Ulica Świętego Wawrzyńca

Krystyna Siesicka Wydawnictwo: Akapit Press literatura dziecięca
Akapit Press
literatura dziecięca
2010-12-10

Sama historia niezbyt porywająca, za to miasteczko z ulicą świętego Wawrzyńca opisana tak jak Osada z „Zapałki na zakręcie”.

2071

Na półkach: , , , ,

Niestety, ta pozycja nie dołączy do grona moich ulubionych książek tej autorki. Za bardzo działał mi na nerwy Ludwiczek, a także 'Babuheluta' i 'Babucelinka' (przecież te wariacje na temat imion są niedorzeczne). Ogólnie jakoś mało chemii było pomiędzy mną a tą historią. Wolę panią Krysię w nieco bardziej humorystycznym wydaniu.

Naiwnie było sądzić,że książki, które zachwycały trzynastolatkę, będą zachwycać trzydziestolatkę.... Cóż, czas dorosnąć... ;-(

Z książkami Siesickiej po raz pierwszy zetknęłam się jeszcze w szkole podstawowej. Wszystkie czytałam z ogromną przyjemnością i do dziś mam do nich sentyment, dlatego z radością przyjęłam pojawienie się "Ulicy Świętego Wawrzyńca" na bibliotecznej półce z nowościami. Niestety, nieco się zawiodłam. Nie wiem, czy to kwestia dodatkowych kilku lat na karku, czy to faktycznie...

• 2011
  • 2016