Depresja

Wydawnictwo: Klub dla Ciebie
zdrowie, medycyna

yellow90 | 2015-08-06
Przeczytana: 06 sierpnia 2015

Jest to raczej poradnik o tym, jak zachować dobry nastrój i zdrowie, bo ludziom w prawdziwej depresji raczej nie pomoże. Nie dowiedziałam się niczego nowego z tej pozycji.

Eliaszsz | 2016-03-18
Na półkach: Przeczytane, Do niszczarki

"Depresja" Sary Rosenthal jest jedną z tych nielicznych książek, które po przeczytaniu miałem ochotę wyrzucić do kosza.
Jest to książka nie tylko nieprzydatna, ale wręcz szkodliwa. Radzę wszystkim, trzymajcie się od niej z daleka. Już sama okładka wprowadza w błąd. "Jak sobie radzić bez leków". Otóż, bez leków sobie z depresją poradzić nie można. Depresja to choroba woli. Dlatego pierwszym wielkim krokiem do jej pokonania jest przełamanie się chorego i podjęcie decyzji o wizycie u lekarza. Drugim, zaakceptowanie faktu, że jest się chorym, i trzecim, że trzeba przez wiele miesięcy regularnie zażywać leki pomimo ich uciążliwych objawów ubocznych.
Zabrzmi brutalnie. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że o chorych, którzy zawierzą pani Rosenthal, że z depresją "można sobie poradzić" pijąc ziółka i chodząc na spacery, przeczytamy w dziale nekrologi. Bo nieleczona depresja to choroba śmiertelna.
Przeczytajcie to słowo jeszcze raz. Śmiertelna.
Miejsce tej książki nie jest na półce, ale w...

janet | 2011-09-04
Przeczytana: sierpień 2011

Łatwa dla każdego, praktyczna i bardzo pomocna książka dla osób z zaburzeniami nastroju. Przykłady na zmianę nastroju, dieta - która spełnia kluczową rolę i inne interesujące przykłady na radzenie sobie z chorobą. Polecam ją każdemu !!!

Avie12 | 2018-01-30
Przeczytana: 30 stycznia 2018