Zapałka na zakręcie

Krystyna Siesicka Wydawnictwo: Akapit Press Cykl: Zapałka na zakręcie (tom 1) literatura młodzieżowa
2012-07-18
1968-01-01
9788362199181
Akapit Press
Zapałka na zakręcie Krystyna Siesicka
Zapałka na zakręcie (tom 1)
literatura młodzieżowa
2012-07-18
9788362199181
Zapałka na zakręcie Krystyna Siesicka

Wakacyjny wyjazd do Osady to dla Mady i jej rodziny tradycja. To tutaj zawiązała pierwsze prawdziwe przyjaźnie i poznała smak zauroczenia. W tym roku miało być inaczej. Na jej drodze pojawia się Marcin, przystojny, a zarazem nieprzystępny, co niewątpliwie wyróżnia go na tle obecnych znajomych dziewczyny. Między tym dwojgiem zrodzi się silna więź. Zagrozić jej może sekret...

To pierwsza książka, którą czytałam kosztem snu :)

Krystyna Siesicka zmarła w lipcu 2015 roku. "Zapałka na zakręcie" to jej książkowy debiut, po raz pierwszy ukazała się w 1966 roku. Ja czytałam to jako nastolatka, pod koniec lat 80. XX wieku. I teraz sięgnęłam po raz drugi. Ciekawe ile ta powieść miała wznowień. Kiedyś Krystyna Siesicka była popularna wśród czytelniczek, dzisiaj być może część z nich podsuwa swoim córkom...

To jest jak powrót do beztroskich, letnich, młodzieńczych dni.
Uwielbiam.

Lekka, przyjemna opowieść o zakochanych ludziach którzy nie mogą odnalezc siebie pomiedzy niedomówieniami. Dobra pozycja na przeczytanie pomiędzy cięższymi tytułami.

To była moja pierwsza "poważna" książka czytana z własnej chęci a nie z konieczności i od tamtej pory uwielbiam czytać :)

Opowiadanie o miłości , nieudanej miłości dwojga młodych ludzi.
Subiektywne odczucia są ambiwalentne .
Trochę flaki z olejem ale co dziwne , ciężko się oderwać .
Narracja jest w specyficznej formie pokazana . Cała fabuła jest bardzo rozwojowa ale czasami są
momenty przedłużenia , oczym pisałem wcześniej .

Czytałam piętnaście lat temu, wspominam do dziś. :)

Książka na pewno wciąga. Dobrze się ją czyta. Pomimo że minęło już parę lat od jej przeczytania to nadal ją pamiętam i wspominam.

Krystyna Siesicka i jej powieści to dla mnie wehikuł czasu. Wspaniały relaks.
Wartościowa opowieść. Niby młodzieżowa, ale nawet dorośli mogą z niej zaczerpnąć kilka prawd o sobie.
Opowieść o pierwszych miłościach. O budowaniu relacji. O przyjaźni, zaufaniu. O błędach młodości i strachu przed odrzuceniem. O szacunku. Uczy empatii i zrozumienia dla motywów postępowania...

Dyskusje

9 173