Jesteś tym, co jesz

Okładka książki Jesteś tym, co jesz Gillian McKeith
Okładka książki Jesteś tym, co jesz
Gillian McKeith Wydawnictwo: Rebis kulinaria, przepisy kulinarne
kulinaria, przepisy kulinarne
You Are What You Eat
Rebis
2014-01-01
2014-01-01
Przepisy kulinarne

Ta książka to jest jak ----> BIBLIA ŻYWIENIOWA :D

* podstawy , CO, JAK I DLACZEGO - super wyjasnione + perspektywna naukowa :)

*po obejrzeniu, analizie swojego ciała (np. język, paznokcie) mozesz zweryfikować co Ci dolega - i jakie dzialania podjąć.

*duzo powszechnych chorob + wyjaśnienie dlaczego je masz i jak sie z nich wyleczyć np. hemoroidy.

**dodam, że ta książka nie jest przeznaczona tylko dla tych co chcą sie odchudzić, o nie!
(chociaz autorka również podaje tygodniowy program "odnowy")

KSIAZKA JEST ABSLOUTNIE DLA KAZDEGO KTO CHCIALBY SIE ZATROSZCZYC I ZROZUMIEC JAK MOZE USPRAWNIC SWOJE ZDROWIE i ŚWIADOMIE PODJAĆ DZIALANIE :)))

POLECAM, POLECAM I POLECAM serdecznie.:)

Ta książka to jest jak ----> BIBLIA ŻYWIENIOWA :D

* podstawy , CO, JAK I DLACZEGO - super wyjasnione + perspektywna naukowa :)

**dodam, że ta książka...

Książkę wygrałam kilka lat temu w konkursie Shape :) W odpowiedzi na pytanie "Ile chcesz schudnąć i dlaczego?" napisałam, że zasadniczo na chudnięciu mi nie zależy, ale chciałabym nauczyć się zdrowego odżywiania. I właśnie o tym jest ta książka. Jak to, co jemy, wpływa na nas, jak poradzić sobie z różnymi dolegliwościami. Muszę przyznać, że odpowiedziała na wiele moich pytań, korzystam z niej regularnie do dziś. Autorka analizuje sposoby odzywiania Brytyjczyków, podpowiada, skąd biorą się takie "drobiazgi" jak zajady, problemy skórne, plamki na paznokciach etc. Dodatkowo pokazuje, które pokarmy możemy jeść bez ograniczeń i nie przejmować się swoją linią i cieszyć dobrym zdrowiem. Z roku na rok jem ich coraz więcej i czuję się świetnie! Jest nawet rozdział poświęcony płodności i zainteresowaniu seksem - kto by pomyślał, że wystarczy trochę warzyw, żeby poprawić życie seksualne. Jeśli komuś nie zależy na zdrowiu, to chociaż z tego powodu warto spróbować :P :P :P

Dużo kontrowersyjnych i nie popartych faktami naukowymi bzdur typu mleko powoduje większe wydzielanie śluzu. Dużo oczywistych rzeczy, które wie każdy. Nie polecam, są lepsze książki.

Wiele ciekawych rzeczy można się dowiedzieć, cenię tą kobitkę i jej porady. Książki warte przeczytania. POLECAM.

absolutne podstawy, dla każdego kto chce poznać trochę swój organizm i dowiedzieć się co może zrobić, żeby czuć się lepiej, bardzo przyjemna dla oka :)

Czy istnieje jakiś związek między tym co jemy, a tym jacy jesteśmy? Otóż tak. Ta książka pokazuje nam jak jedzenie wpływa na nasze zdrowie, wygląd, samopoczucie czy inne aspekty naszego życia. Na rynku jest wiele książek o zdrowym odżywianiu czy dietach, dlaczego więc ta cieszy się takim powodzeniem? W końcu teraz po raz szesnasty jest wznowiony jej druk. Jest to niebywałe i bardzo rzadko się zdarza, a więc w czym rzecz. Gillian pokazuje nam co jest dobre dla naszego organizmu a co złe, no tak ale tak jest w większości tego typu książek. Mamy tutaj jednak przedstawiony bardzo ważny aspekt, którego nie porusza żaden inny poradnik, a mianowicie, łączenia grup pokarmowych. Jak się okazuje, taka niby nie istota sprawa, a jak duże ma znaczenie. Kolejnym plusem tej książki, jest pokazanie jakie pokarmy mogą wywoływać dane dolegliwości.

Postanowiłam wypróbować na sobie kilka rad zaczerpniętych z tej książki i odstawić kilka produktów. Dzięki temu okazało się, że mam skazę białkową i bardzo szkodzi mi biały cukier. Po odstawieniu tych składników, przestałam mieć problemy z cerą.

Kilka lat temu był emitowany w telewizji program o takim samym tytule. Autorka książki pomagała w nim ludziom otyłym zmienić nawyki żywieniowe, przez co odmieniała całe ich życie. Pokazywała im jakie są skutki ich złego odżywiania.

Po przeczytaniu i wprowadzeniu w życie niektórych rad mogę z czystym sumieniem mogę polecić ją każdemu. Szczególnie polecam osobom, które borykają się z różnego rodzaju dolegliwościami i problemami zdrowotnymi. Jest to jedna z najciekawszych książek i cieszę się, że dołączyła do mojej biblioteczki.

Esencja zdrowego odżywiania: główne zasady, prosty przekaz, łatwy do przyswojenia,

Nie ma tu przepisów, a garść faktów,dzięki którym zmienisz podejście do tego co jesz.
Nauczy zdrowego żywienia, uświadomi co tak naprawdę ze sobą robimy.
Polecam każdemu przeczytać.

Nauczy zdrowego żywienia, uświadomi co tak naprawdę ze sobą robimy.
Polecam każdemu przeczytać.

Poradnik zdrowego odżywiania się brytyjskiej autorki, który zwraca uwagę na prawidłowe łączenie produktów z rożnych grup. Burzy tradycyjny obraz żywienia.

Książka osadzona w angielskich realiach. Przykłady ludzi, których autorka podaje jako "case study" są jak dla mnie abstrakcyjne (choć oczywiście pewnie i w Polsce są ludzie, który w taki sposób się odżywiają). Model diety lansowany przez tą książkę jest zrównoważony, nie można mieć co do niego większych zastrzeżeń. Lekka pozycja, warta do połknięcie w deszczowe popołudnie dla kogoś, kto dba o zdrowe odżywianie.

• Zdrowie
  • Dieta

Dodaj cytat z książki Jesteś tym, co jesz