Najtwardsza stal

Tłumaczenie: Ewa Skórska
Cykl: Second Circle Tattoos (tom 1)
Wydawnictwo: Akurat
The Strongest Steel
karollllllla

Harper Connelly ukrywa się pod przybranym nazwiskiem przed byłym partnerem - narkomanem i psychopatą. Trent Andrews po życiowych zawirowaniach, po latach terminowania pod okiem mistrza, otwiera własne studio tatuażu, które szybko zyskuje rozgłos i renomę. Pewnego dnia Trent spotyka na ulicy olśniewającą dziewczynę. Nie wierzy własnemu szczęściu, kiedy jakiś czas potem ta sama dziewczyna...

Pewnego dnia Trent spotyka na ulicy olśniewającą dziewczynę. Nie wierzy własnemu szczęściu, kiedy jakiś czas potem ta sama dziewczyna przychodzi do jego studia, żeby zamówić tatuaż… na bliznach. To Harper, która w ten sposób ostatecznie chce zerwać z koszmarną przeszłością.
Dla dwojga młodych ludzi rozpoczyna się nowy niezwykły okres w życiu.
Stopniowo odkrywają, że bliskość może być piękna i bezpieczna; że warto o siebie zawalczyć, że dobrze jest umieć się bronić, że miłość nie musi ranić, a troskę można wyrażać na różne sposoby. Ale nie żyją w próżni i świat nie zatrzymuje się tylko dlatego, że się poznali. Trent znienacka dostaje intratną propozycję udziału w telewizyjnym show, co może zaowocować przełomem w jego karierze zawodowej. Harper otrzymuje niepokojące esemesy, świadczące o tym, że jej były partner-oprawca trafił na jej trop.
Nowe wyzwania wystawiają na próbę kiełkujące uczucia.
Czy Harper i Trent znajdą w sobie dość siły, by pokonać przeciwności losu i zostać razem na zawsze, na dobre i na złe?

źródło opisu: https://muza.com.pl

źródło okładki: https://muza.com.pl

Sol | 2018-08-10

Kiedyś konsekwentnie unikałam książek z traumą bohaterów. Teraz na szczęście się to zmieniło. Na szczęście również w kontekście 'Najtwardszej stali', bo gdybym nadal stosowała swoje uniki nie poznałabym dobrej książki.
Dobrej, nie doskonałej, ale wciągającej i na tyle dobrze napisanej, że pokonała upalną niechęć do lektury ;)

Z pozoru jest schematycznie, z pozoru jest tak jak zawsze - on niegrzeczny tatuażysta, bad boy, ona skrzywdzona, bojąca się swojego cienia, powoli otwierająca się na nowych ludzi i miłość.
Tak, sporo z tego jest prawdą, ale nie wszystko. Trent to klasyczny miś w skórze niedźwiedzia. Złoty facet, groźnie wyglądający ale mający anielskie serce. To jak opiekuje się Harper, co dla niej robi, tylko by jej pomóc... Jest wzruszające ;)

Harper za to wychodzi ze skorupy. Po jej przejściach nie zdziwiłoby nikogo gdyby zamknęła się na zawsze w czterech ścianach ze strachu, a ona walczy. Wychodzi do ludzi, pokonuje swoje lęki. Zaskoczyła mnie zwłaszcza na koniec. Bo...

katala | 2018-07-04
Przeczytana: 04 lipca 2018

Bardzo przyjemna lektura. Nawet jeśli temat nieprzyjemny, to pokonanie traumy w wykonaniu bohaterów, a szczególnie bohaterki, jest bardzo dobrze rozpisane. Wiarygodnie i zachęcająco. Niby nic wielkiego, ale czyta się bardzo przyjemnie. Książka oferuje to, co najważniejsze w tego typu literaturze. Dwójkę młodych kochających się ludzi, którzy jak pokazuje życie lepiej wychodzą razem, niż pojedynczo. Kochają się, pokonują przeszkody, walczą z nieprzyjaznym światem i ludźmi. Kiedy siebie potrzebują, są na miejscu, kiedy muszą się oprzeć na drugiej osobie, mają ją „pod ręką”. Pełna miłości historia o tym, jak coś niedobrego można przekuć w pozytyw pączkujący miłością, radością i szczęściem.
Jak dla mnie bardzo dobra letnia, wakacyjna pozycja. Na plażę, z zimnym napojem pod ręką. Polecam.

