Zgłosuj na książki roku 2017

Najtwardsza stal

Tłumaczenie: Ewa Skórska
Cykl: Second Circle Tattoos (tom 1)
Wydawnictwo: Akurat
The Strongest Steel
karollllllla

Harper Connelly ukrywa się pod przybranym nazwiskiem przed byłym partnerem - narkomanem i psychopatą. Trent Andrews po życiowych zawirowaniach, po latach terminowania pod okiem mistrza, otwiera własne studio tatuażu, które szybko zyskuje rozgłos i renomę. Pewnego dnia Trent spotyka na ulicy olśniewającą dziewczynę. Nie wierzy własnemu szczęściu, kiedy jakiś czas potem ta sama dziewczyna...

Pewnego dnia Trent spotyka na ulicy olśniewającą dziewczynę. Nie wierzy własnemu szczęściu, kiedy jakiś czas potem ta sama dziewczyna przychodzi do jego studia, żeby zamówić tatuaż… na bliznach. To Harper, która w ten sposób ostatecznie chce zerwać z koszmarną przeszłością.
Dla dwojga młodych ludzi rozpoczyna się nowy niezwykły okres w życiu.
Stopniowo odkrywają, że bliskość może być piękna i bezpieczna; że warto o siebie zawalczyć, że dobrze jest umieć się bronić, że miłość nie musi ranić, a troskę można wyrażać na różne sposoby. Ale nie żyją w próżni i świat nie zatrzymuje się tylko dlatego, że się poznali. Trent znienacka dostaje intratną propozycję udziału w telewizyjnym show, co może zaowocować przełomem w jego karierze zawodowej. Harper otrzymuje niepokojące esemesy, świadczące o tym, że jej były partner-oprawca trafił na jej trop.
Nowe wyzwania wystawiają na próbę kiełkujące uczucia.
Czy Harper i Trent znajdą w sobie dość siły, by pokonać przeciwności losu i zostać razem na zawsze, na dobre i na złe?

źródło opisu: https://muza.com.pl/literatura-obyczajowa/2804-naj...(?)

źródło okładki: https://muza.com.pl/literatura-obyczajowa/2804-naj...»

Kasiek | 2017-09-23
Przeczytana: 23 września 2017

Książka całkiem dobra, niemniej jednak nie jest jakąś szczególną "perełką" w swoim gatunku. Dość przewidywalna fabuła i typowa charakterystyka głównych bohaterów nie wyróżniają jej spośród wielu jej podobnych.
Harper/Taylor po trudnych przejściach z przeszłości próbuje z pomocą Trenta wrócić do pełni życia. Stara się zostawić za sobą przykre doświadczenia, jednak nie jest to łatwe. Autorka ukazuje jak wiele może zdziałać siła miłości i przyjaźni, jak wiele znaczy pomoc i wsparcie bliskich osób.
Historia jest połączeniem umiarkowanego romantyzmu, sporej dawki erotyzmu i szczypty dramatyzmu. Całość dopełniają dobrze skonstruowane dialogi, w których nie brakuje poczucia humoru i ciętych ripost.
Książkę mimo mało zachęcającego tytułu i standardowej okładki można uznać za godną polecenia. No i myślę, że całkiem ciekawie zapowiada się druga część, po którą z pewnością sięgnę.

WampirkaJustynka | 2017-09-21
Przeczytana: 21 września 2017

Kiedy spojrzałam na tę książkę byłam pewna, że będzie coś w stylu Sexy bastard. Hard. Nie miałam racji. Ta książka jest o niebo lepsza. A z Trentem jest tak: Nie taki diabeł straszny jak go malują.Podbił moje serce od samego początku o to się nie zmieniło aż do końca historii. Również Harper zrobiła na mnie pozytywne wrażenie. Podobało mi się to jak z zastraszonej kobiety krok po kroku przeobrażała się w silną i zdecydowaną walczyć o siebie i swoją przyszłość kobietę-wojowniczkę. Choć dopiero pod koniec książki zaczyna wiać grozą to ta początkowa sielanka jak dla mnie była super. Czytało się bardzo dobrze i przyjemnie było iść przez perypetie Harper i Trenta. Jak już wiem i się domyślam kolejne tomy będą o pozostałych bohaterach. Mimo, że tego nie lubię wyjątkowo jestem nastawiona pozytywnie na kolejne części. Najbardziej interesuje mnie historia Dreda i Pixe :) A tę nie pozostaje mi nic innego jak serdecznie polecić.

