Drwale

Wydawnictwo: Czwarta Strona
Barkskins
AMisz

Książka autorki bestsellerowych "Kronik portowych" oraz "Tajemnicy Brokeback Mountain". Pod koiec XVII wieku dwóch młodych mężczyzn bez grosza przy duszy, René Sel and Charles Duquet, przybywa do Nowej Francji. Wiążą się z feudałem i w zamian za ziemię trudną się drwalstwem. René nie jest w stanie rozliczyć się z właścicielem lasy. Zostaje zmuszony do poślubienia kobiety plemienia Mi’kmaw....

Pod koiec XVII wieku dwóch młodych mężczyzn bez grosza przy duszy, René Sel and Charles Duquet, przybywa do Nowej Francji. Wiążą się z feudałem i w zamian za ziemię trudną się drwalstwem. René nie jest w stanie rozliczyć się z właścicielem lasy. Zostaje zmuszony do poślubienia kobiety plemienia Mi’kmaw. Jego potomkowie żyją pomiędzy dwiema wrogimi kulturami. Charles, przebiegły i bezlitosny, ucieka przed panem feudalnym, zaczyna handlować futrami, a następnie wznawia przedsiębiorstwo drzewne. Proulx opowiada historię potomków Sel i Dequet na przestrzeni trzystu lat - ich podróże przez Amerykę Północną do Europy, Chin i Nowej zelandii, w niezbywkle brutalnych warunkach.

babooshka | 2017-08-16
Mors | 2017-08-09
Ania | 2017-08-07
Joanna | 2017-08-04
lemon5 | 2017-08-04
Sprawdź, co będziemy czytać jesienią

Jakie tytuły mają w swoich jesiennych zapowiedziach polskie wydawnictwa? Czytelnicy będą usatysfakcjonowani - znajdzie się coś dla miłośników skandynawskich kryminałów, teorii spiskowych, powieści obyczajowych i literatury pięknej rodzimych i zagranicznych autorów. Czas oszczędzać pieniądze na książkowe zakupy, bo będzie w czym wybierać.