Vacations from Hell
978-83-241-3682-7
AleksandraO7

Luksusowy statek, willa na Jamajce, francuskie miasteczko, malownicza wioska w Karpatach mogą okazać się przerażająca pułapka dla dziewczyn, które marzyły o ekscytującej wakacyjnej przygodzie. Bo podczas tych wakacji zgubiony bagaż to tylko drobna niedogodność w porównaniu z tym, co knuje zazdrosna czarownica. Poparzenie słoneczne jest bolesne, ale nie trwa tak długo jak rzucona klątwa czy ukąszenie wampira, a nudne towarzystwo nie jest tak straszne jak opowiadanie, które zmienia słuchacza w... Lecz miłość kwitnie nawet w najbardziej upiornych okolicznościach...

Magdalena | 2014-02-01
Przeczytana: 01 lutego 2014

Świetne opowiadania na wieczór, czy wolny czas. Mają w sobie nutkę dreszczyku z ciekawością i wielką, ale to wielką przygodą! Polecam każdemu, kto uwielbia się straszne historie. :)

Za drugą część ''umownego cyklu'' (uwielbiam to określenie :D) zabrałam się jeszcze tego samego dnia po skończeniu poprzedniego tomu.Wiedząc,jakie wrażenie wywarły na mnie ''Bale Maturalne z Piekła'',nie oczekiwałam po jej kontynuacji powalającego swoją genialnością dzieła,tylko lekkiego czytadła nie obciążającego zbytnio mózgownicy.Dokładnie taką też książkę dostałam.Nie jest to oczywiście szczyt moich czytelniczych marzeń,jednak jedno trzeba jej przyznać - podczas lektury ''Wakacji z Piekła'' targały mną najróżniejsze emocje,czego nie doświadczyłam przy czytaniu części pierwszej.A to już krok w lepszą stronę.Nie przedłużając,poniżej prezentuję krótką ocenę każdego z opowiadań.

(I) ''Łowy'' Sarah Mlynowski : Przed zetknięciem się z opowiadaniem nie miałam pojęcia o istnieniu tej autorki (sądzę,że większości autorek z tej serii nie będę wcześniej znała),tak więc to był jej oficjalny debiut przede mną.Niestety,jej opowiadanie nie było najwyższych lotów.O ile sama koncepcja na...

"Łowy" - Sarah Mlynowski - moja ocena 9/10
"Dom Luster" Cassandra Clare - moja ocena 7/10
"Nie lubię twojej dziewczyny" Claudia Gray - moja ocena 5/10
"Dekret o podejrzanych" Maureen Johnson - moja ocena 8/10
"Nigdzie nie jest bezpiecznie" Libba Bray - moja ocena 9/10

MONIA | 2014-07-03

Bardzo fajne opowiadania, przyjemne, odprężające.

lacerta | 2012-12-29
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Oddane
Przeczytana: 29 grudnia 2012

Moja dość wysoka ocena książki na pewno wiąże się z tym, że spodziewałam się czegoś znacznie gorszego: bardziej młodzieżowego, a nawet infantylnego. A mimo wszystko małe zaskoczenie. Pozytywne zaskoczenie.
"Łowy" Sarah Mlynowski
Nie spodziewałam się takiego zakończenia, zaskoczyło mnie, a bardzo lubię to w książkach. Szkoda tylko, że autorka skupiła się bardzo na dialogach.

"Dom Luster" Cassandra Clare
Chociaż spodziewałam się co się stanie to mimo wszystko czytało się przyjemnie.

"Nie lubię twojej dziewczyny" Claudia Gray
Tragedia. Najgorsze opowiadanie z całej książki. Strasznie irytujące. Postacie mało barwne: mamy dobrą dziewczynę, która jest bohaterką i złą dziewczynę, nie tak powinno to wyglądać. Gdybym czytała to opowiadanie jako oddzielną książkę na pewno rzuciłabym ją szybko w kąt z wielkim "nigdy więcej".

"Dekret o podejrzanych" Maureen Johnson
Chociaż początek był trochę nudny to szybko się rozkręciło. Można powiedzieć, że opowiadanie lekko psychologiczne, aż nie...

