Jola 
Jak widać jestem chemikiem. Bardzo dociekliwym chemikiem.Dlatego tak bardzo lubię czytać. To znaczy z powodu swojej dociekliwości. Żeby być dobrym chemikiem trzeba być najpierw oczytanym człowiekiem.
kobieta, status: Czytelniczka, dodała: 56 cytatów, ostatnio widziana 16 godzin temu
Teraz czytam
 • Kolacja dla wrony
  Kolacja dla wrony
  Autor:
  Nowa książka Jonathana Carrolla! „Pytanie jest proste, ale zasadnicze: co dodałeś do tego świata?” Wybór krótkich utworów Jonathana Carrolla jest swoistą mapą po światach wyobraźni pisarza. Składają...
  czytelników: 312 | opinie: 27 | ocena: 7,17 (121 głosów)
 • TOPR. Żeby inni mogli przeżyć
  TOPR. Żeby inni mogli przeżyć
  Autor:
  Ile trwała najdłuższa reanimacja? Jakie szanse na przeżycie ma człowiek w lawinie? Dlaczego akcje jaskiniowe uważane są za jedne z najtrudniejszych? Jaka była najdłuższa wyprawa TOPR? Czy śmigłowiec S...
  czytelników: 1485 | opinie: 113 | ocena: 8,57 (575 głosów)

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2019-04-21 20:10:18
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2019-04-14 19:02:03
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, E-booki
Cykl: Daniel Hawthorne (tom 1)

Podobało mi się, dobra książka. Daniel Hawthorne przypomina trochę Sherlocka Holmesa, przynajmniej na początku. Potem miałam wrażenie, że był podobny do Cormorana Strike, ale i tak dobry z niego detektyw. Zagadka była intrygująca i rozwiązanie też satysfakcjonujące. Ostatni rozdział wydał mi się zupełnie niepotrzebny, ale może dlatego został napisany, że będzie kontynuacja.

 
2019-04-11 13:45:56
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2019-04-10 11:40:59
Dodała książkę na półkę: Teraz czytam
 
2019-04-09 10:43:26
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Autor:

Najpierw nie mogłam zacząć czytania. Jakieś takie beznadziejne mi się wydawało. Ale po paru stronach tak się wciągnęłam, że pochłonęłam całość w błyskawicznym tępie. Była to świetna, zabawna opowiastka. Mogłabym jeszcze coś takiego poczytać.

 
2019-03-30 17:16:51
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2019-03-30 17:07:20
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, E-booki

Nie czytam horrorów, no nie, ale to nie był taki zwykły horror. Dobrze się czytało.Była intrygująca historia i nie było takie straszne. Prawie rzeczywiste. Zima i mróz w tle nadała książce kolorytu. Ale na razie koniec z horrorami i zimowymi opowieściami. Idzie wiosna.

 
2019-03-21 15:16:47
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, E-booki
Autor:

To była bardzo wstrząsająca opowieść. Mam nadzieję, że takie rzeczy nie dzieją się naprawdę. Autor na końcu napisał, że wszystko sobie wymyślił, ale że zainspirowały go losy osób, które miał okazję poznać. Bo jeśli coś takiego naprawdę się dzieje, to ja nie chcę mieszkać na takim świecie.

 
2019-03-16 12:16:02
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, E-booki

Bardzo było fajne i dobrze się czytało. Jest to malownicza opowieść o podróżach do krajów dawnego Związku Radzieckiego. Tak jest napisana, że aż chce się wziąć plecak i już jechać. Warto przeczytać.

 
2019-03-09 15:38:59
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, E-booki

To była bardzo pokręcona historia. Trzeba było bardzo się skupiać, żeby zorientować się w natłoku pomieszanych wątków. Momenty rzeczywiście utkwiły mi w podświadomości, ale reszta się rozmyła. Odnosiłam wciąż wrażenie, że książka jest napisana bardzo chaotycznie. Były takie fragmenty, przy których zastanawiałam się, po co ja to czytam. Dobrnęłam do końca, ale pozostał we mnie taki niesmak.

