Małe kochanie, wielka miłość

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Wokół nas: Biblioteka powieści młodzieżowej, Tylko dla młodzieży [Siedmioróg]". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Siedmioróg
83-7162-298-8
życie, nastolatki, ciąża
edtta

Przejmująca opowieść o wzorowej uczennicy Magdzie, z którą matka nigdy nie ma problemu... aż do czasu, kiedy dziewczyna się zakochuje i zachodzi w ciążę z nieodpowiednim chłopakiem.

| 2014-09-24
Na półkach: Przeczytane, ***5

Książka jednorazowa- przeczytać i zapomnieć. Nie da się pamiętać o pani Marylce- babci, która się opiekuje wnuczką- Karoliną Marią (nazywaną Oleńką), ponieważ matka małej, Magda wyjechała do Anglii, a ojciec- Kamil, najpierw się nie przyznawał, a potem zaczął się „sądować”.
Z całej tej książki zapamiętać można jedynie pana Zygmunta- miłego człowieka, później przyjaciela Maryli.
Potem okazuje się, że Magda wychodzi za mąż za Briana i koniec. Na tym się kończą moje wspomnienia związane z tą książką... THE END!
Mądra, ale dosyć słaba jak na panią Nowacką...
Jeżeli uraziłam jakiegoś wielbiciela, to przepraszam... To tylko moja opinia!

Honda | 2010-10-29
Przeczytana: 29 października 2010

Otaczający nas świat bardzo się zmienia. Kiedyś nie było mowy, by nastolatka zaszła w ciążę bez męża, ukończonej szkoły itd. Teraz? Nie stanowi to żadnego problemu.

Opowieść o porządnej dziewczynie niesprawiającej żadnych problemów wychowawczych; Magda miała grono przyjaciółek, z którymi przebywała w swoim pokoju, niektóre z towarzyszek kumplowały się także z jej mamą, Marylką, która jest narratorką całej tej powieści. Rodzice (rozwiedzeni, jednak ojciec nadal utrzymywał z nimi kontakty) planowali jej wspaniałą przyszłość - wyjazd do wuja Karola w Anglii, studia w tymże kraju, wykształcenie.

Wszystko było wspaniałe i ułożone, do czasu aż grono przyjaciół zacieśniło się do jednego - Kamila. Przesiadywał w ich mieszkaniu całe dnie, wychodził bardzo późno. Mamie Magdy nie podobał się ten typek i kilka razy dała im do zrozumienia, że nie życzy sobie tak późnych wizyt. Z czasem problem Kamila zniknął, a do dziewczyny ponownie zaczęły przychodzić koleżanki.

Jakiś czas później...

Dominika | 2013-11-01

Magda, dziewczyn ambitna rezolutna, zaczela sie powoli staczac, zaszla w ciaze, mimo podszeptow Mamika o usuniecie dziecka, ona nie moze tego sluchac, blad. Po urodzeniu Olenki wyrusz w swiat, ksztalcic sie za granice, nie bierze pod uwage swojego stanu obecnego,przeciez ma dziecko. Wyjezdza sama, po jakims czasie wychodzi za maz, jej mama caly czas zajmuje sie dziewczynka tu w Polsce, ojciec malej, wcale nia nie zainteresowany, po prostu umyl rece od tego. W ostatniej chwili poczuwa sie ze chce mec prawa rodzicielskie (tego pragnie jego mama) , oczywiscie przegrywaja sprawe . Kiedys? Nie byl mowy, zeby takie rzeczy sie dzialy, dzis wszystko jest mozliwe, Magda i Kamil bez slubu, dziecko rosnie i swoja babcie traktuje jako mame, gdy jego prawdziwa mama przyjezdza dziecko sie nie poczuwa, zeby ta o to osoba pelnila te role. Ksiazka bardzo ciekawa, goraco polecam, jesli ktos oczywiscie zainteresowany jest zyciem, tym prawdziwym zyciem.

Grabska1995 | 2015-05-22
Przeczytana: 22 maja 2015

To chyba moja najniższa nota dla książki. Po opisie byłam zaciekawiona książką, początkowe strony również ciekawiły co będzie dalej, ale gdy dobrnęłam do środka opowiadania, robiło się nudno, chciałam ją jak najszybciej przeżyć. Dopiero pod koniec zaczął się tzw. stresik - co będzie działo się dalej. Czy bohaterom pani Maryli uda się wygrać rozprawę sądową dotyczącą swojej wnuczki a jej ojcem - Kamilem oraz jego matką? Czy Magda - córka pani Maryli wyjdzie za mąż za rozsądnego człowiek? Jak potoczą się dalej dni Oleńki, gdzie będzie przebywać, czy mama ją zabierze ze sobą czy zostawi z babcią?

