Conviction

Tłumaczenie: Kinga Markiewicz
Cykl: Consolation Duet (tom 2)
Wydawnictwo: Szósty Zmysł
Conviction
Caroline Anne

Druga część bestsellerowej powieści "Consolation". Znakomita powieść dla fanek Colleen Hoover. Poruszająca historia, którą pokochały tysiące czytelniczek! Jeżeli myślisz, że zakończenie "Consolation" zwalało z nóg, przeczytaj "Conviction" i przekonaj się, że Corinne Michaels jest w stanie dostarczyć jeszcze większych emocji i zaskoczeń! Druga część duetu "Consolation" rozdziera serce,...

Druga część bestsellerowej powieści "Consolation".

Jeżeli myślisz, że zakończenie "Consolation" zwalało z nóg, przeczytaj "Conviction" i przekonaj się, że Corinne Michaels jest w stanie dostarczyć jeszcze większych emocji i zaskoczeń! Druga część duetu "Consolation" rozdziera serce, wzrusza i zachwyca, czyniąc tę literacką przygodę niezapomnianą i zapierającą dech w piersi.

Po raz kolejny autorka złamie ci serce. Ale czy poskłada je na nowo?

"Zakochałam się w Liamie tylko po to, aby moje serce znów pękło na milion kawałków. Paraliżuje mnie świadomość życia bez niego, ale rzeczywistość wygląda tak, że odszedł. On tego nie rozumie, a ja nie mogę go do niczego zmusić. Gdyby tylko dostrzegł pewność kryjącą się za moimi słowami... Wtedy nadal bylibyśmy razem".

"»Consolation« i »Conviction« były niesamowite! Michaels zabrała mnie w porywającą podróż składającą się ze smutku, nadziei, radości i jednych z najcudowniejszych zdań, jakie miałam okazję przeczytać. Przejmujący i niezapomniany – duet »Consolation« poruszył moje niebo i ziemię."
A.L. Jackson, autorka bestsellerów "New York Timesa"

"Emocjonalna podróż, której szybko nie zapomnę. Corrine Michaels przeszła samą siebie w zakończeniu historii Natalie. Ta książka zachwyci was od pierwszej strony i zabierze w cudowną podróż, której końca nie będziecie chcieli zobaczyć."
Elisabeth Grace, autorka bestsellerów "USA Today"

"Jeszcze wiele dni po przeczytaniu tej książki rozmyślałam o jej bohaterach. Corrine stworzyła opowieść o druzgocącym zawodzie miłosnym, odnalezieniu wewnętrznej siły i walce o własne szczęście. Nigdy nie zapomnę tej historii. Jedna z najlepszych książek roku!"
Beverly, Reading is Sexy Book Blog

źródło opisu: http://www.empik.com/

źródło okładki: http://www.empik.com/

Angelic | 2018-06-26
Przeczytana: 26 czerwca 2018

Drugi i zarazem ostatni tom serii 'Consolation duet' Corinne Michaels, podsumowuje skomplikowaną historię miłosną Natalie.

Książka jest chyba mniej wciągająca niż pierwsza część, ponieważ już na początku dostrzegamy, w czyją stronę kieruje się serce Natalie. Dziewczyna od początku do końca obstaje przy swojej decyzji, co mimo wszystko bardzo szanuję. Szczerze mówiąc, miałam nadzieję na trochę więcej komplikacji i zwrotów akcji, jednak wątek sunie gładko, jest na maksa przesłodzony i zalukrowany na śmierć.

Myślę, że dla fanek romantycznych historii, ta seria jest całkiem przyjemną odskocznią. Czyta się szybko, jest miło, happy ending poprawia humor i daje nadzieję, że takie romantyczne sceny, mogą się zdarzyć też w naszym życiu. Jeśli nie przeszkadza Wam narracja w pierwszej osobie czasu teraźniejszego, to gorąco polecam :)

angeliconpoint.blogspot.com

Opinia dotyczy dwóch tomów Consolation Duet: Consolation i Conviction.

