Ever After High. Krzywe zwierciadło

Okładka książki Ever After High. Krzywe zwierciadło Shannon Hale
Okładka książki Ever After High. Krzywe zwierciadło
Shannon Hale Wydawnictwo: Bukowy Las Cykl: Ever After High (tom 2) literatura piękna
Ever After High (tom 2)
Bukowy Las
2014-11-19
2014-11-19
2014-03-25
Ewa Pater-Podgórna

Książka nawet dobra, ale dla dzieciaków i młodszych nastolatek. Kupiłam ją dla siostrzenicy, która już parę lat temu dostała pierwszy i trzeci tom "Ever After High". Wtedy zastanawiałam się, czy nie jest za mała na tego typu lektury, teraz nurtuje mnie, czy już z nich nie wyrosła. Przynajmniej będzie miała komplet.
W moim odczuciu to przyjemne czytadełko. Choć unikałam zbytniego analizowania zasad rządzących Krainą Baśni, bo wtedy docierał do mnie ich bezsens. Muszę przyznać, że bardzo podoba mi się szata graficzna książek w tym cyklu, taka w stylu małych księżniczek.

W moim odczuciu to przyjemne czytadełko. Choć unikałam...

Świetna! Doskonałe przesłanie o poszukiwaniu siebie, wyborach, wolności i tolerancji. Wspaniałe bohaterki, nawiązania do wielu klasycznych historii baśniowych i nie tylko. No i bardzo ładnie wydana!

Od tegorocznej Ceremonii Dziedzictwa cała szkoła pogrążyła się w chaosie. Miało być jak zwykle: uczniowie złożyliby podpis w Księdze Legend, a tym samym przysięgliby podążać śladem swoich baśniowych rodziców, by baśnie toczyły się według znanych scenariuszy. Wszystko zmieniła Raven Queen, córka Złej Królowej, która chciała sama zadecydować o swoim losie. Niepodpisanie Księgi przez Raven, zniszczyło marzenia Apple White, córki Królewny Śnieżki, o Szczęśliwym Zakończeniu. Przecież bez czarnego charakteru dziewczyna nie otrzyma zatrutego jabłka,
nie zamieszka z krasnoludkami i nie zostanie obudzona pocałunkiem księcia !
Po jej stronie stają Royalsi - Szlachetnie Urodzeni oraz ci, którzy nie chcą zmian.
Za to Raven popierają Buntownicy, czyli Rebelsi, chcący napisać swoje własne Długo i Szczęśliwie.
Jednak, gdy Madeline Hatter, córce Szalonego Kapelusznika, grozi wygnanie z Krainy Baśni, skłócone dziewczyny muszą połączyć siły i zjednoczyć baśnioceum, by uniewinnić przyjaciółkę.
Bardzo podobała mi się ta książka, jeszcze bardziej niż poprzednia, ponieważ fabuła bardziej odstawała od treści bajki niż ,, Księga Legend ''. Zawiera wartką akcję i jak zawsze, ładnie ozdobione strony. Jedynym minusem jest to, że Maddie pojawia się tam rzadziej, przez co jest trochę mniej śmiesznie niż w pierwszej części. Chociaż jak by się nad tym zastanowić, Narrator to rekompensuje.
Polecam i zapraszam do śledzenia mojego bloga https://zaczytanamary.blogspot.com/ oraz

Spodziewałam się, że to będzie taka bajeczka dla dzieci, ale ta książka wcale nie jest "dziecinna", język nie jest jakiś prosty, typowo dziecięcy. Normalna, fajna opowieść. Bardzo mi się podoba pomysł na tę książkę, dzieci znanych nam bohaterów, to bardzo ciekawe postacie. Wydarzenia w książce są interesujące, bardzo ładnie opisane. Piękne przesłanie płynie z tej książki, że niekoniecznie trzeba podążać utartymi szlakami i żyć według schematów. Polubiłam Raven i Maddie, a Apple tak naprawdę była tą samolubną, bo obchodziło ją tylko jej szczęśliwe zakończenie... Co muszę dodać koniecznie - pięknaaaa okładka, pięknie ozdobione strony, cudo!

Książka jest ciekawa , ale też niezbyt wciągająca.
Najbardziej podobał mi się motyw Cerise Hood , ale reszta też była niezła.
W tej chwili czytam 3 część.

Książka jest ciekawa , ale też niezbyt wciągająca.
Najbardziej podobał mi się motyw Cerise Hood , ale reszta też była niezła.
W tej chwili czytam 3 część.

Na półkach: , , , , , , , ,

Lepsza od pierwszej części. Zła Królowa pomaga córce, ale ma też nadzieje na ucieczkę. Czy Raven zdoła zapobiec ucieczce matki z więzienia i czy pomóc swojej najlepszej przyjaciółce?
Książka trzyma w napięciu do ostatniej strony!
Gorąco polecam!

Książka trzyma w napięciu do ostatniej strony!
Gorąco polecam!

Świetna druga część Ever After High utrzymana w klimacie pierwszej.
Nieco więcej uwagi jest poświęcone Cerise Hood i jej historii,ale głównymi bohaterkami nadal są Apple i Raven. Niestety bohaterki są już nieco wypalone i mdłe. Raven wciąż upiera się,że nie jest przywódczynią Rebelsów i zamartwia się czy niefortunne wydarzenia i kłótnie w szkole to jej wina czy nie.
Apple z kolei jest jeszcze bardziej nieznośna.Wciąż namawia wszystkich do podążania za swoim przeznaczeniem i na wszystkie możliwe sposoby stara się zapobiec konfliktom,całą winą obarczając Raven.
Mimo to książka jest wciągająca,zabawna,przyjemna i lekka,POLECAM!

Świetna druga część Ever After High utrzymana w klimacie pierwszej.
Apple...

Z ciekawości co tak namiętnie czyta moja kuzynka pożyczyłam od niej i przyznam szczerze, że jestem zaskoczona, a wręcz zachwycona! Bardzo fajna i ciekawa historia, szybko się czyta, zdecydowanie dobry sposób żeby zachęcić dzieci do czytania większej ilości książek :)

Fajna. Coś czuję, że będzie część 3, bo Dziaberłak. Nie ma co pisać... :)No jak bajka trochę ;PP

Duża książka ale bardzo ciekawa rebelsi kontra royalsi muszą uratować meddie
Super przeczytajcie