Koniec kłamstw

Okładka książki Koniec kłamstw Rachel Abbott
Okładka książki Koniec kłamstw
Rachel Abbott Wydawnictwo: Filia Cykl: Tom Douglas (tom 11) Seria: Mroczna strona kryminał, sensacja, thriller
Tom Douglas (tom 11)
Mroczna strona
No More Lies
Filia
2023-09-06
2023-09-06

Kocham tę serię!!! Nawet w największym czytelniczym kryzysie ratuje i wciąga. Bałam się, że to ostatni tom, ale na szczęście autorka zapewniła że będzie kolejny - bardzo się cieszę! 💛
Polecajka!

Polecajka!

Kolejne udane spotkanie z autorką...nadal zaskakuje...

Kolejne udane spotkanie z autorką...nadal zaskakuje...

Choć przeczytałam całą serię zdecydowałam się napisać tylko opinię na temat ostatniego tomu. Powód jest prosty - w każdej z książek w serii powiela się bardzo podobny schemat, który można zawrzeć w paru punktach:
1. zwykle toczą się dwa równoległe śledztwa pozornie zupełnie ze sobą nie powiązane;
2. ofiarą przestępstwa zawsze jest dziecko, któremu - wszystkich uspokajam - nic złego się nie dzieje;
3. cierpliwość głównego bohatera w odniesieniu do swojej byłej żony jest po prostu zupełnie nieprzekonująca, choć podczas śledztw dość łatwo traci owąż (cierpliwość, nie żonę ;-)).
W efekcie mamy dość poprawnie skonstruowane kryminały, które jednak po pierwszych tomach nie są w stanie niczym nas zaskoczyć. Przyznam, że przeczytałam całość ponieważ lubię kryminał jako gatunek. Poleciłabym jednak tylko pierwsze tomy.

2. ofiarą przestępstwa zawsze jest dziecko, któremu - wszystkich uspokajam -...

Za mną kolejna część z serii I kolejny raz sie nie zawiodlam. Nie ukrywam ,że domyslilam sie rozwiązania całej sprawy , ale książka była dobra . Ciekawa akcja , wszystko napisane z ładem i składem. Jest to pozycja która można polecić. Czekam na kontynuację.

Ciekawa historia.. Trochę zagmatwana ale bardzo dobrze się czyta.

Ciekawa historia.. Trochę zagmatwana ale bardzo dobrze się czyta.

Autorka jest znana z tego, że swoje książki bazuje na opowieściach o krzywdach rodzinnych. Przeważnie są to tragedie dotyczące dzieci, albo kogoś z małżonków. Tematem przewodnim tej lektury są kłamstwa. Opowieść została wykreowana niczym podświadomość jednego człowieka, który kreuje różne możliwości zajścia danej sytuacji, bądź jej przebiegu, a później wyjścia z niej. By bardziej zamotać nam w głowie, postać wraca do wspomnień z przeszłości, które tylko potwierdzają jej domysły. Poznajemy zatem kobietę zamożną, która na przyjęciu dowiaduje się, że w firmie, gdzie pracuje jej mąż doszło do nieprzyjemnego incydentu. Oczywiście ona nie wie o co chodzi, ale udaje obeznaną z tematem, który celowo ignoruje. Dodam tu tylko, że kocha swojego męża i zawsze mu wierzyła, tak nam tłumaczy, lecz później czytamy jej myśli, które zdradzają różne obawy i to one przywołują dawne sytuacje, które wywołują jeszcze większe wątpliwości. Znając tylko jej stronę, nie wiemy dlaczego zachowuje się w sposób, który pokazuje, a często sama małżonka z obserwacji mówi nam, że jego zachowanie jest co najmniej dziwne. Kiedy zaczyna z nim rozmowę wyjaśniającą zauważamy tu jej łatwowierność. To wtedy dowiaduje się od niego, że został posądzony o molestowanie młodej pracownicy. Jego tłumaczenia są wątłej jakości. Raz sami mu wierzymy, innym razem czujemy jego winę. Zresztą i jego małżonka w przeszłości przedstawia siebie jako dobrą obserwatorkę i jego przyjaciółkę, a w obecnym życiu znamy jej przeciwieństwo. Czasami trudno się połapać kto tu jest winny, gdyż pisarka serwuje nam plusy i minusy każdej postaci, oraz dziwne zachowania na które sami zwracamy uwagę. Z pewnością ktoś tu kłamie, ale kto? Co takiego się stało, że oskarżająca pracownica zostaje uznana za zmarłą?
Oj ogromne napięcie! Do końca ciężko jest określić kto tu zawinił i jaki miał motyw. Autorka pięknie opisuje emocje, mimikę postaci, ich cechy charakterystyczne i wszystko, co sobą reprezentują. Poznamy je za pomocą sytuacji w których zostali przedstawieni. Choć ma mniejszy druk, to i tak nic nie zmienia faktu, że ją się pochłania, nie czyta. Bardzo polecam!

Genialna! Świetnie się czyta!

Genialna! Świetnie się czyta!

Kolejny doskonały kryminał autorki. Lektura tej książki to dobrze spędzony czas. Ja przeczytałam wszystkie i gorąco polecam!

Tom Douglas w akcji i dobrze. Nieźle się czyta.

Tom Douglas w akcji i dobrze. Nieźle się czyta.

Doskonała.
Kłaniam się w pas i niecierpliwie czekam na kolejną - oby szybko!
A jeśli ktoś jeszcze nie zna serii thrillerów/kryminałów z inspektorem Tomem w roli głównej, to szczerze polecam cofnąć się do pierwszej części. Przyspieszone bicie serca gwarantowane!

Doskonała.
Kłaniam się w pas i niecierpliwie czekam na kolejną - oby szybko!

• Thriller
  • Kryminały
  • Przeczytane 2023

Dodaj cytat z książki Koniec kłamstw