Posiadanie

Okładka książki Posiadanie T.M. Frazier
Okładka książki Posiadanie
T.M. Frazier Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece, Niegrzeczne książki Cykl: Perversion Trilogy (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Perversion Trilogy (tom 2)
Possesion
Wydawnictwo Kobiece, Niegrzeczne książki
2021-02-24
2021-02-24
2018-11-12
Grzegorz Gołębski

Uwielbiam Frazier. Wręcz kocham jej ksiażki ale nie kumam tego zabiegu rozwalenia historii Ponurego i Sztuczki na 3 tomy. Po kiego ciula?! No i mam wrażenie, że mamy tu za dużo dram. Jedna za drugą dosłownie.

Tom drugi trylogii Perversion, opowiadający o dalszych losach Ponurego i Sztuczki. Co jeszcze może iść nie tak? Czy para wreszcie zazna szczęścia? Czy jest jakieś rozwiązanie? Wyjście z sytuacji podbramkowej?

Sztuczka nadal jest w rękach wroga. Tyle, że Ponury dostaje wiadomości, że jeszcze jest bezpieczna i nic jej nie grozi. Niestety. Dziewczyna trafiła w ręce samego szefa gangu i na razie musi radzić sobie sama, bo chłopak, którego kocha od zawsze, trafia w ręce policji oskarżony o popełnienie morderstwa.

Ile jest w stanie wytrzymać młoda dziewczyna w imię miłości i przyjaźni ? Jak wiele upokorzeń może znieść? Czy zazna wreszcie odrobinę spokoju?

Książkę wciągnęłam w kilka godzin. Prosty język, niezbyt dużo stron. Spędziłam przyjemnie czas. Za chwilę sięgam po ostatni tom, by dowiedzieć się, jak zakończy się opowieść o tych skrzywdzonych przez świat młodych ludziach.

Po przeczytaniu pierwszej części miałam nadzieję, że kolejna będzie lepsza ale niestety jest jeszcze gorsza. Autorka dalej pędzi z fabułą jak rajdowiec, wątki które z założenia powinny być brutalne i emocjonujące zostały napisane byle by je tylko odhaczyć albo mimo, że są dramatyczne dla bohaterów to mieszczą się na jednej stronie albo w ogóle nie są pokazane (patrzę na ciebie Gabbie). Nie rozumiem fenomunej serii, jest napisa szybko i byle jak.

❗[SPOILER]❗
Wiem, że autorka znana jest z brutalności ale żeby wymyślić moment, w którym Ponury decyduje się uprawiać seks ze Sztuczką żeby ją "obudzić" po tym jak była brutalnie gwałcona i więziona to już jest szczyt poj*bania.

„Possesion” to drugi tom z trylogii Perversion. Kolejna pozycja i autorka mnie nie zawiodła. Znowu wracamy do brutalnego świata rządzącym przez gangi.

„Possesion” dosłownie zaczyna się tam, gdzie skończyła się poprzednia książka. Tutaj Ponury musi radzić sobie z o wiele większymi problemami niż wcześniej. Ktoś musi przejąć Bedlam, w sumie do tego został wychowany, ale niestety nic nie jest takie łatwe na jakie wygląda. Szczególnie gdzie na horyzoncie zapowiada się na wojnę. Lecz chłopak nie może myśleć o niczym innym jak o sprowadzeniu Sztuczki, żeby ta była przy jego boku. Potrzebuje jej bardziej niż czegokolwiek innego, ale będzie musiał o nią walczyć, ponieważ przeprawa nie będzie prosta. Sztuczka z kolei nie ma łatwo. To, przez co ona musiała przejść, to się w głowie nie mieści. Zastanawiałam się, jak ta dziewczyna sobie z tym wszystkim radzi, co ona myśli i jak się czuje. Ja już dawno bym się załamała i przede wszystkim poddała i powiedziała „Niech się dzieje co chce, mi już wszystko jedno.” Marco i gang „Los Muertos” też jej nie rozpieszczali, jedyne co utrzymywało ją przy zdrowych zmysłach był Ponury. Fabuła jest znowu pełna zwrotów akcji a autorka coś czuje, że ma nam więcej do zaserwowania. Pokochałam Sztuczkę, Ponurego oraz bracia Bedlam, wszystkich bohaterów, ponieważ każdy z nich jest wyjątkowy, czy to bandzior czy ktoś inny, nie da się ich wszystkich nie kochać. Zawładnęli moimi myślami i nie mogę przestać o nich myśleć. Czytając ją zatykałam usta, by nie krzyczeć, momentami ocierałam łzy, które nawet nie wiem skąd zaczęły płynąć, bałam się mrugać, by nie przegapić czegoś ważnego. Zakończenie znowu powala na kolana, sama nie wiedziałam czy mam się śmiać czy płakać. No jak tak można skończyć książkę, ja się pytam? Przecież to jest katowanie nas czytelników.

