Vacations from Hell
978-83-241-3682-7
AleksandraO7

Luksusowy statek, willa na Jamajce, francuskie miasteczko, malownicza wioska w Karpatach mogą okazać się przerażająca pułapka dla dziewczyn, które marzyły o ekscytującej wakacyjnej przygodzie. Bo podczas tych wakacji zgubiony bagaż to tylko drobna niedogodność w porównaniu z tym, co knuje zazdrosna czarownica. Poparzenie słoneczne jest bolesne, ale nie trwa tak długo jak rzucona klątwa czy ukąszenie wampira, a nudne towarzystwo nie jest tak straszne jak opowiadanie, które zmienia słuchacza w... Lecz miłość kwitnie nawet w najbardziej upiornych okolicznościach...

Opinie czytelników (1921)

Świetne opowiadania na wieczór, czy wolny czas. Mają w sobie nutkę dreszczyku z ciekawością i wielką, ale to wielką przygodą! Polecam każdemu, kto uwielbia się straszne historie. :)

Za drugą część ''umownego cyklu'' (uwielbiam to określenie :D) zabrałam się jeszcze tego samego dnia po skończeniu poprzedniego tomu.Wiedząc,jakie wrażenie wywarły na mnie ''Bale Maturalne z Piekła'',nie oczekiwałam po jej kontynuacji powalającego swoją genialnością dzieła,tylko lekkiego czytadła nie obciążającego zbytnio mózgownicy.Dokładnie taką też książkę dostałam.Nie jest to oczywiście szczyt moich czytelniczych marzeń,jednak jedno trzeba jej przyznać - podczas lektury ''Wakacji z Piekła'' targały mną najróżniejsze emocje,czego nie doświadczyłam przy czytaniu części pierwszej.A to już krok w lepszą stronę.Nie przedłużając,poniżej prezentuję krótką ocenę każdego z opowiadań.

(I) ''Łowy'' Sarah Mlynowski : Przed zetknięciem się z opowiadaniem nie miałam pojęcia o istnieniu tej autorki (sądzę,że większości autorek z tej serii nie będę wcześniej znała),tak więc to był jej oficjalny debiut przede mną.Niestety,jej opowiadanie nie było najwyższych lotów.O ile sama koncepcja na...

"Łowy" - Sarah Mlynowski - moja ocena 9/10
"Dom Luster" Cassandra Clare - moja ocena 7/10
"Nie lubię twojej dziewczyny" Claudia Gray - moja ocena 5/10
"Dekret o podejrzanych" Maureen Johnson - moja ocena 8/10
"Nigdzie nie jest bezpiecznie" Libba Bray - moja ocena 9/10

MONIA | 2014-07-03

Bardzo fajne opowiadania, przyjemne, odprężające.

lacerta | 2012-12-29
Przeczytana: 29 grudnia 2012

Moja dość wysoka ocena książki na pewno wiąże się z tym, że spodziewałam się czegoś znacznie gorszego: bardziej młodzieżowego, a nawet infantylnego. A mimo wszystko małe zaskoczenie. Pozytywne zaskoczenie.
"Łowy" Sarah Mlynowski
Nie spodziewałam się takiego zakończenia, zaskoczyło mnie, a bardzo lubię to w książkach. Szkoda tylko, że autorka skupiła się bardzo na dialogach.

"Dom Luster" Cassandra Clare
Chociaż spodziewałam się co się stanie to mimo wszystko czytało się przyjemnie.

"Nie lubię twojej dziewczyny" Claudia Gray
Tragedia. Najgorsze opowiadanie z całej książki. Strasznie irytujące. Postacie mało barwne: mamy dobrą dziewczynę, która jest bohaterką i złą dziewczynę, nie tak powinno to wyglądać. Gdybym czytała to opowiadanie jako oddzielną książkę na pewno rzuciłabym ją szybko w kąt z wielkim "nigdy więcej".

"Dekret o podejrzanych" Maureen Johnson
Chociaż początek był trochę nudny to szybko się rozkręciło. Można powiedzieć, że opowiadanie lekko psychologiczne, aż nie...

