Bunt na Wyspie Potępionych

Wydawnictwo: Egmont Polska
Rise of the Isle of the Lost
9788328120273
yohoho

Płyniemy z prądem! Głęboko na dnie morza potężny trójząb króla Trytona znalazł się nieoczekiwanie za magiczną barierą otaczającą Wyspę Potępionych, na której żyją na zesłaniu łotrzy i banici. Uma, córka Urszuli, odwieczna rywalka Mal, nie może uwierzyć w swoje szczęście. Nareszcie choć raz dla odmiany przytrafiło się jej coś dobrego. Uma zamierza zrobić wszystko co w jej mocy, by wejść w posiadanie tego niezwykłego złotego przedmiotu. Aby zrealizować ten plan, potrzebuje pirackiej załogi.
Kiedy Mal, Evie, Carlos i Jay dowiadują się o zaginionym trójzębie, uznają, że muszą go odszukać, zanim wpadnie on w ręce mieszkańców wyspy. Na szczęście dzieci łotrów mają talent do odnajdywania zaginionych magicznych przedmiotów.
Podczas gdy Uma szykuje się do wypłynięcia w rejs, razem z Harrym, synem kapitana Haka, i Gilem, synem Gastona, a także innymi najgroźniejszymi piratami z Wyspy Potępionych, zreformowane dzieci złoczyńców opracowują własny plan. Ponieważ Bena wezwały królewskie obowiązki, Mal, Evie, Carlos i Jay nie zamierzają przestrzegać wszystkich zasad podczas jego nieobecności. W końcu wykorzystywanie zła do czynienia dobra nie możne być naganne. Prawda? Ekscytujący i pełen niebezpieczeństw wyścig po trójząb króla Trytona skłania dawne przyjaciółki do rywalizacji – oba zespoły walczą o przyszłość Auradonu. Drużyny Mal i Umy wypływają na wzburzone wody, ale tylko jedna łódź utrzyma się na powierzchni.

źródło opisu: https://egmont.pl/Nastepcy.-Bunt-na-Wyspie-Potepionych,3009556,p.html

źródło okładki: https://egmont.pl/Nastepcy.-Bunt-na-Wyspie-Potepionych,3009556,p.html

Oficjalna recenzja
Gwiazdopatrznia książek: 1050

Strzeż się głębin!

„Bunt na Wyspie Potępionych” po raz trzeci przenosi nas do świata, w którym bohaterowie dobrze wiedzą jak to jest być złym, ale czasem, przez przypadek, można zostać dobrym, na dobre. Równocześnie obserwujemy wydarzenia dziejące się podczas auradońskich uroczystości oraz codzienności na Wyspie Potępionych. Poznajemy bliżej Umę – córkę groźniej Urszuli, miłośniczkę hultajskich zabaw, dawną przyjaciółkę Mal. Od czasu krewetkowego incydentu wzajemna niechęć przyjaciółek rosła napędzana nieustanną rywalizacją. Uma poprzysięgła, że kiedyś nadejdzie dzień, gdy pokona Mal w jej własnej złowieszczej grze.

Tym razem jednak to beztroskie zachowanie syreny Arabell stało się przyczyną wszelkich kłopotów. Bawiąc się trójzębem króla Trytona, wywołała gwałtowane zjawiska pogodowe i straciła bezcenny przedmiot. Wieść o zaginionym na dnie morza atrybucie Posejdona, wywołała wśród łotrów wielkie poruszenie. Dotarła również do Umy, która tylko czekała na taką okazję, by móc dowieść swojej nikczemności i wydostać się z Wyspy na własnych warunkach. Córka Urszuli rekrutuje piracką załogę, która wraz z nią wyrusza ku przygodzie. Razem z Harrym - synem kapitana Haka, i Gilem - synem Gastona, a także innymi najgroźniejszymi piratami z Wyspy Potępionych, łapie wiatr w żagle i wyrusza po trójząb, który jest ich biletem do wolności.

Dobrze nam znana ekipa: Mal, Evie, Carlos i Jay również dowiadują się o trójzębie i postanawiają pomóc Arabell. Na szczęście, duże problemy to specjalność Mal. Zreformowane dzieci złoczyńców opracowują własny plan. Gdy Król Ben musi zmierzyć się z konfliktami w Królestwie, czwórka przyjaciół zamierza nagiąć kilka zasad i wykorzystać swoje naturalne zło do czynienia dobra. Pamiętając skąd pochodzą, postanawiają zawalczyć o swoją przyszłość, którą jest Auradon.