Szczerze myślałam, że to będzie opowieść ukazana przez Magdę, mało tutaj było jej odczuć, pragnień, potrzeb. Z początku książka mnie zachęcała, ponieważ myślałam, że jest właśnie odczuciem młodej osoby a nie jak się okazało pani w wieku około 40 lat.

Może niektórym osobom ta książka przypadnie do gustu, ale mnie trochę zniechęciła do siebie i nie wiem czy do niej jeszcze wrócę.

Spodziewałam się po tej książce historii z punktu widzenia nastolatki, która zachodzi w ciążę. Jednak tak naprawdę ciąża stanowiła tutaj zaledwie kilka stron.

Książka jest napisana oczami matki nastolatki, która zachodzi w ciążę. Tak naprawdę nie ma tutaj opisanych problemów, z którymi musi zmagać się dziewczyna. Jedynie jest coś tam wspomniane przez jej matkę.
Magda, czyli główna bohaterka, jest strasznie irytująca. Zachowuje się tak jakby tego dziecka wcale nie było, a przecież chciała urodzić. Irytowała mnie też jej matka oraz rodzice chłopaka jak i sam chłopak. Praktycznie nie było tutaj bohatera, którego bym polubiła.

Książka wygląda jakby była pisana od niechcenia. Niektóre rzeczy zostały całkowicie pominie, a inne zostały niepotrzebnie rozpisane. Właśnie przez takie powieści ludzie zniechęcają się do polskich autorów, ponieważ ta pozycja to zwyczajnie strata czasu.

Monika | 2012-06-26
Przeczytana: 29 kwietnia 2012

Świetne czytadło, niesamowicie wciągające, wzruszające i wkurzające :) Nie zapałałam sympatią do rozkapryszonej Magdy, nie mogłam zrozumieć autorki - dlaczego pozwala tak się wykorzystywać? Śmiałam się, płakałam podczas czytania - do dzisiaj nie wiem czy to były jeszcze ciążowe hormony czy wzruszenie związane z zamieszkaniem w domu kilkudniowego noworodka,z którym ani na minutę nie byłam w stanie się rozstać :) Nie wiem czy kobiety, które nie są matkami poczują to "coś" co do tej książki przyciąga. Niemniej polecam.

Bestsellerka | 2014-02-24

Miłość to piękne i bardzo silne uczucie. Dwoje kochających się ludzi nie może bez siebie żyć, chcą spędzać razem każdą chwilę, czuć dotyk tej drugiej osoby. Zakochani stanowią jedność. Pierwsza miłość to wspaniałe uczucie. Najczęściej przeżywane jest w wieku nastoletnim. Jednak bardzo często jest to uczucie nieszczęśliwe, nieodwzajemnione lub po chwilach szczęścia i radości przychodzi smutny koniec, pełen łez i rozpaczy. Czasem również kończy się to niechcianą ciążą po przedwczesnym przypieczętowaniu tego uczucia przez młodych ludzi.

Magda jest wzorową uczennicą. Ma bardzo dobre oceny, jest bardzo otwarta przez co ma wielu przyjaciół, a w jej domu zawsze jest dużo ludzi. Wszystko zmienia się gdy dziewczyna poznaje Kamila i zakochuje się po raz pierwszy. Jest zakochana w chłopaku po uszy. Wolne chwile spędza jedynie z nim. Przyjaciele przestają się pojawiać, oceny pogarszać. Magda zaczyna żyć we własnym świecie. Pewnego dnia bajka się kończy. Bańka mydlana, w której żyła pęka. Jej...

Lidka | 2016-03-17
Przeczytana: 16 marca 2016

Dla mnie jako matki rewelacyjna pozycja. Doceniam teraz swoje działania ;)
Książka wciągnęła mnie bez reszty mimo,że do takich problemów jakie ma bohaterka jeszcze mi daleko. Patrzyłam na wszystko przez pryzmat matki. Jak bym zareagowała , co bym zrobiła gdyby dziecko postawiło mnie w trudnych sytuacjach ,przed faktem dokonanym. Nie chodzi nawet o ciążę ale o naszą codzienność.
Dla matek świetna lektura. POLECAM

Monika | 2012-03-18
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 18 marca 2012

Nie podobała mi się narracja. Myślałam raczej, że będzie to narracja Magdy tej młodej dziewczyny, ale pomyliłam się. Większą rolę odegrała tutaj pani Marlena, mama Magdy. Spodziewałam się czegoś innego, ale nie jestem tak do końca rozczarowana. Nawet spodobała mi się. ; )

natka | 2014-08-15

nie przeczytałam tej książki do końca, ze smutkiem stwierdzam że jest nie ciekawa,przynajmniej taka jest moja opinia