Odwróć wzrok

Okładka książki Odwróć wzrok Rachel Abbott
Okładka książki Odwróć wzrok
Rachel Abbott Wydawnictwo: Filia Cykl: Tom Douglas (tom 10) Seria: Mroczna strona kryminał, sensacja, thriller
Tom Douglas (tom 10)
2021-05-19
9788381954754
Adrian Napieralski
thriller psychologiczny

Świetny i nieprzewidywalny thriller. Od początku trzyma w napięciu. Ginie młoda kobieta, odnajduje jej ciało przygnębiony mąż. Kto ją zabił? Policja wpada na trop. Podejrzenia padaja na jedną z pracownic męża. Wszystko wskazuje na to, że to Martha zabiła, ale czy na pewno? Może co innego jest powodem ucieczki ? Czy Martha nas jeszcze zaskoczy ?

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Czytanie książek tej autorki jest niezwykłą przyjemnością. To już moja kolejna część serii z Tomem Douglasem a poziom powieści niezmiennie wysoki. Podziwiam wyobraźnię autorki, ciekawe fabuły, zaskakujące zwroty akcji, zagadki i różnorodnych bohaterów. Mocno polecam 🙂

Bardzo ładny, sprawiedliwy podział na dwie płaszczyzny: kryminał i sekta z przeszłości, ale to chyba jedyny plus, który przychodzi mi do głowy. Słabo poprowadzona narracja zbrodni, przy czym przewidywalna i brak w niej zwrotów akcji. Natomiast wątek sekty troszkę bardziej żywy, o wiele ciekawsza głębia psychologiczna i gdyby cała książka była jej poświęcona to moja ocena zdecydowanie poszłaby w górę.

Rachel Abbott wie, jak trzymać w napięciu, chociaż pod koniec akcja już się troszkę wlecze.
Główna bohaterka skrywa tajemnicę i zostaje posądzona o zabicie żony szefa. Ucieka, ale przed kim? Co ukrywa i dlaczego nie chce, by odkryto jej prawdziwą tożsamość?Wartka akcja nie pozwala odłożyć książki na bok.
Kilka literówek, ale można na to przymknąć oko ;)

Kilka literówek, ale można na to przymknąć oko ;)

Pierwszy raz spotkałam się z tą serią i z pewnością będę ją kontynuować, bo wydaje się być po ocenach świetna.

To była dość specyficzna książka i nie była zła, ale chyba mój problem z nią był taki, że totalnie nie potrafiłam zrozumieć ludzi, którzy traktowali Amara niczym Boga, przy okazji nie szanując siebie i swoich bliskich. Właśnie tego nie mogłam zrozumieć, mimo tego, że normalnie wiem, że niekiedy człowiek bardzo może wpłynąć na drugą osobę, ale tutaj to wyglądało tak, jakby Amar rzucał na tych ludzi jakieś złe czary czy inne moce i to trudno było mi pojąć. I przez to cały czas czułam frustrację czytając, bo szkoda mi było głównej bohaterki i jej syna...

Do tego zakończenie było niesatysfakcjonujące, wszystko to zakończyło się szybciej niż zdążyłam mrugnąć.

Podsumowując, szybko wchłonęłam tę książkę, nie żałuję jej przeczytania i z pewnością sięgnę po inne części.

Rewelacyjnie napisana książka,pełna intryg ,tajemnic ,kłamstw i niesamowitych zwrotów akcji.Ten thriller psychologiczny wciąga czytelnika od pierwszych stron,gdzie od samego poczatku jesteśmy wciągnięci w wir zagadkowej śmierci żony znanego biznesmena oraz zniknięcia młodej pracowniczki firmy.
Dlaczego India musiała uciekać zacierając za sobą ślady ,by nikt nie dowiedział się o jej przeszłości i kto zabił żonę właściciela firmy ?Tego wszystkiego dowiecie się po przeczytaniu "Odwróć wzrok",a uwierzcie mi jak zaczniecie czytać trudno będzie się oderwać ,bo autorka nie zwalnia tempa do samego końca ,a zakończenie jak zawsze u Rachel Abbott jest zaskakujące.

Dlaczego India musiała uciekać zacierając za sobą ślady ,by nikt nie...

Autorka nie zawodzi...wystarczy przyzwyczaić się do jej trochę rozwlekłego stylu. Dobra intryga i napięcie. Polecam!

Bardzo ciekawy obraz sekty. Niesamowite w jaki sposób jednostka jest w stanie wpłynąć na grupę. Wątek śledztwa zostaje gdzieś z tyłu i wydaje się być niedopracowany i potraktowany po macoszemu.

O jezu, jak ja wpadłam w tą książkę! Co prawda z serią o Tomie mamy dość wyboistą relację i wiem, czego się spodziewać, to ten tom był w moim odczuciu bez wątpienia jednym z najlepszych w serii! Lubię wątek sekt w kryminałach, ale często i gęsto jest on tak poprowadzony, że ostatecznie kończę rozczarowana, dlatego tym bardziej jestem zaskoczona, jak bardzo tu wszystko grało. I sama sekta, mechanizmy jej działania - od niewinnego spotkania do całkowitego przejęcia kontroli nad wszystkim; przywódca sekty - genialnie nakreślony. Podobał mi się też aspekt psychologiczny - wspaniale pokazane drobne manipulacje, przejmowanie kontroli nad bohaterkę, która nie była głupia, miała swoje zdanie, marzenia i plany. Fajnie, że ukazano też, jak wpływ sekty działa na otoczenie - niszczy przyjaźnie, związki, więzi rodzinne. Do tego relacja matka-córka i ta różnica między kimś totalnie oczarowanym sektą i gotowym zrobić dla niej wszystko i kimś, kto za wszelką cenę próbuję z tego uciec. No czysty zachwyt i poproszę więcej takich książek.

kurcze, chyba ta sekta jakoś słabo do mnie przemawia
no i w sumie od początku było wiadome kto jest tym złym w jednej sprawie... mocno wniknęliśmy w ten świat sekty, przez co czułam mniejsze zainteresowanie zbrodnią

kurcze, chyba ta sekta jakoś słabo do mnie przemawia

• Kryminał