Encyklopedia żywienia

Wydawnictwo: Rebis
zdrowie, medycyna

Któż z nas nie chciałby być zdrowszy i szczuplejszy, a przez to szczęśliwszya Każdy, kto sięgnie po te niezwykłą książkę, ma szanse spełnić te marzenia. Autorka, znana na całym świecie dietetyczka zajmująca się holistycznym żywieniem, opisała w niej ponad sto powszechnych schorzeń i radzi, jak im przeciwdziałać za pomocą właściwych pokarmów i ziół. Na podstawie doświadczeń zebranych w ciągu wielu lat praktyki Gillian McKeith wyczerpująco tłumaczy, jak jedzenie wpływa na stan zdrowia, jakie są podstawy zdrowej diety i jak się odżywiać w poszczególnych fazach naszego życia.Encyklopedia żywienia to obowiązkowa lektura dla każdego, kto dba o siebie, chce zachować zdrowie i dobra kondycję na długie lata.zbyt wielu ludzi jest uzależnionych od cukru, kofeiny, alkoholu i sztucznych dodatków. [a]

Napisałam tę książkę, żeby to zmienić. Odkryjecie tu, że zdrowe jedzenie nie wiąże się z niewygodami, że jest smaczne i że rzeczywiście ma moc uzdrowicielską. [...] Od dziś macie możliwość panować nad swoim zdrowiem, energią i całym życiem. ze wstępu.

Yoasiczka | 2017-03-24
Przeczytana: grudzień 2016

Wiele ciekawych rzeczy można się dowiedzieć, cenię tą kobitkę i jej porady. Książki warte przeczytania. POLECAM.

Dominika Pawelec | 2011-10-07
Na półkach: Z biblioteki, Przeczytane
Przeczytana: 07 października 2011

O zdrowym trybie życie powiedziano już wszystko, co tylko powiedzieć się dało. Niby wiemy, co trzeba robić, ale wystarczy rozejrzeć się po polskich ulicach, żeby stwierdzić, jak dużo osób ma problem z tuszą. Mnie osobiście przeraża fakt, że z tym problemem boryka się coraz więcej dzieci.

Gillian McKeith to znana, brytyjska dietetyczka i osobowość medialna, która dzięki swoim programom telewizyjnym (emitowanym także w Polsce) i książkom, uzupełnia nasze edukacyjne braki w zakresie odżywiania. Zdarzyło mi się oglądać Jej programy, które wydawały mi się ciekawe, a wskazówki, których udzielała były dla mnie bardzo innowacyjne.

"Encyklopedia żywienia" to poradnik bardzo ciekawy, bo wszechstronny.
Autorka podzieliła go na trzy części:
Podstawowe czynniki zdrowia, dział idealny dla tych, którzy nudzili się w szkole na lekcjach biologii
Żywienie a fazy życia, gdzie zwraca uwagi na poszczególne etapy życia pod względem produktów, jakich potrzebuje nasz organizm
Stan zdrowia A-Z, czyli...

Kasia | 2010-08-31

Lektura dla tych, którzy interesują się wpływem diety na wygląd i samopoczucie człowieka. Zawiera rejestr najpopularniejszych chorób i dolegliwości, które można wyleczyć jedząc produkty wskazane przez znaną dietetyczkę. Niestety, niektóre z nich nie są w Polsce popularne, co za tym idzie trudno dostępne i drogie. Niemniej warto sięgnąć po ten poradnik.

Magda Spyra | 2012-09-02
Przeczytana: 01 lipca 2011

Książka pokazuje, że objawy zewnętrzne i wewnętrzne świadczą o tym co jemy.
Zgadza się wystarczy oczyścić organizm i bóle głowy mijają.

tattwa | 2014-06-28
Przeczytana: 28 czerwca 2014

Książka, którą warto mieć na półce, aby móc do niej zajrzeć gdy zajdzie potrzeba.

parthas | 2017-04-03
czarnaaa | 2016-02-28