 
2019-03-07 10:33:32
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, E-booki
Autor:

Po pierwsze należą się ode mnie dla autorki wielkie podziękowania. Napisała taką książkę, która dokładnie spełniła moje oczekiwania. Były emocje i przeżycia, była wartka akcja opowieści i temat też niebanalny i co najważniejsze wszystko zostało zawarte na kilkudziesięciu stronach. Bez dłużyzn, przegadania, tłumaczenia łopatologicznego, wyjaśniania wszystkiego, aż do bólu, czyli nie było tego,... Po pierwsze należą się ode mnie dla autorki wielkie podziękowania. Napisała taką książkę, która dokładnie spełniła moje oczekiwania. Były emocje i przeżycia, była wartka akcja opowieści i temat też niebanalny i co najważniejsze wszystko zostało zawarte na kilkudziesięciu stronach. Bez dłużyzn, przegadania, tłumaczenia łopatologicznego, wyjaśniania wszystkiego, aż do bólu, czyli nie było tego, co tak uwielbiają współcześni pisarze. Jeszcze raz dziękuję.
Rzecz dzieje się w szpitalu psychiatrycznym. Wszystko było dla mnie nowe i wstrząsające. Naprawdę warto było przeczytać, bo przecież wokół nas jest coraz więcej ludzi z psychicznymi problemami. I kto wie, kiedy nas dopadnie depresja.

pokaż więcej

 
2019-03-05 19:35:39
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, E-booki
Autor:
Seria: Prozatorska

Zaczęło się super. Najpierw ona i on nie chcą się do siebie przyzwyczajać, żeby niczego nie zepsuć. Atmosfera jest naładowana miłością ich dwojga, tylko nie wypowiedzianą. Bardzo mi się podobało. Potem przychodzi środek książki, gdzie jest pełno erotyzmu. To już do mnie przemawia trochę mniej. Na koniec są rozważania, co by było gdyby... i to znowu jest ciekawe. Na pewno można po lekturze... Zaczęło się super. Najpierw ona i on nie chcą się do siebie przyzwyczajać, żeby niczego nie zepsuć. Atmosfera jest naładowana miłością ich dwojga, tylko nie wypowiedzianą. Bardzo mi się podobało. Potem przychodzi środek książki, gdzie jest pełno erotyzmu. To już do mnie przemawia trochę mniej. Na koniec są rozważania, co by było gdyby... i to znowu jest ciekawe. Na pewno można po lekturze wyciągnąć wnioski, że może czasem nie warto wypowiadać wszystkich swoich uczuć, może nie wiązać się nieodwracalnymi więzami, bo te działania mogą zniszczyć to, co wydaje się wspaniałe.

pokaż więcej

 
2019-03-03 17:25:28
Ma nowego znajomego: Daria
 
2019-03-02 21:36:18
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
 
2019-03-02 21:32:55
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, E-booki

Ciekawe spojrzenie na Amerykę tamtych czasów. Lubię takie książki drogi. Steinbeck sobie jedzie przez różne stany i opisuje swoje emocje na temat tego, co zobaczył, kogo spotkał, jak się poczuł. I towarzyszy mu pies, jego wierny przyjaciel. Czułam się tak, jakby po trosze spełniało się moje marzenie o kupieniu kampera i jeżdżeniu nim gdzie popadnie. Dobrze, że przeczytałam tę książkę, bo teraz... Ciekawe spojrzenie na Amerykę tamtych czasów. Lubię takie książki drogi. Steinbeck sobie jedzie przez różne stany i opisuje swoje emocje na temat tego, co zobaczył, kogo spotkał, jak się poczuł. I towarzyszy mu pies, jego wierny przyjaciel. Czułam się tak, jakby po trosze spełniało się moje marzenie o kupieniu kampera i jeżdżeniu nim gdzie popadnie. Dobrze, że przeczytałam tę książkę, bo teraz już wiem, że marzenia się spełniają.

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
718 324 1777
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (11)

Ulubieni autorzy (25)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (98)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd