Tajemnica Brokeback Mountain

Brokeback Mountain
literatura piękna
Konrad Majchrzak, Katarzyna Karłowska
homoseksualizm LGBT opowiadanie amerykańskie

Książka z filmem się uzupełniają.

Pozostał duży niedosyt. Zbyt krótka jak na tak zawiłą, emocjonalną i trudną opowieść. Szkoda. Film był jakby pełniejszy, dokończony. Książka to niestety tylko zarys historii.

Przepiękna historia, która zamiast być ubrana w słowa ciągnące się przez 300-500 stron, została spłycona i spłaszczona do granic możliwości by zamknąć ją w ramy opowiadania. Straszna szkoda. Film po raz pierwszy przebił książkę. I chwała mu za to.

Jest to książeczka dosłownie na jeden wieczór, wciągnęłam ją może w dwie godziny. Zdecydowanym minusem jest jej objętość, bo akcja leci na łeb na szyję i w jednym momencie jesteśmy w Brokeback, a za chwilę mijają już cztery lata. Krótka forma nie wpływa dobrze na treść, bo o ile wydarzenia z doliny powinny jakoś na nas wpłynąć, o tyle są dosyć... bezceremonialne i oddarte z...

Sięgnęłam po opowiadanie przeczytawszy gdzieś, że film jest jego wierna ekranizacja.

Dwugodzinny film opowiadający tę piękna historię niesamowicie mnie porwał, doszłam do wniosku, że mogłabym śledzić losy tej dwójki nawet i dłużej, dzień cały.

Z reguły najpierw czytam, potem śledzę ekranizację, ale w tym wypadku wyjątkowo cieszę się, że zrobiłam na odwrót. Wzruszające i...

Krótka książka na godzinę. Ale to dobrze spędzona godzina. Ciekawa historia, bardzo współczesna. Mimo, że książka wydana kiedyś jest bardzo aktualna :) Polecam, jeszcze czeka na mnie film :)

Książka pokazująca gorzką prawdę, ale też piękno szczerej miłości, która w naszym świecie, w sposób niezrozumiały, nie jest jeszcze w pełni akceptowana. Utwór daje obraz pewnych zachowań społeczeństwa, ich prymitywnych reakcji na nieznane bodźce, jednocześnie pokazując cudowny obraz natury człowieka i tego, kim naprawdę jest.

Ikona subtelności. Autorce nie potrzeba setek stron, by opisać historie, która wryje się na zawsze w czytelnika. Historia niezwykle brutalna i życiowa, niesamowicie ujęte realia tamtych czasów, w których na szczęście nie musimy żyć... chociaż i nasze są dość trudne.
Magią tej książki jest dla mnie fakt, że uwielbiam do niej wracać, czytać ją od początku do końca jednym...

Moja ulubiona książka , która jest wyjątkowa , mądra oraz wartościowa. Książka za każdym razem robi na mnie ogromne wrażenie. Jest po prostu piękna i tak bezgranicznie życiowa.

Chyba po raz pierwszy to napiszę, ale film był zdecydowanie lepszy od książki. Ogólnie sama historia jest bardzo ciekawa, ale sposób jej opisania nie bardzo do mnie przemawia. Zdecydowanie polecam obejrzeć film, gdzie aktorzy naprawdę dobrze wcielili się w postaci głównych bohaterów. Oczywiście nie zabraknie łez, więc przygotujcie chusteczki

Dyskusje

2 234