U martwych w Dallas

Tłumaczenie: Ewa Wojtczak
Cykl: Sookie Stackhouse (tom 2)
Wydawnictwo: Mag
Living Dead is Dallas
978-83-7480-151-5
Sookie Stackhouse, wampir
marfoleczka

Inne wydania

Dzięki wynalezionej w japońskim laboratorium syntetycznej krwi oraz napojowi z jej ekstraktem o nazwie True Blood, w ciągu zaledwie jednej nocy wampiry z legendarnych potworów przeistoczyły się w przykładnych obywateli. I chociaż ludzie nie figurują już w ich jadłospisie, społeczeństwo niepokoi się, co stanie się, gdy wampiry opuszczą mroczne kryjówki. Jedynie mieszkańcy Bon Temps, małego miasteczka w Luizjanie, nie mogą się zdecydować, co o tym naprawdę myśleć. Miejscowa kelnerka, Sookie Stackhouse dobrze wie, jak wygląda życie na marginesie społeczeństwa. Jako osoba posiadająca wątpliwy dar słyszenia myśli innych ludzi, przychylnie patrzy na integrację społeczną wampirów, a w szczególności na pewnego przystojnego 173-latka, Billa Comptona, który zostaje jej kochankiem. Pewnego dnia Sookie znajduje na parkingu ciało zamordowanego kucharza z baru, w którym pracuje. Jakby tego było mało, zostaje śmiertelnie poraniona i otruta przez tajemniczą postać z mitów greckich. Na szczęście, pewne przyjacielsko usposobione wampiry wysysają jej zatrutą krew. Kiedy proszą ja o przysługę, Sookie wdzięczna za uratowanie życia nie odmawia. Wkrótce wykorzystuje swoje telepatyczne zdolności aby znaleźć wskazówkę co do zaginięcia pewnego wampira. Wkrótce, jednak Sookie zaczyna żałować swej decyzji.

Marianna | 2016-06-26
Przeczytana: 26 czerwca 2016

Dobra książka!
Czyta się błyskawicznie, wciąga od początku.
Świetne połączenie kryminału i horroru ;)
Lubię świat wilkołaków, wampirów i innych dziwnych stworzeń.
Polecam gorąco!
Ta książka to idealna rozrywka, znakomicie przy niej wypoczęłam ;)

Agatka | 2014-08-18

Kontynuacja bardzo udana, nawet wyszło lepiej, było ciekawiej.

Nicość | 2013-06-16
Na półkach: Przeczytane, Fantastyka, Wampiry

Wiele się nie zmieniło.

Heathcliff1984 | 2014-09-14
Przeczytana: wrzesień 2014

Obawiałem się, że będzie to gorsza lektura. Mimo, że nie lubię tematyki wampirów i tego typu literatury, a książkę wziąłem przypadkiem z biblioteki, to była całkiem przyjemna
Na wieczór bądź poranek przy kawie, dla miłego spędzenia czasu bez potrzeby wytężania umysłu jak najbardziej polecam :)

Ana | 2011-04-10
Przeczytana: 2011 rok

Przeczytana znów z czystej ciekawości niż rzeczywiście z chęci. Reżyser serialu jest dla mnie cudotwórcą, że z takiej nudnej książki potrafił stworzyć tak fantastyczny serial !!!
Zdania krótkie, pozbawione uczuć, emocji, opisów. Jakbym czytała zapiski 14-sto latki...

Rose | 2014-02-25
Przeczytana: 25 lutego 2014

Możecie mówić, że przeceniam Czystą Krew, nie ma sprawy, ja tam wiem swoje;dla mnie czytanie o Sookie jest takim samym wytchnieniem, jak dla tej blondyneczki przebywanie przy Billu.
Sookie Stackhouse jest fantastyczna. To kobieta do szpiku kości, pewna siebie i świadoma swojej urody. To kobieta naturalna, która nie stara się udawać kogoś, kim nie jest, która zna swoją wartość, która jest bystra, ale nie irytująco przeintelektualizowana, odważna, ale do granicy zdrowego rozsądku i ma rozkosznie pragmatyczne podejście do życia.
Krótko mówiąc; Sookie jest bohaterką, o których uwielbiam czytać, a z których punktu widzenia nigdy nie mogłam poznać żadnej historii, bo nigdy nie były obsadzane w roli narratorek.
Tak więc sarkajcie sceptycy, ja zwinę się w fotelu i pogrążę w tej serii, która wciąga jak nie wiem co.

