Oto wspaniała antologia polskiego horroru! Zaprawdę, nie znacie dnia ani godziny, kiedy przyjdzie po was Grabarz! Na cmentarnych alejkach, w pustych pokojach, toaletach biurowców, na bankowych salach… nigdzie, NIGDZIE nie jesteśmy bezpieczni. Tuż za polem naszego widzenia czają się rzeczy, o których nie wiecie. Lub o których nie chcecie wiedzieć. Strzeżcie się, bo jedynym co może po was...

Oto wspaniała antologia polskiego horroru!

Zaprawdę, nie znacie dnia ani godziny, kiedy przyjdzie po was Grabarz!

Na cmentarnych alejkach, w pustych pokojach, toaletach biurowców, na bankowych salach… nigdzie, NIGDZIE nie jesteśmy bezpieczni. Tuż za polem naszego widzenia czają się rzeczy, o których nie wiecie. Lub o których nie chcecie wiedzieć. Strzeżcie się, bo jedynym co może po was pozostać jest kartka w drukarce, papieros w koszu na śmieci, niedokończona powieść na blacie biurka.

Czytać tylko przy świetle dziennym!

Lista opowiadań:
- Piotr Połubiński: Z pamiętników obłąkanego grabarza: Trupojad
- Alicja Getek: Cyklon
- Daniel Greps: Pokój
- Robert Cichowlas: Cierpliwość
- Jakub Małecki: Opowieść oszusta
- Robert Wieczorek: Melodie naszych sąsiadów
- Krzysztof Gonerski: Prezent
- Anna Szczęsna: Z miłości do ciała
- Wiesław Karasiński: Obowiązek szkolny
- Paweł Paliński: Na południe od wtedy, na północ od teraz

Reading_is_sexyy | 2011-06-25

Zapoznałam się z kilkoma zbiorami opowiadań z gatunku horroru. Ten był pierwszy i sięgnęłam po niego ładnych parę lat temu, gdy kończyłam szkołę podstawową. I mogę powiedzieć, że to zdecydowanie najlepszy zbiór jaki czytałam. Przeczytanie całości zajęło mi trzy dni. Do tego przeczytałam wszystkie opowiadania od deski do deski, co nie powtórzyło się w przypadku dwóch następnych zbiorów. Według mnie każdy fan horroru powinien po tę książkę sięgnąć. Dreszcze przechodzą po plecach jak tylko widzi się okładkę ale i środek, nie jak w wielu innych przypadkach, dorównuje upiorności aż pojawia się gęsia skórka. Naprawdę polecam!

Przeczytana: 30 stycznia 2013

Jak najbardziej polecam. Szeroki wachlarz polskich ukrytych talentów. Jak każdy zbiór opowiadań,również ten charakteryzuje niezmierna różnorodność zarówno pod względem fabuły, emocji jak i stopnia trudności. Dla każdego znajdzie się coś dobrego i ekscytującego. Wykreować scenę grozy, nie jest tak prosto. Czy tym autorom się udało? Warto się o tym przekonać.
Polecam

wiejskifilozof | 2013-11-15

No i mamy wreszcie dobry polski horror.A raczej zbiór opowiadań.Które są naprawdę dobre.To nie przesada, potrafią przestraszyć i przykuwają uwagę.

Lenthiel | 2013-01-24
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 24 stycznia 2013

Niepokojące, jeżące włosy na głowie, okraszone nietuzinkowym humorem, często obrzydliwe. Po prostu świetne.;)

MartynaR | 2011-06-10

Nie spodziewałam się, że polskie opowiadania mogą być na miarę mistrzostwa Stephena Kinga:D

Ireth | 2011-09-29
Przeczytana: 29 września 2011

Przez dwa opowiadania przebrnęłam z trudem, część podsumowałam wzruszeniem ramion, niektóre były ciekawe, dwa mnie zachwyciły. Taki przegląd daje inne spojrzenie na horrory. Zbiory historii to świetna rzecz. Nie męczysz się czytaniem przedłużanych książek, tylko wciągasz się w krótką opowieść.

Ell | 2011-05-24

Zdecydowanie najlepszy zbiór opowiadań jaki czytałam dotychczas.
Opowiadania zasługujące na wysoką notę to między innymi: Trupojad, Szczelina, Z miłości do ciała i Opowieść oszusta.

Moriarty | 2015-03-07

Jeśli ktoś nie sięga zbyt często po książki z gatunku 'horror' może czuć dreszczyk czytając opowiadania zawarte w 'Trupojadzie'. Jeśli jednak ktoś jest fanem, pochłaniaczem horrorów, teksty te nie mają zbyt wiele wspólnego z grozą. Opowiadanie 'Trupojad' zamieszczone na początku jest zdecydowanie najlepszym punktem całej książki; opisy wzbudzają odruch wymiotny, co w tym gatunku jest komplementem. Reszta bywa rozczarowująca pod tym względem, acz historyjki całkiem ciekawe. Opis zamieszczony na okładce jest 'sporo przesadzony', niestety.

Adler666 | 2013-09-29
Przeczytana: sierpień 2013

znakomity i roznorodny zbior opowiesci grozy mlodych polskich autorow, szczegolnie polecam (najlepiej osobom z czarnym poczuciem humoru) opowiadania: Trupojad Połubińskiego, Opowiesc Oszusta Małeckiego, Moja Lewa Ręka autorstwa Kowalika i Na Południe od Teraz na Północ od Teraz Palińskiego :)

Adam Pioch | 2012-05-24
Przeczytana: 26 stycznia 2008

Zamieszczone tu opowiadania zostały pozbawione miodności. Nad kilkoma bym się zastanowił czy powinny wejść w skład tej pozycji (chyba lista opowiadań zajęłaby całą stronę). Tytułowy Trupojad to główne danie, podane na samym początku konsumpcji. Tylko, że w miarę zjadania dodatków coraz bardziej chcemy spałaszować coś równie dobrego. I okazuje się, że mistrz kuchni nie przygotował...