Bunt na Wyspie Potępionych

Okładka książki Bunt na Wyspie Potępionych Melissa de la Cruz Patronat Logo
Patronat Logo
Okładka książki Bunt na Wyspie Potępionych
Melissa de la Cruz Wydawnictwo: Egmont Polska Cykl: Następcy (tom 3) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Następcy (tom 3)
Rise of the Isle of the Lost
Egmont Polska
2017-09-13
2017-09-13
2017-05-23
9788328120273
descendents diabolina czarne charaktery disneya

Strzeż się głębin!

Tak samo jak w poprzednich częściach tej serii, wątki techniczne bardzo mnie irytowały przez fakt nieprawidłowości merytorycznych. Nie mniej jednak bardzo przyjemnie się czytało tą część. Z całej serii ta książka pozostaje moją osobistą faworytką. Fabuła nie jest monotonna, powtarzalna i schematyczna. W niektórych momentach nawet zaskakuje.

Ostatni tom o Następcach.

Mal, Carlos, Evie i Jay mieszkają w Auradonie i są tam szczęśliwi. Kiedy w czasie festynu pojawia się burza, Mal myśli, że to jej smocze jajo. Jednak po zniszczeniu amuletów, okazuje się, że Trójząb Trytona znajduje się na Wyspie Potępionych i to on odpowiada za burzę podczas festynu...

Uma, córka Urszuli, zamierza wydostać się z Wyspy Potępionych. Kiedy okazuje się, że Trójząb znajduje się na Wyspie, postanawia zebrać załogę i go znaleźć. Jednak nie jest w tym odosobniona, bo inni mieszkańcy Wyspy też go poszukują, chcąc wydostać się z tego okropnego miejsca.

Czy Następcy odzyskają Trójząb Trytona? Jak przebiegnie spotkanie Umy i Mal, które kiedyś się przyjaźniły? Czy uda się ocalić Auradon?

Książkę czyta się szybko, pochłonęłam ją po prostu. Oczywiście filmy mi się podobały, książki też. Jeśli wyjdzie kolejna część to na pewno przeczytam. Te trzy części są miłym dodatkiem, jeśli chcemy wrócić do Następców i ich przygód.

Ostatni tom o Następcach.

Uma, córka Urszuli, zamierza wydostać się z Wyspy...

Niestety nie było lepiej, raczej przeciętnie. Klimat podtrzymany dalej ale znowu czegoś mi brakuje.

Ta część najmniej mi się podobała.. ledwo co ją skończyłam.

Ta część najmniej mi się podobała.. ledwo co ją skończyłam.

To był świetny tom. Bardzo mi się podobał. Wciągnęło mnie i nie dało się oderwać.
Nadal bardzo mi się podoba pomysł, by co któryś tom to był po prostu film. Tak jest dużo ciekawiej.
Czekam z niecierpliwością na kolejny tom. Czy to książkowy, czy filmowy ;).
Gorąco polecam! :)

Czekam z niecierpliwością na kolejny tom. Czy to książkowy, czy filmowy ;).
Gorąco polecam! :)

Ciekawa książka. Bardzo fajna kontynuacja poprzednich części. Polecam przeczytać, szczególnie buntownikom

"Bunt na Wyspie Potępionych" Melissy de la Cruz to trzeci tom serii "Następcy", której powstanie zainicjował Disney(z filmem tom czwarty) i zlecił napisanie książek do filmu wyżej wspomnianej pani.
Wygląda to tak: książka, film, 2x książka, film. Należy wspomnieć, że wydarzenia w filmach i książkach się nie pokrywają.

Poprzednie dwie książki przeczytałam z przyjemnością, choć zasmuciła mnie wtórność wydarzeń tomu drugiego w stosunku do pierwszego. Nie są to książki szczególnie dobre, ale znośne i ciekawe w zestawieniu z filmami.
Niestety, tom 3 sporo stracił na jakości(już poprzednio niskiej) i nie spełnił moich oczekiwań.

Mal, Evie, Carlos i Jay mieszkają już w Auradonie, ale nie każde z nich jest tam w pełni zaaklimatyzowane. Mal nie potrafi rozstać się z magią. A i w samym Królestwie nie dzieje się dobrze. Ben jako młody król musi rozwiązywać poważne problemy(ich powaga powala;)).

W tym czasie na Wyspie Potępionych ból żołądka przeżywa Uma, córka Urszuli. Dziewczyna ma do wyrównania stare rachunki z Mal. Kiedy dowiaduje się o szansie wydostania z wyspy, postanawia z rekrutować załogę piracką i odnaleźć bezcenny skarb.

W powieści pojawia się aż ośmioro bohaterów pierwszego planu. Biorąc pod uwagę, że poświęcenie w tak cienkiej książce miejsca każdemu z tylu bohaterów jest niemożliwe, to wypadają oni bardzo ubogo. Nie tylko nowe postacie nie są wystarczająco nakreślone, ale i dobrze znani bohaterowie sporo tracą na charakterze. W dodatku autorka zdecydowanie nie należy do szczególnie utalentowanych(mówię o tej serii, innych nie znam).

Fabularnie tom ten mocno odstaje od reszty wartością przygody. Zaginięcie trójzębu Posejdona jest tylko upchniętym w całości pretekstem do zarobienia na kolejnym tomie. Lepiej wypadłoby to, gdyby skupić się wyłącznie na aktualnych mieszkańcach Wyspy Potępionych, a więc nowych i nieznanych zbyt dobrze bohaterach z drugiego filmu.

Za to książka jest przecudnie wydana. Piękna i trwała okładka w mojej ulubionej kolorystyce. Na półce ładnie wygląda, więc niech stoi.

Poprzednie dwie książki przeczytałam z przyjemnością,...

Melissa de la Cruz - amerykańska autorka książek dla młodzieży i dorosłych, współpracuje z czasopismami takimi jak Glamour, Cosmopolitan oraz The New York Times. Najpopularniejsze stworzone przez nią cykle powieściowe to Au Pair oraz Błękitnokrwiści. Tej jesieni ukazała się kontynuacja powieści „Powrót na Wyspę Potępionych”, która odniosła wielki sukces na rynku książkowym poprzedniego lata.

„Bunt na Wyspie Potępionych” to nowe przygody postaci znanych z filmu „Następcy". Bohaterami są potomkowie czarnych charakterów z filmów Disneya takich jak Diabolina, Zła Królowa czy Cruella de Mon. Historia opisana w książce jest kontynuacją sporu Mal i Umy- córek najpotężniejszych czarnych charakterów znajdujących się na Wyspie Potępionych. Na dnie morza, za magiczną barierą oddzielającą Wyspę od świata, przez nieszczęśliwy przypadek znalazł się Trójząb Trytona. Córka Urszuli-Uma planuje zebrać załogę i zdobyć Trójząb. Czy jej się to uda? Jak skończą się losy potępionych? Czy Mal i Uma będą toczyć bój?

Czytaj dalej: http://www.szkolnyklubrecenzenta.pl/2017/11/bunt-na-wyspie-potepionych-melissa-de.html

Szybko się czytało bo duże litery.
Fabuła średnia, ale wciągająca.
Trochę inna bajeczka dla dzieci ;)

Szybko się czytało bo duże litery.
Fabuła średnia, ale wciągająca.
Trochę inna bajeczka dla dzieci ;)

• Następcy
  • Chcę mieć