T.M.Frazier sprawia, że wciągasz się w czytanie i zapominasz o bożym świecie, nic ani nikt nie da rady cię oderwać od jej książek dopóki jej nie skończysz. POLECAM, POLECAM i jeszcze raz POLECAM !!!!

Pierwszy tom był świetny, ale ten jest chyba jeszcze lepszy. Jak to możliwe? :P Może dlatego, że autorka od pierwszych stron miesza, knuje i nie boi się podejmować odważnych decyzji względem bohaterów. Choć niektórych rzeczy możemy się domyślić to jakoś nie można ich przyswoić. Nie chcemy ich przyswoić. Wręcz chcemy je wyrzucić, wymazać, sprawić aby się nie wydarzyły. Ten tom rozwalił mi mózg. Nie ogarniam tego co się tutaj dzieje. A uwierzcie dzieje się bardzo dużo, mimo że książka ma ledwie ponad 220 stron. Autorka zawarła tutaj ogrom emocji. To jest dosłowny rollercoaster! Po raz kolejny zakończyła tak, że tylko palnąć sobie w łeb. :P Nie ma innej możliwości niż zabierać się za 3. Zero dyskusji, zmiana planów i jedziemy dalej z tą górską kolejką. Byle tylko się nie wykoleić. :D

To część mniej pociągająca niż poprzednia. Zakochani znów muszą walczyć o siebie szczególnie, że E.J. ma duże kłopoty. Podobnie Ponury. Całość doprawiona szczyptą seksu. Czyta się łatwo, szybko i przyjemnie. Książka na jeden wieczór 🙂

Polecam, myślałam że po serii King niczym już się mnie nie da zaskoczyć a jednak !
Kolejna seria która ma to coś
Ciekawa historia.

Kolejna seria która ma to coś
Ciekawa historia.

Polecam.

Polecam.

Wszystko się skomplikowało.
5 lat poszukiwań i w końcu się udało, ale nie do końca.
Są po dwóch stronach. Dwie sprzeczności. Jednak laczych ich uczucie. Nieopisane, nieodczytane ale oboje czują.
Na drodze stoi wiele.
Troska, braterstwo, przyjażń, rodzina.
Wiele im sprzeja jednak ona nie zostawi przyjaciółki.
Walczy o nie obie sama się poświęcając.
Strata bliskich boli.
Komplikacje na każdym kroku.
Walka trwa.
Gdy już mu się wydaje że wygrywa po ciężkich bojach okazuje się że prawdziwą walka jeszcze przed nim.
Walczy i nigdy nie przestanie.

Wszystko się skomplikowało.
5 lat poszukiwań i w końcu się udało, ale nie do końca.
Na drodze stoi wiele.
Troska, braterstwo, przyjażń, rodzina.
Wiele im sprzeja jednak ona nie zostawi przyjaciółki.
Walczy o nie obie sama się poświęcając.
Strata bliskich...

Muszę przyznać, że troszkę się zawiodłam. Pomimo tego że akcja dalej gna do przodu to niektóre wątki i zachowania bohaterów były dla mnie dziwne. Było trochę absurdalnych zachowań co mi bardzo przeszkadzało niestety. Podwyższam ocenę tylko ze względu na to że pojawili się King i Preppy <3

• Przeczytane 2021