Jesteś tym, co jesz. Książka kucharska

Okładka książki Jesteś tym, co jesz. Książka kucharska Gillian McKeith
2006-01-01
2005-01-01
8373019014
Tomasz Norbert
kulinaria przepisy kulinaria dieta zdrowe odżywianie odchudzanie jedzenie

Podstawowa wiedza o zdrowym żywieniu plus kilka bonusów.Zz duza częścią się nie zgadzałam, ale prawda jest taka,ze żyjemy w czasach gdzie świadome żywienie powinno być norma w społeczeństwie. a patzrac co się dzieje na ulicy -nie wspominając o szkołach świadczy o totalnym zacofaniu społeczeństwa ... a to przykre,bo nadwaga to największy zabójca człowieka .
Daje jej duzo pkt ze względu na bardzo łatwy sposób przekazu,który zrozumie każdy . milo się czyta i nie odpycha

Daje jej duzo pkt...

Vademecum dla weteranów diet i pasjonatów zdrowego odżywiania. Bogate źródło informacji podane w przystępnej formie.

" Jesteś tym, co jesz. Książka kucharska" to pierwsza książka, którą przekazało mi do recenzji Wydawnictwo Rebis. Wydanie mnie zachwyciło wizualnie ( i nie tylko). Piękne, kolorowe zdjęcia, przyjemny w dotyku papier- cóż więcej chcieć? A na dodatek zapach nowości- uwielbiam jak książka pachnie.
Co do treści- nie mam zarzutów. Nie słyszałam wcześniej o autorce i o jej programie telewizyjnym, dlatego z ciekawością podeszłam do lektury. Niestety, zdaje się, że nie wykorzystam żadnego przepisu, jeśli już, to zrobię jakiś sok. Te przepisy same w sobie nie są złe, ale jakoś żaden nie zainteresował mnie do tego stopnia, żebym pomyślała: Muszę to zrobić". W niektórych zaś znajdują się produkty, których nie znam, nie miałam pojęcia o ich istnieniu. Inne, na pewno smaczne, ale chyba nie mam na nie po prostu ochoty. Lubię (choć nie powinnam ze względu na kaloryczność) kuchnię włoską, polską.
Człowiek ciągle się czegoś uczy ;-).
Myślę, że każdy skorzysta z listy przypraw i przyborów, które w kuchni powinny się znajdować.
Książkę polecam, warto przeczytać- mi się podobała, a Wydawnictwo Rebis zyskało u mnie uznanie za jakość- zobaczymy jak będzie dalej.

Co do treści- nie mam zarzutów. Nie słyszałam wcześniej o autorce i o jej...

Rewelacyjna książka nie tylko dla osób, które mają problemy z nadwagą ale również bardzo dobre są porady dla osób, które mają problemy zdrowotne. W książce są opisane m. in. jak rozpoznać kiedy brakuje witamin i jakich, jak zrobić masaż, jest parę przepisów. Niektóre produkty nie ma w naszych sklepach ale są już w Polsce sklepy z produktami Gillian McKeith gdzie można kupić produkty. Książka arcydzieło! Obowiązkowa do przeczytania dla wszystkich nie tylko dla odchudzających ale też dla tych którzy chcą być zdrowi i zdrowo się odzywiać.

Świetna książka!
Bo:
Teoretycznie od wielu lat czytywałam podobne "pierdoły" o odchudzaniu, poczuciu własnej wartości itd... Ale jednak W TYM było coś innego. Po raz pierwszy w życiu zrozumiałam (ok, brzmi jak truizm, ale tak się stało),że nie jest ważne ile jem, czy jem tylko produkty light, czy ograniczam tłuszcz - nie! Ważne są zupełnie inne rzeczy, zupełnie inny system jedzenia i dobierania pokarmów. Polecam. Może ktoś przeczyta i stwierdzi: nihil novi. A może ktoś inny zastanowi się trzy razy, zanim zamówi hamburgera.

Świetna książka!
Bo:

Książka zawiera sporo cennych rad. Niektóre z nich już wprowadziłam w życie i faktycznie pomagają i ułatwiają funkcjonowanie :)
Jedna wada - części produktów opisywanych w książce, nie mogę znaleźć na naszym rynku.

Książka napisana prostym i przede wszystkim bardzo przekonującym językiem. Obowiązkowa pozycja dla wszystkich ceniących sobie zdrowe odżywianie, odchudzających się, czy po prostu chcących poszerzyć swoją wiedzę w zakresie szeroko rozumianej dietetyki. Ciekawa lektura, która cieszy także oko: piękne zdjęcia, kredowy papier. Jednak jest jeden poważny minus: wiele zaleceń autorki ciężko zastosować w polskich warunkach. Produkty przez nią polecane są u nas albo niedostępne, albo bardzo drogie.

Zdrowe prepisy to napewno ale większości przepisów nie mogłam wypróbować bo nie mam na codzień dostępu do produktów które są potrzebne do przygotowania potraw z książki Gillian ;((( Ale porady z książki warto wziąć sobie do serca i starać się przynajmniej zdrowo odżywiać.

Porady dotyczące diety są dobre przepisy dość ciekawe a potrawy smaczne problem polega w kupnie niektórych składników.

bardziej lub mniej ważne i mądre rady dotyczące odżywiania. ale mimo wszystko warto było książkę przeczytać.

• Poradniki
  • Kulinarne