Woalki

Cykl: Opowieści rodzinne (tom 2)
Wydawnictwo: Akapit Press

Druga z trzech Opowieści rodzinnych . Czasem zabawne, innym razem wzruszające perypetie pewnej rodziny. Miłość a przede wszystkim związki międzyludzkie to główny temat książki.

źródło okładki: zdjęcie autorskie

julka | 2015-02-26
Przeczytana: 2014 rok

Krystyna Siesicka jest mistrzynią opowiadania historii o miłości rodzinnej. W tej książce przedstawia miłość wnuczki do dziadka i dziadka do wnuczki.Autorka tworzy wspaniały obraz rodziny,w której dziecko może udać się po pomoc do ojca albo właśnie dziadka,mimo,że nie ma w rodzinie bliskiej kobiety to żyje normalnie i pozwala żyć innym,nie czuje się pokrzywdzona przez los,nie jest rozkapryszoną dziewczynką,której wszystko trzeba dać.Książka opowiada o układaniu sobie życia,pasjach i pierwszym zauroczeniu.

marpil | 2011-07-13
Na półkach: Przesłuchane, Przeczytane
Przeczytana: 12 lipca 2011

audiobook
czyta Marta Klubowicz
(nie przepadam za tą aktorką, ale świetnie mi się słuchało, płynąco, mrucząco...)

Porusza mnie ta seria, wywołuje uśmiech i nostalgię. Piękny polski język, wyrazy, które swoim dostojeństwem przywołują podziw - no bo jak nie skłonić się przed słowem "sekretera"?

klaudiabla2 | 2011-09-22
Przeczytana: 24 sierpnia 2011

Paulina jak co roku przyjeżdża do dziadka- malarza na wakacje. Poznaje pierwsze miłości i może wysłuchiwać wielu rodzinnych historii. Jej wakacyjną sielankę przerywa przybycie nowej narzeczonej taty.
No, wreszcie mogę powiedzieć o książce pani Siesickiej, że mi się podobała. Oczywiście dopiero po wypożyczeniu dowiedziałam się, że to druga część trzytomowej serii ,,Opowieści rodzinne”. Właśnie ta rodzina, jej historie podobały mi się najbardziej. Drugim wspaniały wątkiem był ten o Tamarze i niechęci Pauliny do kobiety. Nie wiem, co jeszcze napisać od dłuższego czasu tylko czytam, a weny na pisanie brak. Mam nadzieję, że niedługo to się zmieni.

Veronica | 2014-05-11
Przeczytana: 14 maja 2014

"Woalki" są nieco gorsze, od "Falbanek", ale też bardzo fajne ;-) Myślałam jednak, że wyjaśni się jak zginęła mama Pauliny.

Korenia | 2013-07-15
Przeczytana: 2003 rok

Bardzo przyjemna książka do czytania, zwłaszcza dla nastolatek :) Pełna ciepła. Urocza!

| 2010-12-04

Na tej książce bardzo się zawiodłam, przy "Falbankach" troszkę blednie, a to druga część, więc powinna dorównywać pierwszej. Niestety...

Maya | 2014-03-24

O trudności dorośnięcia do pewnych ról. I o miłości, oczywiście!

Piotr | 2015-06-26
Na półkach: Ulubione, Przeczytane