Melissa de la Cruz w trzeciej części częściowo przenosi zdarzenia na przestrzeń wodną. Jak można się spodziewać po złoczyńcach, ten wyścig nie jest podręcznikowym przykładem gry fair play. Rozpoczyna się ekscytujący i pełen niebezpieczeństw wyścig po trójząb króla Trytona, co zaważy na przyszłości Auradonu. Drużyny Mal i Umy wypływają na wzburzone wody, ale tylko jedna łódź utrzyma się na powierzchni

Powieść skierowana jest do młodszych czytelników i fanów cyklu „Następcy”. Książka powstała na podstawie scenariusza do filmu „Następcy 2” i pokazuje nam, że z Disney’owskich historii nigdy się nie wyrasta.

Anna Gajewska

To był świetny tom. Bardzo mi się podobał. Wciągnęło mnie i nie dało się oderwać.
Nadal bardzo mi się podoba pomysł, by co któryś tom to był po prostu film. Tak jest dużo ciekawiej.
Czekam z niecierpliwością na kolejny tom. Czy to książkowy, czy filmowy ;).
Gorąco polecam! :)

zlatawiecz | 2017-11-16
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017
Przeczytana: 02 listopada 2017

"Bunt na Wyspie Potępionych" Melissy de la Cruz to trzeci tom serii "Następcy", której powstanie zainicjował Disney(z filmem tom czwarty) i zlecił napisanie książek do filmu wyżej wspomnianej pani.
Wygląda to tak: książka, film, 2x książka, film. Należy wspomnieć, że wydarzenia w filmach i książkach się nie pokrywają.

Poprzednie dwie książki przeczytałam z przyjemnością, choć zasmuciła mnie wtórność wydarzeń tomu drugiego w stosunku do pierwszego. Nie są to książki szczególnie dobre, ale znośne i ciekawe w zestawieniu z filmami.
Niestety, tom 3 sporo stracił na jakości(już poprzednio niskiej) i nie spełnił moich oczekiwań.

Mal, Evie, Carlos i Jay mieszkają już w Auradonie, ale nie każde z nich jest tam w pełni zaaklimatyzowane. Mal nie potrafi rozstać się z magią. A i w samym Królestwie nie dzieje się dobrze. Ben jako młody król musi rozwiązywać poważne problemy(ich powaga powala;)).

W tym czasie na Wyspie Potępionych ból żołądka przeżywa Uma, córka Urszuli. Dziewczyna ma do...

AlexsBooks | 2018-10-22
Przeczytana: 21 października 2018

Szybko się czytało bo duże litery.
Fabuła średnia, ale wciągająca.
Trochę inna bajeczka dla dzieci ;)

Szkolny_Klub_ | 2017-11-08
Przeczytana: 08 listopada 2017

Melissa de la Cruz - amerykańska autorka książek dla młodzieży i dorosłych, współpracuje z czasopismami takimi jak Glamour, Cosmopolitan oraz The New York Times. Najpopularniejsze stworzone przez nią cykle powieściowe to Au Pair oraz Błękitnokrwiści. Tej jesieni ukazała się kontynuacja powieści „Powrót na Wyspę Potępionych”, która odniosła wielki sukces na rynku książkowym poprzedniego lata.

„Bunt na Wyspie Potępionych” to nowe przygody postaci znanych z filmu „Następcy". Bohaterami są potomkowie czarnych charakterów z filmów Disneya takich jak Diabolina, Zła Królowa czy Cruella de Mon. Historia opisana w książce jest kontynuacją sporu Mal i Umy- córek najpotężniejszych czarnych charakterów znajdujących się na Wyspie Potępionych. Na dnie morza, za magiczną barierą oddzielającą Wyspę od świata, przez nieszczęśliwy przypadek znalazł się Trójząb Trytona. Córka Urszuli-Uma planuje zebrać załogę i zdobyć Trójząb. Czy jej się to uda? Jak skończą się losy potępionych? Czy Mal i Uma będą...

Mika20 | 2018-01-10
Przeczytana: 10 stycznia 2018

Ciekawa książka. Bardzo fajna kontynuacja poprzednich części. Polecam przeczytać, szczególnie buntownikom

Rose | 2018-04-15
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane