Widelec zamiast noża

978-83-7579-237-9
dieta roślinna, nowotwory, zdrowie,
zdrowie, medycyna
Aneta

Widelec zamiast noża to szczególna książka, która w prosty, przystępny i obiektywny sposób przedstawia korzyści płynące z diet roślinnych w leczeniu i profilaktyce chorób cywilizacyjnych. Powstała we współpracy z najwybitniejszymi specjalistami, których przełomowe badania naukowe wyznaczały nowe kierunki rozwoju nauk o żywieniu człowieka. Zawarte w niej praktyczne i łatwe przepisy na smaczne potrawy są odbiciem obecnego stanu wiedzy o optymalnym sposobie żywienia.

„Nie czekaj ze zmianami, aż przyjdzie choroba. Działaj teraz. To takie proste! Nasze ciała są idealnie stworzone do diety opartej na produktach roślinnych”.

Redakcja Magazynu „Vege”

źródło opisu: https://www.galaktyka.com.pl/product,,556.html

źródło okładki: https://www.galaktyka.com.pl/product,,556.html

janeausten | 2019-03-08

Bardzo ciekawa książka, która zawiera dużo z pozoru banalnych faktów. Świetna dla osób początkujących w temacie zdrowego stylu życia, etycznego podejścia do żywności, itd. Książka zawiera też przydatna bibliografię z odniesieniami do innych wartościowych pozycji. Polecam też "Nowoczesne zasady odżywiania" Campbella T. Colinsa.

Morganna | 2017-03-03
Przeczytana: 03 marca 2017

Nie podobała mi się ta książka. Temat potraktowany raczej pobieżnie, przepisy moim zdaniem udziwnione i nieciekawe. Filmu nie widziałam. Nie polecam.

Estrella666 | 2014-04-20
Przeczytana: 2013 rok

To kolejna książka wydawnictwa Galaktyka, która daje nam do myślenia nad tym co kładziemy na nasze talerze i jaki to ma związek z zdrowiem. Znajdziemy tam wypowiedzi różnych lekarzy specjalistów, ich opnie nt. niskoprzetworzonej diety opartej na produktach roślinnych i zmian jakich ona dokonała w ich organizmach. Oprócz tego, w książce jest 125 przepisów. Szczególnie polecam film o tym samym tytule.

marzkaaa | 2014-03-16
Przeczytana: 16 marca 2014

Ta książka raczej nie sprawi, że nagle staniemy się wegetarianami ale... Na pewno pozwala otworzyć oczy na problem takiego a nie innego sposobu żywienia. Przedstawia trochę faktów, prawdziwych przykładów ludzi którzy zmienili swoją dietę.
Jednak jest raczej adresowana dla amerykańskiego odbiorcy i nakierowana na tamtejsze realia, które jednak dość różnią się od naszej rzeczywistości. Nie podobała mi się również niekonsekwencja w tłumaczeniu, co jednak nie wpłynęło jakoś znacząco na odbiór tej książki.
Wyższą ocenę daję ze względu na przepisy, spośród których wybrałam kilka dla siebie.

Julian | 2014-01-06
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 05 stycznia 2014

Książka słaba jak flaki z olejem. Pisana dla Amerykanów, co uważam za największą porażkę. Często poruszane są tematy związane z amerykańską służbą zdrowia, gospodarką czy stanem zdrowia obywateli. Wszystko wyłożone tak łopatologicznie, że przez kilkadziesiąt stron ciągną się te same przyczyny i skutki. Jak jeszcze raz przeczytam "dieta oparta na nisko przetworzonych produktach roślinnych" to chyba odechce mi się jeść. Książki nie polecam początkującym veganom. Podważa ona inteligencję, każdego rozgarniętego człowieka. Strata czasu czytając oczywistości, które w łatwy sposób można znaleźć chociażby w internecie. Kucharzom także odradzam. Kupowanie tej książki dla przepisów mija się z celem. Masa jest składników, których nie kupimy lub będą na zamówienie.

kikimora | 2013-06-23
Przeczytana: 23 czerwca 2013

Bardzo mi się podobała. Najciekawsza była oczywiście część przepisowa, która otworzyła mi oczy na to, jak wiele potraw można przyrządzić bez dodatkowego tłuszczu w postaci oleju. Szkoda, że nie ma w środku choć kilku zdjęć, chociaż przepisy i tak działają na wyobraźnię! Natomiast jeśli chodzi o resztę informacji- są one bardzo przydatne dla początkujących, jeśli chodzi o dietę wegańską. Korzyści zdrowotne, dla zwierząt i środowiska są opisane dość pobieżnie, zapewne po to, aby nie przytłoczyć nowicjusza nawałem informacji. Nie jest to z pewnością wyczerpanie tematu. Dużo jest praktycznych porad, które mogą być pomocne dla kogoś, kto chciałby wyrobić sobie dobre nawyki i funkcjonować żyjąc cruelty free.

anuke | 2013-03-06

Zaniżam książce nieco ocenę, bo mimo że jest ładnie wydana i zawiera ciekawe przepisy, to poziom redakcji (polskiej) woła o pomstę do nieba. Redakcja nie mogła się zdecydować, czy nazwy amerykańskich instytucji mają być tłumaczone, czy może nie, więc mamy różne opcje w jednym tekście. Poza tym nie wyłapano wszystkich przypadków, gdy mowa jest nie o "nas" tylko o Amerykanach. Lista niezgrabnych tłumaczeń, które nie zostały poprawione nie ma końca. Składnia - leży. Trochę wstyd.