Kasiek | 2017-09-23
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 23 września 2017

Książka całkiem dobra, niemniej jednak nie jest jakąś szczególną "perełką" w swoim gatunku. Dość przewidywalna fabuła i typowa charakterystyka głównych bohaterów nie wyróżniają jej spośród wielu jej podobnych.
Harper/Taylor po trudnych przejściach z przeszłości próbuje z pomocą Trenta wrócić do pełni życia. Stara się zostawić za sobą przykre doświadczenia, jednak nie jest to łatwe. Autorka ukazuje jak wiele może zdziałać siła miłości i przyjaźni, jak wiele znaczy pomoc i wsparcie bliskich osób.
Historia jest połączeniem umiarkowanego romantyzmu, sporej dawki erotyzmu i szczypty dramatyzmu. Całość dopełniają dobrze skonstruowane dialogi, w których nie brakuje poczucia humoru i ciętych ripost.
Książkę mimo mało zachęcającego tytułu i standardowej okładki można uznać za godną polecenia. No i myślę, że całkiem ciekawie zapowiada się druga część, po którą z pewnością sięgnę.

WampirkaJustynka | 2017-09-21
Przeczytana: 21 września 2017

Kiedy spojrzałam na tę książkę byłam pewna, że będzie coś w stylu Sexy bastard. Hard. Nie miałam racji. Ta książka jest o niebo lepsza. A z Trentem jest tak: Nie taki diabeł straszny jak go malują.Podbił moje serce od samego początku o to się nie zmieniło aż do końca historii. Również Harper zrobiła na mnie pozytywne wrażenie. Podobało mi się to jak z zastraszonej kobiety krok po kroku przeobrażała się w silną i zdecydowaną walczyć o siebie i swoją przyszłość kobietę-wojowniczkę. Choć dopiero pod koniec książki zaczyna wiać grozą to ta początkowa sielanka jak dla mnie była super. Czytało się bardzo dobrze i przyjemnie było iść przez perypetie Harper i Trenta. Jak już wiem i się domyślam kolejne tomy będą o pozostałych bohaterach. Mimo, że tego nie lubię wyjątkowo jestem nastawiona pozytywnie na kolejne części. Najbardziej interesuje mnie historia Dreda i Pixe :) A tę nie pozostaje mi nic innego jak serdecznie polecić.

Bardzo przyjemnie mi się czytało. Główny bohater nie stara się być super macho, bo nie musi. Rzadko zdarza się spotkać kogoś takiego w książkach - rycerza z sercem na dłoni.
Apropo tatuaży, to pełnią one różne role w życiu ludzi.
- przypominają,
- coś symbolizują
- leczą.
W książce przytoczono jeden ciekawy przykład dotyczący "młodego chłopaka z Yonkers". Interesujące nawiązanie.
Co do funkcji leczącej duszę to Harper główna bohaterka, mogła się o tym przekonać.
Co do funkcji leczącej ciało: Otzi - nasz zamrożony przodek sprzed 3000 lat, którego odkryto w Alpach, cały pokryty był tatuażami o działaniu leczniczym, w miejscach, gdzie wbija się igły do akupunktury. Ciekawe jest skąd wzięła się ta wiedza, gdzie te tatuaże umieścić. Może od kosmitów?

No ale koniec odbiegania od głównego tematu. Polecam książkę przeczytać, chociażby dla głównego bohatera, który nie musi być macho, a i tak się podobać.

mania_kch | 2017-10-08
Na półkach: Przeczytane, 2017

Na pewno przewidywalna, na pewno powiela schematy, na pewno niczego nowego nie odkryjemy jednak to nie przeszkadza w pozytywnym odbiorze książki. Czyta się szybko i bardzo przyjemnie. Postacie i Harper i Trenta bardzo fajnie przedstawione.
Na szczęście pozbawione tak często spotykanych u innych bohaterów cech naiwności czy nijakości.
Fabuła ciekawa, dobrze poprowadzona z elementem napięcia.
Zapowiada się naprawdę dobra seria, warta uwagi.
Polecam :)

