Tylko tu zobaczysz jak się kończy kupowanie duszy na allegro. Poznasz, faceta, który przegrał w karty Anioła Stróża. Dowiesz się, jak naprawę wygląda diabeł. Nawet El Senior, czyli szatan latynoski. Antologia ta pozwala zgłębić całą prawdę o trzech życzeniach. Odkrywa kulisy działania niebiańskiego marketingu. Tylko z nią zerkniesz na chipandelsów ze skrzydłami. Wyposaży Cię też w bezcenną...

Wyposaży Cię też w bezcenną wskazówkę. Bo gdzie - jak nie w "A.D.XIII” - dowiesz się, że trup anioła nie wchodzi do poloneza...

Kaingorn | 2014-05-08
Przeczytana: 08 maja 2014

Tylko jedno opowiadanie nie przypadło mi do gustu, reszta opowiadań bardzo dobra. Czytało się szybko i przyjemnie. Z przygodami Jakuba Wędrowycza jeszcze nie miałem do czynienia, po tym opowiadaniu wiem już, że ta seria Pilipiuka niedługo zostanie przeze mnie rozpoczęta :)
Opowieści są ciekawe, niektóre lepsze, inne gorsze. Moim skromnym zdaniem warto przeczytać, Antologia równie dobra jak tom pierwszy. Polecam.

chamariz | 2015-09-30
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 29 września 2015

Niesprawiedliwie jest wystawiać ocenę zbiorowi opowiadań. No bo jak mam się zdecydować, gdy niektóre z nich zasługują na laury, a inne nadają się raczej na drugorzędny blog? Dlatego w przypadku A.D. XIII postanowiłam każdemu z opowiadań poświęcić kilka zdań opinii, a ocenę książki wystawić wydawnictwu i oprzeć ją o sam wybór opowiadań. Uważam, że historie zostały naprawdę dobrze dobrane. Łączyła je wspólna tematyka, lecz każde z nich posiadało własny wyjątkowy czynnik (jedne bardziej wspanialszy, inne mniej) i różniło się od poprzednich. Odpowiednio rozmieszczone, tak by te dłuższe sąsiadowały z krótszymi i przeplatały się w swojej odmienności. Plus za kilka znanych nazwisk (Kossakowska czy Pilipiuk), ale także i za te mniej słynne i młodsze doświadczeniem. Ogółem to naprawdę dobrze sklecony i przyjemny w odbiorze zbiór, oprawiony świetnymi ilustracjami.

„Gringo”, Maria Lidia Kossakowska – Według mnie jedno z dwóch najlepszych opowiadań z całego zbioru. Zabawne, ciekawe, pisane...

borys_ru | 2012-10-17
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Fantasy, 2012
Przeczytana: 17 października 2012

Bardzo dobra antologia jedyny mankament to to że Gringo Kossakowskiej i Cyrograf Pilipiuka już czytałem w ich własnych książkach/antologiach. Reszta bardzo dobra poza może jednym.

hayzer | 2014-03-19
Przeczytana: 19 marca 2014

Pozycja zdecydowanie dla lubiących anielsko/diabelskich przygody. Fani Kłamcy czy Siewcy, na pewno nie będą zawiedzeni:]

Seraff | 2016-07-24

Zbiór opowiadań - każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Paulina Pingot | 2015-09-01
Na półkach: 2015, Przeczytane

Dużo lepsze opowiadania niż w części pierwszej.

hir | 2012-03-26
Przeczytana: 26 marca 2012

Sprawdzic na mireckiego ..

kina | 2012-07-14
Na półkach: Przeczytane, Ebook