Tajemnica Brokeback Mountain

Annie Proulx literatura piękna 76 str.
Brokeback Mountain

Rebis
literatura piękna
homoseksualizm LGBT opowiadanie amerykańskie

Kup książkę

Choć książka może wydawać się zbyt krótka i często wręcz zbyt opisowa, według mnie nie potrzebuje ona wielu stron, by dobrze przedstawić trudną historię uczucia, które połączyło dwóch młodych mężczyzn na tytułowej górze Brokeback oraz otoczenia, które nie pozwalało im uzewnętrznić własnych uczuć poza samotnymi wyprawami. Główni bohaterowie są wyjątkowo realistyczni,...

To opowiadanie, więc fabuła mimo tego, że jest mocna (biorąc pod uwagę realia tamtych czasów), jest też krótka. W sam raz na raz. :) Fascynująca więź dwóch młodych mężczyzn ze wspaniałą ekranizacją.

O homoseksualistach i homofobii króciutkie opowiadanie osadzone w Ameryce północnej lata 60.

Na półkach: , , , , ,

WIELKOBUKOWE BINGO wyzwanie czytelnicze 2019: KSIĄŻKA ZEKRANIZOWANA

Krótkie opowiadanie o miłości.
Bardzo krótkie, bardzo dosadnie napisane, bardzo smutne i bardzo dobre.

Za krótko, czuć niedosyt.
Odważnie poruszony temat homoseksualizmu, nie do końca rozwinięty.
Polecam jako "uzupełnienie" świetnego filmu.

Bardzo żałuję, że książka jest tak krótka. Chciałabym rozwinięcia (nie licząc oczywiście genialnego filmu), gdzie zostałyby opisane szczegóły relacji i wydarzeń. Mimo wszystko - bardzo krótka, ale ubrana w bardzo dobre słowa książka.

Lektura na jedną godzinę. Dosłownie. 76 stron opowiadania, na podstawie którego powstał wspaniały film z niezapomnianymi kreacjami Jake’a Gyllenhaala i Śp. Heatha Ledgera.
Cieszę się, że w końcu zdecydowałam się przeczytać tę pozycję i wciąż nie dowierzam, że tak krótka historia została zekranizowana i odwzorowana w najmniejszych szczegółach.
A fabuły nie muszę...

W tej relacji pasja była przeciwnie proporcjonalna do częstotliwości spotkań. Najprawdopodobniej gdyby panowie ułożyli wspólnie życie, poprzetykane byłoby ono romansami i zdradami; takie życie osób realizujących swoje homoseksualne zapędy mimo zobowiązań, przysięg, obietnic. Wieczne gonienie króliczka, którym jest zaspokojenie tymczasowego popędu.

Bardzo fajne opowiadanie, z radością sięgnę po więcej od tej autorki, bardzo zresztą znanej i często nagradzanej.
Wcześniej widziałam film, ale to było kilkanaście lat temu, niemniej jednak motyw przewodni, a więc romans dwójki głównych bohaterów był mi znany. To zabawne, bo nawet gdyby nie był mi znany, pisarka z grubej rury wprowadza go na samym początku, bez żadnej...

Przeczytałam. Czasu nie zmarnowałam, bo czytałam, jednak nie zauważyłam w tym czytaniu nic szczególnego. Ja bym w tym opowiadaniu nie znalazła potencjału. Dobrze, że to nie ja go miałam znaleźć, bo bym przegapiłam.

Dyskusje

2 131