Prawo sępów

- Miecze
Księga III: Północna granica
- Północna granica

Paweł_B | 2014-10-23

Nie wiem czy tylko ja odnoszę takie wrażenie że książki Kresa są po prostu przesycone żalem, samotnością i mieszaniną smutków. Na pozór nie znajdziemy tu ani pozytywnych bohaterów ani pozytywnego świata a jedynie śmierć i ciągły nieustający deszcz, ale ma to swój niesamowity mroczny urok który wciąga od pierwszej strony.

A może jestem po prostu zwykłym smutasem

Ferm | 2014-04-21
Przeczytana: 21 kwietnia 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

W sumie dawno nie miałem czegoś takiego: czytasz książkę i czekasz na coś, spodziewasz się czegoś w fabule i to nie następuje. Chyba w każdym z opowiadań czekałem na happy end, a była tylko śmierć i beznadzieja (w życiu bohaterów). Paradoksalnie to wielka zaleta, która stanowi o ich klasie!

Tomek | 2016-10-24
Przeczytana: 24 października 2016

Fabuły opowiadań nie są odkrywcze, ale dają radę. Postacie są świetne, w większości wyraziste i tajemnicze. Nie ma tutaj dobrych bohaterów - są tylko ci bardzo źli i źli. Gładko wprowadzone rozważania na temat ludzkiej natury i moralności. Jedną gwiazdkę odejmuję za styl autora - jest bardzo specyficzny. Z jednej strony da się czytać, a sposób pisania Kresa nawet się podoba, z drugiej zdarzają się dosyć poważne błędy językowe i stylistyczne. Widać, że zamieszczonym w książce tekstom zabrakło redakcji oraz korekty - tutaj wydawnictwo zdecydowanie pokpiło sprawę.

Grzegorz | 2014-03-04
Przeczytana: 05 lutego 2014

Falstart. To samo - tylko w lepszym wydaniu - zawiera późniejsze "Serce Gór". Proponuję przeskoczyć od razu do niego.

Dominik Socha | 2013-05-13
Przeczytana: 13 maja 2013

Mroczne i ponure, bardziej nawet niż inne ksiązki tego autora, chociaż miłośnikowi fantasy trudno się od nich oderwać...

ZygZag | 2016-12-04
Przeczytana: 01 stycznia 2011