Tirindeth | 2011-10-04

Wakacje, urlopy, ferie... Jakkolwiek tego nie nazwiemy, przekaz jest jasny - to nie tylko czas odpoczynku, ale także szansa na wspaniałą, niezapomnianą przygodę. Młodzież wręcz marzy o pasjonujących wydarzeniach, które mogą, a nawet muszą stać się ich udziałem. Dlatego też sięgnęłam po Wakacje z Piekła by przekonać się, jakie paranormalne przygody i wątki miłosne zgotowały czytelniczkom niezwykłe pisarki. Opowiadań jest pięć, a każde z nich na swój sposób inne:

Łowy - Sarah Mlynowski

Historia o dwóch koleżankach, które wybierają się w czasie wakacji na rejs statkiem. Chcą się dobrze bawić, a jedna z nich, jak by się wydawało, ma wielki plan - chce przeżyć ten pierwszy raz. Spotykają więc odpowiedniego ku temu ich zdaniem młodego mężczyznę, a główna bohaterka nie ukrywa swojego zainteresowania jego urodą. Jednak to, co wyniknie z ich spotkania, powinno zaskoczyć czytelnika, lecz także niestety mimowolnie przywieść na myśl skojarzenie z Wieczną Nocą Claudii Gray. Opowieść sama w...

Shemmer | 2013-08-17

Najsłabsze opowiadanie z wszystkich, które lekko bardzo mnie irytowało to "Łowy" Sarah Mlynowski. Natomiast coś po czym miałam niesamowity dreszczyk to dwa ostatnie "Dekret o podejrzanych";"Nigdzie nie jest bezpiecznie". Pani Maureen się obawiałam, lecz jak widać niesłusznie, do pani Libby podchodziłam z entuzjazmem i ten entuzjazm się bardzo utrzymywał.
Szczerze mówiąc, podanie do czytania "Łowów" w pierwszej kolejności sprawiło, że nie oczekiwałam już wiele - mimo trzech głośnych nazwisk.
Książkę polecam na ciepłe wakacyjne popołudnie, jak i na zimowy wieczór. Zajmująca przyjemnie czas lektura.

dilbi | 2016-03-14
Przeczytana: 14 marca 2016

Fajne opowiadanka z dreszczykiem. Takim mniejszym albo większym . Tak na jeden wieczór, do kieliszka wina ;)

Anna | 2010-10-30

Sięgnełam po tą książkę gdyż przeczytałam " Bale.. ". Nie spodziewałam się jednak takiego dreszczu gdy ją czytałam.

1 opowiadanie "Łowcy" Sarah Mlynowski - bardzo zaskakujące . Czekałam aż pojawi się wątek fantastyczny , a tu niespodzianka na samym końcu okazało się co i jak.

2 opowiadanie "Dom Luster" Cassandra Clare - trochę smutnawa historia miłosna.

3 opowiadanie "Nie lubię twojej dziewczyny" Claudia Gray- nie przekonało mnie za bardzo..

4 opowiadanie "Dekret o podejrzeniach" Maureen Johson - aż sama myślałam , że coś ze mną nie tak o.O super !

5 opowiadanie "Nigdzie nie jest bezpiecznie" Libba Bray - dreszcz kompletny. Las nigdy nie będzie taki sam o.O

isobel | 2012-05-13
Przeczytana: 2012 rok

Kolejna książka z serii "... z Piekła". I zdecydowanie najlepsza (najgorsze według mnie to "Randki z piekła" gdzie pierwsza randka=seks, oraz "Pocałunki z piekła" - same wampiry których ja osobiście nie znoszę)

#1. "Łowy" Sarah Mlynowski: jeśli sądzili, że to opowiadanie zachęci do dalszej lektury, to się przeliczyli. Jedno z najgorszych z całej tej antologii. Mamy tu dwie najlepsze "psiapsiółki" - Kristin i Liz - które w wakacje wybrały się na rejs luksusowym statkiem. Dziewczyny pragną tylko jednego: świetnej zabawy. No dobra, Kristin zależy jeszcze na czymś jeszcze- chce mieć za sobą swój pierwszy raz. Liz i Kristin poznają nową koleżankę, Hailey. Dziewczyna zdradza im, że na statku grasują wampiry.
--Dobra, przyznaję że zakończenie poniekąd mnie zaskoczyło. Jednak opowiadanie i tak beznadziejne.

#2. "Dom Luster" Cassandra Clare: Jeden z dwóch powodów dla którego w ogóle sięgnęłam po "Wakacje z piekła". Moja ulubiona pisarka.
Bohaterką tego opowiadania jest Viola. Wakacje...

zobacz kolejne z 1911