King

Cykl: The King (tom 1)
Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece
King
karollllllla

King to facet, którego nie chciałabyś wkurzyć. Nikt by nie chciał. Jedyną walutą, jaką przyjmuje w odwecie jest krew, pot albo seks. Ewentualnie wszystko naraz. Nie warto z nim zadzierać. Doe, bezdomna dziewczyna z ulicy, straciła pamięć. Nie ma pojęcia, kim jest, ale zrobi wszystko, żeby przetrwać. Kiedy Nikki, jej koleżanka z ulicy, zabiera ją na imprezę z okazji wypuszczenia Kinga z...

Doe, bezdomna dziewczyna z ulicy, straciła pamięć. Nie ma pojęcia, kim jest, ale zrobi wszystko, żeby przetrwać. Kiedy Nikki, jej koleżanka z ulicy, zabiera ją na imprezę z okazji wypuszczenia Kinga z więzienia, Doe decyduje się zrobić cokolwiek, byle tylko przeżyć kolejny dzień.

Przyszłość Kinga właśnie się waży, a Doe najpierw musi odkryć tajemnice własnej przeszłości. Kiedy bohaterowie się spotkają, nauczą się, że czasem rozsądek, pożądanie i serce w ogóle nie chcą współpracować

źródło opisu: http://www.wydawnictwokobiece.pl

źródło okładki: http://www.wydawnictwokobiece.pl

Opinie czytelników (1971)
Karpeliina | 2018-08-11
Na półkach: Wypożyczone, Przeczytane
Przeczytana: 11 sierpnia 2018

Nie wiem czemu, ale miałam jakieś opory przed tą książką. Wypożyczyłam ją miesiąc temu i czytałam od dłuższego czasu po kilka, kilkanaście stron, ale dopiero dziś historia bezdomnej Doe i bezwzględnego Kinga wciągnęła mnie tak bardzo, że szybko dotarłam do końca powieści. Dosłownie ją pochłonęłam. Co więcej, zakończenie zaintrygowało mnie na tyle, że z chęcią poznałabym dalszą jej część.

"King" to powieść ciekawa, zaskakująca, niegrzeczna i wulgarna. Rozumiem, że specyfika przestępczego otoczenia, do którego za sprawą autorki się przeniosłam jest jaka jest, jednak jak dla mnie za dużo tu tych przekleństw. Ale mimo to polecam!

Kasiek | 2017-12-14
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, 2017
Przeczytana: 14 grudnia 2017

Świetna książka. Historii nie można zaliczyć do przeciętnych. Fabuła bardzo dobrze przemyślana, potrafi zaskoczyć i to niejednokrotnie. Rzecz nie dotyczy jak zwykle pięknych i bogatych, ale środowiska przestępczego. Mimo tego nie sposób nie pokochać Kinga i jego przyjaciół, nie wspominając już o niewinnej choć nie do końca bezbronnej Doe. Historia Kinga i Doe oparta jest głównie na chemii panującej między nimi, ale nie brakuje też momentów napięcia podczas gangsterskich porachunków czy gwałtu. Najbardziej jednak zaskakujące okazują się tajemnice, których tu nie brakuje. Z kolei zakończenie to perfekcyjne zwieńczenie całości. Nie spodziewałam się takiego rozwoju akcji. Wielkie brawa za pomysł. Nie mogę doczekać się kontynuacji. Gorąco polecam.

Karolina Hajdysz | 2018-02-23
Na półkach: 2018, Przeczytane, Posiadam

Byłam szalenie podekscytowana gdy zabierałam się za lekturę "Kinga". On - mężczyzna z przeszłością, niebezpieczny, ostry i brutalny. Posiada ogromny talent i pasję, której się oddaje bez reszty. Ona - początkowo delikatna i zagubiona dziewczyna bez przeszłości...wszystko dlatego, że wcale jej nie pamięta. Jedyne co wie to, że musi walczyć o życie bez względu na wszystko. Przez swoją fałszywą "przyjaciółkę", narkomankę trafia do domu przestępcy i staje się jego zakładniczką.
Prawdę mówiąc obiecywałam sobie nieco więcej po tej historii. Owszem uwielbiam klimat seksownych tatuatorów, motocyklistów i w ogóle pewnych siebie samców alfa, jednak w tym wypadku czegoś mi po prostu zabrakło... .
Jednak całą tę historię uratowały dwie rzeczy - postać Preppy'ego, która swoją bezpośredniością i brutalną szczerością rozłożyła mnie na łopatki. Po drugie - zakończenie. Jak można tak zostawić czytelnika z otwartą z zaskoczenia szczęką? No jak?
Polecam! :)

Po więcej zapraszam na swojego bloga -...