Sara | 2010-05-12

Na drugą część syklu o Sookie Stackhouse autorstwa Charlaine Harris również musiałam czekać. Nie było to takie trudne, jak przy okazji innych serii, ale równie denerwujące, ponieważ po jakimś czasie nie pamiętasz już dokładnie niektórych wątków, które powinnam. Ale właśnie dzięki tej przerwie, mogłam się skupić na serialu "True Blood", który nieoczekiwanie przypadł mi do gustu. W końcu jednak dostałam książkę w swoje chętne łapska i już nie wypuściłam.
Wydarzenia w powieści "U Martwych w Dallas" dzieją się niedługo po zakończeniu pierwszej części. Miłość wampira Billa i kelnerki Sookie nadal kwitnie, a można nawet powiedzieć, że stała się bardziej poważna i oboje w pełni się w nią zaangażowali. Jednak nie wszystko wygląda tak pięknie, jak się z pozoru może wydawać: zostaje znalezione następne ciało, tym razem zamordowanego kucharza, a główną bohaterkę atakuje menada i poważnie rani. Stackhouse godzi się również pomóc wampirom i rusza wraz ze swoim chłopakiem do Dallas, gdzie...

Charlaine Harris (ur. 25 listopada 1951 roku, mieszkająca w Magnolii w stanie Arkansas), jest bestsellerową pisarką publikującą powieści od ponad trzydziestu lat. Początkowo pisała poezję, później, podczas studiów tworzyła sztuki teatralne. Kilka lat po ukończeniu studiów zaczęła pisać powieści. Do jej najgłośniejszych publikacji należy cykl The Southern Vampire Mysteries opowiadający o Sookie Stackhaouse - kelnerce-telepatce z Luizjany, na podstawie którego HBO nakręciło serial Czysta Krew (True Blood).

U martwych w Dallas to tom drugi wyżej wymienionej serii, wydany w Polsce po raz pierwszy w 2009 roku. Seria liczy sobie aż 13 tomów + opowiadania ze świata Stookie. Istnieje jeszcze jeden tom After Dead: What Came Next in the World of Sookie Stackhouse (październik 2013), który w Polsce nadal nie został przetłumaczony.

Oczywiście, jak wielu autorów, również i Charlaine Harris posiada profil na...

Alexa_Marie | 2013-06-28

Świetnie się bawiłam czytając o dalszych przygodach Sookie Stackhouse :) Na samym początku książki Sookie dokonuje makabrycznego odkrycia - odnajduje ciało zamordowanego kolegi z pracy na tylnym siedzeniu samochodu. Dzielna kelnerka-telepatka postanawia rozwikłać zagadkę jego śmierci i oczyścić z zarzutów pechowego właściciela samochodu. W odkrywaniu prawdy pomaga jej przystojny wampir Eric. Przy okazji wychodzą na jaw niewygodne fakty z życia mieszkańców miasteczka Bon Temps... W tym samym czasie w pobliskim Dallas jeden z wampirów znika bez śladu i Eric prosi Sookie o pomoc w jego odnalezieniu. Jest to propozycja, której się nie odmawia, Sookie udaje się więc do Dallas i w przebraniu inwigiluje siedzibę fanatycznych przeciwników wampirów. Czy jednak uda jej się ukryć swoją tożsamość i umiejętność czytania w myślach? Fanatycy, jak się okaże są zdolni do wszystkiego... Jakby tego było mało, w lasach w okolicy Bon Temps pojawia się tajemnicza istota, która atakuje Sookie. Czy...

Mujera | 2014-02-14

Sięgnęłam po tę książkę z czystej ciekawości i prawdę powiedziawszy, nie pamiętam, która to część całej serii o Sookie. Trochę tajemnic, trochę kryminalnych zagadek i trochę elektryzującego erotyzmu. Trzeba mieć na tę książkę nastrój.