Doskonały dzień

2021-07-14
2006-01-01
Dorota Kaczor

Cudowna książka!!!
Każdy powinien ją przeczytać!
Często się zdarza, że gonimy za marzeniami i jesteśmy przekonani, że gdyby się ziściły, nasze życie na pewno byłoby lepsze. Czy na pewno?
W sumie niech marzenia się spełniają, ważne, żeby nie zapomnieć o tym, co mamy.

Cudowna książka!!!
Każdy powinien ją przeczytać!
W sumie niech marzenia się spełniają, ważne, żeby nie zapomnieć o tym, co mamy.

By przeżyć ten ostatni, doskonały dzień...

,,Doskonały dzień" autorstwa Richarda Paula Evansa to historia mężczyzny, który pragnie spełnić swoje marzenie o zostaniu pisarzem. Historia o marzeniach, które czasami mogą podążać w innym kierunku niż to sobie wyobrażaliśmy. O tym, jak łatwo można się w nich zatracić i jak nie zgubić przy tym samego siebie.

To przejmująca opowieść, która potrafi wzruszyć do łez. Zawiera niejedno przesłanie i mówi o tym, co tak naprawdę jest w życiu ważne. Skupia się na wartościach, na rodzinie, przyjaźni, przemijaniu, na ulotności dni, z których powinno czerpać się jak najwięcej.

Jej historia może skłonić do refleksji i zastanowienia się nad tym, czy aby na pewno przeżywamy swoje życie tak, jak chcielibyśmy je przeżywać. Co byśmy zrobili, gdybyśmy nagle usłyszeli, że tych dni pozostało nam już niewiele?

Autor ma dar do tworzenia opowieści chwytających za serce i nie pozostawienia czytelnika obojętnym. Do tworzenia opowieści, których długo nie będzie się dało zapomnieć.

Gorąco zachęcam, byście poznali ją i Wy!

By przeżyć ten ostatni, doskonały dzień...

To przejmująca...

"Doskonały dzień" to piękna i ciepła opowieść o tym co tak naprawdę ważne jest w życiu.Życie bez najbliższych osób,bez miłości jest puste a człowiek jej pozbawiony staje się "jak miedź brzęcząca albo cymbał brzmiący".Robert,główny bohater sięga po laury kiedy jego pierwsza, debiutancka powieść staje się bestsellerem ale w pogoni za sławą traci powoli to co ma najcenniejszego a mianowicie miłość żony i córeczki.Dzięki swej agentce,wrażliwej i pełnej empatii osobie co prawda przyciśnięty do muru odzyskuje miłość najbliższych ,przebaczenie i naprawienie relacji z ojcem.Gorąco polecam.

Moje pierwsze spotkanie z autorem i od razu zrobił na mnie wrażenie. Co za emocje!

Główny bohater - Robert, ma wszystko, czego potrzeba do szczęścia - rodzinę - kochającą żonę i wspaniałą córkę, ma także marzenie, chciałby zobaczyć swoją powieść na regałach, między innymi książkami.

Dzięki wspaniałej żonie jego marzenie się spełnia, Robert kończy swoje dzieło,, Doskonały dzień " i staje się... ludzie rozpoznają go ja ulicy, ustawiają się w kolejki po autograf, nareszcie pokazują się pieniądze, rodzina może odbić się od dna, Robert staje się popularny, niestety, pogoń za jeszcze większą sławą, pieniędzmi i blaskiem rzadko prowadzi do szczęścia.

Historia porywająca, ciekawa i naprawdę wywołująca emocje. Polubiłam bohaterów, zarówno Roberta jak i jego żonę. Kibicowałam im z całych sił!

Doskonały dzień jest jedną z bardziej osobistych powieści autora i tak się składa, że moją pierwszą przeczytaną spod jego pióra.

Lektura jest wartościową, skłaniającą do przemyśleń historią. Naładowana jest po brzegi emocjami przez które nieraz może zakręcić się łezka w oku. Porusza ważne tematy i ujawnia cienie sławy i nagłe posiadanie dużego pieniądza.

Autor w prosty sposób pokazuje nam jak nasze spełnione marzenia mogą przyćmić to co jest istotne w życiu i przekierować nasze priorytety na inne mniej ważne obiekty. Tu główny bohater odstawia rodzinę na dalszy plan by lśnić w blasku fleszy i pławić się w sławie po napisaniu bestsellera. Zatraca się w pogoni za pieniądzem, nie mając na względzie uczuć i potrzeb swoich najbliższych.

