Tysiąc odłamków ciebie

Okładka książki Tysiąc odłamków ciebie Claudia Gray
Nominacja w plebiscycie 2017
Okładka książki Tysiąc odłamków ciebie
Claudia Gray Wydawnictwo: Jaguar Cykl: Firebird (tom 1) fantasy, science fiction
Firebird (tom 1)
A Thousand Pieces of You
Jaguar
2017-05-10
2017-05-10
2014-11-04
Małgorzata Kaczarowska
alternatywna rzeczywistość manipulacja poszukiwanie prawdy powieść dla młodzieży science fiction świat alternatywny ucieczka uczucie zabójstwo zazdrość
Inne

Okładka książki Star Wars. Leia. Trzy wyzwania księżniczki. Tom 2 Claudia Gray, Haruichi
Star Wars. Lei... Claudia Gray, Harui...
Okładka książki Star Wars. Leia. Trzy wyzwania księżniczki. Tom 1 Claudia Gray, Haruichi
Star Wars. Lei... Claudia Gray, Harui...

Za jednym wszechświatem drugi wszechświat

Powieść skierowana raczej do młodzieży ☺️

Główna bohaterka jest córką wybitnych naukowców. Ojciec Marguerite zostaje zamordowany ,ona sam wyrusza w podróż po wszechświecie aby odnaleźć mordercę ojca

Powieść skierowana raczej do młodzieży ☺️

Po ocenach książki spodziewałam się, że będzie kiepska. Jednak bardzo miło się zaskoczyłam! Książka jest bardzo ciekawa, fabuła bardzo nie typowa co mi się najbardziej podobało. Czytało się bardzo przyjemnie, polecam

Oj słabiutkie to to, słabiutkie. Bardzo fajny pomysł, zmarnowany koncertowo. Za szybko, za niechlujnie, po łebkach. Gdyby tak skupić się na równoległych światach, opisać je, zrozumieć czemu w tak różnych kierunkach podążyła ludzkość, co to spowodowało, jakie wydarzenie/wydarzenia potoczyły się inaczej i dlaczego. Ale nie. Dostajemy gonitwę po alternatywnym świecie, bohaterkę która równie dobrze znajduje się i w futurologicznej rzeczywistości jak i w dworskiej etykiecie. Niewiarygodne. Szkoda pomysłu

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Szybko się czyta. Polecam

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Szybko się czyta. Polecam

książka dla kobiet, not my style

książka dla kobiet, not my style

Interesująca, wątek innych wymiarów bardzo ciekawie poprowadzony,ale czegoś mi brakowało czasami irytowały mnie relację za dużo ich było czułem niedosyt świata w którym dzieją się akacja jak dla mnie za dużo romansu autorka mogła skupić się na rozbudowanie świata i z tego cię kojarzę w kolejnych jest jeszcze gorzej

Początek i koniec były dla mnie trudne. Ciężko mi się było wgryźć w początek i zrozumieć o co dokładnie chodzi w historii. Główna bohaterka była dla mnie trochę nijaka. Nie zapadnie mi na dłużej w pamięci, ale też mnie nie irytowała. Najbardziej spodobała mi się końcówka. Zaciekawiła mnie i jacie, ja za niedługo muszę sięgnąć po drugi tom, bo jestem ciekawa, jak historia się dalej potoczy.

Są książki, które się czyta. Są też książki które się pożera, lecz i takie, które się po prostu pochłania w całości. Oto macie przed sobą ucieleśnienie ostatniej opcji. Czytanie tej serii to była jak jazda na rollercoasterze, nie było ani chwili na zaczerpniecie oddechu, nerwy napięte do granic możliwości, ciągłe niespodziewane ostre zakręty, które nagle wszystko zmieniały i pokazywały w innym świetle. Powiem jedno, kto chce dużą dawkę emocji, przeżyć, zwrotów akcji i wiecznego przewracania w napięciu stron, niech wsiada na pokład wagonika tej górskiej kolejki.

Od razu uprzedzam, że będę się dziś rozpływać nad tą książką, więc dla osób które chcą tylko konkretów, próbuję po prostu ominąć ten akapit. W sumie nie wiem od czego zacząć, bo wiele mam do powiedzenia, więc zacznę może po prostu od fabuły. Uwielbiam klimaty światów równoległych i innych rzeczywistości. No bo wyobraźcie sobie, że istnieje nieskończenie wiele wymiarów, gdzie w każdym z nich wy podjęliście różne decyzje i wystąpiły różne sytuacje, przez co w każdym świcie wasze życie jest całkowicie inne. W jednym świcie mieszkacie nad morze, a winnym macie nowe rodzeństwo. A wedle fabuły tej serii można się dodatkowo przemieszczać miedzy wymiarami i je odwiedzać. Niesamowite co? Najpierw przeczytałam "Uwiezioną pomiędzy światami" gdzie ta książka miała właśnie taką fabułę, o której dziś jest mowa i to właśnie ona zachęciła mnie do sięgnięcia po inne książki z taką fabułą. Dobrze jednak, że najpierw przeczytałam "Uwiezioną pomiędzy światami", bo jak bym przeczytała ją po tej serii, była bym rozczarowana, bo dzisiejsza seria nie ma sobie równych w tej dziedzinie. W innych zresztą też jest ,mocną konkurencją dla innych dzieł. Wracając od tematu, bez wyrzutów sumienia powiem, że była to najlepsza książka o równoległych rzeczywistościach.

Co do samych książek i ich odbioru, a nie fabuły, to wciągały niesamowicie i zanim się można zorientować już się kończyły. Czytało się tą serie z zapartym tchem, będąc wiecznie zaskoczonym rozwojem wydarzeń i nie wiedząc i pragnąc się dowiedzie co będzie dalej oraz nie będąc się wstanie oderwać od lektury. Książki był niesamowicie ciekawy i interesujące. Ciągle coś się działo, były niespodziewane zwroty akcji i ciągle siedziało się jak na szpilkach, obgryzając z emocji paznokcie. Książki w odbiorze są rewelacyjne i mimo, że początkowo bardzo nie lubiłam jednego z bohaterów, zostałam tak zmanipulowana treścią książki, że nie potrafiłam darzyć go już potem niechęcią. Szczerze pokochałam tą serię, za wydarzenia, za bohaterów i za fabułę, wszystko mnie po prostu oczarowało. Jedne z najlepszych książek jakie przeczytałam, a wiedzcie, że są to mocne słowa jak na mnie.

Przeciętna, ale przyjemna. Na plus działa lekki styl, który sprawia, że książka wchodzi bardzo szybko. Na minus - dawno nie spotkałam się z historią aż tak przewidywalną, w której od pierwszych stron narracja prowadzona jest w taki sposób, że czytelnik po prostu zna zakończenie. Doskonały materiał na czytadło na weekend, ale żadnej ciekawej i angażującej zagwozdki z pewnością nie dostarczy; tym, nad czym czytelnik zastanawia się podczas lektury, nie jest to, kto jest kim, tylko czekanie, aż główna bohaterka w końcu połączy kropki.

Książka całkiem przyjemna. Historia mimo pewnych podejrzeń, który pojawiały się czytając zaskoczyła mnie na końcu. Na pewno sięgnę po drugi tom z ciekawości jak się potoczy historia dalej. Nie jest to książka, która będzie moją ulubioną do której będę wracać, ale jest to pozycja którą fajnie i lekko się czyta w wolny weekend.