Bardzo przyjemnie mi się czytało. Główny bohater nie stara się być super macho, bo nie musi. Rzadko zdarza się spotkać kogoś takiego w książkach - rycerza z sercem na dłoni.
Apropo tatuaży, to pełnią one różne role w życiu ludzi.
- przypominają,
- coś symbolizują
- leczą.
W książce przytoczono jeden ciekawy przykład dotyczący "młodego chłopaka z Yonkers". Interesujące nawiązanie.
Co do funkcji leczącej duszę to Harper główna bohaterka, mogła się o tym przekonać.
Co do funkcji leczącej ciało: Otzi - nasz zamrożony przodek sprzed 3000 lat, którego odkryto w Alpach, cały pokryty był tatuażami o działaniu leczniczym, w miejscach, gdzie wbija się igły do akupunktury. Ciekawe jest skąd wzięła się ta wiedza, gdzie te tatuaże umieścić. Może od kosmitów?

No ale koniec odbiegania od głównego tematu. Polecam książkę przeczytać, chociażby dla głównego bohatera, który nie musi być macho, a i tak się podobać.

mania_kch | 2017-10-08
Na półkach: Przeczytane, 2017

Na pewno przewidywalna, na pewno powiela schematy, na pewno niczego nowego nie odkryjemy jednak to nie przeszkadza w pozytywnym odbiorze książki. Czyta się szybko i bardzo przyjemnie. Postacie i Harper i Trenta bardzo fajnie przedstawione.
Na szczęście pozbawione tak często spotykanych u innych bohaterów cech naiwności czy nijakości.
Fabuła ciekawa, dobrze poprowadzona z elementem napięcia.
Zapowiada się naprawdę dobra seria, warta uwagi.
Polecam :)

magpie101 | 2017-10-09
Przeczytana: 09 października 2017

Przez okladke i tytul dlugo nie mialam ochoty aby zaczac czytac ta ksiazke i to byl blad.
Ksiazka bardzo mi sie podobala, bohaterowie sa dojrzali i od poczatku dali sie lubic.
Harper ma 28 lat i od kilku lat zyje daleko od rodzinnego domu, ukrywajac sie pod falszywym nazwiskiem. Nie ma przyjaciol, nie spotyka sie z nikim i caly czas oglada sie za siebie w obawie, ze jej oprawca moze sie pojawic. Chcac zapomniec o tragedii jaka ja spotkala postanawia zrobic sobie piekny tatuaz i wtedy spotyka Trenta, wlasciciela studia tatuazu.
Trent jest cudownym facetem, ktory krok po kroku pomaga Harper pokonac jej leki, jest cierpliwy, oddany i kochajacy. I gdy juz wydaje sie, ze obydwoje sa szczeslwi wtedy dopada ich jej przeszlosc.
Polecam przeczytac, a ja chetnie poznam losy przyjaciela Tranta Cuja.

tajemniczeksiazki | 2017-10-07
Przeczytana: 07 października 2017

Wielokrotnie wspominałam Wam już o tym, że jestem wielką fanką książek wydawanych w seriach/cyklach itp, stąd też nie zdziwi Was fakt, iż zdecydowałam się na lekturę poniższej powieści - tym bardziej, że opis promujący tę powieść skutecznie zachęcił mnie do sięgnięcia po nią. Jednakże, czy była to słuszna decyzja?

Życie Harper Connelly, a właściwie Taylor Kennedy nie było usłane różami. Związek z poprzednim partnerem, niejakim Nathanem mocno odbił się nie tylko na jej psychice, ale i całym życiu. Ten psychicznie chory, nieobliczalny w swoim zachowaniu mężczyzna rozstając się z nią, pozostawił na jej ciele ślad, dzięki któremu miała o nim pamiętać do końca życia - na jej plecach, raniąc ją niemiłosiernie wyrył napis "Moja suka". Dziewczyna, chcąc zamknąć ten bolesny etap swojego życia postanawia wytatuować sobie całe plecy, stąd też o pomoc zwraca się do cenionego i bardzo popularnego Trenta Andrewsa, który widząc zatroskaną kobietę postanawia podjąć się wyzwania. Z dnia na dzień...

