Dziecko znikąd

Cykl: Tom Douglas (tom 4.1) | Seria: Mroczna strona
Wydawnictwo: Filia
Nowhere Child
zaczytana

Nowela – ciąg dalszy Obcego dziecka, bestsellerowej powieści Rachel Abbott – tylko w formie e-book Ktoś szuka Tashy Joseph. Ale czy ona chce, by ją znaleziono? Osiem miesięcy temu Tasha Joseph uciekła i jej macocha, Emma, szuka jej od tej pory. Desperacko pragnie dać dziewczynie dach nad głową i poczucie bezpieczeństwa, na które ta zasługuje. Tashę stara się znaleźć również policja....

Ktoś szuka Tashy Joseph. Ale czy ona chce, by ją znaleziono?

Tashę stara się znaleźć również policja. Dziewczyna mogłaby posłużyć jako kluczowy świadek w procesie, dlatego główny inspektor Tom Douglas nie ustaje w poszukiwaniach. Mimo to Tasha pozostaje w ukryciu i nikt nie wie, co się z nią stało.

Tom i Emma wiedzą, że nigdy wcześniej nie byli tak blisko jej odnalezienia, ale i Tasha nigdy dotąd nie znajdowała się w tak śmiertelnym niebezpieczeństwie. Czy dotrą do niej jako pierwsi?

Tasha może uciekać, ale jak długo uda jej się pozostać w ukryciu?

źródło opisu: http://www.wydawnictwofilia.pl/Ksiazka/174

źródło okładki: http://www.wydawnictwofilia.pl/Ksiazka/174

Agnieszka | 2016-12-26
Przeczytana: 26 grudnia 2016

Ktokolwiek widział,ktokolwiek wie

Musicie wiedzieć,że po przeczytaniu „Obcego dziecka”Rachel Abbott byłam zachwycona tym tytułem czemu dałam wyraz w swojej recenzji do zapoznania się z którą serdecznie zapraszam. Jej zakończenie było tak tragiczne,że nie mogłam uwierzyć w to iż naprawdę nic więcej już się nie wydarzy. Nic,co mogłoby dać czytelnikowi nadzieję na szczęśliwy koniec. Dlatego kiedy tylko zostało wydane „ Dziecko znikąd” będące kontynuacją owej historii wiedziałam,że muszę się dowiedzieć jak dalej potoczyły się losy Tashy Joseph.

Od opisanych w „Obcym dziecku” tragicznych zdarzeń minęło już osiem miesięcy. Dziewczyna dosłownie zapada się pod ziemię. Szukają jej dosłownie wszyscy. Macocha,która chce otoczyć nastolatkę opieką jak również policja. Władze potrzebują Tashy, by dzięki jej zeznaniom zakończyć proces w sprawie prowadzonej przez Toma Daglasa. Niestety nie tylko im zależy na odnalezieniu dziewczyny. Ten ktoś nie jest przyjacielem… Czy poszukiwania zakończą...

Anna | 2016-10-23
Na półkach: Książki 52/2016
Przeczytana: 23 października 2016

Ta licząca 170 stron nowelka, jak ją nazywa sama autorka, to historia dalszych losów Tashy Joseph po zdarzeniach, do jakich doszło 8 miesięcy wcześniej. Dziewczynka, nie chcąc dostać się w ręce gangu, ukrywa się wśród bezdomnych dzieciaków w jednym z tuneli w Manchesterze. Jej przyjacielem i opiekunem w tych trudnych chwilach jest jej rówieśnik - Andy.
Od dnia ucieczki Tashy bezskutecznie poszukuje macocha, ale - jak się okaże - nie tylko ona. Kiedy Andy zostaje brutalnie zaatakowany nożem, dziewczyna, zgodnie z daną mu obietnicą, postanawia wrócić do domu. Czy to jednak na pewno będzie jej dom, czy nic jej nie zagrozi? Czy gangsterzy tak łatwo o niej zapomną, zwłaszcza że tak wiele wie o ich przestępczej działalności?

Nie do końca podobało mi się zakończenie; takie trochę przesłodzone, wydumane, jakby autorce zabrakło pomysłu albo chciała złagodzić wszelkie zło, jakie dotknęło Tashę. Ale mimo to opowiadanie da się przeczytać i trzyma w napięciu.

Ewelina229 | 2017-02-21
Przeczytana: 20 lutego 2017

Kontynuacja Obcego dziecka - krótka nowelka, która spokojnie mogła być zamieszczona w jednym tomie z Obcym dzieckiem. Ale przyznaję, że tego mi brakowało do zaspokojenia ciekawości - co wydarzyło się dalej.
Tym razem jesteśmy z Tashą ukrywającą się przed gangiem i wymiarem sprawiedliwości. Młoda zagubiona dziewczynka, której mimo młodego wieku życie nie oszczędzało.
Jest też Emma, macocha chcąca odnaleźć swoją pasierbicę.
No i są ludzie z gangu, którzy zrobią wszystko by jako pierwsi odnaleźć dziewczynkę, która jako jedyna może ich pogrążyć , gdy tylko zacznie zeznawać.
Krótko sprawnie i konkretnie. Serdecznie polecam

Hana | 2017-03-22
Na półkach: Abbott Rachel
Przeczytana: 21 marca 2017

W całej rozciągłości zgadzam się z NUTAKĄ.Lepiej,by autorka zostawiła zakończenie historii wyobraźni czytelnika,bo co ono mi dało? Zakończenie doczytałam w niewłaściwym czasie i do tego jest słodziutkie jak ciągutka. Na zasadzie zakończenia wielu baśni…. I żyli długo i szczęśliwie.E tam!

