Bunt na Wyspie Potępionych

Wydawnictwo: Egmont Polska
Rise of the Isle of the Lost
9788328120273
yohoho

Płyniemy z prądem! Głęboko na dnie morza potężny trójząb króla Trytona znalazł się nieoczekiwanie za magiczną barierą otaczającą Wyspę Potępionych, na której żyją na zesłaniu łotrzy i banici. Uma, córka Urszuli, odwieczna rywalka Mal, nie może uwierzyć w swoje szczęście. Nareszcie choć raz dla odmiany przytrafiło się jej coś dobrego. Uma zamierza zrobić wszystko co w jej mocy, by wejść w posiadanie tego niezwykłego złotego przedmiotu. Aby zrealizować ten plan, potrzebuje pirackiej załogi.
Kiedy Mal, Evie, Carlos i Jay dowiadują się o zaginionym trójzębie, uznają, że muszą go odszukać, zanim wpadnie on w ręce mieszkańców wyspy. Na szczęście dzieci łotrów mają talent do odnajdywania zaginionych magicznych przedmiotów.
Podczas gdy Uma szykuje się do wypłynięcia w rejs, razem z Harrym, synem kapitana Haka, i Gilem, synem Gastona, a także innymi najgroźniejszymi piratami z Wyspy Potępionych, zreformowane dzieci złoczyńców opracowują własny plan. Ponieważ Bena wezwały królewskie obowiązki, Mal, Evie, Carlos i Jay nie zamierzają przestrzegać wszystkich zasad podczas jego nieobecności. W końcu wykorzystywanie zła do czynienia dobra nie możne być naganne. Prawda? Ekscytujący i pełen niebezpieczeństw wyścig po trójząb króla Trytona skłania dawne przyjaciółki do rywalizacji – oba zespoły walczą o przyszłość Auradonu. Drużyny Mal i Umy wypływają na wzburzone wody, ale tylko jedna łódź utrzyma się na powierzchni.

źródło opisu: https://egmont.pl/Nastepcy.-Bunt-na-Wyspie-Potepionych,3009556,p.html

źródło okładki: https://egmont.pl/Nastepcy.-Bunt-na-Wyspie-Potepionych,3009556,p.html

Gwiazdopatrznia | 2017-10-05
Zafascynowana | 2017-10-20
Marta Wieczorek | 2017-10-19
Ela | 2017-10-17
Patronaty tygodnia

Nie da się uciec przed złem, szczególnie przed tym, które nosisz w sobie... M.in. o tym opowiadają autorzy książek, które w tym tygodniu zadebiutują na księgarskich półkach. Po jakie nowości warto sięgnąć? Polecamy te z pieczątką patronat lubimyczytać.pl na czwartej stronie okładki!