Tirindeth | 2011-10-04

Wakacje, urlopy, ferie... Jakkolwiek tego nie nazwiemy, przekaz jest jasny - to nie tylko czas odpoczynku, ale także szansa na wspaniałą, niezapomnianą przygodę. Młodzież wręcz marzy o pasjonujących wydarzeniach, które mogą, a nawet muszą stać się ich udziałem. Dlatego też sięgnęłam po Wakacje z Piekła by przekonać się, jakie paranormalne przygody i wątki miłosne zgotowały czytelniczkom niezwykłe pisarki. Opowiadań jest pięć, a każde z nich na swój sposób inne:

Łowy - Sarah Mlynowski

Historia o dwóch koleżankach, które wybierają się w czasie wakacji na rejs statkiem. Chcą się dobrze bawić, a jedna z nich, jak by się wydawało, ma wielki plan - chce przeżyć ten pierwszy raz. Spotykają więc odpowiedniego ku temu ich zdaniem młodego mężczyznę, a główna bohaterka nie ukrywa swojego zainteresowania jego urodą. Jednak to, co wyniknie z ich spotkania, powinno zaskoczyć czytelnika, lecz także niestety mimowolnie przywieść na myśl skojarzenie z Wieczną Nocą Claudii Gray. Opowieść sama w...

Kasia | 2017-01-25

Nie da się ocenić tej książki jako całości, bo jest to zbiór pięciu różniących się od siebie opowiadań. Trzy pierwsze są nudne, czyta je się i w zasadzie nie pamięta się, o czym się przed chwilą czytało. Dwa następne są dobre. Trzymają czytelnika w napięciu, są zdecydowanie mroczniejsze, choć nie pojawiają się w niej wampiry, wiedźmy i tym podobne. Warto przeczytać tę książkę dla tych dwóch ostatnich opowiadań.

Shemmer | 2013-08-17

Najsłabsze opowiadanie z wszystkich, które lekko bardzo mnie irytowało to "Łowy" Sarah Mlynowski. Natomiast coś po czym miałam niesamowity dreszczyk to dwa ostatnie "Dekret o podejrzanych";"Nigdzie nie jest bezpiecznie". Pani Maureen się obawiałam, lecz jak widać niesłusznie, do pani Libby podchodziłam z entuzjazmem i ten entuzjazm się bardzo utrzymywał.
Szczerze mówiąc, podanie do czytania "Łowów" w pierwszej kolejności sprawiło, że nie oczekiwałam już wiele - mimo trzech głośnych nazwisk.
Książkę polecam na ciepłe wakacyjne popołudnie, jak i na zimowy wieczór. Zajmująca przyjemnie czas lektura.

dilbi | 2016-03-14
Przeczytana: 14 marca 2016

Fajne opowiadanka z dreszczykiem. Takim mniejszym albo większym . Tak na jeden wieczór, do kieliszka wina ;)

Nana | 2010-10-09
Przeczytana: 09 października 2010

[Kupiłam tą książkę ze względu na Cassandre Clare i Libbe Bray (no może jeszcze trochę na Claudie Gray).]
"Wakacje z piekła", czyli kolejna antologia od wydawnictwa "Amber". O tej pierwszej możecie przeczytać wpisując w wyszukiwarkę : "Bale maturalne z piekła". Która z nich jest lepsza napiszę, kiedy już skończę czytać wszystkie opowiadania.

Pierwsze opowiadanie: "Łowcy" Sarah Mlynowski:
Zaczęłam czytać z powodu ogólnej nudy w autokarze. Byłam bardzo zmęczona i to opowiadanie zdecydowanie pasowało. Bez problemów odczytujemy problemy pięknookiej Kristin. Myślimy, że na ostatnich stronach wydarzenia będą... mroczne, przerażające i pełne tego typowego "zaskoczenia"... A tu otrzymujemy zabawne, niespodziewane, jedyne w swoim rodzaju zakończenie z tych o wampirach;D
Byłam mile zaskoczona. (przeczytane 1 października 2010)

Drugie opowiadanie: "Dom Luster" Cassandra Clare:
Początek intrygujący... Jesteśmy zainteresowani romansem w willi na Jamajce, a tu nagle po kilku stronach......