Popiół i kurz

fantasy, science fiction
Fabryka Słów
2021-06-04
2006-07-25

Okładka książki Niech żyje Polska. Hura! Tom 1 Jan Atmański, Marcin Baryłka, Jacek Drewnowski, Jarosław Grzędowicz, Tomasz Kołodziejczak, Jacek Komuda, Feliks W. Kres, Mirosława Sędzikowska, Michał Studniarek, Iwona Żółtowska
Ocena 6,3
Niech żyje Pol... Jan Atmański, Marci...
Okładka książki Tempus Fugit, t.1 Eugeniusz Dębski, Cezary Frąc, Jarosław Grzędowicz, Paweł Majka, Sebastian Uznański, Milena Wójtowicz, Marcin Wroński
Ocena 6,3
Tempus Fugit, t.1 Eugeniusz Dębski, C...
Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

nie daję oceny bo nie przebrnęłam przez pierwszą połowę. Pomysł był dobry, a ja uwielbiam całą sagę pana lodowego ogrodu, ale Popiół i kurz są zmarnowanym potencjałem.

Odkrywam ostatnio twórczość p.Grzędowicza.
Po świetnym Hel 3 i dobrym Pan lodowego ogrodu T 1. sięgnąłem po Popiół i Kurz.
Fajne, ale trochę trąci "czytadłem".
Czyta się szybko i wciąga.
W sumie dobra, prosta rozrywka czego chcieć więcej.

Odkrywam ostatnio twórczość p.Grzędowicza.
Po świetnym Hel 3 i dobrym Pan lodowego ogrodu T 1. sięgnąłem po Popiół i Kurz.
Fajne, ale trochę trąci "czytadłem".
Czyta się szybko i wciąga.
W sumie dobra, prosta rozrywka czego chcieć więcej.

Bardzo ciekawy pomysł na fabułę. Krótka i bardzo orzyjemna pozycja. Dokładnie to czego oczekiwałem. Polecam

Długo szukałam kolejnej książki do przeczytania po pierwszych słowach stwierdziłam, że to musi być ta i nie żałuję.

"Jeżeli w wieku trzydziestu lat ockniesz się nagle na dworcu, siedząc na ruinie całego dotychczasowego życia, bez grosza przy duszy, pokryty nie swoją krwią, to pewnie ostatnie, czego byś chciał, to spotkać wujka świra. "

Zaczęło się ciekawie, pomysł na opowiadanie bardzo mi się spodobał, ale niestety po kilku rozdziałach historia zaczęła tracić swój początkowy urok. Akcja stała się jakaś taka chaotyczna i znacznie mniej wciągająca i tak już zostało do samego końca.

Fajna wciągająca lektura. Zbiór opowiadań, które częściowo się zazębiają a częściowo stanowią osobny byt. Książka z happy endem (chyba można tak przyjąć) i choć zwykle nie lubię takich zakończeń i nie pasują mi do tego autora to jednak tym razem jakoś tak miło spinało całość. Zdecydowanie polecam

Po pierwszych 100 stronach byłem pewny,że to książka 10/10. Niestety im dalej w las tym dziwniej i mniej ciekawie - co nie umniejsza że to świetna pozycja. Niesamowity świat,dużo rewelacyjnych opisów,pomysłów i zwrotów akcji. Czyta się cudnie - to trochę jak sen który jest tak realny, że człowiek parę minut dochodzi do siebie zastanawiając się co było snem, a co jawą.
Jeśli tylko macie możliwość, sięgajcie po nią bez obaw. I pamiętajcie, uważajcie na ciernie...

Jeśli...

Ciekawy pomysł na świat.

Ciekawy pomysł na świat.

Oceniam "Popiół i kurz" na 6 -. Książkę czytało się szybko i nawet przyjemnie, ale jej czar prysnął jakoś w połowie. Trochę to wygląda, jakby pierwsza połowa miała być z zamysłu czym innym.
Pierwsza połowa:
- mamy tu zbiór opowiadań
- opisy demonów i zjawisk ze świata pomiędzy
- najciekawsze historie z pracy Harona
Druga połowa:
- mamy tu ciągłą historię, która kończy się wraz z epilogiem
- nagle wszelkie demony znikają ze świata pomiędzy, a klaruje się główny przeciwnik

Ten zabieg nie przypadł mi do gustu. Historia z drugiej części wydała się dla mnie trochę nudnawa i przeciągana. Jej zakończenie według mnie jest niedopracowane, wręcz ucięte, jakby autorowi oznajmiono nagle, że ma już kończyć. Nie wiem, czy było tak tylko w moim przypadku, ale w trakcie czytania odczułem kilkukrotnie zażenowanie. Główny bohater rzucał czasami (jak dla mnie) januszowymi przemyśleniami. Nie pasuje mi to za bardzo do natury etnologów, którzy są raczej otwartymi ludźmi.

Pierwsza połowa:
- mamy tu zbiór opowiadań
- opisy demonów i zjawisk ze świata pomiędzy
- najciekawsze historie z pracy Harona
Druga połowa:
- mamy tu ciągłą historię, która kończy się...

Mogłaby z tego być fajna seria :)

Mogłaby z tego być fajna seria :)

Jarosław Grzędowicz Popiół i kurz. Opowieści ze świata Pomiędzy Zobacz więcej
Jarosław Grzędowicz Popiół i kurz. Opowieści ze świata Pomiędzy Zobacz więcej