Pan Lodowego Ogrodu - księga II

Okładka książki Pan Lodowego Ogrodu - księga II
Jarosław Grzędowicz Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Pan Lodowego Ogrodu (tom 2) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Pan Lodowego Ogrodu (tom 2)
Fabryka Słów

bestsellery TaniaKsiazka.pl

Oficjalne recenzje i

Odzyskać utraconą moc

1577 327 242

Było to zdecydowanie dziwne. Chyba trochę zbyt dziwne jak na mój gust. Trochę bełkotliwe. Za dużo opisów. Dwie linie fabularne, które rozpoczęły się w poprzednim tomie, w tym również się nie stykają.

I jeszcze te obrzydliwe ilustracje w tym wydaniu, naprawdę są koszmarne.

Szkoda.

I jeszcze te obrzydliwe ilustracje w tym wydaniu, naprawdę są koszmarne.

Szkoda.

Równie dobra jak pierwsza część. Polecam.

Równie dobra jak pierwsza część. Polecam.

Świetna seria książkowa, moja druga ulubiona po Wiedźminie, kapitalny wykreowany świat i bohater który musi w nim przeżyć i nauczyć się na nowo zyć żeby wypełnić swoją misję. Gorąco polecam całą serię. Zapraszam też na swojego bloga https://okonapopkulture.blogspot.com/

pierwsza część była świetna, drugą wymęczyłam, po trzecią nie sięgnę.

pierwsza część była świetna, drugą wymęczyłam, po trzecią nie sięgnę.

Troche przegadane, ale wciąż cieszy

Troche przegadane, ale wciąż cieszy

Pierwszy tom był dużo ciekawszy. Drugi się ciągnie jak wizyta u babci. Przegadane i w sumie nudne.
Cała koncepcja cyklu jest bardzo ciekawa. Fantastyka bez oklepanych elfów, trolli i innych goblinów. Zamiast tego facet z odległej, zaawansowanej technologicznie cywilizacji w świecie zacofanym, ale za to pełnym magii i tajemnych mocy. To w tomie pierwszym, w drugim zostaje nam coś w rodzaju średniowiecznej sagi z elementami magicznymi. Mocno się zastanawiam czy jest sens sięgać po tom trzeci i czwarty.

W mojej opinii drugi tom "Pana Lodowego Ogrodu" wypada nieco gorzej od pierwszego. Historia Vuko Drakkainena w zasadzie nie ruszyła do przodu nawet o centymetr. Równie dobrze można było ją streścić na kilkunastu stronach. Interesująco natomiast autor rozwinął dzieje młodego Władcy Tygrysiego Tronu. Wątek poprowadzony został w tym przypadku na swój sposób oryginalnie. Autor ma niestety tendencję do nużących wywodów moralnych czy okołofilozoficznych. Skutecznie hamuje to i tak niespieszne tempo akcji, zwyczajnie nużąc czytelnika.

Nie tak świetny jak pierwszy tom ale nadal jest całkiem niezły.

Nie tak świetny jak pierwszy tom ale nadal jest całkiem niezły.

Wspaniały Autor, genialny cykl-powieść "Pan Lodowego Ogrodu", o popularności tego cyklu świadczy kolejne, wyjątkowe wydanie. Czytanie każdej ze stron to prawdziwa przyjemność, zdecydowanie polecam.

Średnio. Zbyt dużo przeciąganych opisów i pseudofilozoficznych wywodów. Ciężko się to czyta. Byle skończyć.