Strzeż się głębin!

Gwiazdopatrznia Gwiazdopatrznia
03.11.2017
Okładka książki Bunt na Wyspie Potępionych Melissa de la Cruz Logo Patronat

„Bunt na Wyspie Potępionych” po raz trzeci przenosi nas do świata, w którym bohaterowie dobrze wiedzą jak to jest być złym, ale czasem, przez przypadek, można zostać dobrym, na dobre. Równocześnie obserwujemy wydarzenia dziejące się podczas auradońskich uroczystości oraz codzienności na Wyspie Potępionych. Poznajemy bliżej Umę – córkę groźniej Urszuli, miłośniczkę hultajskich zabaw, dawną przyjaciółkę Mal. Od czasu krewetkowego incydentu wzajemna niechęć przyjaciółek rosła napędzana nieustanną rywalizacją. Uma poprzysięgła, że kiedyś nadejdzie dzień, gdy pokona Mal w jej własnej złowieszczej grze.

Tym razem jednak to beztroskie zachowanie syreny Arabell stało się przyczyną wszelkich kłopotów. Bawiąc się trójzębem króla Trytona, wywołała gwałtowane zjawiska pogodowe i straciła bezcenny przedmiot. Wieść o zaginionym na dnie morza atrybucie Posejdona, wywołała wśród łotrów wielkie poruszenie. Dotarła również do Umy, która tylko czekała na taką okazję, by móc dowieść swojej nikczemności i wydostać się z Wyspy na własnych warunkach. Córka Urszuli rekrutuje piracką załogę, która wraz z nią wyrusza ku przygodzie. Razem z Harrym - synem kapitana Haka, i Gilem - synem Gastona, a także innymi najgroźniejszymi piratami z Wyspy Potępionych, łapie wiatr w żagle i wyrusza po trójząb, który jest ich biletem do wolności.

Dobrze nam znana ekipa: Mal, Evie, Carlos i Jay również dowiadują się o trójzębie i postanawiają pomóc Arabell. Na szczęście, duże problemy to specjalność Mal. Zreformowane dzieci złoczyńców opracowują własny plan. Gdy Król Ben musi zmierzyć się z konfliktami w Królestwie, czwórka przyjaciół zamierza nagiąć kilka zasad i wykorzystać swoje naturalne zło do czynienia dobra. Pamiętając skąd pochodzą, postanawiają zawalczyć o swoją przyszłość, którą jest Auradon.

Melissa de la Cruz w trzeciej części częściowo przenosi zdarzenia na przestrzeń wodną. Jak można się spodziewać po złoczyńcach, ten wyścig nie jest podręcznikowym przykładem gry fair play. Rozpoczyna się ekscytujący i pełen niebezpieczeństw wyścig po trójząb króla Trytona, co zaważy na przyszłości Auradonu. Drużyny Mal i Umy wypływają na wzburzone wody, ale tylko jedna łódź utrzyma się na powierzchni

Powieść skierowana jest do młodszych czytelników i fanów cyklu „Następcy”. Książka powstała na podstawie scenariusza do filmu „Następcy 2” i pokazuje nam, że z Disney’owskich historii nigdy się nie wyrasta.

Anna Gajewska