Świąteczny nieznajomy

2020-11-02
2020-11-02
Hanna de Broekere

Na półkach: , , , ,

Życie Maggie Walther nagle rozpada się na kawałki. Kłamstwo męża, któremu ufała, zabija w niej wiarę w ludzi. Po druzgocącym rozwodzie kobieta zaszywa się w domu, najchętniej w ogóle by z niego nie wychodziła.
Jest zła na przyjaciółkę, kiedy ta namawia ją do świątecznych przygotowań. Przecież święta spędza się z najbliższymi, a jej rodzinne szczęście runęło jak domek z kart. I wtedy w życiu Maggie pojawia się Andrew – niespodziewanie, bez zaproszenia. Jak anioł, który chwyta za rękę dokładnie w tej chwili, w której tracimy resztki nadziei. Niestety, on też skrywa pewien sekret…
Czy tajemniczy nieznajomy wniesie do jej życia światło i nadzieję? Czy po tym, co przeżyła, Maggie zaufa jakiemukolwiek mężczyźnie?
Romans Maggie i Andrew rozkwita....poznali sie kiedy poszła kupic choinke i tak po wypicu kawy spotkali sie jeszcze parę razy...Spędzali z soba coraz wiecej czasu...nawet wyjechali na krótki wypad na Cobo...
Pózniej przyjaciólka pokazała jej artykuł...wynikałao, ze Andrew jest oszustem...
Rozstali sie a Maggie czuła sie kolejny raz oszukana...
Pózniej pojawił sie Aaron, brat blizniak i wyjasnił zamiane, artykuł, więzienie...
W końcu Maggie zdecydowła, pojechała do ukochanego, niewazne czy to Andrew czy Aaron, wazne , ze go kocha....

Świąteczny nieznajomy to zaskakująca i pełna emocji opowieść o mierzeniu się z przeszłością. Richard Paul Evans, mistrz świątecznych opowieści pokazuje, że tylko przebaczenie daje prawdziwą wolność.

NOWY POCZĄTEK

"Świąteczny nieznajomy" Richarda Paula Evansa to druga część optymistycznego i nastrojowego cyklu zatytułowanego "Noel" - opowieść, która sprawia, że nasze codzienne problemy schodzą na plan dalszy, a my odkrywamy w sobie same pozytywne wartości. Już od pierwszych chwil mamy ochotę delektować się tą przepiękną i jedyną w swoim rodzaju historią, która przenosi nas do Stanów Zjednoczonych oraz do Meksyku, czyli miejsc, które są dla większości z nas wręcz nieosiągalne i pozostają w sferze marzeń.

Maggie stanęła na krawędzi po tym, jak dowiedziała się, że jej mąż Clive jest bigamistą. Mężczyzna jest osobą publiczną, zaangażowany w politykę ma wysokie aspiracje i wciąż udaje człowieka niewinnego i pokrzywdzonego. Po trudnym rozwodzie Maggie powoli stara się na nowo znaleźć sens w życiu, jednak przychodzi jej to z ogromnym trudem. Prowadzenie firmy cateringowej scedowała na przyjaciółkę, a sama chce złapać dystans do kłamstwa i zdrady, jakie ją spotkały. Pierwszym krokiem w normalność ma być zatroszczenie się o zbliżające się powoli święta Bożego Narodzenia. Przygotowanie domu na ten magiczny czas ma być swego rodzaju antidotum na zdradę, smutek i zwątpienie. I właśnie kupno choinki na miejscowym bazarku staje się początkiem zmian. Andrew Hill - nieco tajemniczy sprzedawca drzewek wydaje się być zupełnym przeciwieństwem Clive'a i dzięki niemu Maggie jest w stanie z większym optymizmem spojrzeć w przyszłość. Zraniona i nieufna boi się kolejnego rozczarowania, toteż jej relacja ze świątecznym nieznajomym wydaje się być ulotna i delikatna, oparta przede wszystkim na zauroczeniu i romantycznych porywach serca. Jest to zaskakujące tym bardziej, że mężczyzna również trzyma dystans skrywając własne tajemnice, a jego przeszłość to jedna wielka zagadka.

