Śpij spokojnie

Okładka książki Śpij spokojnie Rachel Abbott
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Śpij spokojnie
Rachel Abbott Wydawnictwo: Filia Cykl: Tom Douglas (tom 3) Seria: Mroczna strona kryminał, sensacja, thriller
Tom Douglas (tom 3)
2017-02-02
2014-01-01
9788380751934
Anna Rogulska
niebezpieczeństwo porwanie przestępstwo szantaż śledztwo ucieczka zaginięcie zemsta

Czy w domu możesz być bezpieczny?

Autorka Rachel Abbott z książki na książkę mocniej się rozkręca ,,Śpij spokojnie" jest powieścią mroczną, mamy tutaj trudną miłość, zdrady i morderstwo o zaskakującym zakończeniu, trudna do oderwania się w trakcie czytania

Rewelacja! Intrygująca i pędząca fabula, nieustające zwroty akcji, ciągłe napięcie - to wszystko sprawia, że nie mogłam oderwać się od tej książki. Bardzo polecam🙂

Jak głosi pod tytuł , powieść o obsesji,kłamstwie i zdradzie w angielskim wydaniu . Mamy tu piękną Oliwię ,matkę trojga dzieci i jej męża Roberta ,obsesyjnie zazdrosnego typa . Na początku to Robert zabiera dzieci ,szybko jednak wraca,ale później to Olivia znika wraz z dziećmi . Robert zgłasza zaginięcie policji..Śledztwo prowadzi inspektor Tomas Douglas wraz z Backy.Co takiego ukrywa Oliwia i do czego posunie się Robert? Dobrze się czyta , sekrety powoli wypływają , do szalonego końca na klifie.

książka jest spoko, nie tak dobra jak 1, ale lepsza od 2

książka jest spoko, nie tak dobra jak 1, ale lepsza od 2

Przed nami trzecia część zmagań Toma Douglasa w książce "Śpij spokojnie" Rachel Abbott. Tym razem komisarz powraca do sprawy sprzed lat, aby wyjaśnić bieżące śledztwo dotyczące tej samej rodziny. Prowadzi on dochodzenia razem ze swoją partnerką. Próbują wyjaśnić sprawie zaginięcia Olivii z dziećmi, które zgłasza mąż. Był w delegacji i spodziewał się zastać żonę w domu, gdy ostatnio do niej dzwonił właśnie w nim przebywała. Na jaw wychodzą kłamstwa ze strony męża zaginionej, które mogą wskazywać na to że to właśnie on porwał swoją rodzinę. W między czasie Tom Douglas przeżywa trudne chwilę w swoim życiu, ktoś wkrada się do jego domku letniskowego. Wszystkie dokumenty fruwają w powietrzu, czy może być to związane z jego bratem Jackiem? Oprócz tego Tom martwi się ze nigdy nie zbliży się do Leo na tyle, aby chciała zostać z nim na dłużej. Mimo tego skupia się on na pracy. Detektywi ciągle wracają do zdarzeń z przeszłości, aby wykluczyć ich powiązanie z obecna sprawą. Niestety wiele wątków łączy się ze sobą, dając pewien obraz. Policja dociera do przyjaciółki zaginionej kobiety i wtedy śledztwo nabiera tempa. Policja wie co ma robić. Czy zdarzą na czas? Czy znajdą dzieci żywe? Czy na miejscu będą przed mężem? Tak wiele pytań, a książka bardzo wciągająca. Na końcu autorka zostawiła kilka ważnych rzeczy, które może umknęły waszym oczom podczas czytania. Dla mnie osobiście był to szok. Książka wydaje się mieć jasne zakończenie, ale na końcu okazuje się całkiem inaczej.

,,Jak daleko się posuniesz, by zatrzymać przy sobie ukochane osoby?”

Olivia dzwoni przerażona na policję i zgłasza zaginięcie dzieci i męża. Policja rozpoczyna poszukiwania. Obawia się ze może ich więcej nie zobaczyć…

Dwa lata później Tom Douglas dostaje telefon w sprawie zaginięcia matki i trójki jej dzieci. Tą osoba okazuje się Olivia, nikt nie ma pojęcia gdzie się podziała a jej mąż odchodzi od zmysłów. Wszystkie jej i dzieci niezbędne rzeczy zostały w domu, a wszystko wskazuje na to ze rano byli jeszcze w domu. Co stało się z Olivia i jej dziećmi ? Jaką ponurą prawdę skrywa ten dom. Z pozoru normalna rodzina, tylko czy wszystko jest takie jakie widzimy ?

Książka którą wciągnie od pierwszych stron, pełna zwrotów akcji i zagmatwanych intryg. Autorka ukazuje również ile matka potrafi znieść i zrobić dla swoich dzieci, byle je uchronić przed złem. To już 3 tom z komisarzem Tomem i jeszcze kilka przede mną nie mogę się doczekać. Uwielbiam ta autorkę.

,,Jak daleko się posuniesz, by zatrzymać przy sobie ukochane osoby?”

Wciąga jak odkurzacz brud z podłogi. Świetna fabuła.

Wciąga jak odkurzacz brud z podłogi. Świetna fabuła.

Już dawno nie czułam takiej fascynacji czytając kryminał. Wciąga intensywnie i nie da się od niej oderwać.
Wątki są zgrabnie poprowadzone i nie odczułam, że ominęłam poprzednie tomy.

Wątki są zgrabnie poprowadzone i nie odczułam, że ominęłam poprzednie tomy.

Te wątki są tak marginalne, że Śpij spokojnie można czytać bez znajomości innych książek autorki. Moim zdaniem jest to najlepsza książka Rachel Abbott, przede wszystkim ze względu na porywającą fabułę, mnożące się zagadki, świetne napięcie i zakończenie.

Nienajgorsza, ale i nie najlepsza powieść; ot, taka na działeczkę do hamaka. Na siłę zagmatwana i nielogiczna, ale do pewnego stopnia ma swój urok.

• 2017