Styl autora jest lekki, czyta się przyjemnie i z zainteresowaniem. Przyczepić się mogę do toczącej się akcji, a raczej do jej monotoni. Robert (główny bohater) przez niemal całą powieść lata w trasy promocyjne, organizuje wieczorki autorskie i wywiady. Jedyną zmienną są tu zachowania Autora i Jego rodziny oraz emocje które im towarzyszą, możemy obserwować ich relacje z różnych momentów ich związku i widzieć różnice i zachodzące zmiany.

Książka choć jest prosta, to na pewno nie banalna. Skłania do przemyśleń i określeń co się tak naprawdę w życiu liczy. Historia warta przeczytania i zapamiętania.

Za egzemplarz dziękuję @wydawnictwoznakpl

Autor w prosty...

Na półkach: , , , ,

"-Wiesz co, Bob? Ludzie to jednak zabawne stworzenia. Myślą, że śmierć to coś jak wypadek: może zdarzyć się wszystkim, tylko nie nam."

Ojej ale to była historia!! Już dawno nie czytałam tak emocjonalnej książki. Jest to pierwsza pozycja tego autora, która zrobiła na mnie tak pozytywne wrażenie. Ja jestem naprawdę miło zaskoczona.

Wszyscy dążymy za spełnianiem swoich marzeń, ale czasem przez to zapominamy o swoich najbliższych i psujemy wszystko, co tak naprawdę jest najważniejsze w życiu. Właśnie o tym jest ta historia o walce o odzyskaniu swojego dawnego życia.

Historia Roberta pochłonęła mnie od pierwszych stron i przyznam się szczerze, że bardzo miło i przyjemnie spędziłam czas podczas czytania tej lektury. Bo nie tak łatwo w życiu jest znaleźć swoją nową życiową drogę.

Jeżeli lubicie emocjonujące historie i lubicie twórczość Evansa koniecznie przeczytajcie "Doskonały dzień". Ja jestem pod wrażeniem.

Polecam!!

Moja ocena to 9/10

Za możliwość zrecenzowania tej książki serdecznie dziękuję Wydawnictwu Znak!

Wszyscy dążymy za spełnianiem swoich...

Robert traci pracę. Dla niego to jak wyrok, porażka jego życia. Jednak Allyson widzi to inaczej. Jako szansę. W końcu będzie miał czas, aby dokończyć swoją powieść, którą pisał od kilku lat, a po jej ukończeniu może spełnić się jego największe marzenie, zostanie pisarzem, autorem romansów kierowanych do kobiet.

Powieść zostaje ukończona, a kariera pisarska Roba nie jawi się w kolorowych barwach. Mężczyzna już praktycznie traci nadzieję na wydanie swojej historii, kiedy dostaje wiadomość, że ktoś się nią zainteresował i zostanie wydana. Początkowo dość niemrawo, ale z czasem „Doskonały dzień” pnie się coraz wyżej na liście bestsellerów, by stać się najbardziej poczytną książką.

Wraz z sukcesem Robert traci kontrolę nad własnym życiem. Jednak nie przeszkadza mu to. Czym jest trochę poświęceń w obliczu sławy, która tak szybko przeminie, a jego książkę zdetronizuje jakiś inny, równie dobry tekst? Tylko dlaczego Allyson nie może tego zrozumieć? Dlaczego tego nie docenia?

Czy da się połączyć wszystko to, czego pragnie Rob? Czy on sam zdaje sobie sprawę czego chce i co daje mu prawdziwe szczęście? Stanie przed wyzwaniem. Będzie musiał zawalczyć o swoje życie. Czy wyjdzie z tej walki zwycięsko?

„Doskonały dzień” to emocjonująca książka, która wciąga od pierwszych stron i trzyma w napięciu do samego końca. I wiecie co? Nic tu więcej nie będę pisała, bo tego klimatu nie da się oddać słowami. Po raz kolejny przekonałam się, że powieści Evansa są wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju. To trzeba po prostu przeczytać.

Powieść zostaje ukończona, a kariera pisarska Roba nie jawi...

R. P. Evans to Autor, na którego decyduję się absolutnie w ciemno.
Wiem, że zawsze zapełni mi dawkę emocji, nie zawiedzie.

"Doskonały dzień" jest kolejną pozycją z dorobku Autora, która wybornie otula swym ciepłem i mądrością. To nie jest cukierkowa historia, ponieważ jest niepodważalnie życiowa, mocno prawdziwa. Autor porusza te najbardziej proste mogłoby się wydawać tematy pokazując nam, co jest w życiu najważniejsze. Mimo, że nie zawsze będziemy zgadzać się z wyborami bohaterów, to będzie nas przyciągało do nich mocniej i mocniej. Niesamowite jest również to, jak mocno jesteśmy w stanie przeżywać losy postaci podczas czytania. Zadziwiający jest dla mnie również fakt, że po raz kolejny pochłonęłam ją jak na moje możliwości bardzo szybko a po skończeniu żałowałam, że nie mam w sobie tyle samozaparcia, żeby delektować się nią po trochu, bo to powieść zachwycająca.