O autorce a tym bardziej książce nie wiedziałam nic. Zaczynałam czytać w ciemno, nawet na dobrą sprawę nie zaglądając w blurba. Można też powiedzieć, że to lekka odmiana od tego co ostatnio było u mnie na tapecie, w końcu bohaterowie nie są w liceum :P

Początkowo, gdy Natalie dowiaduje się że została wdową myślałam że to będzie coś bardzo smutnego. Że mnie przygnębi i będzie ciężko. Ale o dziwo nie, ten smutek i żałoba nie zostały podane przygnębiająco. Raczej powiedziałabym że to etap przejściowy potrzebny bohaterce do zamknięcia pewnego etapu i otwierający drzwi do prawdziwej miłości.
Bo nie będę ukrywać, Aarona nie polubiłam. Od początku, mimo braku powodów ku temu, no nie polubiłam dziada i już. Jakiś taki śliski mi się wydał, fałszywy. Swoją drogą nie lubię strasznie tego imienia, to może dlatego :P a może zadziałała moja intuicja? Bo przecie to świnia pierwszej wody.
Inaczej ma się rzecz z Liamem. No tu...

katala | 2018-05-26
Przeczytana: 26 maja 2018

Powiem tak samo jak w pierwszej części - podobało mi się. Choć końcówka pierwszej części lekko mnie zaskoczyła i w sumie przez długi czas zastanawiałam się, czy ten powrót z krainy śmierci jest aby potrzebny. Nadal nie jestem przekonana, nadal nie wiem do końca czy część druga zmieniła w bohaterach coś na tyle, że potrzebna była taka komplikacja, ale rozumiem, że z autorem się nie dyskutuje, tym bardziej, że część druga zdecydowanie trzyma poziom pierwszej. Chyba oprócz języka. Przyznaję, że nie zwróciłam uwagi na to w jedynce tak bardzo, ale tutaj zwykła sztuczność biła mnie po oczach. „Dynamika naszych relacji” - naprawdę używamy takich zwrotów w kiedy zastanawiamy się co nas łączy z drugim człowiekiem? Kilka razy zgrzytnęły mi takie określenia, ale śmiało można uznać, że się czepiam.
Ale nie skupiając się na minusach, do nadal fajne czytadło. Szybkie, wciągające i tylko trochę bardziej przegadane niż część pierwsza. Pod koniec, przed powrotem Liama zaczynałam nie lubić Lee z jej...

Kasiek | 2018-02-05
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 03 lutego 2018

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Zakończenie pierwszego tomu było zaskakujące i z niecierpliwością czekałam na dalszy przebieg wydarzeń dotyczących Natalie, Liama i Aarona. Nie trudno było się domyślić jak potoczą się dalej ich losy, jakie rozterki będą przeżywać i jakie decyzję będą musieli podjąć. Jedyną niewiadomą było samo zakończenie. Odniosłam wrażenie jakby ta część była trochę "przeciągana". Wiele powtarzających się dialogów, wiele tych samych wyznań, zapewnień, zwrotów. Początkowo wywoływały emocje, jednak z czasem ich powtarzalność spowodowała, że przestały odnosić zamierzony skutek. Dobre uzupełnienie zaczętej w pierwszej części historii, ale tylko dobre.

rinos | 2017-09-06
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 05 września 2017

2 tom historii Natalie i Liama jest bardzo dobry, ale nie tak rewelacyjny jak poprzedni. W mojej ocenie było zbyt słodko, a dramatów i zaskakujących zwrotów akcji, jak na lekarstwo. Na plus zasługuje na pewno poczucie humoru autorki, szczególnie epilog bardzo przypadł mi do gustu.