Jak potoczą się losy bohaterów? Jakie sekrety Andrew skrywa przed Maggie? Czy kobietę czeka kolejne rozczarowanie?
Pytań można stawiać wiele, ale dopiero lektura tej historii da nam na nie odpowiedzi. Mogę obiecać, że niektóre z nich będą naprawdę zaskakujące i zdumiewające.

"Świąteczny nieznajomy" wprowadza nas w bajkowy klimat i bajkowy świat. Na szczęście w tej baśniowej, idyllicznej scenerii kryją się prawdziwi ludzie, którzy mają swoją trudną przeszłość, stają przed skomplikowanymi problemami, a ich wady i ułomności sprawiają, że stają się nam bliscy, nabierają pierwiastka realizmu. Richard Paul Evans przyzwyczaił nas do tego, że jego książki są bardzo pozytywne, przesycone wiarą w dobro i nadzieją na lepsze jutro. Możemy w nich znaleźć wiele podobieństw, a nimo to każda jest inna i na swój sposób niepowtarzalna. I taka też jest ta opowieść.

Wszystkie trzy książki wydane dotąd w cyklu "Noel" to odrębne historie, które można czytać niezależnie od siebie, w różnej kolejności. Każda stanowi pewną, niepowtarzalną całość, choć wszystkie łączy wątek około świąteczny i motyw narodzenia, nowego początku.
W "Świątecznym nieznajomym" mamy sporo emocji, jest odniesienie do wartości o charakterze ponadczasowym, są też niespodzianki i tajemnice, a jedynie wątek romantyczny wydał mi się taki jakiś mało wiarygodny. Już zaczęłam podejrzewać Andrew o inną orientację seksualną. Coś mi ewidentnie nie grało.

Jeśli poszukujecie ciepłej i bardzo pozytywnej opowieści, w której wątek świąteczny jest tylko akcentem, optymistycznej, romantycznej historii, która pozytywnie nastroi na każdy czas, to sięgnijcie koniecznie po książkę Richarda Paula Evansa. Lektura nie zabierze dużo czasu, a satysfakcja gwarantowana.

NOWY POCZĄTEK

Druga część serii Noel to kolejna piękna powieść. Bardziej podobała mi się pierwsza część, ale jest to naprawdę minimalna przewaga. Tym tomem autor przekonuje mnie jeszcze bardziej, że ta książka, która mi się nie spodobała była wyjątkiem potwierdzającym regułę. Autor pisze świetnie!!! Cudownie!!!! Ahhhh, ależ to się świetnie czyta. Znowu niecała doba starczyła na przeczytanie, a to jest kompletnie niesamowite i mało spotykane w moim przypadku.
Autor pisze bardzo emocjonalnie dzięki czemu czytelnik wchodzi całym sobą w przedstawianą historię 😍 kolejna opowieść bardzo mocno chwytająca za serce no i przede wszystkim z tą magią świąt Bożego Narodzenia oraz mega białej, klimatycznej zimy.

Polecam ogromnie ❣️

Książkę czytało się szybko choć czasami męczyły mnie niepotrzebne opisy, jakby na siłę próbowano zapełnić strony. Nie chcę zdradzać fabuły więc napiszę tylko tyle, że wątek byłego męża pod koniec książki podchodził już pod granice absurdu. Sama historia Maggie i jej towarzysza można powiedzieć, że aż bajkowa.

1965

Na półkach: , , , , ,

Rok w rok w moje ręce wpada nowa książka Richarda Paula Evansa i za każdym razem nie mogę doczekać się jej przeczytania. Tym razem Świąteczny nieznajomy musiał odczekać nieco więcej czasu niż zazwyczaj, ale było warto. Co tym razem swoim czytelnikom oferuje autor?

Już po świętach, by przedłużyć sobie ten niepowtarzalny klimat, zabrałam się za ostatni z pozostałych mi tomów serii Noel - " Świątecznego nieznajomego" Richarda Paula Evansa. I powiem tak: gdy czytałam wszystkie trzy świąteczne książki Autora w bardzo bliskim odstępie czasu, nie zaskakiwało mnie w nich zbyt dużo. Styl jest ten sam, ogólny schemat również, chociaż historie różnią się od siebie. Ale wiecie co? W lekturze każdej znajdowałam tyle samo przyjemności! To jest magiczna zdolność Evansa do łapania za serce czytelnika oraz przywiązywania go do jego postaci i ich perypetii.