magpie101 | 2017-10-09
Przeczytana: 09 października 2017

Przez okladke i tytul dlugo nie mialam ochoty aby zaczac czytac ta ksiazke i to byl blad.
Ksiazka bardzo mi sie podobala, bohaterowie sa dojrzali i od poczatku dali sie lubic.
Harper ma 28 lat i od kilku lat zyje daleko od rodzinnego domu, ukrywajac sie pod falszywym nazwiskiem. Nie ma przyjaciol, nie spotyka sie z nikim i caly czas oglada sie za siebie w obawie, ze jej oprawca moze sie pojawic. Chcac zapomniec o tragedii jaka ja spotkala postanawia zrobic sobie piekny tatuaz i wtedy spotyka Trenta, wlasciciela studia tatuazu.
Trent jest cudownym facetem, ktory krok po kroku pomaga Harper pokonac jej leki, jest cierpliwy, oddany i kochajacy. I gdy juz wydaje sie, ze obydwoje sa szczeslwi wtedy dopada ich jej przeszlosc.
Polecam przeczytac, a ja chetnie poznam losy przyjaciela Tranta Cuja.

Natalia | 2018-03-22
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ebooki
Przeczytana: 22 marca 2018

Nie podobała mi się ta książka. Spodziewałam się czegoś lepszego.
Zaczęłam ją czytać i nie czułam absolutnie nic poza znudzeniem. Napisana jest typowo, dla tego rodzaju literatury, nie ma nic odkrywczego, świeżego. Dialogi, a nawet okładka wypadają słabo. I od początku bardzo oczywiste jest, to, co się wydarzy. Zero elementu zaskoczenia, a bohaterowie nudni. Banalna, a zarys fabuły zwiastował, że będzie to coś wartego uwagi. Niestety tak nie jest. Wątek Harper, jej przeszłość, to najciekawszy element tej historii i na tym koniec.

tajemniczeksiazki | 2017-10-07
Przeczytana: 07 października 2017

Wielokrotnie wspominałam Wam już o tym, że jestem wielką fanką książek wydawanych w seriach/cyklach itp, stąd też nie zdziwi Was fakt, iż zdecydowałam się na lekturę poniższej powieści - tym bardziej, że opis promujący tę powieść skutecznie zachęcił mnie do sięgnięcia po nią. Jednakże, czy była to słuszna decyzja?

Życie Harper Connelly, a właściwie Taylor Kennedy nie było usłane różami. Związek z poprzednim partnerem, niejakim Nathanem mocno odbił się nie tylko na jej psychice, ale i całym życiu. Ten psychicznie chory, nieobliczalny w swoim zachowaniu mężczyzna rozstając się z nią, pozostawił na jej ciele ślad, dzięki któremu miała o nim pamiętać do końca życia - na jej plecach, raniąc ją niemiłosiernie wyrył napis "Moja suka". Dziewczyna, chcąc zamknąć ten bolesny etap swojego życia postanawia wytatuować sobie całe plecy, stąd też o pomoc zwraca się do cenionego i bardzo popularnego Trenta Andrewsa, który widząc zatroskaną kobietę postanawia podjąć się wyzwania. Z dnia na dzień...

"Najtwardsza stal" autorstwa Scarlett Cole wprowadza nas w cykl wydawniczy zatytułowany "Tatuaże", który odsłania przed nami arkana tej trudnej i wymagającej sztuki. Tak, tak, dobry tatuażysta jest nie tylko profesjonalistą w swojej dziedzinie, ale również, a może nawet przede wszystkim utalentowanym artystą.
Taki właśnie jest Trent Andrews - właściciel studia tatuażu ''Second Circle Tattoos'' w Miami. Jego projekty to prawdziwe dzieła sztuki, które umiejętnie i precyzyjnie przenosi na skórę swoich klientów. Przystojny, wysportowany, wytrenowany i do tego mistrz i pasjonat swojej profesji jest obiektem westchnień wielu kobiet. Do jego studia trafia młoda przerażona dziewczyna z ciętymi szramami na plecach. Przed czterema laty Harper Connelly przeszła przez prawdziwe piekło, omal nie zginęła z ręki swojego chłopaka - psychopaty i narkomana, który teraz odbywa karę w areszcie. Zastraszona i znękana tamtymi wydarzeniami kobieta postanawia zakryć swoje szpecące blizny za pomocą...