Kroniki portowe

Wydawnictwo Poznańskie
2018-07-04
1996-01-01
Jędrzej Polak

Jakoś tak, nudno.... i nie wciągnęło mnie, więc spróbuję ekranizacji.

DNF - film mnie zauroczył (muszę sobie odświeżyć). W książce niestety brak tego, małomiasteczkowego klimatu. Męczyłem się strasznie. Może kiedyś wrócę (dotarłem do 153 strony).

Zawiodłem się. Dawno temu zobaczyłem rewelacyjną ekranizację. Dlatego, gdy zobaczyłem tę książkę na półce, bez zastanowienia po nią sięgnąłem. Jednak język jakim jest napisana nie przypadł mi do gustu. Nie potrafiłem wejść w atmosferę miejsca akcji.

Książka bardzo dobrze oddaje klimat życia na Nowej Funlandii ale jak to zwykle bywa z ambitniejszymi pozycjami - sporo treści, mało akcji.

Wymęczyłem. Straszne nudy. Na razie najgorsza powieść z półki Pulitzer.
Ekranizacja chyba lepsza od od powieści.

Ahoj Kochani!
Ostatnio kilka razy natknęłam się tutaj na pytanie, czy czytacie książki nagrodzone Pulitzerem?
Przyznam się, że nigdy szczególnie nie zwracałam na to uwagi i w swoich wyborach nie kieruje się nagrodami, choć przyznam, że cieszy mnie gdy trafię na coś, co mnie zachwyci i widzę, że innych również. Przyznam się też, że gdy czytam o takiej pozycji niepochlebne...

Książka przeczytana już kilka lat temu, jakiś czas po obejrzeniu filmu, posiadanego zresztą przeze mnie w wideotece. Książka niestety gorsza od filmu. Zbyt skomplikowana. Za dużo wątków i postaci, styl taki średni. A co najgorsze, głównego bohatera trudno polubić. Ogólnie jest tak sobie, ale nic się nie stanie, jeśli się jej nie przeczyta. Zamiast niej polecam film, czas...

Wciągająca i dająca nadzieję na lepsze jutro kiedykolwiek miałoby nadejść.

Nie jest to złe. Dobrze napisane, dobrze się zaczyna, później też trzyma poziom, ale gdzieś koło połowy zaczyna zamieniać się w słodka kluchę. Nie żeby to była jakaś wada, choć raczej też nie zaleta. Generalnie ku pokrzepieniu serc. Kumacie - każdy ma swoje miejsce, każdy zasługuje na miłość, rozkwita w odpowiednich warunkach itd. Takie to klimaty.

Nieco zbyt powolna, opisy znacznie dominują nad fabułą.

1 269
    1 019