Sherry | 2017-09-22

BLIZNY TO NIE KONIEC LECZ POCZĄTEK

Harper Connelly ma dość bycia cieniem samej siebie. Ma dość strachu, obaw i uczucia paniki gdy tylko znajduje się w pomieszczeniu z innymi ludźmi. Ma dość zakrywania swojego skaleczonego ciała i wstydu związanego z bliznami. Chęć zmiany i przezwyciężenia lęków prowadzi ją prosto do salonu tatuażu, którego właścicielem jest przystojny Trent Andrews. To spotkanie odmienia ich i staje się zapalnikiem wydarzeń, których skutki wystawią na próbę kiełkujące uczucie pomiędzy tą dwójką. Jakby tego mało, wkrótce demony przeszłości i duchy prześladujące Harper wyjdą na światło dzienne i spowodują sporo zamieszania. Jak wiele Harper i Trent będą w stanie poświęcić w walce o niepewną przyszłość? I czy uznają że warto w ogóle brać udział w tej batalii?

Scarlett Cole w pierwszym tomie swojej serii Tatuaże, zabiera nas prosto do Miami, gdzie splatają się losy skaleczonej psychicznie i fizycznie Harper i atrakcyjnego Trenta traktującego salon tatuażu jak swoje...

Milena | 2017-09-21
Przeczytana: 21 września 2017

Tatuaż dla jednych to tylko jakiś tam obrazek na ciele. Dla innych jest jak przypomnienie o czymś ważnym, o tym czym się kieruje w życiu. Jest grupa osób, które decyduję się na ten zabieg żeby coś zatuszować, ukryć.
Dziś przychodzę do was z książką o uczuciu, zaufaniu, radzeniu sobie z cieniami przeszłości. Przedstawiam wam „Najtwardszą stal”.
Harper jest typową damską bohaterką tego typu książek. Jest dziewczyną przede wszystkim z problemem, ale też czarującą i ładną. Nie jestem w stanie powiedzieć o niej nic co by ją wyróżniło w mojej głowie, abym ją zapamiętała. Zdecydowanie bardziej przypadł mi do gustu Trent jak również jego przyjaciel ze studia. Jednak ogromnie spodobał mi się motyw tatuażu, który ma pomóc rozpocząć nowe, lepsze życie.
W książce możemy znaleźć wiele ciekawych cytatów i odniesień do „Boskiej komedii”. Widać, że główni bohaterowie mają swoje wartości, którymi starają się kierować w swoim życiu.
„Najtwardsza stal” jest to typowy umilacz czasu na wieczór....

Justyna | 2017-11-14
Przeczytana: 18 października 2017

Najtwardsza stal to pierwszy tom serii gdzie miłość, namiętność i pożądanie ma tło tatuażu. Harper 27-letnia kobieta po przejściach z paskudnymi bliznami na plecach i psychice zjawia się pewnego dnia, a raczej wieczoru, u guru tatuażu na Miami Trenda Andersa. Facet nie może uwierzyć we własne szczęście. Jak się później okazuje nie chodzi tu o „zwykły” tatuaż.
Scarlett stworzyła namiętną i romantyczną historie, którą czyta się niezwykle przyjemnie. Bohaterowie nie powielają współczesnych romansowych schematów. Trent to nie obrzydliwie bogaty biznesmen. Tylko zwykły fakt (jak zawsze przystojny) facet, który ma pasje, talent i tworzy najlepsze tatuaże. Harper piękna ale oszpecona dziewczyna, przerażona wizją przyszłości. Dawno żaden romans nie wciągnął mnie w swoją historie. Styl i dialogi dobre, nie wymuszone, nie czuć sztuczności. Zauważyłam maleńką inspiracje Trylogią Gabriela Sylvain Reynard. A scena poznania matki Trenda żywcem wyjęta z 50 Twarzy Greya. Reasumując Najtwardsza...

Kate | 2017-08-23
Przeczytana: 05 stycznia 2017

Harper przeżyła napaść swojego byłego, było to dosyć brutalne, ponieważ pozostawił jej straszne blizny na plecach a dokładnie mówiąc dwa słowa. Po paru latach postanawia pójść do sławnego Salonu Tatuaży aby coś zrobić z tymi bliznami. Przyznam, że czytałam ten moment z zapartym tchem, to było na prawdę coś, tym bardziej że Harper nie potrafiła znieść czyjegoś dotyku.

Trent, boski artysta tatuażu (nie tatuażysta bo tego nie lubi) gdy opisywał swoje uczucia, to co zobaczył, to jak powoli starał się zdobyć zaufanie Harper, to było na prawdę piękne.

Praktycznie cały środek książki to ich poznawanie się, zbliżanie, dosłownie romans N/A. Czegoś mi tam brakowało podczas ich poznawania się, może zbyt wolno ale jednak zdecydowanie tak to musiało być. Oczywiście nie obeszło się bez problemów takich jak dziwne smsy, jak i planowane wyjście jej oprawcy z więzienia... także końcówkę znów czytałam z zapartym tchem!