Klan Nieśmiertelnych

Wydawnictwo: Poligraf
978-83-88330-31-5
nieśmiertelni, anioły, wampiry, elfy
Justilla

Jest to opowieść o miłości, która nigdy nie powinna mieć miejsca. Opowieść o młodej dziewczynie, która z tragicznych przyczyn znalazła się pod opieką pięciu nieśmiertelnych mężczyzn, którzy całe swoje życie poświęcili na chronieniu rasy ludzkiej przed mrocznymi tajemnicami tego świata. Czym staje się nasza rzeczywistość, która w ciągu jednej chwili okazuje się zupełnie inna od tej, którą znamy z codzienności?

Priada | 2011-03-08
Przeczytana: 22 listopada 2009

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

"Cóż to za piękne słowo 'KOCHAM'. Inni mówią, że miłośc to jest tylko burza hormonów, jednak mówią tak tylko Ci, którzy nigdy nie zaznali prawdziwej miłości". Książka w klimacie Sagi Zmierzchu.

Głowna bohaterka Sophie niespodziewanie znalazła się w świecie pełnym wampirów, aniołów, demonów i innych stworzeń nie z tego świata. W świecie, w którym znajdzie prawdziwą miłość.

Po raz pierwszy przeczytałam "Klan nieśmiertelnych" w formie e-booka. Zachwyciła mnie od pierwszej stron i postanowiłam kupić tę książkę (nie było to łatwe). Cieszy mnie to, że tę wspaniałą książkę napisała polska autorka. I jest jedna z nielicznych książek napisana przez polską pisarkę, która zajęła miejsce w moim sercu. Joannie Rybak udało się nawet wtrącić akcent polski (kto czytał ten zapewne...

Martyna | 2011-06-11

ta książka to absolutna PORAŻKA. Poleciła mi ją koleżanka mówiąc: "Naprawdę śmieszne są w niej sytuacje!" Zawiodałam się to mało powiediane. Nic śmiesznego. Książka pisana jęztkiem 12latki, chaotyczne wypowiedzi, nie wiadomo o co naprawdę chodiz, postacie płytkie, bez wyrazu. STANOWCZO ODRADZAM LEKTURĘ!

książek: 1942
Luna | 2012-04-19
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 17 kwietnia 2012

Już od pierwszych zdań zaczęłam podejrzewać, że ta książka została napisana przez nastolatkę. A w każdym razie na pewno przez kogoś, kto zaczyna swoją przygodę z pisaniem. Akcja miejscami jest dość niespójna i kuleje, użyte w książce słownictwo czasami razi niestosownością, występują drobne błędy (jak ktoś mający 2008 lat może mieć na nazwisko Sparkling, skoro ten wyraz nie ma tylu lat? Gaszenie benzyny wodą, lekcje chemii z gimnazjum się kłaniają... „drogo zdobione elfickie szaty”, gdzie bardziej pasuje „bogato zdobione” i jeszcze parę innych).
Dialogi miejscami bywają nawet ciekawe lub błyskotliwe, lecz przeważnie są nudne lub po prostu beznadziejne.
Strona językowa utworu nie zachwyca, zaś merytorycznie przypomina to bardziej jakąś komedię czy grosteskę. A jednak jest to napisane w taki sposób, który sugeruje, że to jednak pisane na poważnie.
Większość jest tak absurdalna, że aż idiotyczna. Chociażby scena porwania Sophie przez George'a – zatyka jej usta szmatką, a mogłaby ona...

Kasia1101998 | 2016-02-14

Pomysł na książkę był naprawdę dobry i książka sama w sobie jest dobra. Dużo humoru i przystojnych nieśmiertelnych(aż trzech!!). Jednak, według mnie, autorka za mało rozwijała akcję wręcz ją spłycała, nie wiem czy wyszło to na dobre. Mimo wszystko książka okazała się ciekawa. Polecam wszystkim lubiącym wątki miłosno-fantastyczne.

Beata | 2010-05-15

Książka-porażka. Totalnie niezjadliwa, napisana fatalnym językiem historia tak banalna, że aż chce się płakać. Nawet na fali popularności książek o wampirach i wyrastających jak grzyby po deszczu podobnych do siebie powieści ta osiąga dno totalne. Nie polecam nikomu, chyba, że masochistom.

Aneta04 | 2013-07-03
Na półkach: Przeczytane, Polscy autorzy

Książka momentami zabawna,najbardziej polubiłam Scotta i Riskala :)

Weronika | 2015-06-11

Nie wiem od czego zacząć. Od początku byłam nastawiona do książki pozytywnie ze względu na ciekawy i interesujący opis, jednak to co działo się w tej książce nawet trochę nie zbliżyła się do moich oczekiwań. Książka jest po prostu genialna. Czytając ją zastanawiałam się co będzie dalej, w żadnym momencie nie było nudno. Cały czas się coś działo.Co chwilę uśmiechałam się jak głupia.Ona jest po prostu niesamowita. Co mogę więcej powiedzieć, niestety ma jeden wielki MINUS, a mianowicie GDZIE SA KOLEJNE CZĘŚCI?!?!? Chciałabym więcej przygód tej grupy, ale niestety nie jest to seria.

Lia24 | 2013-09-04

Czytałam tę książkę już dość dawno temu. Dość przypadkiem trafiłam na nią w necie i do samego końca myślałam, że jest to kolejne "chomikowe opowiadanie". Moje zdziwienie nie miało końca kiedy dowiedziałam się, że to nie opowiadanie, a wydanie książkowe. Cóż tu dużo mówić książka nie zachwyca, choć pomysł był całkiem niezły.

Erised | 2013-07-25
Przeczytana: 2010 rok

To książka, którą nie do końca wiem, jak traktować. Czy jako papierowe wydanie fanfikowego blogaska, nad którym mogłaby się popastwić Przyczajona Logika, czy z przymrużeniem oka, jako zabawny, napisany głównie dla własnej przyjemności debiut nastolatki, notabene spowinowaconej?
Pisarsko dosyć dennie, korekta leży w kącie i zdycha, ale... urok, który posiadają też niektóre blogaski, jakkolwiek nie byłyby straszne, jakoś na mnie oddziałuje. Taki urok, ot, na cztery gwiazdki.