgnę po kontynuację losów bohaterów, których niezmiernie polubiłam, tym bardziej, że zaskakujący finał drugiej części tylko podsycił moją ciekawość co będzie dalej. W końcu udało mi się dopaść książkę w bibliotece, a gdy dałam się porwać lekturze, spędziłam niezwykle trzymające w napięciu chwile.

"Kropla zazdrości, morze miłości" to już ostatnia część opowiadająca o losach Kingi, Hani oraz bliskich im osób. Jest mi z tego powodu smutno, bo naprawdę bardzo polubiłam bohaterów powieści, co więcej - wzbudzili we mnie ogrom empatii, ja wręcz żyłam ich problemami! Zupełnie jakby dotykały bezpośrednio mnie. Przez większość historii odczuwałam najszczersze zdenerwowanie i stres, nie dowierzając temu, co też autorka funduje tym biednym bohaterom. Z goryczą musiałam przyznać, że zafundowała im po prostu samo życie.

Tej powieści nie da się streścić bez spoilerów, dlatego jeżeli macie w planach poznać...

Dama_Karo | 2017-03-21
Przeczytana: 21 marca 2017

Są takie chwile, kiedy wszystkiego mamy dość: pracy, rodziny, obowiązków, a nawet własnych myśli. Tak właśnie czują się Hania i Kinga, zupełnie zagubione we własnych światach.

Książka zaczyna się od tajemnicy. Poznajemy Kingę, ale nie wiemy o niej nic poza tym, że jest w głębokiej depresji po stracie kogoś bliskiego i wcale nie ma ochoty z niej wychodzić... Akcja toczy się powoli, znamy coraz lepiej głównych bohaterów, ale zostają pewne niewiadome, które intrygują i sprawiają, że mamy ochotę czytać dalej...

Jednego możecie być pewni: w tej książce nie zabraknie Wam emocji! Miłość, zdrada, zazdrość, przyjaźń, rozczarowanie, strach, rozpacz, tęsknota: to wszystko się ze sobą przeplata i sprawiają, że czytelnik mocniej przeżywa lekturę. Na szczęście, tym razem bohaterowie są bardziej wiarygodni i pozbawieni (tak kującej mnie wcześniej w oczy) idealności. Mają problemy, strzelają "fochy" i nie radzą sobie sami ze sobą. Co prawda niewiele wiemy o ich wyglądzie i ich zachowania bywają...

Książkanonstop | 2017-03-15

Premierowo

Kiedy ból po stracie ukochanej osoby zabiera nam radość i chęć życia, dobrze mieć obok siebie ludzi, którzy nie pozwolą, abyśmy zatracali się w żałobie...

Kinga straciła sens istnienia, najdroższy jej sercu mężczyzna odszedł na zawsze. Pozostawił piękne wspomnienia, które, niestety są tylko obrazami w głowie dziewczyny. Już nigdy nie staną się rzeczywistością. Jest jeszcze coś, co jej po nim zostało. Rozwijające się pod sercem nowe życie. Ono już do końca przypominać będzie Kindze o wspaniałym, oddanym Danielu. Przyjaciółka Kingi, Hania, robi wszystko, aby choć na sekundę na zbolałej twarzy zatańczył cień uśmiechu. Nie jest to z wiadomych przyczyn proste. Dotychczas życie Hani było piękne. Zakochana z wzajemnością pielęgnowała życie rodzinne, w które wkroczyła wiążąc się z Wiktorem. Dziennikarka odnosi wrażenie, że do pełni szczęścia potrzebuje tylko narzeczonego oraz jego przybranych pociech. Z radością spędza czas na zabawach z Mikołajem i Oliwią. Chociaż dzieci...

książkowelove | 2017-05-05

Uff!
Ta część mnie nie porwała. W połowie książki wiedziałam już, że kolejna historia zakończy się happy endem. Główne bohaterki były wręcz oderwane od rzeczywistości. Hania, która sama szuka problemów i myśli, że cały świat padnie do jej stóp. Kinga, charyzmatyczna i bardzo pozytywna postać, nawet obdarzyłam ją niewielką sympatią. Pojawił się także wątek kryminalny, ale wolę go przemilczeć.