Karolina Hajdysz | 2017-12-06

Czytając pierwszy tom już wiedziałam, że zwariuję jak nie wezmę się za kolejny. Ponieważ nie posiadam jeszcze papierowej wersji skusiłam się na ebooka. Szczerze mówiąc gdy tylko go dostanę poraz drugi przeczytam całą serię ♥️.
Koniec "Consolation" zjeżył mi włosy na głowie, więc sięgnięcie po kontynuację było po prostu konieczne. Myślę, że spodoba się wam...dzieje się tu nieco mniej, ale są w niej silniejsze akcenty na to co szalenie ważne w życiu, czyli emocje - miłość, wierność, lojalność, czy partnerstwo. Nie zabraknie też ognia pożądania...który uwielbiam. Ale żeby nie było że to tylko seks...są też duże problemy. Nie wszystko dzieje się pięknie i ładnie....z resztą jak to w życiu. Jest bardzo prawdziwie dzięki czemu jeszcze bardziej wczuwałam się w dane sytuacje...śmiałam się, wściekałam, a nawet umoralniałam bohaterów słownie :). Bycie żołnierzem to ciężka, wymagająca i niebezpieczna praca. Tak samo ciężko jest być związanym blisko z kimś takim. Wyjazdy na misje, ciągła obawa...

mania_kch | 2017-12-11
Na półkach: Przeczytane, 2017

Druga część, krótko pisząc, spełniła moje oczekiwania. Było w niej mnóstwo emocji, scen ściskających serce i zakończenie takie jakie sobie życzyłam.
Jeśli część pierwsza sprawiła, że historia Cię poruszyła i zaciekawiła to część druga z całą pewnością rownież przypadnie Ci do gustu.
Polecam :)

magpie101 | 2017-12-05
Przeczytana: 05 grudnia 2017

Koniec 1 tomu i poczatek 2 szokuje bardzo i zarazem lamie serce.
Swiat Natalie i Liama przewrocil sie do gory nogami. Wspolczulam Natalie tego z czym musiala sie zmagac, co przezywac i jak cierpiec. Liam pokazal jaki jest honorowy i przestal walczyc co w pewien sposob mnie wkurzylo ale jednoczesnie go rozumialam.
Nie moge napisac nic wiecej aby nie zdradzic tersci Consolation ale moge Wam zdradzic, ze Conviction dostarczyla mi wiecej emocji i okazala sie jeszcze lepsza, polecam!!!

WampirkaJustynka | 2017-12-31
Przeczytana: 31 grudnia 2017

Dosłownie przed chwilą skończyłam czytać tę cudowną książkę i mogę napisać tylko jedno: Ta książka to idealne zakończenie tego roku. Ona jest po prostu REWELACYJNA. Choć przyznaję, że po szokującym zakończeniu Consolation obawiałam się tego co mnie czeka w tej części. Najbardziej bałam się, że Liam będzie próbował się poświęcić i odsunąć od Lee. Ale na szczęście nie było tak źle. Tak jak poprzednio i ta część jest słodko-gorzka. Nie mniej przyjemnie się ją czytało. A i epilog z perspektywy Liama mnie trochę zaskoczył tymi szczegółami (kto czytał ten wie). Z czystym sumieniem mogę polecić tę książkę dla której zarwałam noc :) Też chcę takiego Liama.

marcia | 2017-12-27
Przeczytana: 25 grudnia 2017

"Conviction" to druga część zawiłej historii miłosnej cyklu "Consolation Duet". Historia robi się naprawdę skomplikowana i pełna napięć, ponieważ autorka podejmuje ją w miejscu w którym się skończyła w części pierwszej tzn. w momencie gdy były mąż Lee wraca do domu...

KOGO WYBIERZE LEE?
KOMFORTOWE ŻYCIE, W KTÓRYM NIC SIĘ NIE DZIEJE?
CZY INTENSYWNĄ, NAMIĘTNĄ I PIĘKNĄ MIŁOŚĆ LIAMA?

Conviction czyli przyrzeczenie.
Co to może oznaczać?
Lepiej niech każdy zastanowi się sam. Nie ma jednej prawidłowej drogi. Tyle ile jest ludzi tyle jest dróg do wyboru.

"Kochać kogoś oznacza bycie bezinteresownym i chęć zrezygnowania z własnych potrzeb dla drugiej połówki. To zachowanie szlachetnej postawy w obliczu świadomości, że całkowicie zniszczy to twój świat - tak jak odejście."

Naprawdę piękna, poruszająca serce historia.
Gdy się do niej zabierzesz, nie będzie drogi powrotnej.
Mam nadzieję, że będzie jeszcze ostatnia trzecia część, która będzie uwieńczeniem tego...