Hotel pod jemiołą

Okładka książki Hotel pod jemiołą Richard Paul Evans
Okładka książki Hotel pod jemiołą
Richard Paul Evans Wydawnictwo: Znak Literanova Seria: Kolekcja pod jemiołą literatura obyczajowa, romans
Kolekcja pod jemiołą
The Mistletoe Inn
Znak Literanova
2017-11-22
2017-11-22
Hanna de Broekere
Hanna de Broekere hotel pisarz

Przyjemna na zimowy wieczór, szybko się czyta.

Przyjemna na zimowy wieczór, szybko się czyta.

⭐ Richard Paul Evans należy do grona autorów, którzy mają wiele książek napisanych i których do tej pory żadnej nie przeczytałam. Czas było to zmienić i pierwszą książką jaką postanowiłam przeczytać jest "Hotel pod jemiołą". Myślę, że to był dobry wybór, ale pod względem historii miłosnej, to już zbyt średni. Dla mnie za szybko rozwijała się relacja pomiędzy Kim a Zake, choć chemii nie można im odmówić. Za to mi się podobało jakie wsparcie Kim w nim odnalazła, jeśli chodzi o pisanie książek. Niestety od razu się domyśliłam kim mężczyzna był naprawdę. Największe na mnie wrażenie zrobił kurs pisarstwa i kulisy wydawania książek, bo wraz z Kim mogłam wiele rzeczy się dowiedzieć. Na pewno, te wskazówki przydałyby się początkującym autorom. Cieszę się, że autor umieścił takie informacje w swojej książce. Również to, że książki z gatunku romansów są najczęściej czytane na świecie. Myślę, że w Polsce jest podobnie, bo obecnie coraz więcej wydawców zaczyna sięgać po ten gatunek. Autor pokazał w tej książce, że warto walczyć o marzenia i się nie poddawać. Ponadto, "...że najlepsze lata są wciąż przed nami i od nas zależy, jaki znak interpunkcyjny zakończy ostatnie zdanie historii naszego życia".

⭐Książka ma pond 200 stron, więc czyta się ją szybko i przyjemnie. Na pewno nie będzie to moje ostatnie spotkanie z twórczością autora, bo ma lekkie i fajne pióro. Aby nadrobić jego pozostałe książki zimowo-świąteczne będę musiała zacząć czytać o wiele wcześniej niż w grudniu. Może za rok się uda. Na pewno większość z wasz ma już za sobą "Hotel pod jemiołą", a jak nie to polecam przeczytać.

Literatura obyczajowa nigdy nie należała do gatunków, po które chętnie sięgałem. Za bardzo mi się kojarzyła z romansami. O kobietach, które wzdychają na widok każdego przystojniejszego faceta. Dlaczego więc sięgnąłem po „Hotel pod jemiołą” Richarda Paula Evansa? Powody są dwa. Pierwszy to taki, że jego książki dość często pojawiały się w moich wpisach z zapowiedziami, a kolejny jest dość prozaiczny. Ładną ma okładkę. Niezbyt przesadzoną z ciekawą czcionką. Porozmawiajmy jednak o tym, co znajdziemy w środku.

Kimberly od dłuższego czasu poszukuje szczęścia. Niestety jak do tej pory ma dwukrotnie zerwane zaręczyny i jedno nieudane małżeństwo. Jak tak spojrzeć to w starciu Los-Kimberly mamy wynik 3:0. Wszystko może się zmienić w najbliższym czasie, ponieważ nasza bohaterka dostaje w prezencie wyjazd do tytułowego Hotelu pod Jemiołą, w którym ma się odbyć kurs dla początkujących pisarzy, w którym każdy uczestnik będzie mógł się spotkać z wydawcami z nadzieją, że ktoś w końcu zwróci uwagę na ich twórczość. Też byście tak chcieli, co?

Jestem miło zaskoczony tą pozycją, ponieważ miłość tu przedstawiona jest dojrzała i ułożona oparta na zaufaniu i przyjaźni, a niebudowana na cielesności i rządzach. To po części jest urocze, bo wydaje mi się, że każdy pragnąłby coś takiego przeżyć. Mi się udało, za co jestem wdzięczny losowi.

Całość została napisana lekko, ale przyjemnie. Niezbyt rozbudowanym językiem, co tylko ułatwia odbiór. Bardzo przypomina mi komedie sprzed kilku lat te amerykańskie, w których poznajemy bardzo dobrze życie bohaterów. Przywiązujemy się, a z czasem nawet zaczynamy kibicować z nadzieją, że wszystko się jakoś ułoży. W końcu mamy tu tyle świątecznego ciepła i nadziei na cud. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na masę humoru oraz ciekawe przedstawienie różnego typu pisarzy. Mnie osobiście najbardziej rozbawił pisarz-celebryta. Wydał kilka książek i sadzi się jakby dostał literackiego Nobla.

„Hotel pod jemiołą” to niesamowita historia. Wiem, że całkowicie wymyślona, ale na pewno bliska każdemu czytelnikowi. Ciężko mi tu jest napisać coś więcej, bo nawet nie mam, do czego je porównać, ale polecam ją każdemu. Zaczynam też zauważać, że dzielenie literatury na tę dla kobiet i dla mężczyzn to błąd. W końcu podążanie w kierunku spełnienia swoich marzeń jest uniwersalne i dla każdego. Dodatkowo nie każdą książkę zdarzyło mi się przeczytać w ciągu jednej nocy, a ta mnie wyjątkowo wciągnęła.

Więcej recenzji na blogu: link na profilu

76/2023

76/2023

Lekka i przyjemna

Lekka i przyjemna

Przyjemnie się czytało ale niestety nie zabrakło jakiekies iskry.

Przyjemnie się czytało ale niestety nie zabrakło jakiekies iskry.

Książka, lekka, przyjemna. Dodatkową zaletą jest, że autor jest mężczyzną, który w powieści propaguje dojrzały związek oparty na miłości, przyjaźni, atrakcji z wzajemnością i pozwala wierzyć, że taka miłość może i czytelnikowi się przydarzyć.

I ostatnia książka świąteczna 🎄..

"Hotel pod jemiołą" to romans.
Kimberly pamięta śmierć matki, dwukrotnie zerwane zaręczyny i nieudane małżeństwo przez co nie wierzy w szczęście.
Ma marzenie aby napisać powieść o miłości.
Jedzie na konferencje dla pisarzy która ma być prezentem gwiazdkowym od jej taty ma być tam jej ulubiony pisarz E.T. Cowelle.
Poznaje tam Zeke z którym czują coś do siebie jednak okazuje się podczas konferencji że jest pisarzem którego uwielbiała.

Romans ten pokazuje nam że warto walczyć o swoje marzenia, abyśmy dążyli do swoich celów i marzeń. Jest to idealna propozycja książki na świąteczny czas, czyta się ją lekko 😍!
Czy polecam?
Oczywiście że tak 🎄!
Pojawia się mnóstwo pytań po przeczytaniu tej książki 🙈!

I ostatnia książka świąteczna 🎄..

"Hotel pod jemiołą" to romans.
Ma marzenie aby napisać powieść o miłości.
Poznaje tam Zeke z którym...

Lekka i przyjemna, dość przewidywalna historia. Dobra na zimowe, długie wieczory.

Bardzo przyjemna i romantyczna opowieść. Czytało mi się ją bardzo dobrze. Ciekawa, lekka, ze świąteczną nutką. Polecam.

• 2017
  • Świąteczne