No cóż.. przynajmniej okładka pięknie prezentuje się na półce.

Antyterrorystka | 2017-03-27
Przeczytana: 2017 rok

Na kartach powieści poznajemy dalsze losy bohaterek "Garści pierników, szczypty miłości" ( klik) i " Mniej złości, więcej miłości" ( klik), czyli Hani i jej przyjaciółki Kingi, oraz ich najbliższych.

Kinga przeżywa żałobę po stracie ukochanego, Hania wspiera ją w każdym momencie, głaszcze po głowie, ale również daje kopniaka, próbując postawić koleżankę na nogi.
Przez to zaczyna zaniedbywać swoje sprawy... nie wyrabia się z obowiązkami zawodowymi, idealny związek przechodzi poważny kryzys.

Dzięki niej Kinga awansuje i świetnie sprawdza się na nowym stanowisku. Równocześnie redakcje w których pracują dziewczyny, startują w prestiżowym konkursie. Czy walka o zwycięstwo nie poróżni bratnich dusz? Czy sprawy sercowe ułożą się Hani i Kindze, tak jak powinny?

więcej http://antyterrorystka.blogspot.com/2017/03/utonac-w-morzu-miosci-przez-krople.html

Barbara J-C | 2017-04-04
Przeczytana: 03 kwietnia 2017

...........................................................................
No i tak to czasem bywa, że książkę do recenzji dostajesz już, a na zamówioną pozycję czekasz dwa tygodnie dłużej... Ale cóż... Nie było opcji nie przeczytania kolejnej książki Natalii Sońskiej! Tyle na nią czekałam, a po lekturze Obudź się kopciuszku wiedziałam, że autorka nie zawiedzie mnie, a mój poziom satysfakcji czytelniczej wzrośnie do maksimum. Tak też się stało, za co serdecznie dziękuję!

Jednak jak to jest czytać trzecią część skoro nie czytało się drugiej? A no tak, że nie musisz czytać poprzedniej, aby dobrze się bawić przy dalszych losach Kingi. Ta książka jest o przyjaźni i owszem kontynuuje losy głównej bohaterki, ale na początku Kropla zazdrości, morze miłości mamy wszystko wyjaśnione. Jeśli chcecie czytać Mniej złości, więcej miłości, polecam zacząć jednak od samego początku. Ja byłam...

Malwka1106 | 2017-04-01
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 29 marca 2017

Czasami jest tak że pierwsza część nas zachwyci, druga osłabi nasz entuzjazm a trzecia już całkiem rozczaruje. Ta teoria jednak nie sprawdza się w przypadku tej serii, bo muszę przyznać że całość trzyma wysoki poziom. Nie znajdziemy tutaj bezsensownego lania wody, czy rozwlekłych opisów. Akcja dzieje się szybko, dziewczyny ze swoją skłonnością do wpadania w tarapaty nie dają nam wytchnienia. Gorąco polecam, świetnie się czyta. Bardzo dobre zakończenie całości.

Weronika | 2017-04-18
Przeczytana: 14 kwietnia 2017

Umęczyła mnie ta powieść. Przydługawe rozmowy Hani i Kingi, roztrząsanie stanu uczuć Hanki, wyolbrzymiane do granic problemy bohaterek...czasami przerzucałam kartki...Tylko babcia trzymała poziom :)

Patronaty tygodnia

Urban noir w klimacie filmów „Infiltracja” i „Donnie Brasco”, historia o emocjach - nie zawsze tych łatwych, klimatyczny thriller w klimacie „Fargo”, historia, której akcja toczy się w Watykanie w czasie konklawe oraz powieść o miłości i stracie otwierająca siedmiotomowy cykl - to tylko niektóre z historii, które przeczytacie w nowościach wydawniczych. Polecamy!