Dziwna jesteś, Karolino

Ziółkowska, dla młodzieży
tinka_27

Leelunia | 2012-04-27
Przeczytana: 27 kwietnia 2012

"Dziwna jesteś, Karolino". Ile razy nabijałam się z tego tytułu, kiedy książka leżała w moim stosiku? Sama nie wiem.
W końcu sięgnęłam po tę książkę (aczkolwiek z pewnymi wątpliwościami) i... wciągnęłam się.
Zauroczył mnie początek: "Gdybym przy poznaniu go nie zgrywała się na pełnoletnią i supernowoczesną, pewnie wszystko potoczyłoby się inaczej."

eMeLka | 2014-04-19
Przeczytana: 21 sierpnia 2013

Książka sama w sobie mi się nie podobała, ale w końcu właśnie z niej pochodzi moje imię, więc przeczytać ją musiałam :)

ania | 2016-02-12

Książka-prezent.Zostałam obdarowana jako 13-letnia dziewczyna, na klasowych Mikołajkach. Nosiła już znamiona użytkowania,
przyjaciółka (Justyna-Mikołaj) przyznała się, że 'czytała i ona, i mama, i babcia...i to dlatego'.
Wtedy, gdy byłam podlotkiem z otwartym serduszkiem, książka ta była dla mnie hitem, przeczytałam ją jednym tchem, a po mnie wszystkie bliższe koleżanki z bloku.
Jak to dziewczynki w tym wieku, byłyśmy uczuciowe i naiwne.
TAKA SAMA JEST TA KSIĄŻKA. Prosta w treści, jednowątkowa, że aż boli. 18-letnia dziewczyna zakochuje się w 10 lat starszym mężczyźnie, który okazuje się później być jej nauczycielem. Ona, Karolina, przeżywa swe uczucie kompletnie nieświadoma zobowiązań Remigiusza.
Nudną jednowątkowość książki ratują odrobinę dwie bohaterki, młodsza kuzynka Karoliny, zabawiająca się w detektywa, próbując odgadnąć, kim jest 'starszy pan, z którym się Karolka spotyka'. Jako drugie urozmaicenie można potraktować babkę-góralkę, matkę ojczyma Karoliny. Zamieszkuje...

Mój prezent na 18 urodziny więc mam do tej książki sentyment. Fajna tytułowa Karolina.

Magdalena | 2014-08-28
Przeczytana: 1993 rok

Ksiazke przeczytalam kiedy bylam w szkole sredniej. Zrobila na mnie niesamowite wrazenia, a to dlatego ze dotykala mnie osobiscie. Akurat tak sie zlozylo, ze w tym samym czasie przezywalam swoja pierwsza milosc do mezczyzny, o 11 lat starszego, takze nauczyciela i w dodatku obydwoje mieszkalismy w Szczecinie, gdzie rozgrywa sie akcja ksiazki. Czytajac czulam, ze czytam te ksiazke o sobie. Pamietam, ze nie moglam pozbierac sie po przeczytaniu tej ksiazki. I tak jak glowna bohaterka pewnie by cos wyszlo z tego uczucia gdyby nie moje tchorzostwo i brak odwagi z jego strony. Po 20 latach sentyment pozostal i do ksiazki i do niego !!

maryna902245 | 2013-12-15
Przeczytana: 06 grudnia 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Opowiada o dziewczynie 17-letniej co wraca od Ojca do Mamy do Szczecina,do szkoły.W pociągu poznaje Pana i się w nim zakochuje.Nie wie o ty,że to profesor i że będzie uczył w jej szkole j.polskiego.Gubi się w myślach ukrywa tą miłość przed wszystkimi. W końcu postanawiają się spotykać po kryjomu.Dowiaduje się o tym chłopak co od dawna był z nią [uważał że był]postanawia pozbyć się rywala. Szczela do niego i trafia do poprawczaka.Czy miłość miedzy uczennicą a nauczycielem jest możliwa? Czy on ją tak naprawdę kocha? Czy to tylko zauroczenie ? A jednak jest wrażliwa jak poznaje kobietę do, której jeździ i syna jego.Kobieta jest na wózku inwalidzkim.

adorable | 2010-09-15

Książkę czytałam już dawno, ale pamiętam, że bardzo ją polubiłam. :)

efka | 2010-10-22

Zaskakujące zakończenie.

emi | 2012-08-30
Przeczytana: lipiec 2012

Pierwsze wrażenie niesamowite. Mam tu na myśli zdania, które powitały mnie na pierwszej stronie. Ale do tego stylu pisania przyzwyczaiłam się dopiero po przeczytaniu kilku rozdziałów. Nie zwykłam czytywać takich książek.
Jak było dalej? Cóż, poobijałam sobie tyłek. Trzy razy. Pierwszy raz był przypadkiem, po prostu spadłam z kanapy. Drugi raz, to jedna, maleńka wzmianka w środku książki, która dotyczyła Zbyszka. Tak mnie zaskoczyła, że z zleciałam z fotela i jeszcze długo wpatrywałam się w tą jedną linijkę, szukając na tej stronie jakiegoś odniesienia do tego, co prawiła. Jak się okazało - moje starania były bez sensu, bo wyjaśnienie znalazło się dopiero przy końcu. Trzeci raz ponownie spadłam z kanapy, gdyż okazało się, że Remigiusz nie jest znowu taki świętoszkowaty.

Po przeczytaniu książki, rzuciłam nią przez cały pokój. Zirytowałam się, bo końcówka nie była dla mnie odpowiednim zakończeniem. Ale książka naprawdę dobra.

Ach, ach! Zapomniałam dodać, że był też i "facepalm"....

tinka_27 | 2010-04-29
Przeczytana: 1999 rok

Czytałam ją nawet na lekcjach pod ławką