Encyklopedia żywienia

zdrowie, medycyna
Rebis
2010-01-01
2010-01-01

Wiele ciekawych rzeczy można się dowiedzieć, cenię tą kobitkę i jej porady. Książki warte przeczytania. POLECAM.

O zdrowym trybie życie powiedziano już wszystko, co tylko powiedzieć się dało. Niby wiemy, co trzeba robić, ale wystarczy rozejrzeć się po polskich ulicach, żeby stwierdzić, jak dużo osób ma problem z tuszą. Mnie osobiście przeraża fakt, że z tym problemem boryka się coraz więcej dzieci.

Gillian McKeith to znana, brytyjska dietetyczka i osobowość medialna, która dzięki swoim programom telewizyjnym (emitowanym także w Polsce) i książkom, uzupełnia nasze edukacyjne braki w zakresie odżywiania. Zdarzyło mi się oglądać Jej programy, które wydawały mi się ciekawe, a wskazówki, których udzielała były dla mnie bardzo innowacyjne.

"Encyklopedia żywienia" to poradnik bardzo ciekawy, bo wszechstronny.
Autorka podzieliła go na trzy części:
Podstawowe czynniki zdrowia, dział idealny dla tych, którzy nudzili się w szkole na lekcjach biologii
Żywienie a fazy życia, gdzie zwraca uwagi na poszczególne etapy życia pod względem produktów, jakich potrzebuje nasz organizm
Stan zdrowia A-Z, czyli spis chorób wraz ze wskazówkami, co warto przy nich jeść, a czego należy unikać

Uważam, że książka jest ciekawa, bo napisana do przeciętnego zjadacza chleba. Prostym, jasnym i absolutnie zrozumiałym językiem.Myślę, że każdy jest w stanie wyciągnąć z niej wnioski, ale przede wszystkim poszerzyć swoją wiedzę. Podobało mi się to, że kiedy autorka pisała o jakiś produktach, o które należałoby wzbogacić swoją dietę, dokładnie tłumaczyła, dlaczego właśnie ten produkt, jaki on ma wpływ na organizm.
Prawie każdy ma z czymś problem, więc nie ma osoby, która w tej książce nie znalazłaby czegoś dla siebie. Zarzutem wobec Gillian jest przeważnie niedostępność danych produktów w Polsce, ale mi to osobiście nie przeszkadzało, bo bardzo często wymienia tak różnorodne rzeczy, że zawsze jakąś z nich w Polsce zdobyć można. Choć oczywiście, nie brakuje tu absolutnych nowinek i nowości, nazw warzyw czy nasion, o których słyszeć nie było mi wcześniej dane... Ale cóż, od tego są książki, trzeba się edukować, może za kilka lat i u nas będzie można je dostać.
Jedynym minusem tej ksiażki jest jej cena. Ja swój egzemplarz wypożyczyłam z biblioteki, ale kiedy przeczytałam, że kosztuje 59,90 to włos mi się zjeżył. Nie wiem, od czego zależy wydanie tej książki (może prawa autorskie?),ale to naprawdę spora suma.

Ubolewam nad tym, że w poszukiwaniu takiej literatury, mam problem ze znalezieniem polskich nazwisk. Chociaż to kwestia lat jak pojawi się osobowość medialna właśnie powiązana z dietetyka oraz zdrowym trybem życia, jednak mimo wszystko, ogromna szkoda.
Niemniej jednak, polecam tę książkę, z pewnością poradniki pani McKeith to książki, które będę czytać, bo to zawsze dobra motywacja.

[Recenzja pochodzi z bloga http://www.moje-wysypisko.blogspot.com]

Lektura dla tych, którzy interesują się wpływem diety na wygląd i samopoczucie człowieka. Zawiera rejestr najpopularniejszych chorób i dolegliwości, które można wyleczyć jedząc produkty wskazane przez znaną dietetyczkę. Niestety, niektóre z nich nie są w Polsce popularne, co za tym idzie trudno dostępne i drogie. Niemniej warto sięgnąć po ten poradnik.

Książka pokazuje, że objawy zewnętrzne i wewnętrzne świadczą o tym co jemy.
Zgadza się wystarczy oczyścić organizm i bóle głowy mijają.

Książka pokazuje, że objawy zewnętrzne i wewnętrzne świadczą o tym co jemy.
Zgadza się wystarczy oczyścić organizm i bóle głowy mijają.

Książka, którą warto mieć na półce, aby móc do niej zajrzeć gdy zajdzie potrzeba.

• Poradniki
  • Zdrowie
  • Zdrowie
  • Zdrowe odżywianie
  • Dietetyka, medycyna, zdrowie

Dodaj cytat z książki Encyklopedia żywienia