Sakeena | 2017-01-17
Przeczytana: 17 stycznia 2017

'Czy jest sens pisać nowelę, by zakończyć powieść?' - zastanawiałam się czytając dalszy ciąg "Obcego dziecka", które było jedną z lepszych książek, które przeczytałam w zeszłym roku. Dalszy ciąg pisany takim samym stylem, jak powieść, ale ja miałam mieszane uczucia. Nie chcę przy okazji ujawnić tutaj zakończenia ani głównej powieści, ani tejże noweli. Zadałam sobie pytanie, czy "Obce dziecko" dostałoby taką samą ocenę, gdyby dołączyć to w jedną całość? No i w sumie sama postawiłam się pod ścianą. Lubię finały, które zostawiają pewne przemyślenia, które zostawiają nam możliwość uruchomienia wyobraźni. Rachel Abbott wyszła trochę naprzeciw czytelnikom i wydała ebook, który robi to za nas. Niby wszystko ok, czyta się łatwo i przyjemnie, spotkanie z bohaterami, których się polubiło jest miłe, ale czy to było konieczne? Zawsze można podarować sobie nowelę, jednak autorka postawiła poprzeczkę na tyle wysoko, że pewnie przeczytam wszystko co spłynie spod jej pióra. Do tej pory jej dwie...

Magda | 2017-03-27
Na półkach: 2017

Pozycja dla tych, którzy ciekawi są dalszych losów Tashy Joseph. Bardzo przypadło mi do gustu Obce dziecko. Dziecko znikąd mnie rozczarowało.

W tej części Abbott daje czytelnikowi szanse zapoznania się z dalszymi losami Tashy po ucieczce. Wiadomo dziewczyna obawia się zemsty gangstera. Emma, macocha Tashy, usilnie poszukuje zaginionej córki swojego męża.

Przestrzegam- akcja kończy się zanim na dobre się zacznie. W tej syntetycznej powieści trudno dostrzec mi wyraziste plusy. Gdyby się uprzeć można by docenić lekki przekaz, ciekawy język i pomysł na opowiedzenie tej historii.

Minusem jest przewidywalność- bardzo łatwo domyślić się kolejnych kroków. Książka zdecydowanie korzysta z popularności poprzedniej książki autorki, a przecież nie o to chodzi.

Moja klasyfikacja? Lekko i przyjemnie, na jeden wieczór dla niewymagającego czytelnika.

caroline85 | 2017-01-15
Na półkach: 2017

I tego właśnie brakowało mi troszkę czytając ostatnią stronę "Obcego dziecka". Pytanie, czemu nie złączono tego w jedno? Szkoda, ale z drugiej strony ciesze się, że właśnie w taki sposób zakończyła się ta historia :). Czy czegoś mi w niej brakowało? hmm...jakaś część mnie myślała, że Tom zwiąże się z Emmą, a po drugie...szkoda, że wątek Andy'ego został tak ucięty. Moja wyobraźnia zaczęła podsuwać różne możliwości, co stało się z nim później...po tym wszystkim. Mimo to, teraz czuję się w pełni usatysfakcjonowana :)

Nowalijki | 2016-10-06
Przeczytana: 06 października 2016

Tomasz Radochoński www.nowalijki.blogspot.com

Rachel Abbott to jedno z moich blogerskich odkryć. Brytyjska autorka powieści kryminalnych zaistniała w Polsce dzięki Wydawnictwu Filia/Filia Mroczna Strona, które opublikowało jedną z jej najpopularniejszych powieści Obce dziecko (recenzja tutaj). Fenomen książek Abbott najpierw docenili Brytyjczycy, dzięki którym kolejne tytuły okupowały szczyty list bestsellerów Amazona, teraz przyszła kolej na Polskę. Obce dziecko to świetnie skonstruowany kryminał z elementami thrillera, gatunek który ma wielu fanów. Ponieważ jednak zakończenie powieści nie przypadło do gustu czytelnikom, Abbott postanowiła wyjść im na przeciw, dopisała nowe, w którym ostatecznie rozwiązała wszystkie wątki. Tak oto powstało Dziecko znikąd mini powieść, albo dłuższa nowela, która po polsku ukazała się tylko w wersji cyfrowej.

Czasy mamy takie, że media elektroniczne nie tylko zrobiły zawrotną karierę, ale na dobre zadomowiły się pod strzechą. Abbott zaczęła...

biebronka | 2017-06-15
Na półkach: Przeczytane w 2017
Przeczytana: 15 czerwca 2017

Szkoda, że autorka potraktowała zakończenie historii zaczętej w "Obcym dziecku" jedynie jako jej uzupełnienie, niejako epilog. Gdyby podeszła do sprawy bardziej rzetelnie i postarała sie o pełnowymiarową opowieść, jestem przekonana, że wymyśliłaby historię ciekawszą i bardziej dla czytelnika porywającą. Tymczasem otrzymaliśmy coś na otarcie łez, na zaspokojenie ciekawości, jednak nie wystarczająco jest to dobre i dużo poniżej możliwości autorki.
Niemniej warto przeczytać, chociaż polecam jedynie tym, którzy poznali część pierwszą.

NUTAKA | 2016-10-19
Przeczytana: 19 października 2016

Chyba lepiej byłoby , gdyby pani Abott nie napisała żadnego zakończenia i zostawiła zakończenie historii wyobraźni czytelnikom.Czasami coś co jest niedopowiedziane jest ciekawsze i bardziej tajemnicze. Byłam jedną z tych czytelniczek, które domagały się zakończenia opowieści ale nie spodziewałam się że otrzymam coś tak słabego i banalnego. Nie polecam.