Kropla zazdrości, morze miłości

Okładka książki Kropla zazdrości, morze miłości Natalia Sońska Patronat Logo
Patronat Logo
Okładka książki Kropla zazdrości, morze miłości
Natalia Sońska Wydawnictwo: Czwarta Strona Cykl: Garść pierników, szczypta miłości (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Garść pierników, szczypta miłości (tom 3)
Czwarta Strona
2017-03-15
2017-03-15

Jak dobrze zacząć rok od przyjemnej, dobrej i wciągającej lektury.

Kontynuacja losów dwóch przyjaciółek, Hani i Kingi, jest naprawdę ciekawa i obfitująca w wartką akcję. Jak zawsze też pełna emocji. Aż mam ochotę od razu sięgnąć po kolejną książkę Autorki, ale chyba będę sobie dozować tę przyjemność ;)

Jak dobrze zacząć rok od przyjemnej, dobrej i wciągającej lektury.

Bardzo ładnie ujęta sekwencja zdarzeń, miło spędzony czas przy tej i pozostałych tomach tej powieści.

Kropla zazdrości, morze miłości to kontynuacja Garści pierników, szczypty miłości. Jak to jest czytać kolejna część gdy nie czytało się poprzednio? A no tak, że nie musicie aby dobrze się bawić czytając powieść i by zrozumieć dalsze losy Kingi. Także nie ma co się przejmować. W tej książce nie zabraknie emocji. Miłość, zdrada, zazdrość, przyjaźń, rozczarowanie, strach, rozpacz, tęsknota: to wszystko się ze sobą przeplata i sprawia, że czytelnik mocniej przeżywa lekturę. Przeplata się także wątek kryminalny, który niestety jest do przewidzenia. Każdy z Nas ma czasem chwile, kiedy wszystkiego mamy dość: pracy, rodziny, obowiązków, a nawet własnych myśli. Tak właśnie czują się bohaterki tej powieści.
Kinga pogrążona w rozpaczy po stracie ukochanego, zdała od matki i babci a na dodatek w ciąży nie może powrócić do normalności. Nawet praca nie pomaga jej wyjść z depresji. Dopiero gdy czuje ruchy dziecka noszonego pod sercem dostaje impulsu do zmiany życia.
Hania zaś jest dziennikarka i prowadzi wspaniałe życie z Wiktorem, do czasu. Pewnego dnia wszystko się między nimi psuje, powstają konflikty i niedomówienia. Postanawiają odpocząć od siebie. Hania przeprowadza się do Kingi i razem wyjeżdżają.
Jak potoczą się dalsze losy bohaterek?
Jak powrót Kingi z Kamilem wpłynie na ich znajomość ?
Czy Hania wróci do Wiktora?
Kto jest dobry a kto zły?
Na te i wiele innych pytań odpowiedz znajdziecie w książce. Polecam.

1/3 książki nudna, potem dopiero akcja się rozkręca.

1/3 książki nudna, potem dopiero akcja się rozkręca.

"Każdy potrafi odnaleźć drogę do swojego szczęścia"

Dalsza część przygód bohaterek z wcześniejszych tomów. Czyta się ją dobrze.

"Każdy potrafi odnaleźć drogę do swojego szczęścia"

Dalsza część przygód bohaterek z wcześniejszych tomów. Czyta się ją dobrze.

Polecam serdecznie

Polecam serdecznie

Rewelacyjna! Druga część bardzo mi się podobała ale trzecia chyba najlepsza!
Postacie o wiele bardziej ludzkie. Cały wachlarz emocji, nastrojów. Można się zdecydowanie odnaleźć w tym nieidealnym świecie bo przecież życie to nie pierwsze strony gazet doniesień o wyskokach celebrytów. Wręcz przeciwnie, to upadki, małe wzloty, mnóstwo niepewności, zagubienia, niezrozumienia drugiego człowieka. Ach polubiłam bohaterów w tej części, bardzo! Aż żałuję, że to już koniec cyklu. Pomimo, że jest w tej części bardzo dużo negatywnych uczuć, takiego głębokiego rozżalenia bohaterów, niezagojonych ran i żalu, to czyta się tę książkę z jakąś przyjemnością. Myślę, że właśnie ten ludzki element wzlotów i upadków sprawia, że są oni bardziej realni, niż w pierwszej, wymuskanej części.
Kinga jest w totalnej rozpaczy po stracie ukochanego. Nie może spojrzeć na szczęście przyjaciółki Miry i jej narzeczonego Marcela. Tęskni za Danielem i nie może sobie wybaczyć ostatniego z nim spotkania i wszystkich słów - tych wypowiedzianych i tych przemilczanych. Do Kamila żywi ogromną nienawiść, która trawi ją od środka. Hanka przeżywa z kolei pierwszy poważny kryzys w związku z Wiktorem. Wszystko wisi na włosku, zwłaszcza, gdy pojawia się zainteresowany Hanią Artur a wokół Wiktora zaczyna się kręcić piękna Magda. Czy bohaterowie sobie zapomną o uprzedzeniach i żalach i dadzą radę zamknąć przeszłość?
Najcudowniejsze oczywiście są mama i babcia Kingi. Wspaniałe postacie kobiet, które polubiłam od pierwszych stron cyklu. Nietuzinkowe, zabawne, zawsze służące pocieszeniem i dobrą radą. Warto poznać ich historię.

Rewelacyjna! Druga część bardzo mi się podobała ale trzecia chyba najlepsza!

Kropla zazdrości jest potrzebna w każdym związku. To właśnie zazdrość, zaraz obok miłości, motywuje nas do walki o drugą osobę. To ona pozwala uświadomić sobie, ile ktoś dla nas znaczy! I w końcu to dzięki niej wiemy, że w ogóle kogoś kochamy!

Każdy może się w życiu pogubić. Ważne, by odnależć właściwą drogę i niestrudzenie nią kroczyć.

Kinga pogrąża się w smutku, zaniedbując pracę i przyjaciół. Czy otrząśnie się na czas, by nie stracić tego, co dla niej najważniejsze? Nie będzie łatwo, bo ilekroć wyjdzie na prostą, powracać będą do niej koszmary.
Hania tymczasem staje na początku nowej, niestety wyboistej, życiowej drogi. Przeszkodą w dążeniu do szczęścia okazują się liczne zobowiązania oraz chęć osiągnięcia sukcesu.
Rosnąca ambicja przyćmiewa wartości, dla których jeszcze nie tak dawno Hania była w stanie poświęcić wszystko.

• 2017