No tak. Życie czasem może się naprawdę skiepścić. Czasem jest to nasza wina, a czasem wina fatum, losu, przeznaczenia. Czy to kim jesteśmy definiuje nas, czy raczej to kim byliśmy? A może to kim jesteśmy to suma tego, czego doświadczyliśmy?
No i jak ja nie lubię książek, które urywają się w najciekawszym momencie!!!!!!!!!!!!!!!!!! WRRRRRRRRRRRRRRRRRRR!!!!!!!!!!!!

Pistacia_Vera | 2017-11-27
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 27 listopada 2017

W tej książce najbardziej interesujące jest zakończenie, aż do zakończenia ta historia jest przewidywalna. obserwujemy życie amerykańskich złych chłopców, którzy handlują narkotykami, uprawiają seks z kim popadnie, organizują głośne imprezy a to wszystko do czasu gdy jeden niegrzeczny chłopiec się zakochuje i przestaje być taki straszny. wszystko odbywa się według tego schematu aż do zakończenia, które budzi czytelnika z letargu.

Męski,seksowny,wytatuowany charakter Kinga potrafi być czuły,troskliwy,zakochany po uszy w Doe.
Historia dobra,szybka akcja,trzyma w napięciu.
Świetna książka!!!!!

Opinia dotyczy też "Tyrana". Przed przeczytaniem "Kinga" miałam wielkie oczekiwania względem tej książki. Teraz świeżo po lekturze muszę powiedzieć, że nie rozumiem tych wszystkich zachwytów. Książka od początku do końca okazała się katastrofą. Zbyt wulgarna. Nie polubiłam żadnego z bohaterów. Zauważyłam, że to już któraś z kolei książka wydawnictwa Kobiecego, która została przereklamowana. Jestem zdecydowanie na nie i nie polecam.

Natalia | 2018-02-15
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ebooki
Przeczytana: 15 lutego 2018

Jeżeli liczycie na spokojną, cukierkową i pełną banałów historię, to ta książka nie jest, dla Was.
Bo w niej na takie rzeczy nie ma miejsca. A akcji jest tak wiele, że człowiek ani się obejrzy, a czyta jej ostatnie strony. Nawet nie wiem jak opisać tę historię. Przychodzi mi do głowy jedno słowo: brutalność. I tak jest jej bardzo dużo w tej książce. Bohaterowie są dalecy od ideałów. Jest wulgarnie, brutalnie, niebezpiecznie, leje się krew. Czytelnik wkracza do świata przestępców, groźnych bandytów, narkotyków, seksu, ale też uczuć, które rodzą się bardzo szybko. Jest wiele zagadek do odkrycia.
A sprawcami tego "zamieszania" są: Doe i King. Oboje pogubieni, próbują odkryć kim są, walczą o to, by przeżyć i móc normalnie funkcjonować, ale czy w ich przypadku jest, to w ogóle możliwe?
Czytałam ją jednym tchem. Byłam spięta od emocji, czułam ciarki na plecach i złość. Polecam, przeczytajcie! Ja czekam z niecierpliwością na następny tom, którego premiera już niebawem.

mclena | 2015-08-02
Przeczytana: 02 sierpnia 2015

Rewelacyjna! Co prawda może nie dla każdego, ze względu na wulgaryzmy i charakter książki, ale jeśli ktoś szuka prawdziwego samca alfa, to znajdzie go tutaj. Akcja toczy się w kręgu narkotykowym, więc nikt nie powinien oczekiwać kwiatów i jednorożców, ale nie jest to też pozycja z działu typowo hardcorowego. Autorka stworzyła fantastycznych i wyrazistych bohaterów.
Z całego serca pokochałam Preppy'ego i jego muszki. <3 :)
Na początku nie mogłam się wkręcić, Prolog wskazywał, że lektura będzie przerysowana, więc co rusz odkładałam książkę, ale kiedy pojawiła sie Doe wszystko się zrównoważyło i nie mogłam sie oderwać. Przestępuję teraz z nogi na nogę, bo drugi tom zostanie opublikowany za 15 dni, a zakończenie troszkę mnie zaskoczyło.
Główne postacie to King - gruba szycha w świecie narkotykowym, który w raz z przyjacielem Preppy'm prowadzą własny "biznes", oraz Doe - dziewczyna, która po tajemniczym wypadku z powodu amnezji ląduje na ulicy. Poznaje Nikki - prostytutke i ćpunkę,...

magpie101 | 2018-07-23
Przeczytana: 23 lipca 2018

Do polowy ksiazki niezle sie wynudzilam, jednak pozniej akcja nabrala tempa, a na koniec pozostalo wiele tajemnic do wyjasnienia tak, wiec od razu trzeba zaczac kolejny tom :)

zobacz kolejne z 1961