Muszę nadmienić, że był jeden wątek który początkowo absolutnie mnie nie przekonał jednak P. Evans jak zawsze stanął na wysokości zadania.

Pragnę też przestrzec przed czytaniem tego, co znajduje się z tyłu na okładce, bo te informacje zdradzają zdecydowanie za dużo.

Polecam z całego serducha tę ujmującą powieść.

R. P. Evans to Autor, na którego decyduję się absolutnie w ciemno.
Wiem, że zawsze zapełni mi dawkę emocji, nie zawiedzie.

To moje pierwsze spotkanie z twórczością tego Autora, ale z pewnością nie ostatnie. Ta historia była świetna! Słyszałam wiele dobrego o powieściach autorstwa Evansa i bardzo się cieszę, że również mi tak bardzo ta przypadła do gustu.

Styl pisania Autora bardzo mi się spodobał - przez całą książkę się płynie. Z pewnością jest to też zasługa tłumacza, a w tym przypadku była to Pani Dorota Kaczor. Myślę, że warto pamiętać o tłumaczach, bo w ich rękach leży tak naprawdę odbiór całego dzieła. Dlatego od dziś będę wymieniać ich imiennie. ❤️

Historia opowiada o Robercie, szczęśliwym mężu i ojcu, którego ogromnym marzeniem jest wydanie książki. Poznajemy od kulis cały proces wydawania książki, wszelkie starania i poświęcenie, na jakie trzeba się zdobyć.

To historia o marzeniach, które są w zasięgu naszych rąk, wystarczy po nie sięgnąć. Jak mówi okładka - to najbardziej osobista powieść Evansa, a to przez to, że historia opowiada o jego losach. Oczywiście są elementy, które nie miały miejsca w rzeczywistości. Dzięki temu, że jest oparta na faktycznych początkach kariery pisarza, łatwiej jest się w nią wczuć.

Ta powieść pokazuje, że nie zawsze złoto, co się świeci. Bycie znanym autorem ma swoje plusy, ale ma też wiele minusów - artyści muszą się decydować na wiele wyrzeczeń. Nie tylko oni, ale także ich najbliżsi.

Spełniając marzenia nie powinniśmy zapominać o tym, co mamy, o tym kim jesteśmy. Czasem mocny sygnał od losu nam to uświadomi, gdy się zagubimy. Ale czy nie będzie już za późno, żeby wszystko naprawić?

Już na wstępie chcę napisać, że ta książka była jedną z lepszych, które przeczytałam w ostatnim czasie. Mogę śmiało polecić ją jako książkę rozwojową, która ma na celu pokazanie nam tego co tak naprawdę w życiu się liczy.

Wiele z nas marzy o karierze – nie ważne czy chcesz zostać modelką, aktorką, piosenkarką czy masz jeszcze jakieś inne ukryte pragnienia. Złościsz się, że innym się udaje, a Ty wciąż jesteś gdzieś daleko w tyle. I doskonale rozumiem Twoją złość, lecz czy kiedyś spojrzałaś na karierę, popularność z innej strony? Czy zastanowiłaś się, że przez swoje ambicje możesz coś stracić?

Właśnie podobnie było z bohaterem książki Evansa – “Doskonały dzień”. Robert miał wszystko – kochającą żonę i córkę. Miał też pracę, co prawda nie przepadał za nią, ale pracować gdzieś trzeba. Niestety nadchodzi ten dzień – zamiast awansu, mężczyzna zostaje zwolniony.

Jego największym marzeniem od zawsze było zostać pisarzem, teraz gdy zostaje bezrobotnym ma na to szansę. Za namową ukochanej żony postanawia napisać książkę inspirowaną jej życiem. Na początku wydawnictwa nie są zainteresowane wydaniem jego powieści, lecz w końcu i do niego uśmiecha się szczęście. Jego wyciskacz łez – jak to powiedziały osoby, które przeczytały książkę – zostaje hitem. Wyjazdy, wywiady, ogólna promocja książki sprawia, że Robert zatraca się w swojej sławie i zapomina o tym co najważniejsze – o miłości bliskich osób. Małżeństwo zaczyna się sypać, córka ciągle tęskni i pyta o tatę – a domiar złego nagle zjawia się dziwny mężczyzna, który nie dość, że zna najskrytsze tajemnice Roberta to mówi mu, że zostało tylko 40 dni życia. W tym czasie Robert ma naprawić swoje winy. Czy to się uda? Musicie koniecznie przeczytać książkę! Gwarantuje Wam, że ta propozycja literacka da Wam sporo do myślenia nie tylko o bohaterze ale także i o swoim prywatnym życiu!