W "Świątecznym nieznajomym" główna bohaterka, Maggie, jest tuż po okropnym rozwodzie. Jej mąż okazał się idiotą, jakich mało... Nie powiem, co dokładnie zrobił, ale przez jego popularność, jego czyny odbijają się nadal na podejściu Maggie do ludzi, a czasami nawet i na odwrót, na tym, jak ludzie ją traktują. Przez długi czas kobieta ukrywa się w domu, aż w końcu jej przyjaciółka namawia ją do dokonania jakichś zmian. Maggie postanawia kupić choinkę, gdyż zbliżają się powoli święta. Nie spodziewała się, że oprócz choinki, może znaleźć też coś zupełnie innego, co kompletnie zmieni jej życie.

Historia trochę bajkowa, jednak czemuż nie mielibyśmy się w takich opowieściach rozmarzać? Czytałam z uśmiechem na twarzy - to była naprawdę przyjemna książka!

„Świąteczny nieznajomy” to moja druga książka Richarda Paula Evansa i żałuję tylko, że tak późno sięgnęłam po jego powieści. Czytanie tej historii było dla mnie jak siadanie w wygodnym fotelu, w zwykłym dresie i kubkiem gorącego kakao w pobliżu swojej miłości i moich pupili u stóp. Jest to piękna książka o drugiej szansie. Drugiej szansie na życie, miłość i znalezienie tego, co naprawdę jest ważne. Ta książka jest pełna nadziei w czasie rozpaczy. Ma w sobie mnóstwo ciepła i emocji. Historia jest starannie nakreślona, jest przemyślana i dostarcza czytelnikowi słodki i uroczy romans. Potem trafiają się nieoczekiwane zwroty akcji, które tylko wbiły narrację głębiej w moje serce, gdy Maggie i jej nieznajomy walczyli o znalezienie własnej, szczęśliwej drogi.

„Świąteczny nieznajomy” opowiada historię Maggie, której życie rozpadło się w jednej chwili. Oskarżenie jej męża, polityka o popełnienie bigamii zniszczyło jej małżeństwo i plany na przyszłość. Jej najlepsza przyjaciółka zachęca ją, by wróciła do świata i przynajmniej udekorowała dom na Boże Narodzenie. Maggie udaje się na najbliższy plac z choinkami, gdzie poznaje właściciela, Andrew Hilla. Tak zaczyna się przyjaźń, która przeradza się w coś więcej. Ta dwójka zaczyna spędzać ze sobą więcej czasu, a Maggie zaczyna patrzeć, jak jej życie wraca do porządku i jest to najlepszy prezent świąteczny, jaki mogła sobie wymarzyć.

Bardzo podobała mi się ta lektura i cieszyłam się, że Maggie i „Andrew” są w końcu szczęśliwi. Może to było trochę naciągane, trochę pospieszne w niektórych miejscach, ale historia podobała mi się od początku do końca. Nie mogłam się od niej oderwać. Evans ma niezwykle lekki i przyjemny styl pisania, co sprawia, że strony przewracają się same. Jeśli macie ochotę na świąteczną historię wypełnioną nadzieją, przebaczeniem i miłością, wybierzcie „Świątecznego nieznajomego”, a z pewnością się nie zawiedziecie. Gwarantuje to Wam. Wiem, że nie wszystkim podobała się ta historia, ale mnie oczarowała.

"Jeśli dasz strachowi nogi,
ucieknie z Twoimi marzeniami."

Ciekawa i przyjemna książka w klimacie świątecznym.

"Jeśli dasz strachowi nogi,
ucieknie z Twoimi marzeniami."

Ciekawa i przyjemna książka w klimacie świątecznym.

Książkę czyta się szybko, lekka, świąteczna lektura 😊

Książkę czyta się szybko, lekka, świąteczna lektura 😊

Historia, która niesie wielu bólu.. zazwyczaj bohaterowie skryją się gdzieś głęboko i nikt o tym nie musi wiedzieć. A tutaj sprawa jest bardzo medialna. Mąż bohaterki przeszedł wszystkich. Ale koniec historii mocno zaskakuje. Nieznajomy bardzo miłe zyskuje. Fajna świąteczna opowieść.